TVN24 | Polska

Wojciech Murdzek zostaje w klubie PiS

TVN24 | Polska

Autor:
pp,
karol
Źródło:
PAP
Jarosław Gowin: od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogąTVN24
wideo 2/2
TVN24Jarosław Gowin: od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą

Poseł Wojciech Murdzek, który w środę złożył dymisję z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, zadeklarował, że pozostaje w klubie parlamentarnym PiS. W środę polityk zagłosował za przyjęciem projektu nowelizacji ustawy medialnej, nazywanej lex TVN.

Spośród 11 posłów, którzy jako przedstawiciele Porozumienia zasiadali dotąd w sejmowym klubie PiS, Marcin Ociepa i Mieczysław Baszko odeszli już z ugrupowania Gowina. Pozostanie w klubie PiS zadeklarował również Murdzek w rozmowie z PAP. W środę poseł złożył rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, którą sprawował z ramienia Porozumienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Gowin tworzy koło parlamentarne

Zdymisjonowany we wtorek z rządowych funkcji lider Porozumienia Jarosław Gowin zapowiedział w czwartek, że tworzy koło parlamentarne o tej samej nazwie. Obecnie poza Gowinem koło tworzą posłowie: Michał Wypij (szef koła), Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając - poinformował rzecznik ugrupowania Jan Strzeżek.

Nie wiadomo jeszcze, jak zachowają się posłowie Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Piechowiak i Anna Dąbrowska-Banaszek, którzy dotąd jako posłowie Porozumienia zasiadali w klubie PiS.

Murdzek głosował za ustawą lex TVN

W środę Sejm przyjął ustawę lex TVN. Za projektem opowiedziało się 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. Wśród popierających ustawę byli m.in. trzej posłowie Kukiz '15. Za ustawą głosowali też posłowie wcześniej związani z Porozumieniem: Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Anna Dąbrowska-Banaszek oraz Mieczysław Baszko i Marcin Ociepa.

Ustawa zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowe przepisy, których projekt złożyli w Sejmie posłowie PiS, w zgodnej opinii komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji.

Autor:pp, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Pozostałe wiadomości