Wiceminister zdrowia odchodzi ze stanowiska

Źródło:
tvn24.pl
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński odchodzi ze stanowiska
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński odchodzi ze stanowiskaTVN24
wideo 2/27
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński odchodzi ze stanowiskaTVN24

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że rezygnuje ze stanowiska w Ministerstwie Zdrowia. "Zmieniło się na moich oczach", "to z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze" - napisał.

Janusz Cieszyński pełnił funkcję wiceministra zdrowia od 2018 roku.

Był członkiem Stałego Komitetu Rady Ministrów i Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Wcześniej pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Cieszyński jest absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej.

Swoje odejście z Ministerstwa Zdrowia potwierdził na Twitterze.

Resort we wpisie podziękował Cieszyńskiemu za jego pracę. "Powodzenia!" - napisano.

Decyzja "odkładana", stąd "przemyślana"

Szczegóły swojej decyzji ustępujący wiceminister przedstawił w obszernym poście na Facebooku. Napisał, że była ona "kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana". Dodał, że "całościową ocenę" swoich dokonań w resorcie pozostawia innym osobom. Przyznał, że "z kilku rzeczy jest zadowolony". Wymienił tu między innymi projekt P1, czyli platformę, która obejmuje między innymi e-recepty.

Dalej wskazał, że podczas jego pracy "ruszyły strukturalne zmiany w NFZ", a Fundusz ma "najwyższe w historii badań odczyty wskaźnika zaufania i stopniowo, krok po kroku, następuje jego transformacja od środka i względem otoczenia". Cieszyński dodał, że w ramach swoich obowiązków uczestniczył "w kluczowych negocjacjach MZ z partnerami".

"Na moich oczach zmieniło się też Ministerstwo Zdrowia. Jest tu dziś nie tylko mniej papieru i papierologii, ale przede wszystkim lepsze warunki do pracy. To z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze" - napisał. "Nigdy nie otrzymałbym tej szansy, gdyby nie zaufanie, którym obdarzyli mnie Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Nie byłbym też w stanie jej wykorzystać, gdyby nie ich wsparcie" - dodał.

Cieszyński: ostatnie miesiące spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii

Cieszyński podkreślił także dobrą współpracę ze swoimi współpracownikami z resortu oraz z innymi ministerstwami rządu Prawa i Sprawiedliwości. "Szczególnie widać to było w ostatnich miesiącach, kiedy wszyscy byli z nami i pomagali nam zmierzyć się z epidemią" - zaznaczył.

Swój wpis podsumował słowami podziękowania dla rzecznika Ministerstwa Zdrowia. "Ostatnie miesiące, oprócz pracy takiej, jaką znałem, spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii. Nieocenione wsparcie w tym trudnym okresie, zarówno jako profesjonalista jak i kolega, dał mi w tym czasie Wojtek Andrusiewicz. Zawsze będę o tym pamiętał" - napisał.

Resort czeka na zwrot za nieotrzymane respiratory

To właśnie były już wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński odpowiadał za zakup respiratorów od firmy zajmującej się handlem bronią. Ministerstwo Zdrowia w żaden sposób nie zweryfikowało firmy E&K, która wcześniej nie zajmowała się sprowadzaniem sprzętu medycznego do Polski i 14 kwietnia podpisała z Andrzejem Izdebskim umowę na dostawę 1241 respiratorów za niemal 200 milionów złotych do 30 czerwca, przy czym pierwsze sztuki miały pojawić się w kraju już w kwietniu.

Przedsiębiorca natychmiast otrzymał zaliczkę w kwocie 35 milionów euro, czyli 154 milionów złotych, ale transakcji od początku towarzyszyły problemy z realizacją umowy. Ostatecznie E&K dostarczyło jedynie 200 urządzeń. I do dziś nie zwróciło pieniędzy, które otrzymało od ministerstwa. Trudno powiedzieć, z jaką kwotą zalega firma z Lublina, bo ministerstwo od dwóch tygodni nie odpowiada na pytania tvn24.pl w tej sprawie.

>> Nie wróciło 70 milionów zł za respiratory. Co zrobiło ministerstwo?

Śledztwo w sprawie zakupu maseczek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła 13 maja 2020. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło Ministerstwo Zdrowia w efekcie publikacji "Gazety Wyborczej", która opisała kulisy zakupu maseczek od instruktora narciarstwa zaprzyjaźnionego z Łukaszem Szumowskim. Do tego postępowania dołączono sprawę zakupu respiratorów. Zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. W obu przypadkach osobą bezpośrednio odpowiedzialną za zakupy był Janusz Cieszyński. To jego podpisy widnieją pod umową z firmą E&K.

Cieszyński "łączył sprawy" respiratorów i maseczek

Sprawą na portalu tvn24.pl zajmował się między innymi dziennikarz Szymon Jadczak. Na antenie TVN24 komentował odejście Cieszyńskiego. - Kluczem do zrozumienia tej decyzji jest informacja o wszczęciu śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Ma ona wyjaśnić okoliczności zakupu respiratorów i maseczek - powiedział.

Nawiązując do artykułu "Rzeczpospolitej", Jadczak zaznaczył, że pojawiło się tam "sformułowanie, że połączono w jedno śledztwo sprawę maseczek i respiratorów, bo łączy je jedna osoba". - Jak się można było spodziewać, jak popytałem osób zorientowanych, to jedyną osobą, która łączyła te dwie sprawy jest wiceminister Cieszyński - wskazał.

- Wiemy dzisiaj, że te respiratory w większości nie przyjechały do Polski, maseczki się do niczego nie nadają, ministerstwo pieniędzy nie odzyskało. To chyba jest powód, dla którego niestety już ministra Cieszyńskiego w rządzie nie ma - podsumował.

Jak dowiaduje się tvn24.pl, Janusz Cieszyński sam złożył rezygnację z posady wiceministra już kilka tygodni temu. Do dymisji miało dojść 10 sierpnia, przesunęła się o tydzień ze względu na zmianę terminu posiedzenia Sejmu.

Wiceminister zdrowia odchodzi ze stanowiska. Komentarz dziennikarza tvn24.pl, Szymona Jadczaka
Wiceminister zdrowia odchodzi ze stanowiska. Komentarz dziennikarza tvn24.pl, Szymona JadczakaTVN24

Autorka/Autor:akw, Szymon Jadczak/kab

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Niemal 90 chińskich okrętów zostało rozmieszczonych w pobliżu Tajwanu, to największe siły morskie w regionie od dekad - poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony. Chiny oficjalnie nie zapowiadały żadnych manewrów w tym miejscu, eksperci spodziewali się ich jednak jako reakcji na ostatnie podróże zagraniczne prezydenta Tajwanu.

Dziesiątki okrętów wzdłuż wybrzeży, takich sił nie widziano od dekad

Dziesiątki okrętów wzdłuż wybrzeży, takich sił nie widziano od dekad

Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Krąg podejrzanych z całą pewnością ulegnie poszerzeniu - oświadczył prokurator krajowy Dariusz Korneluk, odnosząc się do prowadzonego przez prokuraturę śledztwa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. W poniedziałek sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla byłego wiceministra rządu Zjednoczonej Prawicy Marcina Romanowskiego, wobec którego postawiono w tej sprawie 11 zarzutów.

Krąg podejrzanych w sprawie Funduszu Sprawiedliwości "ulegnie poszerzeniu"

Krąg podejrzanych w sprawie Funduszu Sprawiedliwości "ulegnie poszerzeniu"

Źródło:
TVN24, RMF24, PAP

W stolicy Haiti Port-au-Prince w ciągu ostatniego weekendu lokalni gangsterzy zabili co najmniej 184 osoby, z których większość stanowiły osoby starsze. Lider jednego z gangów zlecił masakrę seniorów z powodu podejrzeń, że któryś z nich jako czarownik voodoo rzucił urok na jego syna, a ten się rozchorował i zmarł. Według relacji BBC, gangsterzy wyciągali ofiary z domów, rozstrzeliwali lub zabijali nożami i maczetami.

Seniorzy rozstrzelani, zabici nożami i maczetami. Lider gangu polował na czarownika voodoo

Seniorzy rozstrzelani, zabici nożami i maczetami. Lider gangu polował na czarownika voodoo

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, BBC, The Guardian, CNN

Irlandzki aktor Barry Keoghan dezaktywował swoje konto na Instagramie. W opublikowanym w weekend oświadczeniu aktor napisał, że podjął taki krok w następstwie "nieludzkich" komentarzy, jakie tam otrzymywał. Wspomniał też o osobach "wysiadujących" przed domem, w którym mieszka jego syn, i "zastraszaniu" jego krewnych.

Barry Keoghan o "nieludzkich" komentarzach i zastraszaniu jego rodziny. Podjął decyzję  

Barry Keoghan o "nieludzkich" komentarzach i zastraszaniu jego rodziny. Podjął decyzję  

Źródło:
CNN, tvn24.pl

To urzędnik z Liechtensteinu a nie Zygmunt Solorz, ani jego żona Justyna Kulka będzie podejmował decyzje w sprawach dwóch fundacji za pomocą których biznesmen kontroluje swój majątek w Polsce. Tak zdecydował sąd w tym kraju i wyznaczył kuratora. Wyrok w tej sprawie został wydany 26 października, ale utrzymywano go w tajemnicy.

Zwrot w sprawie konfliktu w rodzinie Solorzów. Sąd w Liechtensteinie zdecydował

Zwrot w sprawie konfliktu w rodzinie Solorzów. Sąd w Liechtensteinie zdecydował

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o niezdiagnozowanej chorobie w Demokratycznej Republice Konga. Podał, że w oczekiwaniu na ustalenie przyczyny epidemii, należy zachować ostrożność wobec osób z objawami infekcji układu oddechowego przybywających z tego regionu. Inspektorat zaznaczył też, by zachować szczególną ostrożność i śledzić komunikaty władz lokalnych i WHO.

GIS ostrzega przed niezdiagnozowaną chorobą. "Potrzeba zwiększonej gotowości"

GIS ostrzega przed niezdiagnozowaną chorobą. "Potrzeba zwiększonej gotowości"

Źródło:
PAP

Policjanci z Ursynowa prowadzą poszukiwania 16-letniego Yossapata. Chłopiec ostatni raz widziany był 9 grudnia około godziny 17:40 na przystanku autobusowym przy ul. Warchałowskiego 1 w Warszawie. Chłopiec miał czekać na autobus w kierunku miejscowości Nowy Prażmów. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Wyszedł ze szkoły, nie wrócił do domu. Pilny komunikat policji o poszukiwaniach 16-latka

Wyszedł ze szkoły, nie wrócił do domu. Pilny komunikat policji o poszukiwaniach 16-latka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pani Ewa była w dobrym stanie, kiedy pojechała do szpitala na biopsję. Do domu już nie wróciła. - Potraktowali moją matkę jak królika doświadczalnego - uważa pani Klaudia, córka 66-latki, która zmarła podczas zabiegu z wykorzystaniem robota chirurgicznego. Sprawę bada prokuratura, szpital odmawia komentarza.

To miał być prosty zabieg, pani Ewa nie żyje. "Potraktowali moją matkę jak królika doświadczalnego"

To miał być prosty zabieg, pani Ewa nie żyje. "Potraktowali moją matkę jak królika doświadczalnego"

Źródło:
Uwaga! TVN

Polska nie posiada nowoczesnego systemu sterowania ruchem kolejowym. Zamiast cyfrowego wciąż używamy systemu analogowego, który jest przestarzały i stwarza poważne zagrożenia. Okazuje się, że przy użyciu nieskomplikowanych narzędzi i instrukcji nieuprawnione osoby mogą podsłuchiwać wrażliwą komunikację pracowników kolei, a nawet spowodować zatrzymanie pociągu. Niebezpieczeństw na kolei jest jednak więcej - potencjalnym zagrożeniem mogą być na przykład przez nikogo niesprawdzane przesyłki kurierskie. Oto ustalenia dziennikarek "Czarno na białym" Katarzyny Lazzeri i Olgi Orzechowskiej.

Szokujące ustalenia. "Jeśli ktoś powie: to są tylko incydenty, zwyczajnie nie ma racji"

Szokujące ustalenia. "Jeśli ktoś powie: to są tylko incydenty, zwyczajnie nie ma racji"

Źródło:
Czarno na białym

To było spotkanie ani nie pierwsze, ani nie ostatnie prezydenta Rzeczpospolitej z prezesem IPN - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Paprocka odnosząc się do rozmów Andrzeja Dudy z Karolem Nawrockim. Powiedziała, że do spotkania doszło na prośbę kandydata PiS.

Kandydat PiS poprosił. Szefowa kancelarii Dudy o spotkaniu z Nawrockim: kurtuazyjne

Kandydat PiS poprosił. Szefowa kancelarii Dudy o spotkaniu z Nawrockim: kurtuazyjne

Źródło:
TVN24

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie oszustw w klubach nocnych. Zarzuty usłyszało dziewięć osób - siedem z nich będzie odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednym z wątków badanych przez Prokuraturę Krajową był przypadek 36-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, którego zabawa w takim klubie kosztowała życie. W całym postępowaniu jest ponad stu podejrzanych.

Oszukiwali klientów klubów nocnych. Dziewięć osób stanie przed sądem

Oszukiwali klientów klubów nocnych. Dziewięć osób stanie przed sądem

Źródło:
PAP, TVN24

Strażacy dostali zgłoszenie o zablokowanej autostradzie między Krakowem a Katowicami. Gdy przyjechali na miejsce, znaleźli leżące na jezdni ciało kobiety. Seniorka najprawdopodobniej po awarii samochodu wysiadła i została potrącona.

80-latka wysiadła na autostradzie, potrąciła ją ciężarówka

80-latka wysiadła na autostradzie, potrąciła ją ciężarówka

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W kasie pusto, wypłat nie ma. Gmina Bodzentyn w województwie świętokrzyskim jest na skraju bankructwa. Pensji za listopad nie dostali między innymi nauczyciele. Premier Donald Tusk wprowadził zarząd komisaryczny, MEN interweniuje, a cierpią ci, którzy nie mają nic wspólnego z konfliktem w samorządzie. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

Zadłużony samorząd przestał płacić nauczycielom. ZNP: to problem ogólnopolski

Zadłużony samorząd przestał płacić nauczycielom. ZNP: to problem ogólnopolski

Źródło:
TVN24

Egipskie agencje bezpieczeństwa kilka godzin po upadku reżimu Baszara al-Asada wprowadziły w kraju "nieogłoszony stan najwyższej gotowości" – podał portal The New Arab, panarabski serwis informacyjny z siedzibą w Londynie.

Egipt obawia się rewolucji? Media: prezydent woli na razie zostać w Europie

Egipt obawia się rewolucji? Media: prezydent woli na razie zostać w Europie

Źródło:
PAP

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla posła Prawa i Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Zatrzymano mężczyznę i postawiono mu zarzuty w sprawie zabójstwa dyrektora generalnego największej amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej. Z kolei prezydent Andrzej Duda powołał Bogdana Święczkowskiego na prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 10 grudnia.

Decyzja o areszcie dla Romanowskiego, Święczkowski prezesem TK, wniosek o uchylenie immunitetu Nawackiemu

Decyzja o areszcie dla Romanowskiego, Święczkowski prezesem TK, wniosek o uchylenie immunitetu Nawackiemu

Źródło:
PAP, TVN24

Ku przestrodze. Oszustwa internetowe to już wyższy poziom przebiegłości złodziei. Policja apeluje, by nie klikać w podejrzane linki. Okazuje się, że na kody QR też trzeba uważać. Nawet jak się kliknie, nie należy wpisywać danych wrażliwych, szczególnie numeru PESEL i numeru konta, bo można zostać brutalnie okradzionym. Materiał z magazynu "Polska i Świat".

Nowy pomysł oszustów. Wyłudzają pieniądze na sfałszowane kody

Nowy pomysł oszustów. Wyłudzają pieniądze na sfałszowane kody

Źródło:
TVN24

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zdecydował o tymczasowym areszcie dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Były wiceminister sprawiedliwości nie pojawił się w sądzie. Jego obrońca mecenas Bartosz Lewandowski poinformował, że Romanowski przeszedł "bardzo poważną operację". Poseł PiS Janusz Kowalski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie polityka.

Jest decyzja o areszcie dla Romanowskiego. I jest zdjęcie

Jest decyzja o areszcie dla Romanowskiego. I jest zdjęcie

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Koalicja Obywatelska cieszy się największym poparciem, które wynosi 32,1 procent, a za nią plasuje się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 29,2 procent. Dalej jest Konfederacja, która uzyskała 13,7 procent - wynika z sondażu pracowni Opinia24. Notowania KO i PiS są nieco niższe niż w poprzednim badaniu z listopada, zaś Konfederacja umocniła się na trzeciej pozycji. Kolejne są Trzecia Droga i Lewica. Jak zauważa pracownia, ta druga osiągnęła "najsłabszy wynik od wyborów" z 2023 roku.

A gdyby wybory odbyły się w niedzielę? Najnowszy sondaż

A gdyby wybory odbyły się w niedzielę? Najnowszy sondaż

Źródło:
tvn24.pl

Kto wygrałby drugą turę wyborów prezydenckich, gdyby zmierzyli się w niej Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki? Według najnowszego sondażu CBOS - zakładającego taki scenariusz - pierwszy z nich mógłby liczyć na 46 procent poparcia, a drugi - na 34 procent.

Trzaskowski czy Nawrocki. Sondaż nt. drugiej tury wyborów

Trzaskowski czy Nawrocki. Sondaż nt. drugiej tury wyborów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Spożywanie karagenu może zaburzać pracę jelit i zmniejszać wrażliwość na insulinę, co często prowadzi do rozwoju cukrzycy typu 2 - wynika z nowych badań naukowców z Niemiec. Karagen jest powszechnie dodawany do żywności i oznaczany symbolem E 407. W jakich produktach go znajdziemy?

Powszechnie stosowany dodatek do żywności może prowadzić do cukrzycy

Powszechnie stosowany dodatek do żywności może prowadzić do cukrzycy

Źródło:
PAP

Wielka szansa na pozyskanie nowych rynków kontra mordowanie europejskiego rolnictwa - takie argumenty pojawiają się w związku z umową o wolnym handlu między Unią Europejską a krajami strefy wolnego handlu w Ameryce Południowej. Umowa została właśnie wynegocjowana przez Komisję Europejską i państwa tworzące znaną jako Mercosur. Negocjacje trwały ćwierć wieku. Ursula von der Leyen chciałaby ogłosić sukces na starcie swojej kolejnej kadencji na stanowisku szefowej Komisji Europejskiej, ale może to nie być łatwe - spora część krajów Unii takiej umowy nie chce. Obawiają się zalania rynku tańszymi produktami rolnymi.

Komisja Europejska wynegocjowała umowę z Mercosurem. Czy powstanie mniejszość blokująca w UE?

Komisja Europejska wynegocjowała umowę z Mercosurem. Czy powstanie mniejszość blokująca w UE?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Po godzinie 9 liczba rodzin oczekujących na pomoc spadła poniżej 700. Ale to wciąż setki domów, które czekają na swoich darczyńców w ramach akcji Szlachetna paczka. Jeszcze w weekend bez wsparcia pozostawało ponad 2,5 tysiąca osób. Paczkę można przygotować do piątku.

"Bardzo się boimy, że ta pomoc nie dotrze". Kilkaset rodzin wciąż czeka na swoich darczyńców

"Bardzo się boimy, że ta pomoc nie dotrze". Kilkaset rodzin wciąż czeka na swoich darczyńców

Źródło:
tvn24.pl

Influencerka Haliey Welch, znana w sieci jako "Hawk Tuah Girl", jest oskarżana o oszukanie inwestorów. Tylko w ciągu kilku godzin sygnowana jej pseudonimem kryptowaluta straciła aż 95 procent swojej wartości.

Wystarczyło jedno zdanie, aby zyskała sławę w sieci. Teraz jest oskarżana o oszustwo na miliony dolarów

Wystarczyło jedno zdanie, aby zyskała sławę w sieci. Teraz jest oskarżana o oszustwo na miliony dolarów

Źródło:
BBC

Złote Globy 2025 coraz bliżej. W poniedziałek Mindy Kaling oraz Morris Chestnut przedstawili listę nominowanych. Wśród nich znalazł się film szwedzko-polskiego reżysera Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą". Najwięcej nominacji w kategoriach filmowych - 10 - otrzymał hit z canneńskiego festiwalu "Emilia Pérez" Jacquesa Audiarda.

Złote Globy 2025. "Dziewczyna z igłą" z nominacją

Złote Globy 2025. "Dziewczyna z igłą" z nominacją

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym odcinku "Milionerów" grał pan Dawid Rogacz z Rokietnicy. Odpowiadał między innymi na pytanie za pięć tysięcy złotych dotyczące jednego z polskich łamańców językowych.

Pytanie o łamańca językowego za 5 tysięcy złotych w "Milionerach"

Pytanie o łamańca językowego za 5 tysięcy złotych w "Milionerach"

Źródło:
TVN
Szczątki nie wróciły do grobu. Odnaleźliśmy je

Szczątki nie wróciły do grobu. Odnaleźliśmy je

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nowy podcast "Szczyt Europy" wystartował w TVN24 GO. Wieloletni korespondenci z Brukseli - Maciej Sokołowski z TVN24 i Beata Płomecka z Polskiego Radia - będą w nim obszernie opowiadać o tym, co dzieje się w Brukseli. Również w kuluarach.

Nowy podcast "Szczyt Europy". O tym, co się dzieje w Brukseli, również w kuluarach

Nowy podcast "Szczyt Europy". O tym, co się dzieje w Brukseli, również w kuluarach

Źródło:
TVN24

Znamy już nominacje we wszystkich kategoriach konkursu Grand Press. Wyróżnionych zostało aż szesnaście materiałów autorstwa dziennikarzy TVN, TVN24 i tvn24.pl. Robert Zieliński z portalu tvn24.pl otrzymał trzy nominacje w dwóch kategoriach.

Nasi dziennikarze z nominacjami do Grand Press 2024

Nasi dziennikarze z nominacjami do Grand Press 2024

Aktualizacja:
Źródło:
Grand Press