Weto i co dalej? Możliwe scenariusze

[object Object]
Sejm może odrzucić sprzeciw prezydenta większością 3/5 głosów. Klub PiS, który popierał zawetowane ustawy, nie ma takiej większości tvn24
wideo 2/28

Prezydenckie weto może odrzucić Sejm większością trzech piątych (60 procent) głosów, a jeżeli go nie odrzuci, ustawy przestają istnieć. Po ogłoszeniu w poniedziałek przez Andrzeja Dudę decyzji o zawetowaniu dwóch ustaw pojawiają się pytania o "ciąg dalszy". Czy PiS-owi uda się zgromadzić większość niezbędną do odrzucenia weta? I czy w ogóle podejmie tę próbę, tym bardziej że prezydent zapowiedział przygotowanie własnych projektów ustaw?

Po tym, jak prezydent zgłosi weto - formalnie, na piśmie i z uzasadnieniem - ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym wrócą do Sejmu.

Proces ogłaszania sprzeciwu prezydenta i postępowania z nim przez Sejm reguluje art. 122 Konstytucji RP.

Decydujące trzy piąte

Ustęp 5. tego artykułu mówi, że prezydent "może z umotywowanym wnioskiem przekazać ustawę Sejmowi do ponownego rozpatrzenia".

Co powinno następnie dziać się w Sejmie, czytamy w kolejnych zdaniach tegoż ustępu. "Po ponownym uchwaleniu ustawy przez Sejm większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów Prezydent Rzeczypospolitej w ciągu 7 dni podpisuje ustawę i zarządza jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. W razie ponownego uchwalenia ustawy przez Sejm Prezydentowi Rzeczypospolitej nie przysługuje prawo wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego".

Trzy piąte przy pełnej frekwencji w Sejmie, czyli gdyby głosowało 460 posłów, oznacza 276 głosów. PiS ma 234 posłów.

Minimalna frekwencja wymagana, aby decyzje Sejmu były ważne, wynosi 231 posłów. Wtedy ta kwalifikowana większość wynosi 139 głosów.

Rozkład sił w Sejmie

Z arytmetyki sejmowej oraz pierwszych deklaracji parlamentarzystów opozycji wynika, że zgromadzenie kwalifikowanej większości wokół ustaw zakwestionowanych przez prezydenta byłoby praktycznie niemożliwe. Otwarcie sprzeciwiają się im kluby Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL oraz koło Unii Europejskich Demokratów.

Nie bardzo można też liczyć na to, że za ponownym przyjęciem zawetowanych aktów prawnych opowiedzieliby się posłowie Kukiz'15. Już bowiem w kilka chwil po tym, jak Andrzej Duda zgłosił weto do dwóch ustaw, zadowolenie z tego faktu wyrazili na konferencji prasowej posłowie reprezentujący ten klub - wicemarszałek Stanisław Tyszka i poseł Tomasz Rzymkowski, a w mediach społecznościowych - sam Paweł Kukiz.

- Reagując na zapotrzebowanie obywateli, musimy jak najszybciej przedstawić koncepcję rzeczywistej reformy - mówił Tyszka, uprzednio zarzucając PiS, że w kwestii naprawy wymiaru sprawiedliwości zmarnowało dwa lata. Dzień, w którym prezydent zawetował dwie ustawy, Tyszka nazwał bardzo dobrym dniem dla Polski.

Przy krytycznym stosunku do poczynań PiS w zasadzie wszystkich pozostałych ugrupowań parlamentarnych, większość rządząca ma więc nikłe szanse na sformowanie kwalifikowanej większości.

Bez Kukiz '15 ani rusz, a Kukiz popiera prezydenta

Bez głosów posłów klubu Kukiz '15 (a przypomnijmy wicemarszałek z ramienia Kukiz 15, wyraził satysfakcję z decyzji prezydenta) Prawu i Sprawiedliwości brakuje około trzydziestu głosów, by odrzucić weto prezydenta.

Nawet gdyby partii Jarosława Kaczyńskiego udało się przekonać troje Republikanów Anny Siarkowskiej, troje Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego i wszystkich sześcioro niezrzeszonych posłów (do grupy tej dołączyła niedawno Andżelika Możdżanowska, która opuściła PSL), to i tak w starciu z prezydenckim wetem jest to 246 głosów - o trzydzieści za mało, żeby je odrzucić.

Siła głosów klubów, kół i posłów niezrzeszonych jest obecnie następująca:

Prawo i Sprawiedliwość - 234

Platforma Obywatelska - 136

Kukiz '15 - 32

Nowoczesna - 27

Polskie Stronnictwo Ludowe - 15

Unia Europejskich Demokratów - 4

Republikanie - 3

Wolni i Solidarni - 3

Niezrzeszeni - 6

Dla przeciwników PiS-owskich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa kluczowa jest frekwencja. W czasie głosowań nad prezydenckim wetem każda nieobecność posłów opozycji będzie wzmacniać siłę głosów zwolenników ustaw zakwestionowanych przez prezydenta.

Zapewne dlatego już w kilka chwil po ogłoszeniu weta prezydenta lider Nowoczesnej Ryszard Petru wezwał opozycję do pełnej mobilizacji.

Sejm ma obowiązek, ale nie ma terminu

Czy próba odrzucenia weta zostanie w ogóle podjęta? To pytanie pozostaje otwarte. Nie wie tego obecnie samo Prawo i Sprawiedliwość.

- Bez komentarza - uciął sprawę pytany przez dziennikarzy prezes PiS Jarosław Kaczyński, zaś wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział tylko:

- Będziemy zastanawiali się, co zrobić.

Pozostali wiceprezesi i inni wpływowi członkowie partii rządzącej, wchodzący na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, również komentowali decyzję prezydenta krótkimi, enigmatycznymi słowami. Mariusz Kamiński przyznał, że jest zaskoczony, a Mateusz Morawiecki, że jest rozczarowany.

Niezależnie od tego, czy Sejm spróbuje je odrzucić, czy pozostawi bez dalszego biegu, zawetowane przez prezydenta ustawy najprawdopodobniej i tak nie wejdą do obiegu prawnego. Dla posłów Prawa i Sprawiedliwości formalne zmierzenie się z prezydenckim wetem będzie de facto pójściem na z góry przegrane głosowanie, co w tej kadencji ugrupowaniu rządzącemu jeszcze się nie przydarzyło.

Konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego dr Ryszard Piotrowski powiedział nam, że Sejm ma wprawdzie obowiązek ustosunkować się do prezydenckiego weta, ale nie ma konkretnego terminu, w którym powinien to zrobić.

- Obowiązek, jaki ciąży na Sejmie wywodzę z zapisu art. 122 ust. 5 konstytucji. Tam jest napisane: "po ponownym uchwaleniu ustawy przez Sejm". Z kształtu tego zapisu wyraźnie wynika, że Sejm nie może nie zająć się prezydenckim wetem. Jednak Konstytucja, jak i inne przepisy, nie określają terminu, w jakim Sejm powinien rozpatrzyć sprzeciw prezydenta. Jeżeli do końca kadencji Sejm nie zajmie się nim, to proces legislacyjny ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym ulegnie dyskontynuacji.

Jak Sejm powinien postąpić z wetem

Procedurę postępowania z wetem prezydenta szczegółowo reguluje Regulamin Sejmu. W myśl jego przepisów, zakwestionowane przez prezydenta ustawy marszałek powinien skierować do tych samych komisji, które rozpatrywały je przed uchwaleniem przez Sejm. W obu przypadkach jest to Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Komisja powinna rozpatrzyć wniosek prezydenta i przedłożyć Sejmowi sprawozdanie. W sprawozdaniu tym komisja musi przedstawić albo wniosek o ponowne uchwalenie ustawy w brzmieniu dotychczasowym, albo wniosek przeciwny.

Następnie na plenarnym posiedzeniu Sejmu przedstawiciel prezydenta, w jego imieniu, przedstawia motywację wniosku o ponowne rozpatrzenie ustawy przez Sejm. Po wystąpieniu przedstawiciela prezydenta poseł sprawozdawca przedstawia stanowisko komisji.

O ponownym uchwaleniu przez Sejm ustawy w brzmieniu dotychczasowym, większością 3/5 głosów marszałek Sejmu powiadamia niezwłocznie prezydenta. Jeżeli zaś Sejm ponownie nie uchwali ustawy w brzmieniu dotychczasowym, postępowanie ustawodawcze ulega zamknięciu.

Gdyby weto udało się odrzucić

Po zgłoszeniu weta przez prezydenta jedynym organem, który może się nim zająć, jest Sejm. Konstytucja nie przewiduje tu żadnych ruchów dla Senatu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, gdyby Sejmowi udało się odrzucić prezydenckie weto, to prezydent taką ustawę musi podpisać. Nie może zgłosić ponownego weta np. z innym uzasadnieniem. Nie może też takiej ustawy skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Co zrobi prezydent

Prezydent Andrzej Duda dał do zrozumienia, że liczy, iż PiS-owskie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa w ogóle nie wejdą w życie. Zapowiedział bowiem przygotowanie własnych projektów tych aktów prawnych.

- Chcę dokonać poprawy tych ustaw w ramach prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej - zapewnił. - Tak aby polski wymiar sprawiedliwości i życie w tym zakresie w Polsce było naprawiane, żeby Polska była lepsza, bardziej przyjazna dla swoich obywateli, a jednocześnie mogła się stawać coraz silniejszym państwem, ale sprawiedliwym, bezpiecznym i takim, w którym ludzie się będą dobrze czuli. To moja odpowiedzialność jako prezydenta.

Projekty ustaw - zgodnie z procedurą legislacyjną - składa się w formie pisemnej na ręce marszałka Sejmu. Marszałek zarządza ich drukowanie i doręczenie posłom. Prezydent wyznacza jednego ze swoich urzędników do reprezentowania projektu ustawy w Sejmie, zwanego w terminologii parlamentarnej przedstawicielem wnioskodawcy.

Kto i kiedy napisze prezydencki projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa również nie zostało oficjalnie ogłoszone. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego, po wyjściu ze spotkania z prezydentem, potwierdziła, że z rozmowy z Andrzejem Dudą nie dowiedziała się, jak będą przebiegać prace nad prezydenckimi projektami.

Autor: jp/sk/jb / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

1063 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Prezydent USA Donald Trump, pytany, czy nałoży nowe sankcje na Rosję, jeśli Putin odmówi negocjacji, odparł w dwóch słowach, że to "brzmi prawdopodobnie". O rosyjskiej inwazji, na co zwracały uwagę ukraińskie media, nie wspomniał jednak ani razu podczas inaugurującego przemówienia. Reporter "Faktów" TVN24 Andrzej Zaucha relacjonował z Kijowa, że Ukraińcy nadal nie wiedzą, co się będzie działo w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Czy będą nowe sankcje na Rosję? Krótka odpowiedź Trumpa

Czy będą nowe sankcje na Rosję? Krótka odpowiedź Trumpa

Źródło:
PAP

Do zdarzenia doszło w środę w kopalni Szczygłowice. Nieoficjalnie: w rejonie zagrożenia było od czterech do nawet 30 górników. Trwa wycofywanie załogi.

Wypadek w kopalni. "Najprawdopodobniej doszło do zapalenia metanu"

Wypadek w kopalni. "Najprawdopodobniej doszło do zapalenia metanu"

Źródło:
tvn24.pl

Podmorskie kable łączące Tajwan z należącymi do niego Wyspami Matsu, które zamieszkuje około 14 tysięcy ludzi, zostały rozłączone - poinformowały władze Tajwanu. Została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Źródło:
PAP, Reuters

Donald Trump odnalazł w poniedziałek na oczach dziennikarzy list w swoim prezydenckim biurku. Nadawcą był były prezydent Joe Biden. We wtorek nowy prezydent USA ujawnił nieco szczegółów dotyczących tej korespondencji.

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Źródło:
Reuters

Media publikują dramatyczne relacje osób, które przetrwały tragiczny pożar w hotelu w ośrodku narciarskim Kartalkaya w Turcji. Świadkowie twierdzą, że w budynku nie włączył się żaden alarm przeciwogniowy - podaje agencja Reutera, pisząc o nasilającej się krytyce pod adresem miejscowych władz. W wyniku pożaru zginęło 76 osób.

"Pomocy, płoniemy". Dramatyczne relacje z hotelu w Turcji, zginęło 76 osób

"Pomocy, płoniemy". Dramatyczne relacje z hotelu w Turcji, zginęło 76 osób

Źródło:
Reuters, Hürriyet, tvn24.pl

Śmiertelny wypadek na Pomorzu. Kierowca uderzył w drzewo, zginął na miejscu. Mężczyzna miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Źródło:
tvn24.pl

Włoski Sąd Najwyższy przyznał rację zdradzonemu mężczyźnie, który zażądał zwrotu luksusowego mieszkania, jakie podarował swojej ówczesnej narzeczonej. To była nie tylko zdrada, ale także niewdzięczność osoby obdarowanej - orzekł sąd w uzasadnieniu.

Zdradziła i nie okazała wdzięczności. Musi oddać mieszkanie

Zdradziła i nie okazała wdzięczności. Musi oddać mieszkanie

Źródło:
PAP

Żałuję, że edukacja zdrowotna nie będzie przedmiotem obowiązkowym, ale muszę chronić szkołę i nauczycieli - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ministra edukacji Barbara Nowacka. Dodała, że "nie chodzi o decyzje kampanijne, tylko o napięcie, jakie wybudowano wokół tego przedmiotu".

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Źródło:
TVN24
MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Biskup Kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde w czasie wtorkowego nabożeństwa w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie zwróciła się do prezydenta Donalda Trumpa o miłosierdzie dla imigrantów i mniejszości seksualnych. Apelowała także, by "znalazł współczucie" dla uchodźców uciekających z krajów objętych wojnami i przekonywała go, że większość imigrantów nie jest przestępcami. - Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo - stwierdził Trump po nim.

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczucki przekazał w środę, ze zrzekł się immunitetu. Prokurator generalny Adam Bodnar skierował wniosek o uchylenie immunitetu Szczuckiego w grudniu zeszłego roku. Z zebranego materiału dowodowego ma wynikać, że Szczucki, były prezes Rządowego Centrum Legislacji, swoim zarządzeniem dokonał zmian w strukturze organizacyjnej tej instytucji i powołał wydział, w którym miał zatrudniać osoby poza konkursem.

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W centrum Szczecina wysadzony zostanie schron. Mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi uciążliwościami. Jak informuje miasto, może występować hałas oraz lekkie drgania.

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Źródło:
tvn24.pl, gs24.pl

Prezydent USA Donald Trump pozbawił ochrony Secret Service swojego byłego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. Stany Zjednoczone w 2022 roku oskarżyły członka elitarnego irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji o spisek mający na celu zamordowanie Boltona. - Nie będziemy zapewniać ludziom bezpieczeństwa do końca ich życia - powiedział prezydent USA, komentując swoją decyzję.

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Źródło:
Reuters

Koalicja 18 stanów rządzonych przez demokratów, Dystrykt Kolumbii i miasto San Francisco złożyły pozwy przeciwko rozporządzeniu podpisanemu przez prezydenta Donalda Trumpa po objęciu urzędu i znoszące prawo niektórych osób urodzonych w kraju do nabywania amerykańskiego obywatelstwa.

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

Źródło:
PAP

Estońscy i fińscy eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych twierdzą, że doniesienia "Washington Post", że przerwanie podmorskich kabli w Zatoce Fińskiej było "wypadkiem, a nie aktem sabotażu", są wątpliwe. Oceniają, że wówczas kraje NATO nie zarządziłyby operacji patrolowania i ochrony morskiej infrastruktury.

"Bałtyk stał się linią frontu"

"Bałtyk stał się linią frontu"

Źródło:
PAP

Amerykańscy agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". W hotelu w kurorcie narciarskim Kartalkaya w Turcji doszło do pożaru, w którym zginęło 76 osób. Wiceszefowa Komisji Europejskiej Henna Virkkunen ostrzega przed działaniami sabotażowymi rosyjskiej floty cieni. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 22 stycznia.

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

Źródło:
PAP, TVN24

Nawet 500 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na budowę centrów danych i architekturę potrzebną do rozwoju sztucznej inteligencji - ogłosili prezydent Donald Trump i szefowie japońskiego Softbanku, koncernu Oracle i firmy OpenAI. Projekt Stargate ma doprowadzić do powstania superinteligencji.

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Źródło:
PAP

Tom Homan - "car od granicy" Białego Domu - przekazał w wywiadzie ze stacją CNN, że agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) od wtorku "są w terenie" i zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". Równocześnie zaznaczył, że aresztowań będzie z pewnością więcej, bo agenci nie poszukują tylko osób z wyrokami. Nowa administracja Białego Domu ogłosiła, że aresztowania będą mogły się odbywać w szkołach i kościołach. Reuters pisze, że pierwsze samoloty z deportowanymi są planowane już na ten tydzień.

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Rozporządzenie Donalda Trumpa dotyczące "obrony kobiet przed ekstremizmem ideologii gender" wprowadza zmiany w paszportach i innych oficjalnych dokumentach. Stanowi ono, że płeć jest "niezmiennym faktem biologicznym".

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Wiceszefowa Komisji Europejskiej (KE) Henna Virkkunen ostrzegła, że w związku z niszczeniem infrastruktury przez rosyjską flotę cieni, Unia Europejska (UE) powinna przygotować się na najgorszy scenariusz.

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Źródło:
PAP

Jesteśmy Grenlandczykami, nie chcemy być Amerykanami - oświadczył premier wyspy Mute Egede. Dzień wcześniej nowo zaprzysiężony prezydent USA Donald Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone potrzebują kontroli nad Grenlandią ze względu "na potrzeby międzynarodowego bezpieczeństwa".

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

Źródło:
PAP

Na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa pojawili się m.in. najbogatsi ludzie świata. Szczególną uwagę mediów i internautów przykuła partnerka jednego z nich, Jeffa Bezosa. Powodem - odważna stylizacja dziennikarki.

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Źródło:
Fox News, People, Newsweek

PKO BP 6 maja 2025 roku wprowadzi zmiany w regulaminie bankowości elektronicznej, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w internecie - poinformował bank w komunikacie. Wprowadzone zostaną "nowe limity dzienne na przelewy, które klienci robią w serwisie internetowym".

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Źródło:
tvn24.pl

Zarzut kradzieży usłyszał 52-latek, który w trakcie wykonywania remontu mieszkania miał ukraść pierścionek z brylantem o wartości pięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Źródło:
tvn24.pl

Inspektorzy Przewodnika Michelin mają zakaz wstępu do restauracji we francuskim kurorcie narciarskim Megeve. To decyzja właściciela i szefa kuchni Marca Veyrata, który sześć lat temu wytoczył przewodnikowi kulinarnemu proces za zabranie mu jednej z gwiazdek - poinformował portal stacji CNN.

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Źródło:
PAP, CNN

Chwilę grozy przeżył nastolatek w autobusie miejskim jadącym przez Siedlce (Mazowieckie). Jeden z pasażerów przystawił mu nóż do gardła i zażądał pieniędzy. Zareagowała kierująca autobusem, która powiadomiła dyspozytora i dowiozła napastnika na pętlę. Tam czekała na niego policja.

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W momencie wypowiadania słów przysięgi przez Donalda Trumpa jego dłoń nie leżała na Biblii, którą obok trzymała jego żona, Melania. Wielu internautów zastanawiało się, czy miało to jakikolwiek wpływ na samą przysięgę. Wyjaśniamy.

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Źródło:
ABC, Reuters
Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24
"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

Źródło:
tvn24.pl
Premium