Andrzej Kremer miał 49 lat. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, podjął tam potem pracę naukową. Od dwóch lat był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiedzialnym za sprawy prawne, traktatowe i konsularne. To on ze strony polskiej negocjował, a później parafował polsko-amerykańskie porozumienie o stacjonowaniu w Polsce bazy antyrakiet. W MSZ odpowiadał za relacje z Rosją.
Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer (TVN24, 14.04.2010)
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek w polityce była od sześciu lat, kiedy została senatorem ze Śląska. Często podkreślała, że czuje się nie politykiem, a przede wszystkim dziennikarką, którą była od połowy lat 70. Zasłynęła z wielu znanych w całej Polsce inicjatyw - ponad 20 lat temu wymyśliła ogólnopolskie Dyktando (na jego pomysł wpadła prasując pieluchy podczas urlopu macierzyńskiego po urodzeniu córki), zainicjowała też doroczne imieniny Krystyny, z udziałem setek pań noszących to imię. "Znakomita organizatorka, pełna świetnych pomysłów, które potrafiła po mistrzowsku realizować. Zawsze chętna do niesienia pomocy" - tak wspominają ją bliscy współpracownicy.
Krystyna Bochenek była wicemarszałkiem Senatu z ramienia PO (TVN24, 12.04.2010)
"Dla mnie rodzina jest najważniejsza" - często powtarzał. Miał ośmioro dzieci. Poświęcał im i żonie każdą wolna chwilę. Krzysztof Putra miał 53 lata. Parlamentarzysta kilku kadencji, bliski współpracownik prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Od 1975 roku mieszkał i pracował w Białymstoku. Z wykształceniem był technikiem mechanikiem, Od 1980 roku był działaczem Solidarności.
Krzysztof Putra był wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PiS (TVN Fakty, 17.04.2010)
Andrzej Przewoźnik urodził się 13 maja 1963 r. Absolwent historii UJ w Krakowie. Od 1 września 1992 r. sprawował funkcję sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Jego największą zasługą jest wyjednanie zgody Rosji i innych państw postsowieckich na utworzenie na ich terenie Polskich Cmentarzy Wojennych - w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Koordynował też i organizował renowację Cmentarza Orląt we Lwowie i wielu innych miejsc pochówków Polaków na świecie. Był jednym z najlepiej ocenianych urzędników państwowych.
Andrzej Przewoźnik (TVN Fakty, 12.04.2010)
To był generał z powołania. Generał, który kochał wojsko. Kazimierz Gilarski urodził się w maju 1955 r. w Rudołowicach (woj. podkarpackie). Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1978 roku w Komendzie Garnizonu m. st. Warszawy. Jesienią 2005 roku objął stanowisko komendanta Garnizonu Warszawa. W dniu 11 listopada 2006 roku otrzymał nominację na stopień generała brygady oraz wyznaczony został na stanowisko dowódcy Garnizonu Warszawa. Pozostawił żonę, córkę i syna. Pośmiertnie awansowany na stopień generała dywizji.
Gen. Kazimierz Gilarski (TVN Warszawa, 15.04.2010)
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: W katastrofie zginęło wiele postaci życia publicznego związanych z Warszawą (TVN Warszawa, 11.04.2010)