Turysta z Polski stracił przytomność podczas wycieczki w słowackich Tatrach

Autor:
bp
Źródło:
Horská záchranná služba
Horská záchranná službaU mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia

Nie żyje 60-letni turysta z Polski, który w czwartek wybrał się na wycieczkę w słowackich Tatrach. Mężczyzna zasłabł podczas powrotu z polany Pod Tanečnicou we wschodniej części Małej Fatry.

Jak poinformowała Horská záchranná služba (HZS, słowacki odpowiednik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego), do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Ratownicy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który podczas wędrówki na polanie Pod Tanečnicou nagle stracił przytomność.

Akcja ratunkowa w Tatrach na Słowacji

Służby powiadomił kolega 60-latka, który wraz z nim wybrał się na wycieczkę po Małej Fatrze. Mężczyzna próbował reanimować kolegę, niedługo później na miejsce przybyła pieszo pierwsza grupa ratowników HZS.

"Na miejsce przetransportowano helikopterem innych ratowników HZS, ale zrzucenie ich wraz z lekarzem pogotowia bezpośrednio przy ofierze nie było możliwe ze względu na wysokie drzewa. Z tego powodu wysiedli ze śmigłowca na polanie Pod Tanečnicou i stamtąd dotarli na miejsce pieszo" - czytamy w komunikacie słowackich ratowników.

Po przybyciu na miejsce ratownicy kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową, ale mimo ich wysiłków nie udało się przywrócić funkcji życiowych 60-latka.

Wypadek rowerzystki w Tatrach

Tego samego dnia ratownicy HZS pomagali również rowerzystce z Polski, która uległa wypadkowi w Pieninach. 26-latka w czwartek po południu spadła z jednośladu na ścieżce rowerowej pod Leśnicą (miejscowość przy polsko-słowackiej granicy, w pobliżu Szczawnicy).

W wyniku upadku kobieta doznała urazu głowy, prawdopodobnie złamania ręki i licznych powierzchownych obrażeń ciała.

"Ratownicy HZS udzielili jej pilnej pomocy medycznej, a następnie przewieźli ją do granicy państwa, gdzie przekazali ją polskim ratownikom GOPR, z którymi udała się do szpitala w Polsce" - poinformowała Horská záchranná služba.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: Horská záchranná služba

Źródło zdjęcia głównego: Horská záchranná služba

Pozostałe wiadomości