Wypadki w górach

Wypadki w górach

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na pokładzie śmigłowca przetransportowali do zakopiańskiego szpitala dwóch mężczyzn poszkodowanych w wypadkach, do których doszło w niedzielę w Tatrach - do jednego w rejonie Zawratu, a do kolejnego pod Szpiglasową Przełęczą.

Od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców - podaje Komenda Główna Policji. - W te święta nad bezpieczeństwem Polaków czuwało codziennie około 10 tysięcy policjantów, w tym około 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego - poinformował w TVN24 młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski.

Życie 28-letniego turysty z Mysłowic, którego GOPR odnalazło na Babiej Górze, wciąż jest zagrożone. Mężczyzna jest nieprzytomny – poinformowali lekarze z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej, dokąd turysta trafił w nocy po zniesieniu z gór. Ratownicy GOPR odnaleźli w poniedziałek późnym wieczorem trzy osoby, które zgubiły się w Beskidach. Cała trójka najprawdopodobniej zbyt późno wyszła ze schroniska i gdy zapadł zmrok zgubiła drogę.