Szlachetna Paczka już na ostatniej prostej, ale setki rodzin wciąż czekają na pomoc

Aktualizacja:
Autor:
wini/tok
Źródło:
TVN24 Kraków
Setki rodzin wciąż czekają na pomoc
Setki rodzin wciąż czekają na pomocTVN24
wideo 2/6
TVN24Setki rodzin wciąż czekają na pomoc

W bazie Szlachetnej Paczki wciąż pozostaje wiele rodzin oczekujących na pomoc. W środę po godzinie 14 było ich 935. Tymczasem już w ten weekend wolontariusze odwiedzą potrzebujących i przekażą im paczki przygotowane przez darczyńców.

Organizatorzy podkreślają, że obecnie głównym celem jest znalezienie darczyńców dla wszystkich rodzin, które zostały zakwalifikowane do udziału w akcji. Tak by liczba oczekujących na pomoc, widniejąca na stronie szlachetnapaczka.pl, wyniosła 0.

W środę po godzinie 14 licznik informował, że darczyńców wciąż szuka 935 rodzin, a 14 561 już ich znalazło. Rodzinę lub osobę, którą chcemy wesprzeć, można wybrać tylko do piątku, 9 grudnia.

Czytaj też: "Liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie na pewno się powiększa"

Można mądrze pomóc

O tym, dlaczego warto pomagać, mówiła na natnie TVN24 Natalia Daniło, jedna z wolontariuszek Szlachetnej Paczki. – To jest mądra, konkretna pomoc. Ją naprawdę widać. My, jako wolontariusze, odwiedzamy rodziny, sprawdzamy, czego potrzebują i jak możemy pomóc – tłumaczy Daniło.

Na stronie akcji można znaleźć opis każdej rodziny i osoby, którym można pomóc. Są tam też listy rzeczy im potrzebnych. - To jest żywność, środki czystości, wózek dla małej dziewczynki, która chce iść do przedszkola – wylicza wolontariuszka. Zwraca uwagę, że większość "życzeń" spełnia absolutnie podstawowe potrzeby.

Rozmówczyni TVN24 zaznacza, że "w Paczce najlepiej pomaga się w paczce". – Zapraszamy do tego swoich znajomych. Najważniejsze jest to, by po prostu chcieć. Wejść na stronę, wybrać rodzinę, skrzyknąć znajomych z pracy, szkoły, kolegów, koleżanki, i podzielić się zadaniami. Ważne, by darczyńca spełnił trzy podstawowe potrzeby, wybrane przez rodzinę – tłumaczy Daniło.

Iga Świątek także zaangażowała się w akcję. - W tenisie liczy się zdobywanie punktów, ale w Szlachetnej Paczce ważne jest teraz zero. Zero na liczniku rodzin potrzebujących, które niestety wciąż nie wybiło... - mówi tenisistka.

W tym roku Szlachetna Paczka chce odwiedzić ponad 20 tys. rodzin w ponad 620 lokalizacjach w całej Polsce. W ponad 70 z nich program jest organizowany po raz pierwszy lub po latach nieobecności. Oficjalne zainaugurowanie Bazy Rodzin odbyło się 12 listopada w pawilonie medialnym Wisły Kraków - lista dostępna jest na stronie internetowej akcji Szlachetna Paczka. Po zaledwie dwóch godzinach od otwarcia bazy niemal połowa z rodzin miała już swoich darczyńców - 1429 osób zadeklarowało wsparcie dla 3303 czekających na pomoc.

Lista rodzin znajduje się na stronie szlachetnapaczka.pl

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/tok

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości