TVN24 | Polska

Trzy czwarte Polaków chce zaszczepić się przeciwko COVID-19

TVN24 | Polska

Autor:
js/kab
Źródło:
PAP
Premier: tempo szczepień zależne jest wyłącznie od dostaw dawek szczepionek
Premier: tempo szczepień zależne jest wyłącznie od dostaw dawek szczepionekTVN24
wideo 2/21
TVN24Premier: tempo szczepień zależne jest wyłącznie od dostaw dawek szczepionek

Blisko 75 procent Polaków chce przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. W porównaniu z grudniem ubiegłego roku liczba chętnych wzrosła o ponad 30 procent – przekazało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. "Szczepionki są szansą na powrót do wyczekiwanej normalności. Ważne, aby tę szansę wykorzystało jak najwięcej osób" – dodało CIR.

Centrum Informacyjne Rządu, powołując się na wyniki sondażu United Surveys dla RFM FM i "Dziennika Gazety Prawnej" z 5 lutego, podało, że pod koniec ubiegłego roku "tak" na pytanie o chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 odpowiedziało 43 procent osób. W styczniu – 68 procent.

"Tylko duża grupa zaszczepionych daje szanse na wytworzenie odporności zbiorowej, czyli na pokonanie koronawirusa. Szczepionki są szansą na powrót do wyczekiwanej normalności. Ważne, aby tę szansę wykorzystało jak najwięcej osób" – wskazało CIR.

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia 2020 roku. Od tej pory wykonano 1,7 miliona szczepień. Ponad 462 tys. osób przyjęło dwie dawki preparatu. Pełny raport ze szczepień przeciw COVID-19 w Polsce można znaleźć na stronie gov.pl/szczepimysie.

W poniedziałek ruszyła rejestracja nauczycieli na szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwszeństwo mają ci, którzy pracują stacjonarnie, uczą w klasach 1-3 szkół podstawowych. Szczepienia mają rozpocząć się w piątek. 

Autor:js/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości