Świadek Tusk. I hasła "rosyjski wywiad", "służby specjalne" i "przekroczenie uprawnień"

[object Object]
Donald Tusk ma zeznawać w sprawie byłych szefów tajnych służbtvn24
wideo 2/22

Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk ma się stawić w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać, jako świadek w śledztwie dotyczącym wydarzeń sprzed siedmiu lat. Dziennikarze programu "Czarno na białym" przypominają szczegóły sprawy, o którą śledczy chcą pytać byłego premiera. Pytają też dlaczego chcą rozmawiać z Tuskiem?

Bruksela. 9 marca. Kolejny raz Donald Tusk zostaje szefem Rady Europejskiej. 27 krajów Unii jest za, i tylko Polska jest przeciw. Rząd Prawa i Sprawiedliwości ponosi spektakularna porażkę. Ale w kraju ogłasza zwycięstwo. - To nie jest porażka, to jest zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest pełnoprawnym, podmiotowym państwem - mówiła 10 marca premier Beata Szydło.

Wezwanie do prokuratury

Pięć dni po zakończeniu szczytu Rady Europejskiej w mediach pojawia się informacja o wezwaniu byłego premiera do warszawskiej prokuratury na przesłuchanie. Pierwszy termin to 13 marca. Powód: śledztwo w sprawie współpracy służby kontrwywiadu wojskowego z Rosją w czasach, gdy Tusk był premierem.

- Wezwanie Donalda Tuska, to jest albo nadgorliwość Zbigniewa Ziobro, który chce się zasłużyć u prezesa. Ale nie chce mi się wierzyć, żeby to było bez zgody prezesa - mówił 13 marca 2017 roku Sławomir Neumann (PO).

- Mogę na każdą świętość przysiąc, że się dzisiaj o tym dowiedziałem, nie ma to nic wspólnego z moją osobą, bo to chyba o to chodziło, że to jest jakieś osobiste nękanie - wyjaśniał tego samego dnia Jarosław Kaczyński.

"To jest związane z ponownym wyborem Tuska"

"(...) Wezwanie do stawiennictwa dla pana Donalda Tuska w charakterze świadka zostało wysłane mu 1 marca 2017 r. Czynności z jego udziałem były więc zaplanowane z dwutygodniowym wyprzedzeniem. (...) W przypadku niestawiennictwa pana Donalda Tuska w powyższym terminie, z uwagi na konieczność przeprowadzenia dowodu z jego zeznań, wyznaczony zostanie kolejny termin przesłuchania" - można było przeczytać w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Donald Tusk nie mógł stawić się na przesłuchanie, a prokuratura zgodnie z zapowiedzią wyznaczyła kolejny termin - miesiąc później.

- To jest oczywiście związane z ponownym wyborem Donalda Tuska. To jest taka próba pokazania, że Donald Tusk jest związany z jakimiś dziwnymi sprawami, dwuznacznymi. Nieprzypadkowo informacja do opinii publicznej o tym wezwaniu przeciekła zaraz po wyborze Donalda Tuska - komentował były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak (PO).

- Nikt nie stoi ponad prawem, jeżeli jest taka potrzeba, o ile wiem pan Tusk jest w charakterze świadka wezwany - mówił z kolei Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, wiceprezes PiS. Pytany, czy Donald Tusk może stać się podejrzanym w tej sprawie, odpowiedział: - to już jest decyzja prokuratury, proszę pytać prokuraturę w tej sprawie.

Prokuratura nie komentuje sprawy, bo śledztwo jest tajne.

Co takiego się stało, że szef Rady Europejskiej musi stanąć właśnie teraz przed prokuratorem?

Postanowienie prezydenta Rosji

W 2013 roku rosyjskie media ujawniły postanowienie prezydenta Rosji o zawarciu porozumienia między Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej a Polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego o współpracy i wspólnym działaniu w dziedzinie kontrwywiadu wojskowego.

"Zaleca się FSB Rosji przeprowadzić rozmowy ze stroną polską i po osiągnięciu porozumienia podpisać umowę" - napisał w postanowieniu Władimir Putin.

Po tych doniesieniach Prawo i Sprawiedliwość, które było wtedy w opozycji, składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego szefa kontrwywiadu wojskowego generała Janusza Noska.

- Mamy do czynienia z przejęciem nadzoru i opieki na polskimi służbami specjalnymi - mówił Antoni Macierewicz na konferencji 24 maja 2013 roku.

- Pozycja polskiego kontrwywiadu spadła do zera. My się na to nie godzimy - dodawał Marek Opioła (PiS).

Zarzut? Współpraca z Rosja miała się odbywać bez zgody premiera Donalda Tuska. Prokuratura, którą wtedy rządził Andrzej Seremet, nie wszczęła śledztwa. Nowe postępowanie ruszyło dopiero po wygranych przez PiS wyborach i audycie w SKW.

Już w październiku ubiegłego roku prokuratura postawiła byłym szefom kontrwywiadu generałowi Noskowi i generałowi Pytlowi zarzuty przekroczenia uprawnień. Grozi im do trzech lat więzienia.

Tusk ma zeznawać

W środę były premier ma zeznawać jako świadek w wydziale wojskowym Prokuratury Okręgowej w Warszawie w śledztwie dotyczącym domniemanej współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską FSB.

Donald Tusk podczas wizyty w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku został zapytany przez reportera TVN24, czy stawi się na przesłuchaniu, odpowiedział: - tak, jak zapowiadałem, będę.

Były premier, na pytanie reportera, czy ma informacje na temat tego, że polskie władze współpracowały z FSB, odparł: to już zostawi pan prokuratorowi.

Ale były szef służby kontrwywiadu, któremu w tej sprawie postawiono zarzuty, twierdzi, że premier Tusk na to porozumienie wydał zgodę. - Myśmy takie kontakty z Federalną Służbą Bezpieczeństwa posiadali. Mieliśmy na to zgodę prezesa Rady Ministrów, wyrażoną w odpowiednim momencie, w formie pisemnej - mówił były szef SKW generał Janusz Nosek.

Pytany, kiedy Donald Tusk wydal na to zgodę, powiedział: w 2011 roku, ale do współpracy w ogóle nie doszło.

Nieoficjalnie wiadomo, że porozumienie dotyczyło głównie bezpiecznego wycofania polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie przez teren Rosji. Takie umowy miały podpisać też rządy Francji, Niemiec i Hiszpanii, ale generalnie współpraca wojskowych wywiadów, także z Rosją, była czymś normalnym.

- Współpraca służb jest w ogóle czymś naturalnym. Służby większości państw NATO współpracują ze służbami rosyjskimi, ze służbami różnych innych państw. Jestem przekonany, że tak właśnie było. Absurdalne jest czynienie z tego zarzutu - mówił Siemoniak.

Co więcej z Rosją współpracował także poprzedni rząd PiS. Tak twierdzi generał Marek Dukaczewski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych, zlikwidowanych przez właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2006 roku. - Wynikało to tylko i wyłącznie z potrzeb bezpieczeństwa naszych żołnierzy i interesów, które nasi żołnierze realizowali poza granicami kraju - mówił generał.

Pytany, czy były to cykliczne rozmowy, na które była potrzebna zgoda premiera, odparł: - na fakt podjęcia współpracy wymagana była zgoda premiera.

"Nie konsultował decyzji"

Ale obecny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego stawia zarzuty bezpośrednio premierowi Tuskowi, że nie konsultował swojej decyzji z ówczesnym ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem.

- Jest kluczowa sytuacja. Jeżeli ta współpraca SKW, FSB została zaopiniowana pozytywnie przez premiera Tuska, a jednocześnie nie wiedział o tym minister obrony narodowej, to jest pytanie dlaczego został pominięty - mówił w Polskim Radiu 24, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek.

- Nie ma tutaj mowy, czy taka opinia ma być wyrażona na piśmie, czy nie. Po drugie ta opinia nie jest ona wiążąca dla prezesa Rady Ministrów - dodał generał Nosek.

Opinii nie było, sprawę bada prokuratura. Choć zdaniem dziennikarza Wojciecha Czuchnowskiego z "Gazety Wyborczej", nie chodzi w niej o byłych szefów służb, ale przede wszystkim o Donalda Tuska.

- Zapewne będzie zastosowany taki mechanizm tzw. przesłuchania z pouczeniem, czyli przesłuchania świadka z pouczeniem go o tym, że może być podejrzany w tej sprawie. Sądzę, że wszystkie możliwe szykany zostaną tutaj zastosowane - mówił Czuchnowski.

Odpowiedzialność karną Donalda Tuska także w innych sprawach, przed jego ponownym wyborem na fotel szefa Rady Europejskiej, sugerował kilka razy prezes Prawa i Sprawiedliwości. - (…) Proszę pamiętać, że ja mówię o możliwej odpowiedzialności karnej Tuska także dlatego, że mam pewną wiedzę odnoszącą się do różnych spraw, nie tylko smoleńskich (…) - mówił dla portalu Onet Jarosław Kaczyński.

- Nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem, ani o tym, żeby został świadkiem koronnym, małym albo dużym, albo zgodzie na karę. Krótko mówiąc nie ma o czym rozmawiać, on nie jest partnerem politycznym - mówił 5 października 2016 roku prezes PiS-u.

Donos na Tuska

Na premiera Tuska doniósł do prokuratury Antoni Macierewicz. Zrobił to dokładnie 12 dni po ponownym wyborze Tuska na szefa Rady Europejskiej.

"(...) Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie (...) - mówił dla Gazety Polskiej Codziennie Antoni Macierewicz.

Ma chodzić o zdradę dyplomatycznej, do której miało dojść w działaniach rządu zaraz po katastrofie smoleńskiej. Pytanie, czy taka polityka wobec Tuska PiS-owi się opłaci.

- Politycznie? Nie sądzę, żeby przyniosło to korzyści rządowi PiS. To rząd PiS będzie musiał się bronić i tłumaczyć, dlaczego lubianego przez Polaków szefa, prezydenta Europy, ciąga po prokuraturach - ocenił politolog Jacek Sokołowski.

To okaże się po pierwszym przesłuchaniu byłego premiera i kolejnych decyzjach prokuratury.

Autor: KB/gry / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W australijskim stanie Wiktoria trwa walka z pożarem, który niemal tydzień temu wybuchł na terenie parku narodowego. W niedzielę płomienie ogarniały obszar 34 tysięcy hektarów i wciąż rozszerzały swój zasięg. Mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z parkiem musieli opuścić swoje domy i nie wrócą do nich przed świętami.

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, The Guardian, ABC News, 9news.com.au

Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz ujawnił w TVN24, że otrzymał e-mail z informacją, że przewodniczący PKW Sylwester Marciniak "zarządził tryb obiegowy podjęcia uchwał", wśród których ma się znajdować uchwała w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS. Kalisz zgodził się, że jest to próba podjęcia uchwały "tylnymi drzwiami" przez przewodniczącego PKW. Sprawę komentowali politycy PSL, KO, a także szefowa kancelarii prezydenta.

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

Źródło:
TVN24

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl