TVN24 | Polska

Atak na rynku, "dwa ciosy maczetą w klatkę piersiową"

TVN24 | Polska

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Staszów (świętokrzyskie)
Staszów (świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthStaszów (świętokrzyskie)

Do Sądu Okręgowego w Kielcach trafił akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi O. Według ustaleń prokuratury mężczyzna w Wigilię 2020 roku zaatakował na rynku w Staszowie (Świętokrzyskie) 23-letniego mężczyznę. Zadał mu dwa ciosy maczetą.

Wojciech O. odpowie między innymi za usiłowanie zabójstwa. O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Kielcach. Do ataku na 23-latka doszło 24 grudnia w staszowskim rynku.

- Do stojącego w miejscu publicznym wraz z dwoma innymi mężczyznami pokrzywdzonego w pewnym momencie doszedł Wojciech O. i zadał mu maczetą dwa ciosy w klatkę piersiową, powodując rozległe obrażenia zagrażające życiu – przekazał Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Pomimo poważnych obrażeń pokrzywdzony zdołał uciec z miejsca zdarzenia i wezwać pomoc. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zarzuty i recydywa

Pracujący nad sprawą policjanci ze Staszowa i Kielc zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchali świadków, a także odtworzyli prawdopodobny przebieg zdarzenia. Pozwoliło to ustalić personalia podejrzewanego i rozpocząć jego poszukiwania. W poniedziałek 4 stycznia funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Staszowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała w warunkach recydywy – gdyż odbywał on w przeszłości karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko zdrowiu i mieniu – a także skierował do staszowskiego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, który został uwzględniony.

Jak poinformował w poniedziałek prokurator Prokopowicz, śledztwo w tej sprawie się zakończyło, prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Wojciech O. pozostaje tymczasowo aresztowany, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Staszów

Pozostałe wiadomości