TVN24 | Kraków

"Ranił znajomego ostrym narzędziem i uciekł". Odpowie za usiłowanie zabójstwa

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Staszów (świętokrzyskie)
Staszów (świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/6
mapka stasz

26-letni mieszkaniec powiatu staszowskiego po sprzeczce ze znajomym miał go ranić ostrym narzędziem, a następnie uciec. Teraz usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu.

Policja podaje, że do zdarzenia doszło w nocy 24 grudnia przed jednym ze sklepów na rynku w Staszowie (Świętokrzyskie). - Mundurowi ustalili, że na rynku znajdowała się czteroosobowa grupa młodych ludzi. Między 26-latkiem a innym uczestnikiem spotkania doszło do nieporozumienia. W jego następstwie 26-latek ranił ostrym narzędziem o trzy lata młodszego mieszkańca gminy Staszów, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala – informuje Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Mężczyzna miał zadać ofierze dwa ciosy w klatkę piersiową.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Areszt

Policjanci ze Staszowa i Kielc zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchali świadków, a także odtworzyli prawdopodobny przebieg zdarzenia. Pozwoliło to ustalić personalia podejrzewanego i rozpocząć jego poszukiwania. W poniedziałek, 4 stycznia funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Staszowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

- We wtorek 26-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a Sąd Rejonowy w Staszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu – dodała funkcjonariuszka.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Mężczyzna został zatrzymanyKPP Staszów

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Staszów

Pozostałe wiadomości