Sprawca i ofiara w jednym korytarzu. Tak wygląda sądowa rzeczywistość

Do ostatniego ataku doszło w łódzkim sądzie "Fakty" TVN

- Nie da się skutecznie, fizycznie i zawsze izolować wszystkich pokrzywdzonych od wszystkich oskarżonych, a na pewno nie w każdym sądzie. Można jednak inaczej zapobiegać aktom agresji, do których dochodzi w sądowych korytarzach, a czasami i w salach rozpraw – twierdzą eksperci dla portalu tvn24.pl.

Po ataku oskarżonego na pokrzywdzoną w łódzkim sądzie, w którym kobieta została dotkliwie poparzona kwasem siarkowym, Ministerstwo Sprawiedliwości zaapelowało do prezesów sądów apelacyjnych, aby wzmocnili ochronę osób przebywających na terenie podległych ich sądów, a strażnicy dokładniej kontrolowali przedmioty wnoszone do sądowych budynków.

Materiał magazynu TVN24 "Polska i świat"
Materiał magazynu TVN24 "Polska i świat"tvn24

Atak w łódzkim sądzie przeprowadzony w poniedziałek 22 sierpnia przez pijanego oskarżonego, który nie niepokojony przez nikogo wniósł do sądu szklane naczynie ze żrącą substancją, wciąż budzi żywe dyskusje nie tylko w środowiskach prawniczych. Komentowany jest również apel ministra sprawiedliwości.

Korytarz – miejsce zagrożenia

W zasadzie każda sprawa w sądzie, czy cywilna, czy karna, czy rodzinna, budzi emocje stron. Zawsze ktoś czuje się skrzywdzony, niesłusznie oceniony czy niesprawiedliwie osądzony. Jeżeli strony zachowują emocje dla siebie, jest spokój. Gdy dają im upust w słowach, gestach, a czasami czynach, często robi się niebezpiecznie.

- Najwięcej negatywnych emocji budzą oczywiście procesy karne, ale nie jest to regułą - mówi portalowi tvn24.pl warszawski adwokat Artur Wdowczyk. - Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji w sprawach cywilnych, gdy po wyjściu z sali strony obrzucały się inwektywami, a niekiedy wręcz formułowały groźby karalne.

- Korytarz sądowy jest miejscem potencjalnego zagrożenia - mówi nam ekspert w dziedzinie ochrony osób i mienia Krzysztof Kubiciel. - Trzeba mieć tego świadomość, a organizując ochronę takich miejsc, zawsze należy zakładać najgorsze sytuacje. Po to, by być na nie przygotowanym.

W komentarzach po apelu ministra sprawiedliwości w sprawie bezpieczeństwa w sądach pojawiają się różne pomysły na rozwiązanie problemu. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia ewentualnych napięć byłoby fizyczne odizolowanie stron, np. możliwość oczekiwania pokrzywdzonych na rozprawę nie w korytarzach, ale w pilnowanych przez strażników pokojach.

Materiał "Faktów po południu" TVN24
Materiał "Faktów po południu" TVN24tvn24

Pokoje dla pokrzywdzonych – rozwiązanie teoretyczne

Byłaby to sytuacja idealna, ale okazuje się niemożliwa do realizacji. Większość sądów w Polsce cierpi na niedobór pomieszczeń. Wygospodarowanie pokoju dla pokrzywdzonych w wielu wypadkach jest niemożliwe, bo gdyby było możliwe, to już by to funkcjonowało - słyszymy od przedstawicieli środowisk sędziowskich.

- Na przykład w sądzie, w którym orzekam, choć znajduje się w stosunkowo nowym budynku, już teraz brakuje pomieszczeń, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby - mówi tvn24.pl rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek.

Ciasnoty w sądach nikt z naszych rozmówców nie kwestionuje. Zresztą i w liście ministra sprawiedliwości do prezesów sądów apelacyjnych nie ma wyraźnego polecenia, żeby pokrzywdzeni i oskarżeni w sprawach karnych byli fizycznie izolowani. Jest za to apel o skontrolowanie skuteczności środków ochrony stosowanych w sądach.

Ofiary przestępstw muszą więc liczyć w budynku sądu na skuteczność i profesjonalizm służb ochrony. Że bywa ona zawodna, pokazało poniedziałkowe zdarzenie w Łodzi.

Kto pilnuje porządku w sądach

W polskich sądach bezpieczeństwa strzegą dwie formacje - policja sądowa i prywatne agencje ochrony. Policja sądowa zajęta jest przede wszystkim konwojowaniem i pilnowaniem oskarżonych przywożonych z aresztów, zapewnieniem bezpieczeństwa na rozprawach z udziałem aresztowanych oskarżonych.

Stałe posterunki policji sądowej są tylko w niektórych sądach w Polsce. Wielu sądowych budynków strzegą prywatne agencje ochrony. Jest to legalna i powszechnie stosowana praktyka. Sądy zamawiają ochronę w prywatnych agencjach - tak jak wiele usług, w trybie zamówień publicznych.

Powoli mijają już czasy (choć był to do niedawna poważny problem) gdy przetargi na ochronę sądów wygrywały najtańsze, a nie zawsze najskuteczniejsze w działaniu agencje ochrony. Dziś w warunkach przetargów sądy stawiają sformułowane wprost żądania co do np. sprawności fizycznej i odporności psychicznej ochroniarzy.

"Kierowane przez Wykonawcę osoby do świadczenia usługi nie mogą być osobami z widocznym inwalidztwem lub ograniczoną sprawnością fizyczną" - czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w trwającym właśnie przetargu na ochronę Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sąd wymaga również, aby budynku strzegła cały czas ta sama ekipa ludzi i co najmniej połowa z nich pracowała na pełnych etatach.

Jednak nawet najdoskonalej sformułowane warunki zamówienia nie są polisą od niebezpiecznych incydentów. Ochrona w sądach musi po prostu przykładać się do pracy i rygorystycznie egzekwować regulaminy bezpieczeństwa, które musi mieć każdy sąd. Regulaminy te zawierają prawo do legitymowania wchodzących oraz przeszukiwania ich bagaży, a także przeprowadzania kontroli pirotechnicznej.

Kiedy strażnik reaguje

Strażnicy sądowi mają obowiązek reagować na sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia osób przebywających w sądzie lub inne sytuacje kryzysowe. Nie mają natomiast obowiązku stania pod każdą salą rozpraw po to, aby nie doszło do aktów agresji między oczekującymi. Być może taki obowiązek mieć powinni, ale strażników musiałoby wtedy być w sądach o wiele więcej.

- Budżet sądownictwa ustala minister sprawiedliwości. Można pisać apele, ale wzmocnienie ochrony wymaga również wzmocnienia budżetu - mówi sędzia Waldemar Żurek.

W piśmie Ministerstwa Sprawiedliwości jest wyraźnie mowa o potrzebie wzmocnienia ochrony, ale sformułowane jest ono w formie prośby, a nie polecenia służbowego. Sądy są niezależne, a sędziowie niezawiśli w zakresie orzekania, ale już nad organizacją pracy i sprawami bytowo-administracyjnymi nadzoruje minister. Resort poprosił o wzmocnienie, ochrony, ale jej nie zażądał. Czy dlatego, że gdyby żądał, to musiałby zapewnić dodatkowe pieniądze? To pytanie zadaliśmy rzecznikowi ministerstwa Sebastianowi Kalecie.

- Nie - odpowiada rzecznik. - Minister szanuje autonomię sądów i organizację pracy na swoim terenie powierza prezesom sądów apelacyjnych. Tak to działa. Minister sprawuje organizacyjny nadzór nad sądami, ale realizuje go za pośrednictwem prezesów sądów apelacyjnych.

Materiał programu "Dzień na żywo"
Materiał programu "Dzień na żywo" tvn24

Policja potrzebna w każdym sądzie

Czy służby chroniące sądów wyciągną wnioski z dramatu, jaki rozegrał się w Łodzi?

- Nie sądzę - nie pozostawia złudzeń adwokat Artur Wdowczyk. - Uważam, że systemowym błędem jest powierzenie bezpieczeństwa w sądach prywatnym firmom. Uważam, że powaga wymiaru sprawiedliwości wymaga tego, aby wszystkie, nawet najmniejsze sądy ochraniała policja sądowa. Policjanci są inaczej szkoleni niż pracownicy ochrony, mają też większe doświadczenie i szersze uprawnienia.

Na razie nikt nie planuje powiększenia liczebności policji sądowej tak, aby mogła chronić wszystkie sądy w Polsce. W jaki sposób ma zostać poprawione bezpieczeństwo zwykłych ludzi, przychodzących do sądów po sprawiedliwość? Ministerstwo dało prezesom sądów apelacyjnych czas na odpowiedź do 24 sierpnia.

NAJGROŹNIEJSZE INCYDENTY W POLSKICH SĄDACH:

- marzec 2000, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze. Dwóch z ośmiu oskarżonych o zabójstwa i napady rabunkowe wniosło do sali rozpraw granaty. Grożąc ich zdetonowaniem i używając adwokatów i ławników jako żywych tarcz, próbowało uciec z sądu. W sumie na korytarz wydostało się z sali czterech oskarżonych. Tam doszło do strzelaniny. Dwóch oskarżonych zginęło. Pozostali zostali ponownie schwytani.

- wrzesień 2012, Sąd Okręgowy w Krakowie . Kobieta, której zamordowano syna, oblała w sądzie benzyną mężczyznę oskarżonego o tę zbrodnię. Przypadkowo został oblany również policjant z konwoju. Kobieta nie zdążyła wyjąć zapałek z torebki. Po tym incydencie prokuratur zwróciła się do prezesa krakowskiego sądu o ograniczenie możliwości wnoszenia płynów do budynku. Prokurator argumentował, że w przyszłości, ktoś mógłby użyć na przykład kwasu do ataku na inną osobę.

- czerwiec 2013, Sąd Okręgowy w Warszawie. Proces gen. Czesława Kiszczaka. Zasiadający w ławach dla publiczności mężczyzna rzucił tortem w sędzię - przewodniczącą składu orzekającego. Po trzech latach prawomocnie został skazany na dziesięć miesięcy więzienia.

- styczeń 2014, Sąd Okręgowy w Szczecinie. Podczas procesu, w którym na jednej ławie oskarżonych zasiadali kibice dwóch zwaśnionych drużyn, między dwoma z nich doszło do bójki na pięści. Policjanci szybko ich rozdzielili, a sędzia za naruszenie powagi sądu ukarał obu siedmiodniowym aresztem.

- wrzesień 2014, Sąd Rejonowy w Prudniku - oskarżony o napaść na policjanta, przed wejściem na rozprawę pobił swojego obrońcę z urzędu. Kopał, szarpał i wyzywał również interweniujących policjantów.

- maj 2015, Sąd Rejonowy w Kutnie. Członek rodziny zamordowanej kobiety niespodziewanie zaatakował w sali sądowej oskarżonych o tę zbrodnię nastolatków. Policjanci z konwoju zareagowali skutecznie. Przykuli atakującego do ławki sądowej. Potem wrócili do pilnowania oskarżonych.

Autor: jp/kk / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: "Fakty" TVN

Pozostałe wiadomości

Co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych po tym, jak rakieta spadła na boisko piłkarskie na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan. Izrael oskarżył Hezbollah. Jak przekazał Reuters, izraelska armia poinformowała, że "szykuje odpowiedź".

Rakieta uderzyła w boisko, wiele osób nie żyje. "Szykujemy odpowiedź"

Rakieta uderzyła w boisko, wiele osób nie żyje. "Szykujemy odpowiedź"

Źródło:
Reuters, PAP

Czteroletnie dziecko utopiło się w sobotę w oczku wodnym na prywatnej posesji w Rybniku (Śląskie). Według lokalnych mediów, chłopczyk wpadł do wody w czasie zabawy.

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Źródło:
tvn24.pl, radio90.pl

Ludzie na to patrzą, widzą prezydenta, który w żaden sposób nie pozwala rządowi realizować polityki w bardzo trudnych czasach - mówił w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz (KO), komentując spór wokół nominacji ambasadorów. - Trzeba rozmawiać z panem prezydentem, a nie wydawać mu rozkazy - stwierdził Zbigniew Bogucki z PiS.

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

Źródło:
TVN24

To bardzo niebezpieczne, bo można nie zauważyć, że w tańcu ktoś przylepił nam plaster. Organizm może wchłonąć substancję odurzającą przez skórę.

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Źródło:
Fakty TVN

Pięcioletni chłopiec oddalił się od rodziców w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (Małopolska) i wpadł do basenu. Życie topiącego się dziecka uratowali świadkowie, którzy wyciągnęli go z wody, a następnie ratownicy, którzy przywrócili mu funkcje życiowe. Pięciolatek trafił do szpitala.

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Źródło:
tvn24.pl

24-letni Anthony Esan usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa umundurowanego funkcjonariusza i trafił do aresztu po tym, jak brytyjska policja zatrzymała go w związku z atakiem na żołnierza. Podpułkownik Mark Teeton został kilkukrotnie pchnięty nożem. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Podbiegł do żołnierza i zaczął go dźgać. Miał przy sobie wiele noży

Podbiegł do żołnierza i zaczął go dźgać. Miał przy sobie wiele noży

Źródło:
BBC

Co roku tak się zdarza, ale w tym - wyjątkowo często. Krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt przeżywa oblężenie. U progu wakacji trafiają tam psy i świeżo narodzone koty. Jest ich tak wiele, że brakuje specjalistycznej karmy. Potrzebni są darczyńcy, a najlepiej - nowi opiekunowie.

Krakowskie schronisko ma już pod opieką 700 bezdomnych zwierząt, a minęła dopiero połowa wakacji

Krakowskie schronisko ma już pod opieką 700 bezdomnych zwierząt, a minęła dopiero połowa wakacji

Źródło:
Fakty TVN

Susza hydrologiczna opanowała część Polski. Szczególnie trudna sytuacja panuje w regionach o zwartej zabudowie, gdzie wybetonowane ulice i place utrudniają zatrzymywanie wody. Wiele gmin apeluje o rozsądne korzystanie z zasobów wodnych.

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Źródło:
TVN24, IMGW

Przedstawiciele władz dzielnicy i ośrodka sportu zabrali głos po masowym zatruciu chlorem na basenie na warszawskim Targówku. Urzędnicy przyznają, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbyt wysokiego stężenia chloru. Basen pozostaje zamknięty, a sprawie przyjrzy się także prokuratura.

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miliony ludzi na całym świcie oglądały ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu. Organizatorzy trzymali szczegóły imprezy w tajemnicy do samego końca, więc niespodzianek nie brakowało. Na wskroś francuska uroczystość była jak święto sportu, sztuki i różnorodności, pełna kulturowych kodów i historycznych odniesień. Do tego oprawa muzyczna na najwyższym poziomie - była Celine Dion, była Lady Gaga, wystąpił też Polak. Publiczność oczarował Jakub Józef Orliński - znakomity śpiewak operowy.

"Było niesamowicie, magicznie, spektakularnie, po prostu cudownie". Wrażenia po ceremonii otwarcia igrzysk

"Było niesamowicie, magicznie, spektakularnie, po prostu cudownie". Wrażenia po ceremonii otwarcia igrzysk

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów na podkarpackim odcinku autostrady A4. Do tragicznego wypadku doszło na jezdni w stronę Rzeszowa.

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Źródło:
TVN24

Kierująca pracami Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zarządziła publikację ośmiu decyzji TK na jego stronie internetowej. To rozstrzygnięcia, których treści nie zostały ogłoszone przez Rządowe Centrum Legislacji. RCL nie publikuje wyroków w związku z przyjętą w marcu uchwałą Sejmu w sprawie usunięcia skutków kryzysu konstytucyjnego lat 2015-2023. Sejm uznał wtedy, że Mariusz Muszyński, Justyn Piskorski i Jarosław Wyrembak nie są sędziami Trybunału Konstytucyjnego, a liczne orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego są dotknięte wadą prawną. Stwierdził też, że funkcję Prezesa TK sprawuje osoba nieuprawniona.

Julia Przyłębska mówi o "anarchizacji prawa" i sama publikuje wyroki

Julia Przyłębska mówi o "anarchizacji prawa" i sama publikuje wyroki

Źródło:
PAP

Ukraińskie drony zniszczyły rosyjski bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-22M3. Ukraińcy uderzyli w lotnisko Olenia, położone za kołem podbiegunowym w obwodzie murmańskim - powiadomiły w sobotę media z powołaniem na źródła w wywiadzie.

"Bezskutecznie próbowali zestrzelić bezzałogowce". Seria ukraińskich ataków

"Bezskutecznie próbowali zestrzelić bezzałogowce". Seria ukraińskich ataków

Źródło:
PAP

Co najmniej osiem osób zginęło, a pięć zostało rannych w sobotę, gdy samochód wjechał w grupę pieszych w mieście Changsha w prowincji Hunan w środkowych Chinach. Kierowca pojazdu został zatrzymany, trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

55-latek wjechał w grupę pieszych. Nie żyje osiem osób

55-latek wjechał w grupę pieszych. Nie żyje osiem osób

Źródło:
PAP

Rosyjski resort obrony poskarżył się Stanom Zjednoczonym na "tajną operację" Ukrainy przeciwko Rosji, planowanej rzekomo za zgodą Waszyngtonu. Po rozmowie rosyjskiego ministra obrony Andrieja Biełousowa z szefem Pentagonu Lloydem Austinem USA zwróciły się do Ukrainy o niepodejmowanie działań - podał dziennik "The New York Times".

Kreml poskarżył się USA w sprawie "tajnej operacji" Ukrainy. Waszyngton zareagował

Kreml poskarżył się USA w sprawie "tajnej operacji" Ukrainy. Waszyngton zareagował

Źródło:
PAP

Młody lis zaczepiający żabę - taki materiał z okolic Częstochowy otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zabawy zwierząt mają kluczową rolę w ich prawidłowym rozwoju, a echa takich zachowań możemy często zobaczyć w ich dorosłym życiu.

Ważna lekcja dla młodego lisa

Ważna lekcja dla młodego lisa

Źródło:
Kontakt 24

Pasażerka samolotu, który miał odlecieć z Rzymu do Katanii, przemycała iguanę. Obecności zwierzęcia nie ujawnił żaden system kontroli lotniskowej, a ku zaskoczeniu wszystkich jaszczurkę na pokładzie wykryła... kotka współpasażerki.

Kotka wyczuła "egzotyczną koleżankę" w samolocie. To był koniec podróży dla jednej z pasażerek

Kotka wyczuła "egzotyczną koleżankę" w samolocie. To był koniec podróży dla jednej z pasażerek

Źródło:
PAP, corriere.it

Hubert Kijek rozmawiał z Allanem Lichtmanem, wybitnym amerykańskim politologiem i historykiem, który od wyborów w 1984 roku trafnie przewiduje, kto wygra prezydencki wyścig w Stanach Zjednoczonych. Robi to na podstawie opracowanej przez siebie metody "trzynastu kluczy". Specjalista uważa, że demokraci mają dużą szansę na zwycięstwo, ale ostateczną prognozę wyniku wyborów prezydenckich prawdopodobnie poda w sierpniu, po konwencji demokratów.

Kto będzie kolejnym prezydentem USA? Allan Lichtman od 40 lat trafnie przewiduje wyniki wyborów

Kto będzie kolejnym prezydentem USA? Allan Lichtman od 40 lat trafnie przewiduje wyniki wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pochodząca z krakowskiego ogrodu zoologicznego kondorzyca Beti zginęła w szponach innych ptaków podczas swojej misji w Chile. Latem zeszłego roku została wysłana w Andy, by tam przywrócić narażony wyginięciem gatunek na stare miejsce bytowania. Popadła jednak w konflikt z innymi przedstawicielami swojego gatunku. W planach jest kolejna próba reintrodukcji gatunku w Ameryce Południowej.

Kondorzyca z Krakowa miała pomóc odrodzić się ptakom w Chile, zginęła w ich szponach

Kondorzyca z Krakowa miała pomóc odrodzić się ptakom w Chile, zginęła w ich szponach

Źródło:
tvn24.pl
Las wielopiętrowych apartamentowców wyrośnie w Łebie. Bałtycka Hurgada? 

Las wielopiętrowych apartamentowców wyrośnie w Łebie. Bałtycka Hurgada? 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

18. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi rozpoczęła się w sobotę w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie). Wydarzenie potrwa osiem dni. W jego programie znalazły się pokazy filmowe, ale też spotkania z twórcami, koncerty i wystawy. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się polska premiera ekranizacji powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo".

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Źródło:
PAP
Amerykańska gra prezydenckim zdrowiem

Amerykańska gra prezydenckim zdrowiem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sejm poparł poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim, która jest wdrożeniem przepisów unijnej dyrektywy, regulującej kwestie wynagrodzenia za wykorzystywanie utworów. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Źródło:
tvn24.pl

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z nadzieją przyjęła poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim wzmacniające pozycję wydawców w negocjacjach z big techami - czytamy w oświadczeniu rady na portalu X. W piątek Sejm zadecydował, że projekt ustawy z poprawkami trafi na biurko prezydenta.

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi "Deadpool & Wolverine" z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem w rolach głównych. Prowadząca program opowiedziała też o nowej biografii filmowej Boba Dylana. W piosenkarza i laureata Nagrody Nobla wcielił się Timothée Chalamet.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl