Polska

Były naczelny prokurator wojskowy przesłuchany w śledztwie smoleńskim

Polska

Generał Krzysztof Parulski zeznawał w śledztwie smoleńskim. W tej sprawie została już przesłuchana między innymi była premier Ewa Kopacz (wideo z 31 maja)tvn24
wideo 2/2

Były naczelny prokurator wojskowy generał Krzysztof Parulski został przesłuchany jako świadek w śledztwie dotyczącym między innymi nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do sprawy.

Źródło PAP nie ujawnia, kiedy doszło do przesłuchania.

"W sprawie tej zostałem przesłuchany w charakterze świadka. Tym samym nie mogę ujawniać treści swoich zeznań złożonych w toczącym się postępowaniu" - napisał w piątek Parulski, pytany o przesłuchanie.

Parulski, Sikorski, Kopacz, Tusk

Według ustaleń agencji chodzi o jedno z siedmiu postępowań okołosmoleńskich prowadzonych przez zespół prokuratorów wyjaśniający okoliczności katastrofy smoleńskiej - w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudniania postępowania, polegającego między innymi na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy w Smoleńsku.

W tej sprawie przesłuchani zostali już między innymi były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, była minister zdrowia Ewa Kopacz, z kolei na lipiec wezwany został na przesłuchanie szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk.

Były naczelny prokurator wojskowy

Parulski był szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej w czasie, gdy podległa jej Wojskowa Prokuratura Okręgowa wyjaśniała okoliczności katastrofy smoleńskiej. Parulski, wtedy jeszcze w stopniu pułkownika, pojechał do Smoleńska tuż po katastrofie, między innymi wraz z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Miał koordynować działania polskich prokuratorów, którzy również przyjechali na miejsce.

Autor: js//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Tagi:
Raporty: