Rząd próbuje zatrzymać exodus żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy służb

Źródło:
tvn24.pl
Zieliński: Nie ma szans, abyśmy jako obywatele nie poczuli procesu, który zaczął się dziać. W dużych miastach odczujemy braki policjantów
Zieliński: Nie ma szans, abyśmy jako obywatele nie poczuli procesu, który zaczął się dziać. W dużych miastach odczujemy braki policjantów
TVN24
Zieliński: Nie ma szans, abyśmy jako obywatele nie poczuli procesu, który zaczął się dziać. W dużych miastach odczujemy braki policjantówTVN24

Z armii oraz z każdej z istniejących służb mundurowych może odejść na emerytury rekordowa liczba doświadczonych żołnierzy i funkcjonariuszy. Rząd chce zatrzymać exodus, błyskawicznie przygotowując ustawę, która zagwarantuje wszystkim formacjom podwyżki. Kłopot w tym, że minister finansów alarmuje, iż skutki ustawy dla budżetu nie zostały policzone.

O tym, jak wysoki priorytet ma pakiet nowelizacji ustaw dotyczących armii, policji i służb, dzięki którym żołnierze i funkcjonariusze otrzymają podwyżki, świadczy tryb procedowania w Sejmie. Rządowy projekt wpłynął do parlamentu 20 stycznia, połączone komisje spraw wewnętrznych i obrony narodowej dyskutowały nad nim we wtorek, 24 stycznia wieczorem, a dzisiaj już znajdzie się on w drugim czytaniu.

Ekspresem przez Sejm

- Wiemy, że przyczyną pośpiechu jest strach przed liczbą żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy deklarują przejście na emerytury. Rząd za późno zrozumiał, że sam doprowadził do sytuacji stanowiącej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa - mówi tvn24.pl poseł Koalicji Polskiej Marek Biernacki, który zarazem zadeklarował poparcie opozycji dla ustawy.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji parlamentarzyści próbowali się dowiedzieć, ilu mundurowych chce odejść na emerytury.

Mam informację, że dotyczy to nawet 10 tysięcy żołnierzy. Czyli dwukrotnie więcej, niż rok temu. W służbach cywilnych sytuacja może być jeszcze gorsza

Reprezentujący rząd wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik i wiceminister w MON Wojciech Skurkiewicz uchylili się od odpowiedzi na te pytania. Zapewniali także parlamentarzystów, że nie ma zagrożenia "masowymi odejściami na emerytury".

Wąsik zadeklarował, że na początku stycznia w Zakładzie Emerytalno-Rentowym MSWiA (to odpowiednik ZUS dla policji i wszystkich służb) było 966 wniosków o emerytury. Zaś Skurkiewicz ograniczył się do przekazania informacji, że w 2022 roku z armii odeszło pięć tysięcy żołnierzy.

Milczenie służb

Dziennikarze tvn24.pl dwa tygodnie temu wysłali pytania o liczbę raportów o emerytury do wszystkich formacji mundurowych. Odpowiedziały nam nieliczne, ale odpowiedź tylko jednej z nich świadczy, że wiceminister Wąsik nie przekazał wszystkich informacji.

"Informuję, że 1101 funkcjonariuszy Straży Granicznej zadeklarowało chęć odejścia ze służby" - odpisała nam porucznik Anna Michalska, rzecznik SG. To dwukrotnie więcej, niż w ostatnich latach, gdy odchodziło 418 w 2021 roku i rok później 598.

Dlaczego wiceminister Wąsik przekazał, że w mundurowym ZUS jest tylko 966 wniosków?

- Zgodnie z naszymi ustawami przełożeni raporty o przejście na emeryturę rozpatrują do trzech miesięcy. Wszyscy składają je na początku roku, by odejść z końcem lutego, bo to finansowo opłacalne. Dzięki temu, inkasując odprawy, nie wpadamy w wyższe progi podatkowe - tłumaczy działacz policyjnych związków zawodowych.

Nie tylko policja i wojsko

Obecny na posiedzeniu komisji szef największego związku zawodowego Celnicy.pl Sławomir Siwy oceniał, że z Krajowej Administracji Skarbowej może odejść 10 procent wszystkich zatrudnionych.

- Problem to nie tylko liczba odejść, ale również jakość tych, którzy odchodzą. To są już doświadczeni funkcjonariusze, a zarazem jeszcze młodzi. Ci, którzy przekroczyli piętnasty rok służby i stanowią trzon kadry kierowniczej. Boję się, że w niektórych jednostkach KAS może zniknąć nawet 30 procent kadry - mówił Siwy.

Z odpowiedzi Ministerstwa Finansów, którą otrzymaliśmy, wynika, że sytuacja jest poważna. Przejście na emeryturę zadeklarowało 997 funkcjonariuszy spośród około dziesięciu tysięcy. Tylko w ubiegłym roku z KAS odeszła podobna liczba, bo 1158 osób, a trzy lata temu jedynie 216.

- Mamy kolejny rok masowego odpływu doświadczonych celników. Czeka nas koszmar. Tych rzeczy nie można się nauczyć inaczej niż przez doświadczenie - mówi pracownik pionu wywiadu skarbowego.

Dramat metropolii

Jak jest w policji? Optymistyczne rachunki są takie, że w tym roku odejdzie 5,5 tysiąca policjantów, a pesymistyczne, że osiem tysięcy, podczas gdy na ogół kończy służbę trzy tysiące funkcjonariuszy.

Przy czym policja nie ma większych problemów z brakiem funkcjonariuszy w województwach podkarpackim czy lubelskim, ale już w Warszawie i innych największych miastach sytuacja jest katastrofalna.

- Są komendy, gdzie będzie brakowało 30 procent policjantów. Dramat zapowiada się w naszych elitarnych wydziałach, takich jak terroru kryminalnego i zabójstw, w wydziale odzysku mienia czy na stanowisku kierowania. To są jednostki, gdzie młodzi muszą latami się uczyć, by zastąpić mistrzów - mówi funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji.

Służby po cichu

Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl na masową skalę chcą odejść na emerytury funkcjonariusze największej służby specjalnej w kraju, czyli Agenci Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nasze źródła mówią, że będzie to nawet 15 procent z dzisiejszych ponad czterech tysięcy funkcjonariuszy.

- Ze względu na prawo nie jest możliwe podanie do publicznej wiadomości szczegółowych danych dotyczących liczby funkcjonariuszy zwalnianych ze służby, w tym również liczby złożonych raportów o zwolnienie ze służby - taką odpowiedź przekazano nam z zespołu prasowego ABW.

Mniejsza służba - liczące ponad 1300 agentów Centralne Biuro Antykorupcyjne - nie odpowiedziało na nasze pytania. Nieoficjalnie mówi się, że około 20 procent funkcjonariuszy odejdzie w tym roku. Z biur prasowych m.in. Straży Pożarnej i SOP nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W tej ostatniej już w ubiegłym roku brakowało ponad 800 funkcjonariuszy, czyli co czwartego. Tyle było wakatów.

Po pierwsze - pieniądze

Dlaczego żołnierze i funkcjonariusze odchodzą ze służby? Jednym z głównych motywów są kwestie finansowe i ogłoszenie przez rząd Zjednoczonej Prawicy dużej waloryzacji rent i emerytur.

- Jeśli odejdę na emeryturę pod koniec lutego, to otrzymam taką podwyżkę emerytury, jaką dałyby mi dopiero kolejne trzy lub cztery lata w służbie. Ta zasada dotyczy każdego mundurowego - od żołnierza po strażnika więziennego, czy kolegi w Straży Marszałkowskiej - mówi reporterowi tvn24.pl oficer Centralnego Biura Śledczego Policji.

Inni nasi rozmówcy, w tym związkowcy, tłumaczą, że przez ostatnie lata rząd zadbał o poprawę statusu materialnego najmłodszych i najstarszych funkcjonariuszy. - Ci pierwsi, do 26. roku życia, nie płacą podatków. Ci po 25. roku służby dostają tak zwane dziadkowe lub balkonikowe. To dodatek w wysokości od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych miesięcznie. Podwyżki dla całej reszty, które wywalczyliśmy w strajku psiej grypy, dawno zjadła inflacja - tłumaczy związkowiec.

Dlatego ekspresowo procedowany rządowy projekt nowelizacji ustaw o policji, dotyczący wojska i poszczególnych formacji mundurowych zakłada, że każdy funkcjonariusz i żołnierz (po 15. roku służby, czyli posiadający prawo do przejścia na emeryturę) dostanie specjalny dodatek. Ma on wynieść 5 procent wynagrodzenia i zwiększać się o 1 procent z każdym kolejnym rokiem służby.

Minister finansów: wstrzymać prace

Ale sam rząd nie mówi jednym głosem w sprawie tego projektu. Najpoważniejsze zastrzeżenia ma minister finansów Magdalena Rzeczkowska - sama była jeszcze niespełna rok temu funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej.

"Uprzejmie proszę o wstrzymanie prac legislacyjnych do momentu uchwalenia ustawy budżetowej na rok 2023" - napisała w oficjalnym piśmie z 2 stycznia minister do swoich kolegów z rządu: ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Minister finansów chciała najpierw uchwalenia budżetu, następnie rozmów o podwyżkach dla mundurowych
Pismo Minister Finansów o podwyżkachtvn24.pl

W swoim piśmie minister zarzuciła, że w "ocenie skutków regulacji" tej ekspresowo procedowanej ustawy brak jest wyliczeń, ilu żołnierzy oraz ilu funkcjonariuszy zamierza odejść w tym roku na emeryturę. - To ważna informacja, gdyż odchodzącym na emerytury żołnierzom i funkcjonariuszom należą się wysokie odprawy. W niektórych formacjach, takich jak armia, Służba Ochrony Państwa, musimy wypłacać także ekwiwalenty za brak mieszkań - tłumaczy pani minister tvn24.pl.

Jakie to są kwoty? Tylko w Służbie Więziennej, gdzie swoje odejście oficjalnie zadeklarowało "około dwóch tysięcy" funkcjonariuszy, trzeba na odprawy przeznaczyć kwotę 163 milionów złotych. Wielokrotnie więcej będą kosztować odprawy dla żołnierzy, policjantów i strażaków - czyli największych formacji.

- Boję się, że ustawa jest za późno procedowana i nie zatrzyma żołnierzy i funkcjonariuszy w służbie - mówi poseł Biernacki.

Autorka/Autor:Robert Zieliński

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Meksyku i Kanady już zapowiedziały cła odwetowe.

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak przekazała policja w Żyrardowie, jedna osoba zginęła, a dwie są ranne. Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl ustalił nieoficjalnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd.

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Źródło:
tvn24.pl

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

11-letni Paweł zginął, a Kuba do dzisiaj leczy się z traumy po tym, jak w Humniskach na Podkarpaciu w chłopców samochodem wjechała 78-letnia kobieta. Dzieci szły poboczem, bo przy drodze nie ma chodnika. Miejscowi włodarze po tragedii obiecali jego budowę, ale na pytanie o to, kiedy powstanie, odpowiedzieć nie potrafią. Mieszkańcy są rozczarowani: - Mimo tragedii ta sprawa dla nikogo nie jest priorytetem - mówią.

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Źródło:
tvn24.pl

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN

Serbscy studenci zorganizowali kolejny masowy protest i zablokowali mosty na Dunaju w Nowym Sadzie, gdzie trzy miesiące temu doszło do katastrofy budowlanej. Jeden z mostów został zablokowany na 24 godziny, do niedzielnego popołudnia. W demonstracji wzięły udział dziesiątki tysięcy osób.

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Źródło:
Reuters, Associated Press

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

Jest się czym przejmować, ale nie ma się czego bać - mówił na nagraniu premier Donald Tusk, odnosząc się do aktualnej sytuacji międzynarodowej. Według Tuska Polska ma "dobrą odpowiedź na te kryzysy". - Uzyskaliśmy naprawdę autentyczne przywództwo w Europie, a za chwilę możemy mieć niezależnego, mądrego, silnego, ale przyjaznego prezydenta. Wszystko jest w naszych rękach - powiedział szef rządu.

Tusk o sytuacji międzynarodowej: w Polsce mamy dobrą odpowiedź na te kryzysy

Tusk o sytuacji międzynarodowej: w Polsce mamy dobrą odpowiedź na te kryzysy

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Mołdawia to jedno z najszybciej wyludniających się państw na świecie - powiedział analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus. Liczba mieszkańców tego kraju, nie wliczając separatystycznego Naddniestrza, wynosi obecnie 2,401 miliona. To spadek o 13,9 procent w ciągu dekady.

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

Źródło:
PAP

Policjanci z hrabstwa El Dorado w stanie Kalifornia przeprowadzili nietypową akcję ratunkową. Pomogli psu, który spadł 60 metrów w dół wodospadu. Jak podały lokalne media, zwierzę doznało obrażeń.

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Źródło:
sacbee.com, CNN
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dwa ciała znaleziono w rzece Dee w szkockim Aberdeen. Prawdopodobnie są to poszukiwane siostry Huszti - przekazały w sobotę brytyjskie media. Pochodzące z Węgier Eliza i Henrietta zaginęły w ubiegłym miesiącu w okolicach portu leżącego nad rzeką.

Dwa ciała w rzece. To prawdopodobnie siostry Huszti

Dwa ciała w rzece. To prawdopodobnie siostry Huszti

Źródło:
PAP

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Ornitolodzy z Florydy są zdruzgotani śmiercią dwóch młodych bielików amerykańskich. Ptaki najprawdopodobniej zjadły zwierzę zakażone ptasią grypą. Młode nie zdążyły nawet otrzymać imion.

Zjadły upolowane zwierzę. Cztery dni później już nie żyły

Zjadły upolowane zwierzę. Cztery dni później już nie żyły

Źródło:
CNN

Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w powiecie nyskim (woj. opolskie). W środku było dwóch mężczyzn, nie udało się ich uratować. Policja wyjaśnia, jak doszło do wypadku.

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Źródło:
TVN24

Jak działają kamery na rondzie Wojnara we Włochach? Ze statystyk drogowców wynika, że tylko w pierwszych kilkunastu dniach od uruchomienia zarejestrowały niemal 800 wykroczeń. Ich zadaniem jest wyłapywanie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zapewnień o rozliczeniu willi plus było dużo, ale kiedy zajrzymy do kasy państwa, to okaże się, że z 40 milionów złotych, które Przemysław Czarnek rozdał, wróciło 3,5 miliona - mówiła na antenie TVN24 Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl. - Widzimy, że te procedury się dłużą. Docierają też do nas sygnały o tym, że w ministerstwie istnieją pewne braki kadrowe osób, które mogłyby to skutecznie rozliczać - powiedział Piotr Szostak.

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

Źródło:
TVN24

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim są obecni nie tylko w studiach i na łamach gazet Tomasza Sakiewicza. Zajmują też posady w organach zarządzających jego mediami. Wszystkie one tworzą system naczyń połączonych: personalnie i kapitałowo.

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl