"Jedna z pierwszych decyzji" nowego ministra sprawiedliwości Adama Bodnara

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Bodnar: wysłałem wniosek do premiera o to, by Polska przyłączyła się do Prokuratury Europejskiej
Bodnar: wysłałem wniosek do premiera o to, by Polska przyłączyła się do Prokuratury EuropejskiejTVN24
wideo 2/25
Bodnar: wysłałem wniosek do premiera o to, by Polska przyłączyła się do Prokuratury EuropejskiejTVN24

Nowy minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar poinformował, że jedna z jego pierwszych decyzji po objęciu urzędu to podpisanie wniosku do premiera Donalda Tuska o przystąpienie do Prokuratury Europejskiej. Później, na konferencji prasowej, poinformował, że w najbliższych dniach ma zaplanowane spotkanie z prokuratorem krajowym Dariuszem Barskim. Przekazał także, że czeka na jego odpowiedź w sprawie posła Grzegorza Brauna i że poprosił o wykaz wszystkich spraw, które dotyczyły posła Konfederacji.

Rząd Tuska zaprzysiężony, ministrowie przejmują resorty. Czytaj relację w tvn24.pl

Bodnar, który po zaprzysiężeniu nowej Rady Ministrów w środę objął urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, o swoim wniosku poinformował we wpisie na portalu X (Twitterze). "Jedna z moich pierwszych decyzji jako Ministra Sprawiedliwości - wniosek do Premiera Donalda Tuska o przystąpienie do Prokuratury Europejskiej" - napisał.

"Do gabinetu Ministra i innych pomieszczeń wróciły flagi Unii Europejskiej" - dodał Bodnar.

Resort sprawiedliwości w komunikacie w tej sprawie napisał, że "szef rządu, po uzyskaniu opinii komisji parlamentarnych, skieruje go (ten wniosek - red.) do Komisji Europejskiej oraz Rady Unii Europejskiej".

Prokuratura Europejska

Prokuratura Europejska, która rozpoczęła działalność w czerwcu 2021 roku, prowadzi sprawy przestępstw związanych z nadużyciami finansowymi, korupcją, praniem brudnych pieniędzy i poważnymi transgranicznymi oszustwami na podatku VAT na kwotę powyżej 10 milionów euro. Do tej pory do będącej organem Unii Europejskiej Prokuratury Europejskiej przystąpiły 22 kraje Unii Europejskiej, zaś nie przystąpiło pięć - Szwecja, Węgry, Polska, Irlandia i Dania.

"Udział polskich prokuratorów w pracach Prokuratury Europejskiej pozwoli skuteczniej ścigać przestępstwa przeciwko interesom finansowym Unii Europejskiej i państw członkowskich, w tym Polski. Efektywne zwalczanie nadużyć pieniężnych ograniczy zmniejszanie budżetu Unii i sprawi, że Wspólnota będzie dysponowała większymi środkami do realizowania swoich celów. Przystąpienie do Prokuratury Europejskiej wpłynie na lepszą współpracę pomiędzy wymiarem sprawiedliwości Polski i państw UE" - napisano w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

O wniosku do premiera w sprawie dołączenia do Prokuratury Europejskiej Bodnar mówił także na wieczornej konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zaznaczył, że to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa środków unijnych.

Bodnar: wysłałem wniosek do premiera o to, by Polska przyłączyła się do Prokuratury Europejskiej
Bodnar: wysłałem wniosek do premiera o to, by Polska przyłączyła się do Prokuratury EuropejskiejTVN24

Nowi wiceministrowie sprawiedliwości

Bodnar poinformował też, że udało się doprowadzić do końca procedury związane z powołaniem wiceministrów, sekretarzy i podsekretarzy stanu w jego resorcie. Przekazał, że premier Donald Tusk przed wylotem do Brukseli podpisał akty nominacyjne. Wiceministrami sprawiedliwości zostali Arkadiusz Myrcha, Krzysztof Śmiszek, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz i Maria Ejchart-Dubois.

Bodnar poinformował także, że wysłał w środę pismo do koordynatorów sędziów ds. praw człowieka w polskich sądach, w których przypomina, jakie są standardy wynikające z orzecznictwa ETPCz i TSUE w zakresie niezależności sądownictwa.

Adam Bodnar o współpracy z prokuratorem krajowym

Minister Bodnar był pytany, czy zamierza współpracować z obecnym prokuratorem krajowym Dariuszem Barskim, czy też jest plan zmiany na tym stanowisku.

- W najbliższych dniach mam zaplanowane spotkanie z panem prokuratorem krajowym Dariuszem Barskim, natomiast względy dyplomacji i względy strategii zakładają, że nie powinno się mówić o tym, co będzie treścią tej rozmowy – powiedział Adam Bodnar. Minister pytany o uchwały w sprawie sędziów Trybunału Konstytucyjnego odparł: - Toczą się prace dotyczące przygotowania tych uchwał. Te prace zostaną podjęte, natomiast też nie chciałbym uprzedzać faktów, jak te uchwały będą wyglądały. Natomiast oczywiście doskonale pamiętamy o tym, że jest to jeden z większych problemów dotyczących praworządności w Polsce, czyli obsada Trybunału konstytucyjnego.

Szef MS przypomniał, że w czwartek zapadnie "istotny wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, sprawa ML przeciwko Polsce" i że w tym wyroku "pojawią się kwestie związane ze składem Trybunału Konstytucyjnego". Wyjaśnił, że wyrok dotyczy konsekwencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego "z 22 października 2020 roku, czyli wyroku dotyczącego dostępu do legalnej aborcji".

Bodnar: prokurator krajowy ma przedstawić informacje o działaniach wobec Grzegorza Brauna

Adam Bodnar był pytany także o postępowanie ws. posła Konfederacji Grzegorza Brauna i o to, czy pojawi się wniosek ministra sprawiedliwości o uchyleniu immunitetu posła.

- Wczoraj zamieściłem tweet, gdzie wskazałem, jakie potencjalnie przepisy mogą być naruszone w tej sprawie, bo tu mamy całą wiązkę. Tu są przepisy dotyczące przeszkadzania w akcie religijnym, to są przepisy dotyczące mowy nienawiści, przemocy ze względu na nienawiść na tle religijnym. Natomiast to prokuratura podejmie decyzje – powiedział minister.

Według niego "bardzo ważne w kontekście tego typu spraw jest, że trzeba najpierw przeprowadzić śledztwo i następnie taki wniosek może się pojawić". - Ale też chciałbym poczekać na odpowiedź pana prokuratora Barskiego na pismo, które do niego w tej kwestii wystosowałem - dodał Adam Bodnar. Wcześniej minister Bodnar przekazał, że poprosił prokuratora krajowego Dariusza Barskiego o informację o tym, co prokuratura zrobiła w sprawie tego, co zrobił we wtorek w Sejmie poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Czy i w jaki sposób Grzegorz Braun może stracić mandat poselski? O co może być oskarżony? Wyjaśniamy

- Ale także poprosiłem, by na jutro przedstawił mi wykaz wszystkich tych spraw, które dotyczyły Grzegorza Brauna i toczyły się w ostatnim czasie. Wiemy, że wczorajsze haniebne zdarzenie to nie był jedyny incydent z udziałem pana posła Grzegorza Brauna -- powiedział Bodnar.

Zniszczona choinka i przewrócony głośnik. Poprzednie wyczyny Grzegorza Brauna utknęły w prokuraturze

We wtorek w późnych godzinach popołudniowych, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone podczas uroczystości w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej. Po tym wydarzeniu marszałek Sejmu wykluczył go z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury o zakłócanie obrządku religijnego.

Bodnar: czekam na odpowiedź prokuratora krajowego w sprawie posła Grzegorza Brauna
Bodnar: czekam na odpowiedź prokuratora krajowego w sprawie posła Grzegorza BraunaTVN24

Bodnar: będziemy pracowali nad rozdzieleniem urzędów ministra i prokuratora generalnego

Bodnar został zapytany, czy planowane jest rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego. - Myślę, że całe środowisko prokuratorskie, z którym mam zaszczyt współpracować, i które wykazało się tak niezwykłą odwagą w ciągu ostatnich lat - proszę zauważyć, że ci prokuratorzy, którzy protestowali, zabierali głos w debacie publicznej, nie robili tego na zasadzie wolnych obywateli na ulicach, tylko na zasadzie ryzyka całej swojej kariery zawodowej - postuluje rozdzielenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - powiedział.

- Uważam, że tak powinno się stać. Oczywiście to nie jest kwestia prosta, to pewien proces, który musi trochę zająć. Oczywiście będziemy pracować nad odpowiednimi projektami ustaw - powiedział minister sprawiedliwości.

Polityk został również zapytany, który z wiceministrów odpowiedzialny będzie za obszar sądownictwa. - Ten wiceminister jeszcze nie został powołany, na razie te kompetencje spoczywają na mnie i będę te działania podejmował bezpośrednio - odparł.

Bodnar został też zapytany o kwestię przywrócenie komisji kodyfikacyjnych - zlikwidowanych w latach 2015-2016 ciał w MS zajmujących się opracowywaniem dla ministra projektów ustaw, przede wszystkim poszczególnych kodeksów. - To moja rola i moje zadanie, żeby takie komisje przywrócić - zadeklarował. Jak wskazał, chodzi przede wszystkim o komisje zajmujące się tworzeniem prawa cywilnego, karnego i rodzinnego, opierające się na ekspertach. - Jeśli chodzi o tę rodzinną, to ona będzie miała szczególnych charakter. Myślę, że będzie tutaj zadanie dla minister Rudzińskiej-Bluszcz, żeby to przedyskutować z Rzeczniczką Praw Dziecka (...), bo być może byłaby tu jakaś forma współpracy w tym zakresie - tym bardziej, że chciałbym wrócić do projektu Kodeksu rodzinnego, który został opracowany za czasów rzecznika Marka Michalaka - powiedział Bodnar.

Kto i czym będzie zajmował się w resorcie sprawiedliwości?

Oprócz Bodnara głos zabrali także nowi wiceministrowie.

- Przychodzę do resortu z dwiema misjami. Jedna dotyczy aktów legislacyjnych, normatywnych kierowanych ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości do parlamentu. Wiemy jak wielką bolączką była ich jakość. Wiemy jak instrumentalnie prawo było wykorzystywane do uprawiania bieżącej polityki - powiedział Arkadiusz Myrcha.

- Musimy odbudować ten proces legislacyjny. Ale przede wszystkim akty normatywne i projekty ustaw powinny zdecydowanie poprawić się jakościowo w stosunku do tego, z czym mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich ośmiu lat - wyjaśnił.

Dodał, że jego druga misja w resorcie dotyczy odbudowania "mocno poturbowanej, mocno upolitycznionej przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, polskiej prokuratury". Podkreślił, że prokuratura musi odzyskać zaufanie publiczne. - Zacząć działać w sposób sprawny, transparentny i wypełnić tą misję oskarżyciela publicznego - stwierdził.

Wiceminister Śmiszek przekazał, że jedną z najważniejszych misji resortu sprawiedliwości jest naprawa relacji Polski z Unią Europejską. - Jesteśmy teraz na obrzeżach Europy tylko i wyłącznie z tego powodu, że ktoś kiedyś postanowił naruszać naszą konstytucję, naruszać praworządność, wypisywać się z rodziny europejskiej - powiedział.

- Jednym z najważniejszych powierzonych mi zadań jest utrzymywanie bardzo dobrych relacji z instytucjami Unii Europejskiej, śledzenie wszystkiego tego, co dzieje się na arenie międzynarodowej oraz wzmacnianie ochrony praw i wolności obywatelskich - przekazał Śmiszek.

Maria Ejchart poinformowała, że w MS jako wiceministra zajmie się sprawami dotyczącymi praw człowieka. - Przydzielono mi departament, który zajmuje się wykonywaniem kar. Obszarem mojego szczególnego zainteresowana są miejsca pozbawienia wolności. Jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonu częściej niż raz w tygodniu przez osoby pozbawione wolności - zadeklarowała.

- Niezwykłym zaszczytem będzie dla mnie zajmowanie się państwem prawnym i odbudowywaniem jego podstaw w Ministerstwie Sprawiedliwości - poinformowała wiceminister Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. - Niestety pojęcia takie jak sprawiedliwość, prawo, praworządność nabrały w ostatnich latach barw politycznych, a są to pojęcia, które zamiast budować mur, powinny łączyć - stwierdziła.

- W Ministerstwie Sprawiedliwości zajmę się między innymi sytuacją osób najbardziej wrażliwych w wymiarze sprawiedliwości i w tym zakresie zamierzam współpracować blisko z nową Rzeczniczką Praw Dziecka Moniką Horną-Cieślak - podsumowała Rudzińska-Bluszcz.

Autorka/Autor:mjz/kg, dap, adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: X/@Adbodnar

Pozostałe wiadomości

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że policjant, który postrzelił swojego kolegę podczas interwencji na ulicy Inżynierskiej w Warszawie, pełnił służbę od ponad roku. W związku ze śmiercią funkcjonariusza prokuratura wszczęła śledztwo. Według ustaleń dziennikarza tvn24.pl, policjant, który strzelał, był bardzo dobrze oceniany przez przełożonych.

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Do tragicznego wypadku trzech aut doszło w Przyłubiu (woj. kujawsko-pomorskie). Dwie osoby zginęły na miejscu, trzy trafiły do szpitala.

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Źródło:
tvn24.pl

Po kilku zimnych dniach teraz czeka nas raptowny wzrost temperatury. Co w pogodzie czeka nas do końca listopada i jak zacznie się grudzień? Czy wróci mróz? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prawo i Sprawiedliwość w niedzielę po południu ogłosi decyzję w sprawie swojego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jako najbardziej prawdopodobne wskazuje się dwa nazwiska - Karol Nawrocki i Przemysław Czarnek. Przypominamy, kim są potencjalni kandydaci.

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jarosław Kaczyńskie kompletnie niepoważnie podchodzi do tych wyborów. Pokazuje to ten casting na kandydata - powiedziała w "Kawie na ławę" Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. - Wy się rzeczywiście wstydzicie za swoją politykę - mówił do przedstawicieli PiS Cezary Tomczyk z KO. Andrzej Dera z kancelarii prezydenta przekonywał, że Karol Nawrocki, prawdopodobny kandydat PiS, "ma cechy osobowościowe, które go predysponują do tego, żeby ubiegać się" o prezydenturę.

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

Źródło:
TVN24

W niedzielę poznamy kandydata PiS na prezydenta. Zdaniem politologa dr Tomasza Słomki zapowiedź poparcia bezpartyjnego kandydata wskazuje na Karola Nawrockiego. - Nawrocki może wejść w swoistą legendę polityczną o swojej bezpartyjności - stwierdził. Dodał, że fakt jego małej rozpoznawalności może być z jednej strony słabością, a z drugiej atutem. - Można mu przypisać pewną nową narrację, nową historię - powiedział Słomka.

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Źródło:
TVN24

- Mieszkam w stumetrowym domu, samotnie wychowuję dwoje dzieci. Dom podzielony jest na pół. Rodzice mają osobne liczniki. Oni płacą około dwieście złotych za prąd, a ja - mając fotowoltaikę - dwadzieścia tysięcy złotych - opowiada w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl pani Agnieszka z Rudy Kozielskiej. - Jeden z największych rachunków, o którym mam wiedzę wyniósł 80 tysięcy złotych, a mówimy o zwykłych domach - komentuje Izabela Dąbrowska-Antoniak, koordynator do spraw negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki.

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

Źródło:
tvn24.pl

Kolejnym celem ataku sił ukraińskich z użyciem pocisków ATACMS i Storm Shadow może być obwód rostowski w Rosji, miejsce dużej koncentracji wojsk rosyjskich, przerzucanych na front - pisze amerykański dziennik "Wall Street Journal". Jak dotąd Ukraińcy, według doniesień medialnych, użyli zachodnich pocisków do ataków w obwodach briańskim i kurskim.  

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Źródło:
"Wall Street Journal", tvn24.pl
Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kolejna w ciągu kilku dni fala intensywnych opadów deszczu spowodowała lokalne powodzie na północy Kalifornii. Zalanych jest wiele dróg, a na niektórych da się poruszać tylko łodziami. Jak opisuje część mieszkańców, woda powodziowa dotarła do ich domów tak szybko, że nie mieli czasu na ewakuację.

"To przyszło naprawdę szybko"

"To przyszło naprawdę szybko"

Źródło:
Reuters, CBS News, tvnmeteo.pl

W niedzielę po południu odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Według zapowiedzi, partia ma ogłosić decyzję dotyczącą poparcia bezpartyjnego kandydata na prezydenta. Według nieoficjalnych informacji będzie to szef IPN Karol Nawrocki.

PiS poprze "bezpartyjnego kandydata". Dziś konwencja i wystąpienie Kaczyńskiego

PiS poprze "bezpartyjnego kandydata". Dziś konwencja i wystąpienie Kaczyńskiego

Źródło:
PAP

Centymetr kwadratowy - tyle zostało wymierającego w Polsce gatunku mchu na torfowisku na Lubelszczyźnie. Samorządowcy wciąż wydają zgody na eksploatację torfu, nieraz mimo sprzeciwów regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, bo wartość torfowisk w kontekście zmian klimatycznych i zapobieganiu powodziom jest nie do przecenienia. W Starym Stręczynie sprawą zajmuje się już prokuratura.

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

890 błędów, z czego ponad 200 o charakterze krytycznym zawierała dokumentacja projektowa rozbudowy szpitala we Włocławku. W efekcie dwa nowe budynki, które miały być gotowe w 2023 roku do teraz znajdują się w stanie surowym i nie zostaną oddane do użytku wcześniej niż za trzy lata. A cała inwestycja zamiast planowanych 155 milionów będzie kosztować ponad 400 milionów złotych.

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Źródło:
tvn24.pl

Urzędnicy z podkrakowskich Myślenic opiniowali wnioski fundacji, w której zarządzie zasiadała ich przełożona - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Organizacja w ciągu niecałych trzech lat otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych w miejskich dotacjach. W sprawie jest też wątek polityczny i przewrót przed wyborami.

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Źródło:
tvn24.pl

W Nowym Jorku mieszka najwięcej miliarderów na świecie - aż 144. Około 30 procent najbogatszych osób na Ziemi to mieszkańcy zaledwie 15 miast.

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

Źródło:
PAP

Szefowa sztabu generalnego kanadyjskiej armii generał Jennie Carignan skrytykowała publicznie kandydata na sekretarza obrony USA Pete'a Hegsetha, wysuniętego przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa. Ten jest zdania, że kobiety i mężczyźni nie powinni razem służyć w jednostkach frontowych.

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

Źródło:
PAP

Kanadyjski rząd federalny przeprosił za zabicie w latach 50. i 60. XX wieku ponad tysiąca inuickich psów i zapowiedział wypłacenia 45 milionów dolarów odszkodowania. Oficjalne przeprosiny przedstawił w sobotę minister ds. relacji między Koroną a rdzennymi narodami Gary Anandasangaree.

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Źródło:
PAP

W Kazachstanie pojawiły się plany, by cyrylicę zamienić na alfabet łaciński. - Pod rządami sowieckiego reżimu narzucono nam rosyjski alfabet i zakazano zmieniać choćby jedną literę, chociaż połowa z tych liter w ogóle nie pasuje do języka kazachskiego - tłumaczy profesor Jerden Każybek. Problem w tym, że językoznawcy nie mogą dojść do porozumienia i wypracować jednej, kanonicznej wersji nowego alfabetu, w której litery odpowiadałyby dźwiękom tamtejszego języka.

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Źródło:
PAP

W niedzielę drogi mogą być śliskie po marznących opadach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią na południu i południowym wschodzie Polski. Groźny ma być także silny wiatr.

Niebezpieczna gołoledź na drogach. IMGW ostrzega

Niebezpieczna gołoledź na drogach. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW
"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dwie osoby mieszkały w kamienicy w Jezioranach, która w niedzielę rano stanęła w płomieniach. Jedna z nich sama wyszła z budynku. Drugą strażacy znaleźli na pogorzelisku. Nie żyje. Akcja jest trudna, ponieważ zawalił się dach, spłonęły drewniane schody i stropy.

Pożar kamienicy w Jezioranach. "Znaleźliśmy zwęglone zwłoki"

Pożar kamienicy w Jezioranach. "Znaleźliśmy zwęglone zwłoki"

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci z Warszawy poszukują 9-letniej Zosi i jej 31-letniej mamy. Dziewczynkę ostatni raz widziano w mieszkaniu przy ulicy Maltańskiej w Warszawie. Ojciec ostatni kontakt z dzieckiem miał 10 listopada.

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Świeżość jest zawsze atutem w kampaniach i na to też może liczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała w "Faktach po Faktach" politolożka dr Anna Materska-Sosnowska. PiS ma ogłosić kandydata w niedzielę, ale pojawiają się już głosy, że może nim być prezes IPN Karol Nawrocki. Politolog dr hab. Sławomir Sowiński wskazywał, że niedocenienie wartości małej rozpoznawalności Nawrockiego, "to jest pierwszy krok, którego powinien dzisiaj wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego".

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

Źródło:
TVN24

Miejsca hotelowe w Zakopanem na święta Bożego Narodzenia są już w 75 procentach zarezerwowane, a na Sylwestra zostało jeszcze około 20 procent wolnych miejsc w mieście pod Giewontem – powiedział na miesiąc przed świętami Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG). Dodał, że goście dopytują o organizację plenerowego koncertu sylwestrowego. Z kolei w Beskidach miejsca już się kończą i wiadomo, że będzie nieco drożej niż przed rokiem.

Święta i Sylwester w górach. Trzeba się śpieszyć z rezerwacjami

Święta i Sylwester w górach. Trzeba się śpieszyć z rezerwacjami

Źródło:
PAP
Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotę 23 listopada w Hadze odbyła się kolejna edycja konferencji Poland 2.0 Summit. Zrzesza ona młodych Polaków z całego świata. To okazja do poszerzania wiedzy, nawiązania kontaktów i współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o długo wyczekiwanej premierze filmu "Gladiator 2" Ridley'a Scotta, nowym gospodarzu Oscarów oraz przyszłorocznym line up'ie festiwalu Open'er.

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl