Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej


Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawcy gazety - spółki Presspublica. Jak poinformował Jarosław Knap - doradca Gremi Media, właściciela wydawnictwa - decyzja o dalszych losach Wróblewskiego ma zapaść w przyszłym tygodniu.

"W zaistniałej sytuacji, mając na względzie dobre imię "Rzeczpospolitej" poinformowałem zarząd, że oddałem się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawnictwa "Presspublica". Do najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej przebywać będę na urlopie - możemy przeczytać w oświadczeniu Wróblewskiego, które w środę wieczorem pojawiło się na stronie internetowej "Rz".

Wróblewski obowiązki kierowania redakcją powierzył swojemu zastępcy red. Andrzejowi Taladze.

Jak poinformował tvn24.pl Jarosław Knap, zebranie Rady Nadzorczej ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Nie sprecyzował, kiedy dokładnie. To na tym spotkaniu zapadnie decyzja o dalszych losach Wróblewskiego w redakcji "Rzeczpospolitej".

Oświadczenie Tomasza Wróblewskiegorp.pl

Artykuł o trotylu w tupolewie

"Rzeczpospolita" podała w środę, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny.

Doniesienia te po południu tego samego dnia zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Kilka godzin później gazeta wydała oświadczenie, w którym napisała: "Pomyliliśmy się pisząc dziś o trotylu i nitroglicerynie. To mogły być te składniki, ale nie musiały". Następnie tekst oświadczenia zmieniła, usuwając z niego zwrot "pomyliliśmy się".

Tomasz Wróblewski ma 53 lata, od roku jest szefem Rzeczpospolitej - objął funkcję w październiku 2011 r. Wcześniej kierował tygodnikiem "Newsweek", był też szefem "Dziennika Gazeta Prawna" i magazynu "Profit". Właścicielem 100 proc. Presspubliki jest Grzegorz Hajdarowicz, właściciel spółki Gremi Media. Presspublica wydaje m.in. "Rzeczpospolitą", tygodnik "Uważam Rze", jest też właścicielem portali internetowych (m.in. rp.pl)

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości