Premier spotkał się z prezydent Węgier. "Słusznie, że możemy porozmawiać z przyjaciółmi"

Autor:
ads
/ prpb
Źródło:
PAP
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się prezydent Węgier Katalin Novak
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się prezydent Węgier Katalin NovakTVN24
wideo 2/2
TVN24Premier Mateusz Morawiecki spotkał się prezydent Węgier Katalin Novak

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę w Łazienkach Królewskich z prezydent Węgier Katalin Novak. Jak zapowiadał szef polskiego rządu, najważniejszym tematem rozmów, który "musi zostać omówiony" jest wojna w Ukrainie.

W środę premier spotkał się w Łazienkach Królewskich z prezydent Węgier. - Musimy przygotować się na wieloletnie odstraszanie i obronę przeciwko rosyjskiemu zagrożeniu i w tym kontekście też przed nami dużo wyzwań gospodarczych, w tym oczywiście kryzys energetyczny, inflacja w całej Europie - mówił jeszcze przed rozmową Morawiecki i dodał, że "wojna na Ukrainie jest najważniejszym tematem, który również musi zostać omówiony". - Słusznie, że możemy porozmawiać z przyjaciółmi z Węgier na ten temat - powiedział.

Novak przypomniała, że 24 lutego będzie rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Myślę, że to rzeczywiście słuszne, aby porozmawiać o tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy i co przed nami - powiedziała. - Mamy nadzieję wspólnie, że ta wojna się zakończy - podkreśliła.

"Jestem tutaj nie tylko jako prezydent, ale też jako przyjaciel Polski i wiesz, że bardzo ważna jest przyjaźń węgiersko-polska, dlatego też jestem bardzo wdzięczna, że możemy dziś porozmawiać i będzie to ważna i szczera rozmowa" - mówiła prezydent Węgier, zwracając się do Mateusza Morawieckiego.

Po zakończeniu spotkania w cztery oczy obojga polityków, delegacje zasiadły do rozmów w szerszym gronie.

Autor:ads / prpb

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości