Polska

Polski nauczyciel "innowator" uczy, jak się uczyć

Polska

Nauczyciel klasy europejskiej
TVN24Nauczyciel klasy europejskiej

Krzysztof Nowak, nauczyciel ze szkoły podstawowej w Choszcznie, to nauczyciel poziomu europejskiego - otrzymał w Lizbonie nagrodę "Innowator w nauczaniu". - Jestem dumny, że to on może mnie uczyć, a nie ktoś inny - mówią jego uczniowie.

Nagrodę przyznano za stworzenie projektu na platformie e–learningowej pod nazwą "Dookoła świata". Projekt polega na kształceniu interdyscyplinarnym uczniów szkół podstawowych poprzez zabawę. - W zasadzie jest grą dydaktyczną. Naszym zamierzeniem było, aby stworzyć grę edukacyjna dla uczniów, która będzie w formie zabawy powodować, że będą nabywać wiedzę - opowiada nauczyciel.

Jak tłumaczy, celem projektu jest przygotowanie uczniów do samokształcenia. - Chcemy ich nauczyć, jak mają w przyszłości sami siebie uczyć, aby w tym nowoczesnym świecie funkcjonować w sposób kreatywny i aktywny - dodaje.

Nauka i zabawa

- Możemy nauczyć się pracy w grupie, wyszukiwania informacji oraz ich selekcjonowania - mówi o zaletach gry jedna z uczennic. - Dużo się dowiadujemy o różnych krajach, ale też mamy większy zasób zdolności informatycznych, matematycznych - dodaje inny uczeń.

- Jestem dumny, że to on może mnie uczyć, a nie ktoś inny - przyznaje podopieczny Nowaka.

Nowak jesienią będzie reprezentował Polskę na Forum Światowym w Atenach. W dziewięcioletniej historii konkursu jest drugim Polakiem, który zaszedł tak daleko.

nsz//kdj

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości