Jolanta Kwaśniewska o tym, jak uczyła królową Elżbietę II wymawiać swoje nazwisko

Autor:
js/dap
Źródło:
TVN24
Kwaśniewska o tym, jak uczyła królową Elżbietę II wymawiać swoje nazwisko
Kwaśniewska o tym, jak uczyła królową Elżbietę II wymawiać swoje nazwiskoTVN24
wideo 2/2
TVN24Kwaśniewska o tym, jak uczyła królową Elżbietę II wymawiać swoje nazwisko

Zmieniały się rządy, zmieniał się cały świat na naszych oczach, wszystko się zmieniło, a ona trwała - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska w dniu uroczystości pogrzebowych Elżbiety II. Wspominała spotkanie z królową i sytuację, kiedy uczyła ją wymawiać swoje nazwisko. - Królowa strasznie się śmiała - powiedziała.

W poniedziałek odbyły się uroczystości pogrzebowe po śmierci Elżbiety II. Królowa w poniedziałek spocznie w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze. Była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska mówiła w "Kropce nad i", że królowa "była opoką dla swojego kraju". - Zmieniały się rządy, zmieniał się cały świat na naszych oczach, wszystko się zmieniło, a ona trwała. To był ktoś tak ujmujący, z tym niezwykłym uśmiechem, tak bardzo ciekawa ludzi - dodała. 

Wspominała spotkanie z Elżbietą II, która przyjechała do Polski w 1996 roku. Kwaśniewska mówiła, że to był "niesamowity moment".

Opowiedziała o sytuacji, kiedy uczyła królową, jak wymawiać swoje nazwisko. Powiedziała, że przed oficjalną kolacją, "największą jaka kiedykolwiek w ciągu 10 lat była wydana w Pałacu Prezydenckim", Elżbieta II zapytała, jak powinna wymawiać nazwisko ówczesnego prezydenta i pierwszej damy. - Mówię: Wasza Wysokość na pewno wie, jaki dźwięk wydają kaczki. Kaczka mówi kwa, kwa, kwa. To jest pierwsza część mojego nazwiska - wspominała Kwaśniewska w "Kropce nad i".

- Królowa strasznie się śmiała i powiedziała: pomogło. Rzeczywiście, bardzo pięknie wypowiedziała moje nazwisko - dodała.

"To były tak niesamowite momenty poznać królową w niecodziennych sytuacjach"

Kwaśniewska powiedziała, że zaczęła sobie przypominać pewne momenty ze spotkań z królową. - Jak oglądam te dokumenty o jej wysokości i wiele osób opowiada, że królowa była tak ciekawa niektórych rzeczy, ja mówię: jasne, u mnie podobnie było - dodała. 

- To były tak niesamowite momenty poznać królową w niecodziennych sytuacjach - powiedziała Kwaśniewska. 

- Z samego rana miałam przyjemność widzieć, jak królowa po 7 rano była na spacerze z psami. W swoim prochowcu, chusteczka na głowie i psiaki idące obok - wspomniała. 

Kwaśniewska pokazała prezent od królowej Elżbiety II

Kwaśniewska pokazała w programie prezent od królowej Elżbiety II. - To jest szal, który Jej Wysokość podarowała mi w czasie pierwszej wizyty. Przyznam szczerze, że byłam przekonana, że to jest spódniczka dla mojego męża. To jest taki skarb, który po prostu u nas zawinięty w bibułki, w pergamin tak jak był zawinięty, leży. Dzisiaj sobie przypomniałam, że mamy przecież taki fantastyczny prezent - mówiła była pierwsza dama. Dodała, że pierwszy raz go pokazuje. 

Kwaśniewska pokazała prezent od królowej Elżbiety II
Kwaśniewska pokazała prezent od królowej Elżbiety IITVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
"Pierwszy raz go pokazuję". Jolanta Kwaśniewska z prezentem od królowej Elżbiety II. Obejrzyj całą rozmowę
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/dap

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości