Osoby z niepełnosprawnościami niewpuszczone na posiedzenie komisji. Siedlecka-Goślicka: na początku nie chcieli nas wpuścić nawet do budynku

Źródło:
TVN24, PAP
Siedlecka-Goślicka: bałam się tego, że będzie powtórka z rozrywki i nas nie wpuszczą na komisję
Siedlecka-Goślicka: bałam się tego, że będzie powtórka z rozrywki i nas nie wpuszczą na komisjęTVN24
wideo 2/4
Siedlecka-Goślicka: bałam się tego, że będzie powtórka z rozrywki i nas nie wpuszczą na komisjęTVN24

Na początku nie chcieli nas wpuścić nawet do budynku. Powiedzieliśmy: "dobrze, rozkładamy laptopy, będziemy przed budynkiem siedzieć". Wtedy rzeczywiście coś drgnęło i weszliśmy dalej, ale widać było to na zdjęciach, w jakich warunkach uczestniczyliśmy w tej komisji - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Bogumiła Siedlecka-Goślicka, działaczka społeczna, influencerka znana jako "Anioł na resorach". Osób z niepełnosprawnościami nie wpuszczono we wtorek na posiedzenie sejmowej komisji, która zajmowała się dotyczącym ich projektem.

Osoby z niepełnosprawnościami, z których część uczestniczyła wcześniej w konsultacjach dotyczących rządowego projektu ustawy o świadczeniu wspierającym nie zostały wpuszczone na wtorkowe posiedzenie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny mimo posiadania przepustek. Mogły uczestniczyć w posiedzeniu jedynie zdalnie. - Nie mogły znaleźć się fizycznie z uwagi na to, że chcemy, aby ta ustawa była w spokoju przeprocedowana - argumentowała przewodnicząca komisji Urszula Rusecka z Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejne posiedzenie komisji odbyło się w czwartek. Komisja poparła poprawki PiS do projektu.

Siedlecka-Goślicka: bałam się tego, że będzie powtórka z rozrywki

Bogumiła Siedlecka-Goślicka, działaczka społeczna, influencerka znana jako "Anioł na resorach", została zapytana w piątek, dlaczego w czwartek ponownie nie spróbowała dostać się na posiedzenie. - Byłam online, bo bałam się tego, że będzie powtórka z rozrywki i nie wpuszczą nas tak czy siak. Poza tym trochę zapłaciłam zdrowiem za ten wtorkowy czas - powiedziała. Dodała, że "posiedzenie miało się odbyć o 17.30, w ostatniej chwili zmieniono na 19, zmieniono salę z dużej, w której miała się strona społeczna zmieścić na taką, w której się nie zmieściliśmy".

- Na początku w ogóle nie chcieli nas wpuścić nawet do budynku. Powiedzieliśmy: "dobrze, rozkładamy laptopy, będziemy przed budynkiem siedzieć". Wtedy rzeczywiście coś drgnęło i weszliśmy dalej, ale widać było to na zdjęciach, w jakich warunkach uczestniczyliśmy w tej komisji, cały czas pilnowani przez panów ze Straży Marszałkowskiej - mówiła.

Pytana, jak czuła się na korytarzu sejmowym, gdzie piętro wyżej obradowała komisja, odparła, że była "bardzo mocno zaskoczona". 

Jak mówiła, nie rozumie, dlaczego "pani przewodnicząca, wiedząc, że braliśmy udział w tych wszystkich pracach nad ustawą, mogła pomyśleć, że my wejdziemy z transparentami i będziemy protestować". 

Zamieszanie na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Zamieszanie na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i RodzinyTVN24

Siedlecka-Goślicka została zapytana, czy dostała SMS-a od wiceministra rodziny i polityki społecznej, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Pawła Wdówika z przeprosinami. - Ja osobiście nie, ale Kasia Kosecka, która jest założycielką protestu 2119, dostała taką wiadomość. Szanuję taki ruch, bo wiem o tym, że nie jest łatwo powiedzieć "przepraszam", zwłaszcza im - powiedziała. 

Siedlecka-Goślicka: mam wrażenie, że w ostatnim etapie zostaliśmy pominięci

Oceniła, że projekt ustawy o świadczeniu wspierającym jest "bardzo ważny i potrzebny". Dodała jednak, że jest "bardzo szybko procedowany". Jak mówiła, "bardzo mało jest miejsca na to, żeby strona społeczna wyraziła swoje zdanie i opinie". 

- My w proteście 2119 i z sojusznikami mocno konsultowaliśmy tę ustawę z ministrem Wdówikiem i minister (rodziny i pracy Marleną-red.) Maląg. Aczkolwiek w tym ostatnim etapie ja osobiście mam wrażenie, że zostaliśmy troszkę pominięci - powiedziała. 

Siedlecka-Goślicka: To bardzo ważna ustawa, tylko jest bardzo szybko procedowana. Bardzo mało jest miejsca na to, żeby strona społeczna wyraziła swoje zdanie
Siedlecka-Goślicka: To bardzo ważna ustawa, tylko jest bardzo szybko procedowana. Bardzo mało jest miejsca na to, żeby strona społeczna wyraziła swoje zdanieTVN24

Siedlecka-Goślicka: Nie wszyscy politycy opozycji przyszli na komisję. Mam o to żal

W czwartek komisja polityki społecznej i rodziny pozytywnie zaopiniowała między innymi zmianę zaproponowaną przez PiS, która przewiduje, że świadczenie pielęgnacyjne będzie przysługiwało na każde uprawnione dziecko z niepełnosprawnością w rodzinie, a nie tylko na jedno.

Komisja nie poparła za to poprawek zgłoszonych przez Koalicję Obywatelską, Lewicę, Polskę 2050 i Konfederację. Poprawki, które nie uzyskały akceptacji komisji, dotyczyły m.in. wydłużenia do 3 miesięcy okresu ochronnego dla opiekuna po śmierci podopiecznego, obniżenia skali potrzeby wsparcia z 70 do 50 punktów, uwzględniania czasu potrzebnego do wykonywania zadań przy ocenie potrzeby wsparcia.

Odnosząc się do czwartkowego posiedzenia komisji, Siedlecka-Goślicka zauważyła, że "niestety nie wszyscy z opozycji przyszli". - Nawet nie było możliwości, chociażby żeby był remis, żeby ich poprawki weszły lub nie weszły - powiedziała.

- Mam o to również duży żal - dodała.

"My nie chcemy wyręczania, chcemy możliwości"

Działaczka społeczna wspomniała o proteście, który odbył się trzy tygodnie temu. - Zrobiliśmy pogrzeb ustawy o asystencji. Pokazaliśmy, że w naszym kraju codziennie powoli umierają osoby z niepełnosprawnością w DPS-ach, we własnych domach, tylko dlatego, że nie ma ustawowej asystencji, która jest absolutnie priorytetowa i potrzebna do tego, żeby osoby z niepełnosprawnością mogły godnie, niezależnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie zawodowo, społecznie, kulturalnie, po prostu życiowo - powiedziała.

- Mam wrażenie, że te głosy są niesłyszane. A przez to, że społeczeństwo, które nie ma w swoim najbliższym środowisku osób z niepełnosprawnościami, myśli "to mnie nie dotyczy", to nie ma na naszych protestach niestety 20 tysięcy ludzi, tylko 250 - zaznaczyła Siedlecka-Goślicka.

- To jest przykre. Mam wrażenie, że ludzie zapominają o tym, że każdego z nas może dotknąć niepełnosprawność we własnej sytuacji, ale też w momencie, kiedy ktoś z naszych bliskich zachoruje, ulegnie wypadkowi, są różne sytuacje - mówiła.

Jej zdaniem "to, o czym dzisiaj rozmawiamy, dotyczy absolutnie całego społeczeństwa". - Bardzo potrzebujemy sojuszników, bardzo potrzebujemy wsparcia i tego, by ludzie zrozumieli, że my nie chcemy wyręczania, nie chcemy tego, żeby państwo nagle zaspokoiło potrzeby na zasadzie: damy worek pieniędzy. My chcemy możliwości, my chcemy asystencji - podkreślała. 

Autorka/Autor:js/kg

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim trafił 19-dniowy noworodek z obrażeniami głowy. Zatrzymano rodziców dziecka oraz babcię. Stan noworodka określany jest jako ciężki.

19-dniowy noworodek z ciężkimi obrażeniami głowy. Zatrzymano rodziców i babcię

19-dniowy noworodek z ciężkimi obrażeniami głowy. Zatrzymano rodziców i babcię

Źródło:
tvn24.pl

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w maju 2024 roku wyniosło 7.999,69 złotych, co oznacza wzrost o 11,4 procent rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym sektorze rocznie spadło o 0,5 procent.

Tyle zarabiają Polacy

Tyle zarabiają Polacy

Źródło:
PAP

W czwartek w jednym z bloków na krakowskim Czerwonym Prądniku znaleziono ciała dwóch starszych osób - kobiety i mężczyzny. Do sprawy zatrzymano 38-latka. Na miejscu pracują śledczy.

Makabryczne odkrycie w jednym z bloków. Znaleziono dwa ciała

Makabryczne odkrycie w jednym z bloków. Znaleziono dwa ciała

Źródło:
tvn24.pl

W środę przez Polskę przeszły nawałnice. Burzom towarzyszyły obfite opady deszczu i silny wiatr. W czwartek odpoczniemy od gwałtownych zjawisk, ale nie na długo. Bo już w piątek czeka nas powtórka. Jak mówił we "Wstajesz i wiesz" Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl, przez kraj przejdzie kolejny burzowy front.

Czeka nas powtórka. "Narodził się kolejny niż z burzami i ulewami"

Czeka nas powtórka. "Narodził się kolejny niż z burzami i ulewami"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Dzisiaj ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok zaginionej 39-latki spod Poznania, której ciało odnaleziono w środowy poranek około 10 kilometrów od domu. Mąż kobiety ma zostać doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Zdaniem prokuratury mężczyzna może mieć związek z zaginięciem kobiety. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez media kluczowym elementem śledztwa może być zawartość sprzętu komputerowego należącego do mężczyzny.

Ciało 39-letniej Natalii znaleziono koło jeziora. Dzisiaj sekcja zwłok

Ciało 39-letniej Natalii znaleziono koło jeziora. Dzisiaj sekcja zwłok

Źródło:
tvn24.pl

Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) obniżył stopy procentowe z 1,5 procent do 1,25 procent - przekazał bank w komunikacie. Po decyzji frank szwajcarski osłabił się o 0,5 procent w stosunku do dolara.

Stopy procentowe w Szwajcarii. Bank centralny podjął decyzję

Stopy procentowe w Szwajcarii. Bank centralny podjął decyzję

Źródło:
Reuters

Podróż Władimira Putina do Korei Północnej wyznaczyła bezprecedensowe zbliżenie Rosji z dyktaturą w Pjongjangu, której status "wyrzutka" potwierdza fakt, że swego czasu nawet sama Moskwa nałożyła na nią sankcje - ocenia rosyjska sekcja BBC. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zareagował na wydarzenie w Pjongjangu słowami: "musimy mieć świadomość, że siły autorytarne coraz bardziej się jednoczą i wspierają w sposób, jakiego wcześniej nie widzieliśmy".

Sekretarz generalny NATO ostrzega przed umową "wyrzutków"

Sekretarz generalny NATO ostrzega przed umową "wyrzutków"

Źródło:
BBC, Reuters

Ponad 900 uczestników hadżdżu, czyli corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki w Arabii Saudyjskiej, zmarło w wyniku upałów - podała agencja informacyjna AFP. Najwięcej ofiar jest wśród obywateli Egiptu.

Idą, bo to obowiązek wiernych. Zmarły już setki

Idą, bo to obowiązek wiernych. Zmarły już setki

Źródło:
PAP

Rebelianci z ruchu Huti opublikowali nagranie z ataku na kontenerowiec o nazwie Tutor. Po ostrzale rakietowym na statku doszło do eksplozji, która go zatopiła. W ataku rakietowym zginął jeden członek załogi.

Trafiony kontenerowiec zatonął. Huti opublikowali nagranie

Trafiony kontenerowiec zatonął. Huti opublikowali nagranie

Źródło:
TVN24, PAP

Pozrywane dachy, połamane drzewa, brak wody i energii elektrycznej. To efekty przejścia nocnego frontu burzowego nad województwem śląskim. W wielu miejscowościach trwa sprzątanie skutków nawałnic. - Spójrzmy na liście drzew, one są podarte od gradu, obok na skutek silnego wiatru podniesiony i przesunięty został blaszany garaż - relacjonowała z jednej z posesji na terenie wsi Pstrążna reporterka TVN24.

"Nie mam całego dachu, to trwało 5 minut", "garaż się uniósł"

"Nie mam całego dachu, to trwało 5 minut", "garaż się uniósł"

Źródło:
tvn24.pl

Produkcja przemysłowa w maju 2024 r. spadła o 1,7 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 4,6 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Najnowsze dane z przemysłu

Najnowsze dane z przemysłu

Źródło:
PAP

Potrzebujemy wizji Polski jako kraju imigracji, bo takim krajem pozostaniemy - powiedział w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 profesor Paweł Kaczmarczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami. Komentując rasistowską kampanię, prowadzoną przez polityków prawicy, stwierdził: - Te doniesienia są absurdalne, nie mają żadnego związku z rzeczywistością.

Zdjęcia w sieci. "Te doniesienia są absurdalne, nie mają związku z rzeczywistością"

Zdjęcia w sieci. "Te doniesienia są absurdalne, nie mają związku z rzeczywistością"

Źródło:
TVN24

Od 6 lipca obowiązywać będą nowe przepisy nakładające obowiązek posiadania w nowych rejestrowanych samochodach tak zwanych czarnych skrzynek. Specjalne urządzenia rejestrujące pomogą w namierzaniu sprawców wypadków czy oszustów ubezpieczeniowych. Jakie zmiany obejmą wkrótce kierowców?

Od lipca tego urządzenia nie może zabraknąć w samochodzie

Od lipca tego urządzenia nie może zabraknąć w samochodzie

Źródło:
tvn24.pl

W miejscowości Zakręcie (woj. lubelskie) na drodze krajowej numer 17 doszło do wypadku. Autokar wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Do szpitali przewieziono sześć osób.

Autokar wjechał do rowu. Sześć osób w szpitalu

Autokar wjechał do rowu. Sześć osób w szpitalu

Źródło:
tvn24.pl

Dwie białuchy arktyczne przetransportowano z ostrzeliwanego przez wojska rosyjskie Charkowa na wschodzie Ukrainy do oceanarium w Walencji - poinformował w środę instytut oceanograficzny hiszpańskiego miasta. Podkreślono, że była to "udana międzynarodowa operacja wysokiego ryzyka".

Przez Odessę i Kiszyniów do Walencji. To była operacja "wysokiego ryzyka"

Przez Odessę i Kiszyniów do Walencji. To była operacja "wysokiego ryzyka"

Źródło:
PAP
Są na świecie już od pięciu miesięcy, ale tutaj mają tylko trzy

Są na świecie już od pięciu miesięcy, ale tutaj mają tylko trzy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie aktora i byłego prezentera telewizyjnego - podało Radio Zet. Bartłomiej M. został skazany za gwałt na 16-latce. Wyrok jest prawomocny

Aktor Bartłomiej M. skazany za gwałt na 16-latce

Aktor Bartłomiej M. skazany za gwałt na 16-latce

Źródło:
Radio Zet, tvnwarszawa.pl

Przywódca libańskiego Hezbollahu grozi Cyprowi, że jeśli pozwoli Izraelowi na wykorzystywanie swoich lotnisk i baz do ćwiczeń wojskowych, Hezbollah może uznać to za "część wojny" między Izraelem a palestyńskim Hamasem w Strefie Gazy. Przywódca radykalnego ugrupowania zagroził również Izraelowi wojną "bez ograniczeń" i "bez zasad".

Grożą wojną "bez zasad" i "bez ograniczeń"

Grożą wojną "bez zasad" i "bez ograniczeń"

Źródło:
PAP

Turystów wybierających się do Japonii może czekać zaskoczenie. Wiele tamtejszych restauracji wprowadza bowiem dwa cenniki. Jeden tańszy - dla lokalnych gości, i drugi droższy - dla turystów - informuje portal Nikkei Asia.

Drożej dla turystów, taniej dla mieszkańców. Podwójne cenniki w restauracjach

Drożej dla turystów, taniej dla mieszkańców. Podwójne cenniki w restauracjach

Źródło:
PAP

Odkryta przed kilkoma laty ciecz w hiszpańskim grobowcu sprzed dwóch tysięcy lat okazała się białym winem - poinformowali naukowcy z Uniwersytetu w Kordobie. Potwierdziła to analiza chemiczna płynu. - Jest niemal niemożliwym, by znaleźć to, co my znaleźliśmy - podkreślają autorzy badania.

Odkryto najstarsze na świecie wino. Ten szczep winogron wciąż uprawia się w Hiszpanii

Odkryto najstarsze na świecie wino. Ten szczep winogron wciąż uprawia się w Hiszpanii

Źródło:
CNN, PAP

Policjanci odnaleźli w środę przed południem zwłoki zaginionej 39-letniej Natalii spod Poznania. Jej poszukiwania trwały od piątku. Ciało kobiety odnaleziono w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania, około 10 kilometrów od domu. Funkcjonariusze zatrzymali jej męża, który zgłosił jej zaginięcie. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Faktów TVN, kobieta chciała się rozwieść z mężczyzną.

"Nie powiedziała, gdzie jedzie". Co wiemy o zaginięciu i śmierci 39-letniej Natalii

"Nie powiedziała, gdzie jedzie". Co wiemy o zaginięciu i śmierci 39-letniej Natalii

Źródło:
tvn24.pl

Polacy konsumują mniej niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej. Rzeczywiste spożycie indywidualne (AIC) na mieszkańca w Polsce w 2023 roku było 14 procent poniżej średniej unijnej - podał Eurostat. Najwyższy poziom odnotowano w Luksemburgu (38 proc. powyżej średniej UE), Austrii i Holandii (po 17 proc.).

Europejska mapa dobrobytu. Tak wypadła Polska

Europejska mapa dobrobytu. Tak wypadła Polska

Źródło:
PAP

Wstrząsająca historia lekarza z Gorzowa Wielkopolskiego. Wrócił do pracy w szpitalu po tym, jak wyszedł z aresztu. Po dwóch miesiącach za kratami okazało się, że areszt dla niego nie był zasadny. Dwa tysiące lekarzy z całej Polski napisało list, w którym podkreślają, że zasadny nie jest też zarzut zabójstwa. Doktor Kadukha odłączył terminalnie chorego pacjenta od aparatury podtrzymującej życie. Do prokuratury doniósł na niego kolega z tego samego szpitala.

Usłyszał zarzut zabójstwa, w areszcie spędził dwa miesiące. Lekarz z Gorzowa wrócił do pracy

Usłyszał zarzut zabójstwa, w areszcie spędził dwa miesiące. Lekarz z Gorzowa wrócił do pracy

Źródło:
Fakty TVN

Po raz drugi małopolscy radni nie wybrali nowego marszałka województwa. Kandydatem był poseł PiS Łukasz Kmita, były wojewoda. - Nastąpiła zdrada ideałów Prawa i Sprawiedliwości - skomentował.

Porażka posła PiS. Województwo nadal bez marszałka

Porażka posła PiS. Województwo nadal bez marszałka

Źródło:
tvn24.pl

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zapytało Ministerstwo Infrastruktury o możliwość uchylenia przepisu umożliwiającego parkowanie na chodnikach. Jak wskazuje przedstawiciel stołecznych drogowców, taka nowelizacja "fundamentalnie poprawiłaby stan infrastruktury i przedłużyła żywotność chodników w Warszawie o wiele lat".

Parkowanie na chodnikach będzie zakazane? RPO pyta ministerstwo, drogowcy mówią o korzyściach

Parkowanie na chodnikach będzie zakazane? RPO pyta ministerstwo, drogowcy mówią o korzyściach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tysiąc złotych brutto miesięcznie - tyle otrzymają od 1 lipca pracownicy pomocy społecznej, pieczy zastępczej i opieki nad dziećmi do lat trzech. Rada Ministrów przyjęła w środę uchwały w tej sprawie.

Dodatkowy tysiąc złotych do pensji. Jest decyzja

Dodatkowy tysiąc złotych do pensji. Jest decyzja

Źródło:
PAP

Rosyjski przywódca Władimir Putin przybył w czwartek rano do stolicy Wietnamu - Hanoi. Wcześniej dyktator odwiedził Koreę Północną. W artykule opublikowanym przez organy rządowe Putin wyraził "uznanie dla zrównoważonego stanowiska Wietnamu wobec kryzysu na Ukrainie". Powiedział też, że "Rosja i Wietnam zajmują zbliżone stanowiska wobec sytuacji w rejonie Azji i Pacyfiku".

Wspierają ich Stany Zjednoczone, przyjęli Putina. "Zbliżone stanowiska"

Wspierają ich Stany Zjednoczone, przyjęli Putina. "Zbliżone stanowiska"

Źródło:
PAP, Reuters

Policjanci z Bemowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Te znajdowały się pojeździe, którym poruszali się podejrzani. - Zgodnie twierdzili, że nie wiedzą do kogo one należą - opisuje policja.

Kontrola policyjna skończyła się aresztem dla kierowcy i pasażera

Kontrola policyjna skończyła się aresztem dla kierowcy i pasażera

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Andrzej Duda uda się w tym tygodniu z oficjalną wizytą do Chin. W trakcie czterodniowej wizyty prezydent spotka się między innymi z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. Duda weźmie również udział w forum gospodarczym w Szanghaju.  

Prezydent Andrzej Duda wkrótce poleci do Chin

Prezydent Andrzej Duda wkrótce poleci do Chin

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

W 2024 roku rekordowa liczba milionerów może opuścić Wielką Brytanię - piszą zagraniczne media. Krezusów miałaby "zmusić" do opuszczenia kraju przede wszystkim zapowiadana przez prowadzącą w sondażach Partię Pracy reforma podatkowa. Nadchodzące wyborcze rozstrzygnięcie może znacząco zmniejszyć atrakcyjność kraju, będącego niegdyś ziemią obiecaną dla najbogatszych.

Ryzyko wielkiego exodusu milionerów

Ryzyko wielkiego exodusu milionerów

Źródło:
CNN

Rolnik z Wielkiej Brytanii opowiedział mediom, jak po pół wieku odzyskał swój zegarek znanej luksusowej marki, o którym myślał, że został zjedzony przez krowę. - Nie myślałem, że kiedykolwiek jeszcze go zobaczę - przyznał James Steel w rozmowie z BBC.

"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

Źródło:
BBC, Daily Star

Spar Group, właściciel Spar Polska, podjął decyzję o opuszczeniu polskiego rynku. Spółka znalazła już nowego nabywcę, który przejmie sklepy oraz będzie kontynuował rozwój biznesu pod tym samym szyldem. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca bieżącego roku.

Duża sieć zmienia właściciela. Co ze sklepami w Polsce?

Duża sieć zmienia właściciela. Co ze sklepami w Polsce?

Źródło:
tvn24.pl

Trwają poszukiwania 73-letniej turystki z Francji, która w piątek zaginęła na greckiej wyspie Sikinos. Tego samego dnia kobieta miała przesłać właścicielowi hotelu wiadomość sugerującą, jakoby uległa wypadkowi. Lokalne służby prowadzą też akcję poszukiwawczą jej 64-letniej znajomej.  

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Źródło:
 ANT1, BBC, MEGA, Parapolitika, skai.gr, Tanea,, tvn24.pl

- Zarzuty wobec posła Marcina Romanowskiego dotyczą przede wszystkim działania w ramach zorganizowanej grupy, mającej na celu popełnianie przestępstw przez ustalone osoby. To także zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związane z gospodarowaniem mieniem publicznym - mówił w TVN24 zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy Dariusz Korneluk. Jak dodał, politykowi Suwerennej Polski grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

"Za te wszystkie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat"

"Za te wszystkie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat"

Źródło:
TVN24

- Jeżeli słyszymy, że zarzuty dla posła Marcina Romanowskiego oznaczają zagrożenie wyrokiem do lat 15, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o naprawdę poważne przestępstwa - powiedziała w "Kropce nad i" wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer (KO). Komentując aferę wokół Funduszu Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja) zaznaczył, że "nie zostały ujawnione wydatki z wszystkich funduszy rozdawniczych, które uruchomił PiS".

"PiS liczył, że nigdy nie przegra i nigdy nikt nie sprawdzi, co oni robią"

"PiS liczył, że nigdy nie przegra i nigdy nikt nie sprawdzi, co oni robią"

Źródło:
TVN24

Prokuratura uchyliła część środków zapobiegawczych wobec dwóch żołnierzy, którzy usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień po strzałach oddanych w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlasie) na granicy z Białorusią.

Decyzja prokuratury w sprawie żołnierzy zatrzymanych po strzałach na granicy

Decyzja prokuratury w sprawie żołnierzy zatrzymanych po strzałach na granicy

Źródło:
tvn24.pl
Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Planowali porwać kanclerza i zaatakować parlament. Planowali po prostu obalić niemieckie władze. Za to przed sądem odpowiadają członkowie ekstremistycznego prawicowego ugrupowania Reichsbürger - Obywatele Rzeszy. Zarzuca im się próbę przeprowadzenia zamachu stanu i działalność terrorystyczną. Proces może potrwać długo, ale wpisuje się w nowy polityczny krajobraz Europy, w którym skrajne siły są coraz groźniejsze i coraz skuteczniejsze w osiąganiu swoich celów.

Proces Obywateli Rzeszy, akcja na rzecz delegalizacji  AfD i dziennikarskie śledztwo w sprawie młodzieżówki Braci Włochów

Proces Obywateli Rzeszy, akcja na rzecz delegalizacji AfD i dziennikarskie śledztwo w sprawie młodzieżówki Braci Włochów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS