Napady na kantory w Tychach i Lubawce. Policja szuka sprawców

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
Napadli na właściciela kantoru, ukradli 200 tysięcy złotych
Napadli na właściciela kantoru, ukradli 200 tysięcy złotychTVN24
wideo 2/4
TVN24Napadli na właściciela kantoru, ukradli 200 tysięcy złotych

W Tychach (województwo śląskie) zamaskowani sprawcy napadli na właściciela kantoru. Nieco ponad godzinę później doszło do napadu na kobietę, która prowadzi kantor w miejscowości Lubawka na Dolnym Śląsku. Policja poszukuje sprawców.

Przed godziną 18 w Tychach przy ulicy Jaskrów doszło do ataku na mężczyznę prowadzącego kantor - poinformowała w czwartek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach asp. sztab. Barbara Kołodziejczyk.

Pokrzywdzonym jest właściciel kantoru w Sosnowcu. W chwili ataku wracał samochodem do domu. Według informacji od Marii Paszek, prokurator rejonowej w Tychach, sprawców było najprawdopodobniej czterech, byli zamaskowani i najpierw spowodowali kolizję z samochodem właściciela kantoru.

- Sprawcy kolizji wysiedli z samochodu, podeszli do samochodu pokrzywdzonego, wybili szyby, a następnie, używając przemocy w postaci szarpania, wyrywania saszetki oraz bicia, dokonali kradzieży tejże saszetki, w której było 200 tysięcy złotych - powiedziała w piątek Paszek.

Jak dodała, policjanci prowadzą "szerokie działania procesowe i operacyjne", zmierzające do ustalenia napastników i miejsca ich przebywania.

Policja przekazywała wczoraj, że napadnięty mężczyzna nie wymagał pomocy lekarskiej.

Napad na właścicielkę kantoru w Lubawce

Około godziny 19 w Lubawce przy ulicy Kamiennogórskiej doszło do napadu na kobietę, która prowadzi kantor - poinformowała rzeczniczka prasowa policji w Kamiennej Górze Katarzyna Trzepak-Balicka. Sprawcy ukradli kobiecie reklamówkę z pieniędzmi.

Policja poszukuje sprawców napadu na właścicielkę kantoru w LubawceTVN24

Rzeczniczka policji w Kamiennej Górze poinformowała, że miejscowe służby szukają sprawców.

Zaatakowana kobieta opowiedziała dziennikarzom, że do ataku doszło w momencie, kiedy zamykała kantor. Jak relacjonowała, została przewrócona na ziemię, miała zostać kilka razy kopnięta. Nie wymagała pomocy lekarskiej.

Napad na kantor w Lubawce. Poszkodowana o przebiegu zajścia
Napad na kantor w Lubawce. Poszkodowana o przebiegu zajściaTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości