Polska

Najmocniejsze armaty Platformy w Warszawie

Polska

TVN24Pierwsza trójka PO w Warszawie

Donald Tusk z "jedynką", Małgorzata Kidawa-Błońska z "dwójką", a Jacek Rostowski z "trójką" otworzą warszawską listę PO w jesiennych wyborach - tak zdecydował mazowiecki zarząd PO.

Zarząd oficjalnie dalszych miejsc na liście nie ujawnił, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że kolejne miejsca na liście warszawskiej zajmą: posłanka Joanna Fabisiak, wicemarszałek województwa mazowieckiego Marcin Kierwiński oraz b.minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Za nimi znaleźli się dotychczasowi posłowie Krzysztof Tyszkiewicz i Tadeusz Ross, a także Marcin Święcicki - b. prezydent Warszawy, działacz Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Roman Kosecki, w nawiązaniu do piłkarskiej przeszłości, wystartuje z "dziesiątką". Jakie kobiety dopełnią parytetowe 35 procent warszawskiej listy, nie wiadomo.

Kobiety jedynkami w Radomiu i Płocku

Minister zdrowia Ewa Kopacz będzie "jedynką" w Radomiu, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera - w Płocku, a szef regionu Andrzej Halicki - w tzw. wianuszku warszawskim (dostał miejsce po Bronisławie Komorowskim). Listę w Siedlcach otworzy Czesław Mroczek.

Do Senatu wystartują z Warszawy m.in. obecni senatorowie: Marek Rocki, Łukasz Abgarowicz i Barbara Borys-Damięcka. Jest prawdopodobne że na Pradze PO nie wystawi własnego kandydata, a poprze Marka Borowskiego - b. lidera Socjaldemokracji Polskiej (finalnej decyzji jeszcze nie ma). Z Płocka wystartuje senator Eryk Smulewicz, z Radomia - b. senator PO Andrzej Łuczycki, a z Siedlec - wicestarosta Marta Sosnowska.

16 maja listy PO na Mazowszu zatwierdzi Rada Regionu.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości