"Ostrzeżenie dla podróżujących do Federacji Rosyjskiej". Komunikat MSZ

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało w piątek komunikat, w którym odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej w związku z sytuacją na Ukrainie i ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski. Obywatelom Polski pozostającym w Rosji polecono opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

Resort dyplomacji przypomniał w piątek swoje ostrzeżenie dla podróżujących do Rosji.

W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy >>>

"W związku z sytuacją na Ukrainie i związanym z tym faktem zawieszeniem połączeń lotniczych między Polską i Rosją oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej" - czytamy.

Resort prosi też o śledzenie komunikatów na stronie ministerstwa oraz na stronach placówek polskich w Rosji oraz zgłaszanie swojego pobytu w systemie "Odyseusz".

"Obywatelom RP pozostającym na terytorium Rosji rekomendujemy opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi" - czytamy też w komunikacie podpisanym przez rzecznika prasowego resortu Łukasza Jasinę.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości