"Kawa na ławę" - komentarze polityków. "Marsz rozpoczął się 4 czerwca i skończy się 15 października. Nie zwolnimy tempa"

Źródło:
TVN24
Szłapka po marszu 4 czerwca: nie zwolnimy tempa
Szłapka po marszu 4 czerwca: nie zwolnimy tempaTVN24
wideo 2/22
Szłapka po marszu 4 czerwca: nie zwolnimy tempaTVN24

Według organizatorów nawet pół miliona ludzi - wśród niech wiele osób, które przyjechały z całej Polski - przeszło ulicami Warszawy 4 czerwca w proteście przeciwko władzy. O przemarszu oraz o sytuacji politycznej tydzień po tych wydarzeniach dyskutowali w niedzielę 11 czerwca goście "Kawy na ławę" w TVN24.

Marsz odbył się w Warszawie 4 czerwca jako wyraz - podkreślano - sprzeciwu wobec "drożyzny, złodziejstwa i kłamstwa". Demonstrujący opowiadali się za "wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską". Według organizatorów w marszu udział wzięło pół miliona osób, które przyjechały do stolicy z wielu stron Polski.

Wydarzenie to komentowali w niedzielnej "Kawie na ławę" w TVN24 goście Konrada Piaseckiego - posłanka PSL-Koalicji Polskiej Urszula Pasławska, poseł Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka, poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek, poseł PiS i wiceminister funduszy Marcin Horała, poseł Wolnościowców Artur Dziambor oraz Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta.

Szłapka: nie zwolnimy tempa

Adam Szłapka z KO zapowiedział, że "marsz rozpoczął się 4 czerwca i skończy się 15 października", czyli wtedy, gdy - jak się przewiduje - przeprowadzone zostaną wybory parlamentarne. - My naprawę nie zwolnimy tempa - zapowiedział, przypominając o zapowiedzianym na 16 czerwca wiecu w Poznaniu.

- Ci ludzie się zobaczyli, policzyli, zobaczyli, że jest nas zdecydowanie więcej. Taka energia, jak 4 czerwca była w Warszawie, będzie narastała. Ona do 15 października naprawdę doprowadzi do tego, co się zdarzyło w 2007 roku, kiedy wydawało się, że PiS idzie po zwycięstwo - zauważył.

Szłapka po marszu 4 czerwca: nie zwolnimy tempa
Szłapka po marszu 4 czerwca: nie zwolnimy tempaTVN24

Śmiszek: sukces całej opozycji

Krzysztof Śmiszek z Lewicy ocenił, że marsz 4 czerwca "był niewątpliwie sukcesem i to nie tylko partyjnym, ale całej opozycji". - To już nie był marsz Donalda Tuska czy Platformy Obywatelskiej, tylko był to marsz setek tysięcy wkurzonych obywateli, którzy reprezentowali miliony, które zostały w domach i obserwowały z dużym zainteresowaniem to, co działo się w Warszawie - stwierdził.

- Nie obawiałbym się żadnego zjadania siebie nawzajem, bo nie jest sztuką zamieszać w kotle opozycyjnym, zabrać jednym dwa, drugim trzy i cieszyć się, że jest się hegemonem - mówił, nawiązując do relacji między partiami opozycyjnymi. - Sztuką jest przekonywać nieprzekonanych, tych, którzy się dzisiaj ciągle wahają i najważniejsza jest współpraca - dodał.

Śmiszek: marsz 4 czerwca był sukcesem nie tylko partyjnym, ale całej opozycji
Śmiszek: marsz 4 czerwca był sukcesem nie tylko partyjnym, ale całej opozycjiTVN24

Pasławska: marsz 4 czerwca nie był ostatni

Urszula Pasławska z PSL oceniła, że "marsz 4 czerwca nie był ostatni". - Był bardzo ważnym elementem pokazującym, że bliskie nam są podstawowe wartości dotyczące praworządności, konstytucji, państwa prawa. I to jest bardzo dobre. Ale każdy z nas musi dzisiaj iść własną drogą - stwierdziła.

Dodała, że współpraca na opozycji "potrzebna jest również na sam finał". - Bo może się okazać, że mimo że dążymy do '89 roku, to będzie nas czekał '81 rok, dlatego że sędziowie w Sądzie w Najwyższym, w izbie, która orzeka o ważności wyborów, to są wszyscy neosędziowie - zwróciła uwagę.

Posłanka wymieniała, że ponad podziałami powinny być rozwiązywane sprawy edukacji: psychologów, zmian w podstawie programowej, darmowych posiłków i angielskiego od pierwszej klasy. - O tym dzisiaj powinniśmy rozmawiać, bo inaczej z tej kłótni dwóch największych partii, która trwa od osiemnastu lat, nigdy nie wyjdziemy - ostrzegała.

Pasławska: marsz 4 czerwca nie był ostatni
Pasławska: marsz 4 czerwca nie był ostatniTVN24

Dziambor: jest bardzo silna potrzeba zmiany

Artur Dziambor z koła Wolnościowców przypomniał, że telewizja rządowa nie transmitowała marszu. - Jeżeli mówimy o zrywach, to Prawo i Sprawiedliwość zdążyło tyle popsuć i wkurzyć tylu ludzi, że rzeczywiście jest bardzo silna potrzeba zmiany - ocenił. - Tylko ta silna potrzeba zmiany musi być podbudowana reprezentacją, która ma konkretne pomysły, konkretne poglądy i konkretne rozwiązania, a nie tylko "idźmy razem, bo jesteśmy fajni" - zaznaczył.

Dodał, że nie zgadza się z postulatem, aby już teraz zapewniać o współpracy na opozycji. - To deklaracja, w której słabsza partia poddaje się dyktatowi silniejszej partii - przekonywał.

- Takich marszy powinno być więcej, natomiast nie wiemy, jaka emocja będzie we wrześniu i październiku. Wakacje wszystko resetują, a we wrześniu i październiku możemy się spotkać z wydarzeniem, z konkretnym tematem, który znów podzieli Polaków - mówił.

Dziambor: Prawo i Sprawiedliwość zdążyło tyle popsuć i wkurzyć tyle ludzi, że rzeczywiście jest bardzo silna potrzeba zmiany
Dziambor: Prawo i Sprawiedliwość zdążyło tyle popsuć i wkurzyć tylu ludzi, że rzeczywiście jest bardzo silna potrzeba zmianyTVN24

Horała: Efekty marszu? Zjedzenie przystawek

Marcin Horała z PiS przyznał, że "to był bardzo duży marsz". - Jakie są efekty? Zjedzenie przystawek w postaci PSL-u, Hołowni i Lewicy, zwłaszcza koncepcji "trzeciej drogi"? Jaka trzecia droga"? Jest jedna droga. Tuska - przekonywał.

- Komu spadło w sondażach? Przecież nie PiS-owi. Spadło tymże partiom: Hołowni, PSL-owi i Lewicy. Na bieżąco zyskuje Platforma, to prawda, staje się hegemonem po stronie opozycji. W dłuższej perspektywie zyska również Konfederacja, bo stanie się jedyną opcją, która nie chce popierać PiS-u, ale nie chcą też popierać Platformy - przewidywał.

Jego zdaniem zyska też na tym jego partia, PiS. - Bo to uczciwie stawia sprawę: do wyboru jest Prawo i Sprawiedliwość albo powrót rządów Donalda Tuska - oświadczył. W tym wypadku, jak wymieniał, "ktoś, kto ma w miarę konserwatywne poglądy, chciałby poprzeć PSL, ale widzi, że de facto będzie musiał popierać Donalda Tuska zakładającego powszechną aborcję, LGBT i tak dalej".

Horała: To był bardzo duży marsz. Jakie są efekty? Zjedzenie przystawek
Horała: To był bardzo duży marsz. Jakie są efekty? Zjedzenie przystawek TVN24

Rzepecki: Tusk doprowadza do sytuacji, gdzie będzie tylko jedna opcja na opozycji

Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta stwierdził, że "z jednej strony można się cieszyć, że jest demokracja, i demokracja ma się świetnie". - Ale z drugiej strony widzimy tę niechęć, agresję w kierunku pana prezydenta Andrzeja Dudy, w kierunku rządzących. Tak się nie powinno maszerować, tak się nie powinno swoich postulatów artykułować - stwierdził.

Jak dodał, Donald Tusk "doprowadza do sytuacji, gdzie będzie tylko i wyłącznie jedna opcja zjednoczonej opozycji". - I wszystkie ugrupowania, które są mniejszymi ugrupowaniami na scenie opozycyjnej, będą miały do wyboru: iść z Donaldem Tuskiem albo iść z Konfederacją czy z Prawem i Sprawiedliwością - powiedział.

Rzepecki: Tusk doprowadza do sytuacji, gdzie będzie tylko i wyłącznie jedna opcja
Rzepecki: Tusk doprowadza do sytuacji, gdzie będzie tylko i wyłącznie jedna opcjaTVN24

Autorka/Autor:akw//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Ostrowski @Peter.Sharps

Pozostałe wiadomości

W warszawskim Lesie Bródnowskim nożownik zaatakował dwóch nastolatków, którzy w wyniku obrażeń zostali przetransportowani do szpitala. - Trwa przesłuchanie 26-letniego napastnika - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Nożownik zaatakował dwóch nastolatków w lesie

Nożownik zaatakował dwóch nastolatków w lesie

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Piorun śmiertelnie poraził 47-letniego mężczyznę i jego 11-letnią córkę na górze Zhaltets w Bułgarii. Drugie dziecko, które zaalarmowało służbę ratowniczą, ocalało i zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala.

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Źródło:
PAP, breaking.bg

Była spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi i sześciu najbardziej wpływowych demokratycznych gubernatorów poparło kandydaturę Kamali Harris na prezydenta USA po rezygnacji Joe Bidena z wyścigu. Tym samym rosną jej szanse na uzyskanie oficjalnej nominacji ze strony demokratów.

Potężne wsparcie dla Kamali Harris. "Poprowadzi nas do zwycięstwa"

Potężne wsparcie dla Kamali Harris. "Poprowadzi nas do zwycięstwa"

Źródło:
PAP

- Jeżeli to Kamala Harris zostanie kandydatką na prezydenta, demokraci będą tak naprawdę musieli wymyślić jej profil całkowicie na nowo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, wiceszef MON, poseł Polski 2050-Trzeciej Drogi. Poseł PiS Radosław Fogiel zauważył, że spodziewane wejście Harris do wyścigu o Biały Dom "zmusza kampanię Trumpa do przestawienia dział".

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

Źródło:
TVN24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. W trakcie wyładowań wiatr może rozpędzać się do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie może też sypnąć gradem.

Przed nami niespokojna noc. IMGW ostrzega przed burzami

Przed nami niespokojna noc. IMGW ostrzega przed burzami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

- Osiągnięcia Joe Bidena przez ostatnie trzy lata nie mają sobie równych we współczesnej historii - powiedziała wiceprezydent USA Kamala Harris, która jest faworytką do uzyskania nominacji demokratów na prezydenta po tym, jak obecny gospodarz Białego Domu wycofał się z wyścigu o reelekcję.

Pierwsze wystąpienie Kamali Harris po rezygnacji Bidena

Pierwsze wystąpienie Kamali Harris po rezygnacji Bidena

Źródło:
Reuters

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zaapelował w poniedziałek w Brukseli do ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej o zdjęcie nałożonych przez ich kraje ograniczeń na użycie przez Ukrainę podarowanej jej broni dalekiego zasięgu. - To byłaby w pełni obrona własna, która jest legalna w świetle prawa międzynarodowego - ocenił.

Sikorski apeluje. "To byłaby w pełni obrona własna"

Sikorski apeluje. "To byłaby w pełni obrona własna"

Źródło:
TVN24, PAP

Nawałnica, która w weekend 13-14 lipca przeszła przez Warszawę, spowodowała duże zniszczenia w przyrodzie. Z większością skutków burz miejscy ogrodnicy już się uporali. Dokonali też bilansu wydarzeń sprzed ponad tygodnia.

34 drzewa wyrwane z korzeniami. Bilans nawałnicy w Warszawie

34 drzewa wyrwane z korzeniami. Bilans nawałnicy w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Na autostradzie A2 pod Poznaniem doszło do nietypowego wypadku. Pasażer samochodu osobowego wysiadł z pojazdu, wyszedł na drogę i został potrącony przez ciężarówkę. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Pasażer wpadł w "dziwny stan", wysiadł i został potrącony przez ciężarówkę

Pasażer wpadł w "dziwny stan", wysiadł i został potrącony przez ciężarówkę

Źródło:
tvn24.pl

Ponad miesiąc temu Adam Bodnar wysłał do Krajowego Biura Wyborczego zawiadomienie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze, które miały w założeniu pomagać ofiarom przestępstw, miały być przeznaczone na kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Teraz podobne zawiadomienie wysyła ministra klimatu, a chodzi o miliony z Funduszu Leśnego.

Fundusz Leśny to Fundusz Sprawiedliwości 2.0? "Na ochronę przyrody szło pół procenta"

Fundusz Leśny to Fundusz Sprawiedliwości 2.0? "Na ochronę przyrody szło pół procenta"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Zyski Ryanaira obniżył się o prawie połowę w drugim kwartale 2024 roku, ponieważ ceny biletów spadły o 15 procent rok do roku. Zwiększa to obawy o słabe lato dla europejskich linii lotniczych w miarę wygasania boomu po pandemii COVID-19 - wskazał Reuters.

Zysk Ryanaira gwałtownie spada z powodu niższych cen biletów. Akcje na dużym minusie

Zysk Ryanaira gwałtownie spada z powodu niższych cen biletów. Akcje na dużym minusie

Źródło:
Reuters, "Guardian"

Kamala Harris ma dostęp do informacji, do których inni ewentualni kandydaci nie mają i do pieniędzy przeznaczonych na kampanię Joe Bidena. Co więcej, jest "domyślną" kandydatką, bo od początku kampanii tworzyła z Bidenem pewną "ofertę polityczną". O kwestiach, które działają na korzyść obecnej wiceprezydentki i dają jej przewagę przy decyzji nominacyjnej demokratów, mówił dziennikarz TVN24 BiS Michał Sznajder.

Dlaczego Kamala Harris? Trzy kwestie, które dają jej przewagę

Dlaczego Kamala Harris? Trzy kwestie, które dają jej przewagę

Źródło:
tvn24.pl

- To jest chyba jasne dla każdego obywatela i też dla tego rządu, że działania związane z Pegasusem były w latach, kiedy władzę sprawowało PiS. To nie jest pierwsza taka sprawa w trybunale, gdzie obecny rząd odpowiada, w sensie formalnym, za działania poprzedniego - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram. Odniosła się do kwestii pytań do polskich władz, jakie sformułował Europejski Trybunał Praw Człowieka, który zbada stosowanie Pegasusa w Polsce.

"Rebus dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych"

"Rebus dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych"

Źródło:
TVN24

Śmigłowiec straży pożarnej zapalił się podczas lądowania na lotnisku w Reggio di Calabria na południu Włoch. Piloci zdołali się uratować, zanim maszyna uderzyła o pas startowy.

Śmigłowiec straży pożarnej rozbił się na lotnisku

Śmigłowiec straży pożarnej rozbił się na lotnisku

Źródło:
Calabria News, tvn24.pl

Pod Ziębicami (woj. dolnośląskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Lądował śmigłowiec LPR. Cztery osoby trafiły do szpitali.

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby ranne

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby ranne

Źródło:
tvn24.pl

Miesięczne dziecko zmarło w czerwcu z powodu krztuśca - poinformował TVN24 Główny Inspektor Sanitarny dr Paweł Grzesiowski. To pierwszy taki zgon w tym roku w Polsce.

Miesięczne dziecko zmarło z powodu krztuśca

Miesięczne dziecko zmarło z powodu krztuśca

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Z powodu stanowiska Węgier w sprawie Ukrainy postanowiłem zwołać kolejne spotkanie ministrów spraw zagranicznych unijnej "27" w Brukseli, a nie w Budapeszcie - przekazał szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Z początkiem lipca Węgry objęły rotacyjne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Borrell nie chce spotkania w Budapeszcie

Borrell nie chce spotkania w Budapeszcie

Źródło:
PAP

Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przykleiła na drzwiach klubu PSL kartkę z pięcioma gwiazdkami, trzema koniczynami oraz napisem "a Kosiniak do dymisji". Lempart mówiła reporterowi TVN24, że skoro prezesowi ludowców "nie pasują poglądy jego własnych wyborców", to proponuje "oddać te wszystkie stołeczki".

"Kosiniak do dymisji". Marta Lempart przykleiła kartkę

"Kosiniak do dymisji". Marta Lempart przykleiła kartkę

Źródło:
TVN24

"Oprawy, doping, indywidualne zachowania kibiców na stadionie czy w mediach społecznościowych nie są stanowiskiem klubu" - napisał w poniedziałkowym oświadczeniu stołeczny klub. Choć nie stwierdzono tego wprost, należy je traktować jako reakcję na wydarzenia z soboty. Podczas meczu Legii z Zagłębiem Lubin wywieszono oprawę uderzającą w uchodźców. Towarzyszyła jej wulgarna przyśpiewka.

Skandaliczna oprawa na "Żylecie". Klub wydał oświadczenie

Skandaliczna oprawa na "Żylecie". Klub wydał oświadczenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

51-letni mężczyzna wtargnął do domu opieki dla seniorów w Daruvarze w Chorwacji i zastrzelił pięć osób - informują chorwackie media. Zamachowiec został zatrzymany przez policję. Według nieoficjalnych informacji jedną z ofiar jest jego matka.

Strzały w chorwackim domu opieki. Pięć osób nie żyje, kolejnych pięć odniosło rany

Strzały w chorwackim domu opieki. Pięć osób nie żyje, kolejnych pięć odniosło rany

Źródło:
PAP, Reuters, N1

Kto może zostać kandydatem na wiceprezydenta u boku Kamali Harris, jeśli to ona z ramienia demokratów stanie do walki o Biały Dom? Amerykańskie media wskazują między innymi ma gubernatora stanu Pensylwania Josha Shapiro, gubernatorkę Michigan Gretchen Whitmer, gubernatora Illinois JB Pritzkera, gubernatora Kentucky Andy'ego Besheara oraz szefa resortu transportu Pete'a Buttigiega.

Na kogo postawi Kamala Harris? Te nazwiska są w grze

Na kogo postawi Kamala Harris? Te nazwiska są w grze

Źródło:
PAP

"Za pieniądze podatników Mastalerek zakleił sobie ucho?" - ironizują internauci, komentując fotografię, na której widać szefa gabinetu prezydenta z opatrunkiem na uchu. W domyśle jest przekaz, że Marcin Mastalerek, goszcząc na konwencji republikanów w USA, w ten sposób pokazał solidarność z Donaldem Trumpem.

Mastalerek na konwencji w USA "zakleił sobie ucho"? Skąd to zdjęcie

Mastalerek na konwencji w USA "zakleił sobie ucho"? Skąd to zdjęcie

Źródło:
Konkret24

Służba Kontrwywiadu Wojskowego poinformowała, że zdecydowano o cofnięciu generałowi Jarosławowi Gromadzińskiemu poświadczeń bezpieczeństwa upoważniających go do dostępu do informacji niejawnych. Postępowanie sprawdzające wykazało, że nie daje on "rękojmi zachowania tajemnicy".

Generał Gromadziński bez dostępu do informacji niejawnych

Generał Gromadziński bez dostępu do informacji niejawnych

Źródło:
PAP

Na tratwie ratunkowej wyrzuconej na brzeg kanadyjskiej wyspy Sable na Oceanie Atlantyckim, znaleziono ciała Brytyjki Sarah Packwood i Kanadyjczyka Bretta Clibbery'ego. Małżeństwo było w podróży, którą nazwali "największą przygodą w ich dotychczasowym życiu".

Ciała pary żeglarzy odnalezione na "cmentarzysku Atlantyku"

Ciała pary żeglarzy odnalezione na "cmentarzysku Atlantyku"

Źródło:
The Guardian, ENEX_NEWSML.

Zmarł Jerzy Michalak, scenograf, reżyser i aktor, prywatnie ojciec Borysa Szyca. Odszedł w wieku 80 lat. "Żegnaj tato. Do zobaczenia kiedyś… odpoczywaj w spokoju" - pożegnał go Szyc w mediach społecznościowych.

Nie żyje Jerzy Michalak. Artysta był ojcem Borysa Szyca

Nie żyje Jerzy Michalak. Artysta był ojcem Borysa Szyca

Źródło:
Dobry Tygodnik Sądecki, tvn24.pl

Za podejrzanym o potrójne zabójstwo Jackiem Jaworkiem wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, czerwoną notę Interpolu i list gończy, a mimo to przez trzy lata pozostawał nieuchwytny dla policji. Dziennikarz tvn24.pl Robert Zieliński mówił w poniedziałek, że Jaworek "był osobą bardzo zamkniętą", nie korzystał z nowych technologii i pozwoliło mu to na zniknięcie "z technologicznego radaru, na którym dziś opiera się funkcjonowanie wszystkich policji całego świata".

Jak Jacek Jaworek zniknął z "technologicznego radaru, na którym opiera się funkcjonowanie policji całego świata"?

Jak Jacek Jaworek zniknął z "technologicznego radaru, na którym opiera się funkcjonowanie policji całego świata"?

Źródło:
TVN24

Memy i żartobliwe wpisy na temat drzewa kokosowego właśnie podbijają amerykańskie media społecznościowe. Nawiązują one do aktualnej wiceprezydentki USA i potencjalnej kandydatki do objęcia najwyższego urzędu w państwie - Kamali Harris. O co chodzi z memami o drzewie kokosowym i skąd ich popularność? Wyjaśniamy.  

Kamala Harris i drzewo kokosowe. O co chodzi w memach, które podbijają internet

Kamala Harris i drzewo kokosowe. O co chodzi w memach, które podbijają internet

Źródło:
The Guardian, Forbes, NPR, tvn24.pl

Śmiertelny wypadek w Jemiołowie (województwo lubuskie). Dwaj bracia w wieku 33 i 34 lat, jadąc motocyklem, uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj nie żyją.

Uderzyli motocyklem w zaparkowany samochód, zginęli dwaj bracia

Uderzyli motocyklem w zaparkowany samochód, zginęli dwaj bracia

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktowali się turyści, którzy utknęli na lotnisku w Majorce z powodu odwołanego sobotniego lotu powrotnego do Warszawy. Jedna z kobiet przekazała, że razem z mężem i małymi dziećmi musiała nocować na lotnisku. Powiedziała, że przewoźnik nie zapewnił im noclegu. Godzinę wylotu przesuwano kilka razy, ostatecznie udało się wylecieć w niedzielę po południu.

Koszmarny powrót z Majorki

Koszmarny powrót z Majorki

Źródło:
Kontakt 24

Fragment muru Zamku Książ w Wałbrzychu runął na ścieżkę, po której poruszają się zwiedzający. Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostkę ratowniczą, która wykluczyła obecność poszkodowanych pod gruzami.

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Źródło:
tvn24.pl

Po całej serii upalnych dni temperatura coraz rzadziej będzie przekraczać 30 stopni. Jaka pogoda będzie towarzyszyła nam na przełomie lipca i sierpnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Według polityków Konfederacji przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja zmusza Polskę i pozostałe państwa unijne do wspierania Ukrainy w wysokości co najmniej 0,25 proc. PKB rocznie. Ale rezolucja nie ma mocy prawnej i jest jedynie "formą pewnej woli politycznej". Wyjaśniamy.

Konfederacja: europarlament zmusza Polskę "do stałego finansowania Ukrainy". Nie zmusza

Konfederacja: europarlament zmusza Polskę "do stałego finansowania Ukrainy". Nie zmusza

Źródło:
Konkret24

Dreszczowiec przedstawiający kulisy historii seryjnego mordercy nękającego Boston, przejmująca opowieść o dotkniętych chorobą bliźniakach, a także skupiający się na walce o równość dramat historyczny – oto nowości, które w najbliższych dniach zostaną dodane do biblioteki serwisu Max. Co warto obejrzeć na platformie w tym tygodniu? 

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Źródło:
tvn24.pl