Ardanowski o Lepperze i aferze gruntowej: za to Kamiński i Wąsik zostali ukarani

Źródło:
Idź Pod Prąd, tvn24.pl, RMF
Jak Krzysztof Ardanowski: nie było żadnej afery gruntowej
Jak Krzysztof Ardanowski: nie było żadnej afery gruntowejRMF24
wideo 2/7
Jak Krzysztof Ardanowski: nie było żadnej afery gruntowejRMF24

Poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że "nie było żadnych przesłanek", by Andrzej Lepper, którego w 2007 roku był zastępcą, "mógłby być skłonny do wzięcia łapówki". - Za to Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, jako ówcześni szefowie CBA - jak rozumiem - zostali ukarani za sfabrykowanie nieprawdziwych materiałów, podrabianie dokumentów, pieczątek, podpisów, wymyślenie i próbę stworzenia afery, która miała pogrążyć Leppera - mówił Ardanowski. Krytykował też Prawo i Sprawiedliwość za działania po utracie władzy.

Jan Krzysztof Ardanowski mówił o Mariuszu Kamińskim, byłym pośle PiS, skazanym w sprawie działań przy tak zwanej aferze gruntowej. - Jego zwolennicy mówią, że to bojownik walczący przeciwko korupcji, naraził się różnym środowiskom, różnym grupom przestępczym, które pasożytowały na korupcji i z tego powodu jest przez obecną władzę brutalnie tępiony. Ci, którzy nie zgadzają się z taką tezą, mówią, że przecież on nie został ukarany za walkę z korupcją, ale za konkretne wydarzenie związane z atakiem na [Andrzeja - red.] Leppera, próbę wmanewrowania Leppera w łapówkę - wskazywał.

Przypomniał, że w 2007 roku był wiceministrem rolnictwa. - Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nie było nigdy w ministerstwie rolnictwa działań, które wskazywałyby na to, że Lepper, którego byłem zastępcą z PiS-u, byłby skłonny brać łapówki za odrolnianie. Odrolnieniem przez długi czas zajmował się Henryk Kowalczyk, który również był wiceministrem rolnictwa. Lepper wprost powiedział: "ja nie chcę brać udziału przy odrolnieniach gruntów, niech decydują o tym pozostali członkowie kierownictwa resortu, ja nie będę się tym zajmował" - podkreślił Ardanowski w rozmowie z reporterem portalu Idź Pod Prąd.

- Nie było żadnych przesłanek, jestem o tym przekonany, które by sugerowały, że Lepper mógłby być skłonny do wzięcia łapówki - dodał.

- Za to Kamiński i Wąsik, jako ówcześni szefowie CBA - jak rozumiem - zostali ukarani. Za sfabrykowanie nieprawdziwych materiałów, podrabianie dokumentów, pieczątek, podpisów, wymyślenie i próbę stworzenia afery, która miała pogrążyć Leppera, a w sensie politycznym zapewne być próbą przejęcia posłów i elektoratu Samoobrony - tłumaczył poseł PiS.

W rozmowie z RMF Ardanowski stwierdził, że "nie było żadnej afery gruntowej". - Składałem wiele lat temu zeznania przed prokuratorem w Warszawie, który prowadził śledztwo w tej sprawie. Nie było żadnej afery gruntowej - dowodził. Wyraził przekonanie, że nie było przesłanek, które uzasadniałyby prowokację wobec Andrzeja Leppera. Potwierdził też, że jego zdaniem służby dopuściły się w tej sprawie do nadużyć.   

Ardanowski: Chcemy powtórzyć drogę totalnej opozycji? To głupie i zabójcze

Reporter, przytaczając m.in. wydarzenia sprzed Sejmu, zapytał, czy PiS po utracie władzy przyjął "kierunek totalnej opozycji" i do czego to może doprowadzić.

- Do destrukcji państwa. Takie myślenie jest bardzo szkodliwe dla państwa. Osiem lat przeżywaliśmy to, że ówczesna opozycja chciała być totalną opozycją, nie chciała w żadnej sprawie współpracować z rządem. Czy chcemy powtórzyć tę samą drogę? Przecież to jest głupie, zabójcze i jednocześnie nieskuteczne, jeżeli chodzi o odzyskanie w przyszłości władzy. Ja tego kierunku nie akceptuję. Trzeba się pogodzić z tym, że przegraliśmy te wybory. Nie, my ich nie wygraliśmy - podkreślił Ardanowski.

- Jeżeli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość - nie będę pouczał kierownictwa, bo jemu się wydaje, że wie wszystko najlepiej, ale trzeba wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów - mówił.

Zaznaczył, że "dużo dobra udało się przez te osiem lat zrealizować, to był dobry czas dla Polski". - Ale również popełniono wiele błędów w stosunku do różnych grup społecznych. Gdzieś zginęła umiejętność komunikowania się ze społeczeństwem, tłumaczenia, wyjaśniania naszych pomysłów. Tam, gdzie były ewidentne błędy, trzeba uderzyć się w pierś i powiedzieć, że to nie wyszło. Dopiero to jest podstawą do odzyskania zaufania społecznego - dodał poseł PiS.

Ardanowski: Kamiński i Wąsik nie nadają się do budowania nowego mitu założycielskiego

- Trzeba stanąć w prawdzie i rozliczyć się z tego, co było. To jest element odzyskania wiarygodności, a nie brnięcie w totalną opozycję i budowanie nowego mitu założycielskiego, cierpiętniczego. Nie bardzo się do tego Kamiński i Wąsik nadają - ocenił.

Zdaniem Ardanowskiego trzeba też przedstawić "nową, świetlaną, jasną, dobrą, uwzględniającą zmiany w społeczeństwie ofertę, propozycję, wizję dla Polski". 

- Jeżeli (partia - red.) nie stanie w prawdzie, nie przedstawi nowych pomysłów, to będzie się osuwała w kierunku nieliczącej się, kilkunastoprocentowej partii, trochę takiej geriatryczno-kanapowej. Ja tego nie życzę, bo w PiS jest wielu ludzi wartościowych, szlachetnych, uczciwych, ideowców - mówił Ardanowski.

Portal tvn24.pl próbował poprosić Ardanowskiego o komentarz w tej sprawie, jednak polityk PiS odmówił rozmowy z nami. 

Podsłuchiwanie Pegasusem

W rozmowie z RMF, Ardanowski, pytany o to, czy Mateusz Morawiecki był podsłuchiwany Pegasusem, odpowiedział, że nie wie. - Nikt z nas takiej wiedzy nie ma. Nie wiem, jaka jest lista potencjalnych podsłuchiwanych. Natomiast, obojętnie, czy byliby podsłuchiwani politycy opozycji czy z własnego obozu politycznego, w tym Morawiecki, czy inne osoby z kierownictwa PiS, to jest rzecz absolutnie niedopuszczalna - stwioerdził.

Jego zdaniem, "zasada stosowania technik operacyjnych dotyczy sytuacji, kiedy istnieje realne podejrzenie, że ktoś może być w coś uwikłany, że może być zagrożenie dla państwa w postaci podejmowanych przez polityków decyzji lub istotne podejrzenie działalności korupcyjnej czy jakiejkolwiek innej".

- Podsłuchiwanie polityków, którzy są niewygodni dla rządzących czy kierownictwa służb specjalnych, bo ja w końcu nie wiem, kto tym wszystkim zarządzał, kto określał, kogo można podsłuchiwać, a kogo nie, sprawiają, że to (...) jest absolutny skandal, to musi być wyjaśnione, a wszyscy winni muszą ponieść bardzo surowe konsekwencje - dodał były minister rolnictwa.  

Ardanowski o "izolowaniu Kaczyńskiego" i wyborach samorządowych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z RMF stwierdził, że Jarosław Kaczyński "nie ma pełnego rozeznania w złożoności polskich spraw i jest dość skutecznie izolowany przez kierownictwo od faktycznych informacji". Nie chciał jednak jednoznacznie odpowiedzieć, kto blokuje prezesowi PiS dostęp do informacji. - Nie wiem, kto. Też chciałbym to wyjaśnić, bo to jest również warunek określenia na przyszłość, czy ta partia ma szansę - oznajmił.

Ardanowski był pytany także o wynik PiS w kwietniowych wyborach samorządowych. Jak przyznał, "nie będą one dobrym wynikiem". - Wszyscy o tym wiemy - zapewniał.

Utrzymywał ponadto, że "wielu ludzi (z PiS - red.), zatrudnionych w administracji państwowej czy samorządowej, nie chce kandydować w wyborach samorządowych (z listy tego ugrupowania), obawiając się zemsty ze strony nowej władzy". 

Autorka/Autor:ads, tas/ft, mrz

Źródło: Idź Pod Prąd, tvn24.pl, RMF

Pozostałe wiadomości

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie działalności Mikołaja Pawlaka nie zostało jeszcze złożone, natomiast różne rzeczy mogą się wydarzyć - przyznała Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, mówiąc o działalności swojego poprzednika. W "#BezKitu" przekazała też, że prawdziwe są informacje na temat zakupu bardzo drogich samochodów przez biuro RPD za czasów Pawlaka. Mówiła też o rzeczach koniecznych do zrobienia w zakresie walki z kryzysem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Będzie zawiadomienie do prokuratury na byłego Rzecznika Praw Dziecka? "Analizuję materiał. Nie wykluczam"

Będzie zawiadomienie do prokuratury na byłego Rzecznika Praw Dziecka? "Analizuję materiał. Nie wykluczam"

Źródło:
TVN24

W trakcie kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości pękają wieloletnie więzy lojalności. Są za to spory, podgryzanie, podstawianie nogi, a także karząca ręka prezesa. Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka partii Krzysztofa Jurgiela, krytykowanego przed laty ministra rolnictwa. O co poszło? W tej politycznej grze na Podlasiu padają nazwiska Sasin i Wąsik.

Jurgiel zawieszony za utracony sejmik? "Fakty" TVN: bardziej prawdopodobna jest inna wersja

Jurgiel zawieszony za utracony sejmik? "Fakty" TVN: bardziej prawdopodobna jest inna wersja

Źródło:
Fakty TVN

Niemal 10 milionów złotych - tyle wynosi suma roszczeń w sprawach przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych - poinformowano w komunikacie TVP.

"To cena, jaką spółka zapłaci za szkodliwą działalność Kurskiego". Podano kwotę

"To cena, jaką spółka zapłaci za szkodliwą działalność Kurskiego". Podano kwotę

Źródło:
PAP

Wraz ze wzrostem wynagrodzeń Polaków rośnie ich zdolność kredytowa. Obecnie osiągnęła poziom wyższy niż ten przed serią podwyżek stóp procentowych - oceniają analitycy HREIT.

Pensje pokonały Radę Polityki Pieniężnej

Pensje pokonały Radę Polityki Pieniężnej

Źródło:
tvn24.pl

W wodach Odry zaobserwowano wzrost złotej algi - poinformował w piątek Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak czytamy komunikacie, "przypisano pierwszy stopień zagrożenia dla punktu powyżej Wrocławia w Łanach".

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie kumulacja rośnie do 320 milionów złotych. Odnotowano cztery wygrane drugiego stopnia - w Niemczech i Danii. W Polsce padła wygrana trzeciego stopnia.

Wyniki Eurojackpot z 17 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 17 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Ogromna wirująca kolumna piasku przemknęła przed jednym z hoteli w Jakuszycach (województwo dolnośląskie). Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z monitoringu, na którym ją widać. To tak zwany diabełek pyłowy.

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24

Nadchodzące wybory prezydenckie w USA są ważne nie tylko dla Ameryki, ale i dla całego świata - powiedziała w rozmowie z Michałem Sznajderem Valerie Jarrett, która przez 8 lat pełniła funkcję starszej doradczyni prezydenta USA Baracka Obamy. - To prawdopodobnie najważniejsze wybory naszego życia i stawka rośnie - dodała dyrektor generalna Fundacji Obamy.

Valerie Jarrett: nadchodzące wybory prezydenckie to krytyczny moment dla naszego kraju

Valerie Jarrett: nadchodzące wybory prezydenckie to krytyczny moment dla naszego kraju

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Na terenie Wojskowej Akademii Łączności w Petersburgu doszło do eksplozji - relacjonują rosyjskie media. Z pierwszych - nieoficjalnych doniesień wynikało, że w pobliżu uczelni mógł spaść dron. Leningradzki Okręg Wojskowy poinformował jednak oficjalnie, że na terenie akademii w czasie sprzątania wybuchła amunicja. Rannych zostało co najmniej siedem osób.

Eksplozja na terenie wojskowej uczelni w Petersburgu

Eksplozja na terenie wojskowej uczelni w Petersburgu

Źródło:
tvn24.pl, PAP, RIA Nowosti, TASS

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zniesie od 18 maja tymczasowy zakaz świadczenia usług konsularnych dla mężczyzn w wieku 18-60 lat, którzy mieszkają za granicą - odnotowała agencja Reutera. W tym dniu wchodzi w życie nowa ustawa mobilizacyjna, która wprowadza zmiany w dotychczasowym systemie rekrutacji do ukraińskiego wojska.

Ukraina przywraca świadczenie usług konsularnych dla mężczyzn w wieku poborowym

Ukraina przywraca świadczenie usług konsularnych dla mężczyzn w wieku poborowym

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

Polska gospodarka nie jest przygotowana na przyjęcie wspólnej waluty. W Ministerstwie Finansów nie toczą się prace nad przyjęciem euro – powiedział minister finansów Andrzej Domański w piątek podczas wystąpienia w mediach społecznościowych Koalicji Obywatelskiej. Przekazał też, że od stycznia mniejszy będzie tak zwany podatek Belki.

Minister: podatek będzie obniżony od 1 stycznia

Minister: podatek będzie obniżony od 1 stycznia

Źródło:
PAP

17 maja nie było góralskich bryczek na drodze do Morskiego Oka, ale nie dlatego, że ich już nie będzie, a dlatego, że o losie przeciążonych wciąż koni fiakrzy rozmawiali z ministrą środowiska. Jaki jest efekt? Koni nie zastąpią meleksy, ale będzie im trochę lżej.

Jest porozumienie w sprawie wykorzystywania koni na trasie do Morskiego Oka. "Każdy otrzymał coś"

Jest porozumienie w sprawie wykorzystywania koni na trasie do Morskiego Oka. "Każdy otrzymał coś"

Źródło:
Fakty TVN

Obecnie fotoradary robią zdjęcie, jeśli kierowca przekroczy prędkość o więcej niż 10 kilometrów na godzinę - wynika z odpowiedzi Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego na pytania tvn24.pl. Wcześniej Najwyższa Izba Kontroli zwracała uwagę, że próg w fotoradarach był ustawiany wyżej - na poziomie 15 km/h, a niekiedy nawet 20-25 km/h.

Bat na kierowców. Limit jest niski

Bat na kierowców. Limit jest niski

Źródło:
tvn24.pl

Strażacy gaszą pożar lasu w powiecie hajnowskim (Podlaskie), który objął prawie 10 hektarów. W akcji brał udział policyjny śmigłowiec Black Hawk. Jak poinformowała straż pożarna, spłonął jeden z wozów, nikomu nic się nie stało. Pożar został opanowany około godziny 17.

Las w ogniu, spłonął wóz strażacki

Las w ogniu, spłonął wóz strażacki

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez przewodniczącą nowej Krajowej Rady Sądownictwa Dagmarę Pawełczyk-Woicką - dowiedziała się TVN24. Zawiadomienie w tej sprawie złożył gliwicki sędzia Paweł Strumiński.

Jest śledztwo w sprawie szefowej neoKRS

Jest śledztwo w sprawie szefowej neoKRS

Źródło:
TVN24, OKO.press

Myślę, że on (krzyż - red.) nikomu nie przeszkadza, jest w wielu miejscach, jest w polskim parlamencie i niepotrzebna jest ta dyskusja i ten język, który dzisiaj tak naprawdę powoduje, że znowu daliśmy paliwo PiS - mówiła Magdalena Sroka (Trzecia Droga, PSL) o dyskusji na temat decyzji warszawskiego ratusza o neutralności religijnej. - Żyjemy w świeckim państwie i trochę dziwi mnie to, że są takie kontrowersje i oburzenie - mówiła z kolei Monika Rosa (Nowoczesna, Koalicja Obywatelska).

Ratusz w Warszawie bez krzyży. "Nagle się okaże, że nigdy nie ma czasu na świeckie państwo"

Ratusz w Warszawie bez krzyży. "Nagle się okaże, że nigdy nie ma czasu na świeckie państwo"

Źródło:
TVN24

Marzenie dilerów, koszmar uzależnionych. Fentanyl zabija na masową skalę. Kolejny rok z rzędu ponad 100 tysięcy Amerykanów zmarło z powodu przedawkowania tego narkotyku i choć są podejmowane próby walki z epidemią, to za wcześnie by mówić, że są skuteczne. A problem rozlewa się po całym świecie. Dotyczy także Europy, także Polski.

"Miał potworny ból zęba i ktoś w pracy dał mu tabletkę". 19-letni Emilio zmarł. Tak jak setki tysięcy innych ofiar

"Miał potworny ból zęba i ktoś w pracy dał mu tabletkę". 19-letni Emilio zmarł. Tak jak setki tysięcy innych ofiar

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W rzece Cisa na granicy ukraińsko-rumuńskiej znaleziono trzydzieste ciało mężczyzny od początku inwazji na pełną skalę w Ukrainie - poinformowała ukraińska straż graniczna. Ciało znaleziono po stronie rumuńskiej, trwa jego identyfikacja. Jak dodają służby, to miejsce, gdzie "straż graniczna stale odnotowuje próby przekroczenia granicy państwowej".

W rzece na granicy Ukrainy i Rumunii znaleziono kolejne ciało mężczyzny

W rzece na granicy Ukrainy i Rumunii znaleziono kolejne ciało mężczyzny

Źródło:
PAP

W jednym z boksów na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej pod Warszawą doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Z uwagi na duże zadymienie ewakuowano osoby przebywające w hali.

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nastoletnia dziewczynka urodziła dziecko w czasie wycieczki szkolnej w południowej Polsce. Matka oraz noworodek zostali przewiezieni do szpitala. Dziewczynka ma mniej niż 15 lat. Ojcem również jest nastolatek.

Nieletnia urodziła dziecko na wycieczce szkolnej. Ojcem również nieletni

Nieletnia urodziła dziecko na wycieczce szkolnej. Ojcem również nieletni

Źródło:
tvn24.pl

Mężczyzna, który uprawiał seks ze swoją żoną w kościele na południu Niemiec, usłyszał wyrok: trafi do więzienia na pięć i pół roku - informuje Deutsche Welle. Na wysokość kary wpłynęły głównie zarzuty oszustwa - poinformowała rzeczniczka sądu w Traunstein. 39-latek wyłudził 400 tysięcy euro od klientów pola kempingowego.

Para uprawiała seks przy ołtarzu w kościele. 39-latek usłyszał wyrok - trafi do więzienia

Para uprawiała seks przy ołtarzu w kościele. 39-latek usłyszał wyrok - trafi do więzienia

Źródło:
Deutsche Welle, Spiegel

W ciągu kolejnych dni, w tym w weekend, w Polsce będą występować burze. Gwałtownych zjawisk trzeba się spodziewać w niemal całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę zagrożeń.

W tych regionach będzie najbardziej niebezpiecznie

W tych regionach będzie najbardziej niebezpiecznie

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Stopy procentowe w Polsce pozostają na tym samym poziomie od października 2023 roku. Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej padła jednak propozycja dużej podwyżki. Została ona odrzucona w głosowaniu.

Padła propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Są wyniki głosowania

Padła propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Są wyniki głosowania

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Sędziowie Trybunału Stanu wezwali jego przewodniczącą i pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską do zwołania posiedzenia w najszybszym terminie, by podjąć prace dotyczące zmiany regulaminu Trybunału. W piątkowym piśmie do Manowskiej ocenili jej odmowę w tej sprawie "jako intencjonalne działanie, mające na celu obstrukcję prac". Tymczasem rzecznik SN poinformował, że Manowska odbiera pismo jako "polityczną zaczepkę".

Sędziowie Trybunału Stanu apelują do Małgorzaty Manowskiej. Jest reakcja przewodniczącej

Sędziowie Trybunału Stanu apelują do Małgorzaty Manowskiej. Jest reakcja przewodniczącej

Źródło:
PAP

"Nikt nie powinien być więziony za zwykłe używanie lub posiadanie marihuany" - napisał w mediach społecznościowych Joe Biden. Prezydent USA nawiązał do rządowej propozycji złagodzenia przepisów dotyczących konopi indyjskich. Przewiduje ona umieszczenie ich na liście substancji o mniej niebezpiecznych i medycznych właściwościach. Eksperci podkreślają jednak, że nie spowoduje to dekryminalizacji posiadania marihuany na poziomie federalnym. Co zatem oznacza "historyczna" propozycja, która miałaby zmienić stosowane od ponad pół wieku regulacje?

Co w sprawie marihuany proponuje administracja Bidena

Co w sprawie marihuany proponuje administracja Bidena

Źródło:
Reuters, BBC, The Washington Post, tvn24.pl, Rzeczpospolita

Watykan przedstawił w piątek nowe wytyczne, zalecając ostrożne podejście do domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych, takich jak płaczące figury Madonny czy stygmaty. Jak biskupi mają reagować na zgłoszenia dokonywane przez wiernych i jakie są powody wprowadzanych zmian?

Są nowe wytyczne Watykanu dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych

Są nowe wytyczne Watykanu dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych

Źródło:
Reuters, ekai.pl, tvn24.pl

Omar bin Omran, zaginiony przed ponad 25 laty Algierczyk, został odnaleziony w piwnicy swojego sąsiada. Rodzina mężczyzny wyznała, że nigdy nie straciła nadziei na jego odnalezienie. 61-latek, który przetrzymywał zaginionego, został zatrzymany. Przebywa obecnie w areszcie.  

Zaginął 25 lat temu, teraz został odnaleziony. Sąsiad więził go w piwnicy

Zaginął 25 lat temu, teraz został odnaleziony. Sąsiad więził go w piwnicy

Źródło:
The Telegraph, BBC

14-latek, który we wrześniu ubiegłego roku zmarł na zawał serca, zjadł chipsa tortilla zawierającego duże stężenie związku występującego w papryczkach chili - ustaliło biuro naczelnego lekarza sądowego amerykańskiego stanu Massachusetts.

14-latek zmarł na zawał po zjedzeniu ekstremalnie ostrego chipsa

14-latek zmarł na zawał po zjedzeniu ekstremalnie ostrego chipsa

Źródło:
CNN

Decyzja władz Warszawy o zakazie symboli religijnych w urzędzie miasta wzbudza kontrowersje, dyskusje w sieci, zarzuty ze strony polityków oraz reakcję Archidiecezji Warszawskiej. Ratusz oskarżono o dyskryminację i łamanie prawa - przede wszystkim konstytucji. Czy rozporządzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest dyskryminujące i niezgodne z prawem? Prawnicy wyjaśniają.

"Dyskryminacja", "łamanie konstytucji"? Zakaz krzyży w urzędzie a polskie prawo

"Dyskryminacja", "łamanie konstytucji"? Zakaz krzyży w urzędzie a polskie prawo

Źródło:
Konkert24

Przestroga, dobra rozrywka, a jednocześnie film wartościowy artystycznie. Aktorzy filmu "Furiosa: Saga Mad Max" opowiedzieli Ewelinie Witenberg o nowej produkcji ze słynnej serii i o pracy na planie. Anya Taylor-Joy mówiła między innymi o współczuciu dla swojej bohaterki, a Chris Hemsworth o frustracji związanej z kilkugodzinną charakteryzacją.

Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth w TVN24 o nowym "Mad Maxie". "Rozrywka i wartościowy artystycznie film"

Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth w TVN24 o nowym "Mad Maxie". "Rozrywka i wartościowy artystycznie film"

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl