Wybuch w letniej kuchni, nie żyje kobieta

Wybuch zniszczył wszystkie ściany letniej kuchni. Na podłogę spadł betonowy strop
Łosiniec. Wybuch gazu zniszczył letnią kuchnię. Nie żyje 68-letnia kobieta
Źródło: KM PSP w Tomaszowie Lubelskim

W środę (16 lutego) rano na terenie jednej z posesji w miejscowości Łosiniec (Lubelskie) doszło do wybuchu gazu. Nie żyje 68-letnia kobieta, którą znaleziono w zawalonej letniej kuchni. Tego samego dnia doszło też do wybuchu na czwartym piętrze w jednym z bloków w Białymstoku (Podlaskie). Strażacy wynieśli z pożaru mieszkania rannego mężczyznę.

- Wybuch nastąpił w części murowanego budynku gospodarczego, w wydzielonym pomieszczeniu użytkowanym – tak zwanej letniej kuchni. Zniszczył wszystkie ściany. Na podłogę spadł betonowy strop. Zachowało się tylko kilka krokwi i – pokryta blachą - konstrukcja dachu. Podparliśmy ją, zabezpieczając w ten sposób przed zawaleniem się - mówi młodszy brygadier Jacek Zwolak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Chodzi o wybuch gazu, do którego doszło w środę (16 lutego) przed godziną 7 w miejscowości Łosiniec w gminie Susiec w województwie lubelskim. Spod gruzów została wydostana 68-letnia kobieta.

Wybuch zniszczył wszystkie ściany letniej kuchni. Na podłogę spadł betonowy strop
Wybuch zniszczył wszystkie ściany letniej kuchni. Na podłogę spadł betonowy strop
Źródło: KM PSP w Tomaszowie Lubelskim 

Prawdopodobna przyczyna: nieszczelność w instalacji

- Niestety, pomimo próby reanimacji, nie udało się jej uratować – informuje mł. bryg. Zwolak.

Butla była cała
Butla była cała
Źródło: KM PSP w Tomaszowie Lubelskim 

Na miejscu oprócz strażaków byli też policjanci, prokurator i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

- Doszło do wybuchu gazu z butli. Najprawdopodobniej w wyniku nieszczelności. Butla była cała. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – mówi sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Wybuch w bloku w Białymstoku

wybuch gazu ok
Starszy kapitan Łukasz Ostrowski: Wynieśliśmy nieprzytomnego mężczyznę z poparzeniami
Źródło: TVN24

Do podobnego zdarzenia doszło też w środę w Białymstoku (Podlaskie), gdzie w jednym z bloków przy ulicy Mickiewicza doszło do eksplozji. W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział ponad dwudziestu strażaków i inne służby.

Czytaj też: Świętochowo. Suczki uratowały właścicielkę z pożaru. Teraz szukają nowego domu

Z mieszkania wyniesiono nieprzytomnego mężczyznę
Z mieszkania wyniesiono nieprzytomnego mężczyznę
Źródło: Dana, Kontakt24

Siła wybuchu skierowana była do klatki schodowej. Doszło do zniszczenia drzwi w innych mieszkaniach.

Mężczyzna miał poparzenia. Był nieprzytomny

- Strażacy, wspólnie z policjantami, ewakuowali mieszkańców całej klatki – mówił dowodzący akcją starszy kapitan Łukasz Ostrowski.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Trzeba było ewakuować mieszkańców całej klatki
Trzeba było ewakuować mieszkańców całej klatki
Źródło: Dana, Kontakt24

Z lokalu, gdzie miała miejsce eksplozja i pożar, strażacy wyprowadzili nieprzytomnego mężczyznę. Miał poparzenia. Trafił do szpitala.

- Z pożaru wynieśliśmy też psa – zaznaczył st. kap. Łukasz Ostrowski.

tm/gp

Czytaj także: