TVN24 | Polska

Król Jordanii Abdullah II Ibn Al Hussein z wizytą w Polsce

TVN24 | Polska

Autor:
mart,
akr\mtom
Źródło:
PAP
Król Jordanii Abdullah II Ibn Al Hussein z wizytą w Polsce
Król Jordanii Abdullah II Ibn Al Hussein z wizytą w Polsce

Do Polski z wizytą przybył król Jordanii, Abdullah II Ibn Al Hussein. Wizyta rozpoczęła się we wtorek przed południem od ceremonii oficjalnego powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Później przywódcy rozmawiali w "cztery oczy", odbyły się również rozmowy plenarne delegacji. Jak podała prezydencka kancelaria po spotkaniu, "Jordania jest dla Polski cenionym i wiarygodnym partnerem w regionie Bliskiego Wschodu".

Po ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, która rozpoczęła się ok. godz. 11.30, doszło do rozmów "w cztery oczy" prezydenta RP Andrzeja Dudy i króla Jordanii Abdullaha II Ibn Husseina.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Następnie odbyły się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem obu przywódców.

"Jordania jest dla Polski cenionym i wiarygodnym partnerem w regionie Bliskiego Wschodu. Odzwierciedleniem doskonałych relacji jest wysoka dynamika kontaktów dwustronnych, w tym na najwyższym szczeblu" - przekazała po rozmowach Kancelaria Prezydenta RP.

"Relacje polsko-jordańskie koncentrują się wokół współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. W jej ramach wspólne projekty realizują polskie i jordańskie siły specjalne. Jordania jest także odbiorcą produktów polskiego przemysłu obronnego" - dodano.

Podpisano dwa dokumenty

Prezydenckie Biuro Polityki Międzynarodowej poinformowało z kolei na Twitterze, że na marginesie wizyty króla Jordanii w Polsce podpisano Program współpracy między Rządem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego a Rządem RP w dziedzinie kultury, nauki i oświaty na lata 2021–2024 oraz Memorandum o porozumieniu ws. współpracy pomiędzy resortami spraw zagranicznych.

Autor:mart, akr\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości