Takich liczb nie było od początku epidemii w Polsce. Coraz wyższa trzecia fala

Źródło:
tvn24.pl
Morawiecki: najtrudniejszy czas jest właśnie przed nami
Morawiecki: najtrudniejszy czas jest właśnie przed nami TVN24
wideo 2/21
Morawiecki: najtrudniejszy czas jest właśnie przed nami TVN24

Trzecia fala koronawirusa narasta. Dziś w Polsce mamy największą od początku epidemii liczbę infekcji SARS-CoV-2 potwierdzonych w ciągu doby. Najwyższe liczby przypadków są też w trzech województwach oraz w Warszawie. Codziennie zwiększa się również liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalach oraz chorych leczonych przy pomocy respiratorów.

Od marca 2020 roku, czyli od początku epidemii w Polsce, wykryto łącznie 2 120 671 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z tej liczby 50 340 pacjentów zmarło, a 1 707 846 wyzdrowiało. Oznacza to, że liczba aktywnych przypadków, czyli liczba osób, które aktualnie przechodzą zakażenie, wynosi 362 485.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Liczba aktywnych przypadków w ostatnich tygodniach regularnie rosła i tylko w raportach publikowanych w poniedziałki oraz w ostatni wtorek była niższa niż dzień wcześniej. W środę, po wczorajszym spadku, nastąpił wzrost o ponad 16 tysięcy.

Oznacza to, że liczba osób, które aktualnie przechodzą zakażenie, jest najwyższa od 3 grudnia 2020 roku, kiedy to szpitale opuszczali pacjenci, którzy zakazili się podczas drugiej fali. Najwięcej aktywnych przypadków odnotowano 24 listopada, gdy jednocześnie zakażenie przechodziło ponad 440 tysięcy Polaków.

Jakie jest obciążenie ochrony zdrowia?

Wśród tych, którzy aktualnie przechodzą zakażenie, są zarówno ci, którzy nie mają objawów, jak i osoby, które potrzebują pomocy lekarzy i pielęgniarek. Obecnie w szpitalach przebywa 26 511 pacjentów. To liczba, która w codziennych raportach Ministerstwa Zdrowia jest określana jako "zajęte łóżka COVID-19".

Koronawirus - najważniejsze informacje. Czytaj raport tvn24.pl

W czasie drugiej fali zakażeń liczba pacjentów w szpitalach tylko raz przekroczyła 23 tysiące (17 listopada 2020 roku wynosiła dokładnie 23 033). W czasie trzeciej fali codziennie Ministerstwo Zdrowia raportuje, że zajętych łóżek covidowych jest jeszcze więcej. Komunikat ze środy mówi, że w szpitalach jest ponad 3,5 tysiąca pacjentów więcej niż podczas listopadowego apogeum. To najwyższa liczba od początku epidemii.

Jednocześnie rośnie liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. W środę resort zdrowia poinformował, że wynosi ona 35 444.

W czasie drugiej fali ministerstwo informowało, że na pacjentów z COVID-19 czeka prawie 40 tysięcy łóżek (w komunikacie z 1 grudnia 2020 roku było ich dokładnie 39 732). Potem zasób ten był stopniowo zmniejszany do niecałych 26 tys. łóżek przed miesiącem. Od 24 lutego liczba miejsc w szpitalach oczekujących na pacjentów z COVID-19 – według komunikatów rządowych – rosła codziennie z wyjątkiem dwóch dni.

Odsetek łóżek w szpitalach przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 i przez nich zajętych wynosi niecałe 75 procent, co oznacza nieznaczny spadek w porównaniu z wtorkiem, kiedy wskaźnik ten był najwyższy od początku epidemii. W trakcie drugiej fali tylko raz odsetek zajętych łóżek przekroczył 70 procent.

Andrusiewicz: w najbliższych dniach będą tworzone kolejne łóżka covidowe, kolejne respiratory
Andrusiewicz: w najbliższych dniach będą tworzone kolejne łóżka covidowe, kolejne respiratoryTVN24

Jeśli chodzi o liczbę pacjentów leczonych przy pomocy respiratorów (w środę 2537) i urządzeń tego typu, które są przeznaczone dla pacjentów chorujących na COVID-19 (dziś 3366), to obie są najwyższe od początku epidemii. W czasie drugiej fali nie zdarzyło się, by leczenia respiratorem wymagało więcej niż 2149 pacjentów (23 listopada 2020 roku). Dziś liczba osób, których oddychanie jest w ten sposób wspomagane, jest wyższa o prawie 390.

Jednocześnie liczba respiratorów wydzielonych w szpitalach na potrzeby pacjentów zakażonych koronawirusem nigdy nie była tak duża (dziś ponad 3,3 tysiąca). Oznacza to, że odsetek wykorzystywanych respiratorów, które służą do leczenia pacjentów covidowych, wynosi w środę niecałe 76 procent. W czasie drugiej fali epidemii, dokładnie 3 listopada przekroczył 78 procent, ale wtedy respiratorów przeznaczonych do leczenia COVID-19 było mniej.

Jaka część pacjentów, którzy są w szpitalach, musi korzystać z pomocy respiratorów? To niecałe 10 procent. Wskaźnik ten, choć z dnia na dzień potrafi się wahać, to zarówno podczas drugiej, jak i trzeciej fali epidemii utrzymuje się na podobnym poziomie.

Jaki jest trend w liczbie nowych zakażeń?

29 978 nowych, potwierdzonych w ciągu ostatniej doby zakażeń, o których poinformowano w środę, to najwyższa dzienna liczba infekcji od początku epidemii. Do tej pory największa liczba wykrytych zakażeń SARS-CoV-2 znalazła się w raporcie, który Ministerstwo Zdrowia upubliczniło 7 listopada 2020 roku - było ich wówczas 27 875. Trzeci co do wielkości wynik odnotowano podczas trzeciej fali zakażeń – 18 marca było ich 27 278.

CZYTAJ TAKŻE: Premier: najtrudniejszy czas właśnie przed nami

Przed tygodniem, 17 marca resort informował o 25 052 zakażeniach. Dziś jest ich o 4926 więcej, co oznacza wzrost o prawie 20 procent. Na wskaźnik ten, nazywany dynamiką zachorowań, często zwraca uwagę w swych wypowiedziach minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ponieważ zakażeń dziś jest więcej niż przed tygodniem, wzrosła krocząca średnia dzienna liczba infekcji notowanych w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dziś wynosi ona 23 261, czyli o 704 więcej niż wczoraj.

To dziesiąty najwyższy wynik od początku epidemii. Tylko między 8 a 16 listopada średnia liczba zakażeń potwierdzanych w ciągu doby była wyższa. Najwyższy poziom tego wskaźnika przypadł na 11 listopada, gdy średnia z siedmiu dni wynosiła 25 615 zakażeń dziennie.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe obostrzenia w całej Polsce. Przepisy weszły w życie >>>

Po drugiej fali średnia dzienna liczba zakażeń spadła do poziomu 5215, który odnotowano 9 lutego. Od tego czasu nieprzerwanie rośnie, dziś jest już ponad cztery razy wyższa.

Środowy komunikat Ministerstwa Zdrowia przyniósł najwyższą potwierdzoną w ciągu doby liczbę zakażeń nie tylko dla całego kraju. Od początku epidemii nie było dnia, by więcej zakażeń było w województwie śląskim (w środę 4605 infekcji), pomorskim (1935) i łódzkim (1934). Na Śląsku do tej pory najwyższa dzienna liczba wykrytych przypadków wynosiła 4377 (komunikat resortu zdrowia z 19 listopada 2020 roku), w Pomorskiem było to 1842 (20 marca 2021 roku), a na Ziemi Łódzkiej - 1860 (28 października 2020 r.).

Najwyższa od początku epidemii jest też liczba przypadków potwierdzonych w Warszawie. W środę wyniosła ona 1875. Drugi pod tym względem był raport z ostatniego czwartku, który mówił 1829 zakażeniach.

Środowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 575 potwierdzonych w ciągu doby zgonach związanych z koronawirusem w całej Polsce, w tym 115 pacjentów chorowało tylko na COVID-19, a 460 cierpiało także na inne choroby.

Średnia liczba osób, które zmarły po zakażeniu koronawirusem, w ciągu ostatnich siedmiu dni wynosi 329 dziennie. Po raz ostatni więcej odnotowano 24 grudnia 2020 roku.

Podczas drugiej fali średnia liczba zgonów dziennie przekroczyła 500, osiągając 25 listopada 2020 roku dokładnie 505. Tego samego dnia raport Ministerstwa Zdrowia mówił o najwyższej od początku epidemii dobowej liczbie zgonów – było ich wówczas 674.

Autorka/Autor:Rafał Lesiecki

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Marcin Bielecki

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości
Jola Ogar-Hill: mam żonę i córkę, a w Polsce jestem bezdzietną panną

Jola Ogar-Hill: mam żonę i córkę, a w Polsce jestem bezdzietną panną

Premium

Słychać było rechot prawej strony sali na dość oczywiste stwierdzenia, że Niemcy są naszym bardzo ważnym partnerem - mówił szef MSZ Radosław Sikorski w "Faktach po Faktach", komentując reakcje na jego wystąpienie o celach polityki zagranicznej. Przyznał, że "zdziwiła" go reakcja prezydenta. Sikorski przekazał też, że "pierwsze wnioski" o zmiany na stanowiskach ambasadorów poszły już do Andrzeja Dudy. - Zobaczymy, co pan prezydent zrobi - dodał.

Radosław Sikorski o reakcji Andrzeja Dudy na jego wystąpienie. "Zdziwiła mnie"

Radosław Sikorski o reakcji Andrzeja Dudy na jego wystąpienie. "Zdziwiła mnie"

Źródło:
TVN24

Lekarz ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Chodzi o odmowę podjęcia uporczywej terapii po stwierdzeniu u pacjenta śmierci mózgu. Komisja medyków, którą powołał szpital, ustaliła, że lekarz nie jest winny, ale do prokuratury zwrócił się inny lekarz z tego samego szpitala.

Lekarz z Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa 86-latka. Zawiadomienie złożył jego kolega z pracy

Lekarz z Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa 86-latka. Zawiadomienie złożył jego kolega z pracy

Źródło:
Fakty TVN

W Kirgistanie jest coraz mniej czasu, żeby uniknąć katastrofy, której skala może być tak duża jak wybuch elektrowni w Czarnobylu. Przez dekady Sowieci wydobywali z tamtejszych kopalni uran, odpady wyrzucali wokół miasta, a potem problem spadał na lokalne władze. Tamy, które trzymają w ryzach radioaktywne błoto, mogą puścić, jeśli tylko ten teren nawiedzi trzęsienie ziemi. Wtedy promieniotwórcze śmieci zaleją kotlinę, gdzie żyje 16 milionów ludzi.

Tykająca bomba w Kirgistanie. Tony radioaktywnych odpadów zagrażają milionom ludzi

Tykająca bomba w Kirgistanie. Tony radioaktywnych odpadów zagrażają milionom ludzi

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

795 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Siły rosyjskie zaatakowały kilka obwodów ukraińskich używając dronów szturmowych Shahed. W rejonie lotniska wojskowego Rosjan na zaanektowanym Krymie było słychać potężny wybuch. Podsumowujemy, co wydarzyło się w ostatnich godzinach w Ukrainie i wokół niej.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

Dziennikarz rosyjskiej redakcji magazynu "Forbes" Siergiej Mingazow trafił do aresztu domowego po tym, jak zatrzymano go pod zarzutem propagowania fake newsów o armii Rosji. Reporter udostępniał informacje o zbrodniach wojennych, jakich dopuścili się rosyjscy okupanci w 2022 roku w Buczy. Z kolei dziennikarze Konstantin Gabow i Siergiej Karelin zostali zatrzymani pod zarzutem "ekstremizmu". W sobotę sądy w Moskwie zdecydowały, że pozostaną w areszcie na okres śledztwa i procesu.

Dziennikarze zatrzymywani za "ekstremizm" i "szerzenie fake newsów". Jeden z nich pisał o rosyjskich zbrodniach

Dziennikarze zatrzymywani za "ekstremizm" i "szerzenie fake newsów". Jeden z nich pisał o rosyjskich zbrodniach

Źródło:
PAP, CNN

Dziś niedziela handlowa. Lewica przedstawiła kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji swej partii w Warszawie. Jego ugrupowanie zarejestrowało także kandydatów z okręgu numer 13, czyli województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 28 kwietnia.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 28 kwietnia

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 28 kwietnia

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Brazylijskie służby, w czasie poszukiwań zaginionego żołnierza, odnalazły siedem ciał w ukrytych grobach. Mogą to być ofiary lokalnych gangów zajmujących się między innymi handlem narkotykami. Nie potwierdzono dotąd, by któreś z ciał należało do wojskowego.

Szukali zaginionego żołnierza, odnaleźli siedem ciał

Szukali zaginionego żołnierza, odnaleźli siedem ciał

Źródło:
PAP

Rosja zaatakowała w sobotę 34 rakietami w kilku ukraińskich obwodach. Jak przekazał prezydent Wołodymyr Zełenski, celem były obiekty infrastruktury energetycznej. Dodał, że Rosja skupiła swoją uwagę na obiektach istotnych dla dostaw gazu do Unii Europejskiej.

Zełenski: Rosja zaatakowała infrastrukturę kluczową dla zapewnienia bezpiecznych dostaw do Unii Europejskiej

Zełenski: Rosja zaatakowała infrastrukturę kluczową dla zapewnienia bezpiecznych dostaw do Unii Europejskiej

Źródło:
Reuters, PAP

IMGW ostrzega przed zagrożeniami meteorologicznymi. W południowej Polsce obowiązują alarmy przed roztopami, które utrzymają się nawet do środy. O poranku miejscami panują także przymrozki. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

Alarmy IMGW. Sprawdź, gdzie należy uważać

Alarmy IMGW. Sprawdź, gdzie należy uważać

Źródło:
IMGW

PiS zarejestrowało kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu numer 13, czyli województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Na pierwszym miejscu znalazł się europoseł Joachim Brudziński, drugie miejsce zajęła Elżbieta Rafalska, trzecie Małgorzata Golińska, czwarty jest Jerzy Materna, a piąty Artur Szałabawka.

"Mamy to!" Brudziński "jedynką" w wyborach do europarlamentu

"Mamy to!" Brudziński "jedynką" w wyborach do europarlamentu

Źródło:
PAP

Tornada przetoczyły się w piątek przez amerykańskie stany Nebraska i Iowa. Wiele domów zostało uszkodzonych, są doniesienia o osobach lekko rannych. Żywioł spowodował też przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzegały syreny alarmowe.

"Cała okolica jest teraz dość płaska"

"Cała okolica jest teraz dość płaska"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP, CNN

Rosyjska "flota widmo" przewozi na oczach Zachodu ropę naftową i broń omijając sankcje - pisze w sobotę włoski dziennik "Corriere della Sera". Transportowane przez statki uzbrojenie trafia na front ukraiński.

Transporty pod nosem Zachodu. "To znak, że na pokładzie był wrażliwy ładunek"

Transporty pod nosem Zachodu. "To znak, że na pokładzie był wrażliwy ładunek"

Źródło:
PAP

Po czterech dniach intensywnych poszukiwań udało się odnaleźć ciało nurka, który zaginął w środę podczas ćwiczeń w okolicach Westerplatte w Gdańsku. Poinformowało o tym Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Tragiczny finał poszukiwań nurka z jednostki GROM

Tragiczny finał poszukiwań nurka z jednostki GROM

Źródło:
TVN24, PAP

W piątek w Alejach Jerozolimskich w korku utknęła karetka pogotowia. Zator powstał w wyniku blokady jezdni przez aktywistów z Ostatniego Pokolenia. Stołeczna policja opublikowała nagranie z tego zdarzenia i zapowiada, że zostanie przekazane do oceny prawno-karnej przez prokuraturę.

Aktywiści usiedli na jezdni, w korku stała karetka. Policja publikuje nagranie

Aktywiści usiedli na jezdni, w korku stała karetka. Policja publikuje nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po ośmiu latach od postawienia zarzutów dotyczących szpiegostwa, umorzono śledztwo wobec generałów Janusza Noska, Piotra Pytla oraz pułkownika Krzysztofa Duszy - przekazał adwokat jednego z oficerów. Dochodzenie, jak wynika z informacji tvn24.pl, trzykrotnie próbowano zakończyć jeszcze w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy.

Koniec ośmioletniego śledztwa wobec generałów podejrzanych o szpiegostwo

Koniec ośmioletniego śledztwa wobec generałów podejrzanych o szpiegostwo

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Jarosław Kaczyński na warszawskiej konwencji PiS-u dotyczącej nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, mówił między innymi o - jak oceniał - zagrożeniach związanych z Europejskim Zielonym Ładem, paktem migracyjnym, proponowanymi zmianami w traktatach i walutą euro. Przekazał, że kandydatem jego partii na unijnego komisarza będzie Jacek Saryusz-Wolski.

Jarosław Kaczyński o celach PiS-u w eurowyborach. "Idziemy tam, żeby to powstrzymać"

Jarosław Kaczyński o celach PiS-u w eurowyborach. "Idziemy tam, żeby to powstrzymać"

Źródło:
TVN24, PAP

Niecodzienna sytuacja w gospodarstwie rolnym w Łęce pod Łęczycą (woj. łódzkie). Pod maską ciągnika sikorki założyły gniazdo. - Orałam pole, bo mąż był w szpitalu i ten ptak siedział na tych jajkach i nic a nic się nie bał - opisuje właścicielka gospodarstwa. Przedstawiciel łódzkiego ogrodu zoologicznego przyznaje, że pierwszy raz słyszy o takiej sytuacji.

Założyła gniazdo pod maską ciągnika i "bierze udział w pracach polowych"

Założyła gniazdo pod maską ciągnika i "bierze udział w pracach polowych"

Źródło:
tvn24.pl

W Bogocie, stolicy Kolumbii, w domu mieszka rodzina z ponad 20 krowami. Warunki, w jakich są przetrzymywane, pozostawiają wiele do życzenia. Sprawą zainteresowały się lokalne władze oraz organizacje ochrony praw zwierząt.

Mieszkają w stolicy z ponad 20 krowami w domu

Mieszkają w stolicy z ponad 20 krowami w domu

Źródło:
noticiascaracol.com, El Pais, tvnmeteo.pl

Życie za 20 złotych dziennie to rzeczywistość blisko dwóch milionów Polaków. Najnowszy raport Szlachetnej Paczki pokazuje, jak ogromna jest skala ubóstwa w naszym kraju, a także zwraca uwagę na rosnące nierówności i dysproporcje w największych miastach. Jednocześnie uczula na to, że bieda nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Blisko 2 miliony Polaków żyje w ubóstwie. "Biednymi są również te osoby, które bardzo uczciwie pracują"

Blisko 2 miliony Polaków żyje w ubóstwie. "Biednymi są również te osoby, które bardzo uczciwie pracują"

Źródło:
Fakty po południu TVN24

Koncern paliwowy Galp odkrył u brzegów Namibii, na południu Afryki, złoże ropy naftowej uważane za jedno z największych na świecie. Według wstępnych szacunków portugalskiej firmy zasobność złoża to co najmniej 10 miliardów baryłek ropy naftowej.

Odkryto potężne złoże ropy. Jedno z największych na świecie

Odkryto potężne złoże ropy. Jedno z największych na świecie

Źródło:
PAP

Pogoda na dziś. Niedziela w całym kraju zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 20 do 24 stopni. Lokalnie może powiać silniejszy wiatr.

Pogoda na dziś - niedziela 28.04. To będzie ciepły i pogodny, ale miejscami wietrzny dzień

Pogoda na dziś - niedziela 28.04. To będzie ciepły i pogodny, ale miejscami wietrzny dzień

Źródło:
tvnmeteo.pl
Nie zważa na wiek ani na płeć. "Lekarka powiedziała, że przyjemność wróci za kilka miesięcy"

Nie zważa na wiek ani na płeć. "Lekarka powiedziała, że przyjemność wróci za kilka miesięcy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Rada Polskich Mediów stanowczo sprzeciwia się bezprawnym i szkodliwym społecznie działaniom podejmowanym przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wobec niezależnych mediów" - brzmi treść uchwały RPM. Sprawa dotyczy decyzji oraz wypowiedzi Macieja Świrskiego wymierzonych w redakcje TVN24, TOK FM.

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Źródło:
tvn24.pl

Stacja informacyjna TVN24, należąca do globalnego koncernu medialnego Warner Bros. Discovery, była najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce w marcu 2024 roku - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje przekazywane na antenie TVN24 powoływano się ponad 4,2 tysiąca razy.

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce rządzący skazani są na megalomanię. Do takiego wniosku doszedłem, słuchając rozmowy Pawła Kowala z Moniką Olejnik. Kowal przekonywająco opowiadał o swoich rozległych kontaktach zagranicznych. Z opowieści tych wynikało, że jego rozmówcy przypisują nam kluczową rolę w rozgrywającym się na teranie Ukrainy konflikcie Rosja-Zachód. Piszę "konflikt Rosja-Zachód" z rozmysłem - nie żebym chciał pomniejszyć dzielność Ukraińców. Chodzi mi tylko o to, byśmy widzieli świat takim, jakim jest. Przychodzą mi te myśli do głowy, bo w tych dniach minęła 110. rocznica urodzin Jana Karskiego, a to on właśnie w czasie drugiej wojny światowej doszedł do przekonania, że Polacy nie chcą widzieć rzeczywistości takiej, jaką ona jest.

Mikromaniak Jan Karski 

Mikromaniak Jan Karski 

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o "miłosnym dramacie w sportowym świecie", czyli o filmie "Challengers" z Zendayą, który wszedł właśnie do kin. Na wielkim ekranie można też obejrzeć film "Back to Black. Historia Amy Winehouse" - pierwszą fabularną biografię wokalistki. Z kolei do księgarń trafiła książka o legendarnym zespole ABBA. Muzycy ujawnili niepublikowane wcześniej szczegóły z ich życia zawodowego i prywatnego. W programie nie zabrakło też nowinek ze świata gwiazd.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Rozmowa na filmowo-sportowym szczycie. Iga Świątek zapytała aktorkę Zendayę o jej rolę w filmie "Challengers". Hollywoodzka gwiazda wcieliła się w nim utalentowaną tenisistkę. Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Źródło:
"Fakty po Południu" TVN24

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24