Rząd rozważa różnego rodzaju warianty dotyczące sytuacji epidemicznej - mówił w poniedziałek w państwowym radiu rzecznik rządu Piotr Mueller. - W tym tygodniu można spodziewać się decyzji w zakresie zmian lub przedłużenia poszczególnych ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa - dodał.
OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>
Obecnie w Polsce obowiązuje stan epidemii. Zgodnie z rozporządzeniem resortu zdrowia nie można organizować zgromadzeń większych niż 50 osób. Zarówno MZ, jak i Główny Inspektorat Sanitarny zalecają pozostanie w domach, unikanie kontaktów szczególnie z obcymi ludźmi oraz w miarę możliwości pracę zdalną.
Mueller: rząd może przyjmować poszczególne projekty ustaw w trybie obiegowym
O sytuacji związanej z koronawirusem mówił w poniedziałek w radiowej Trójce rzecznik rządu Piotr Mueller. Pytany o to, w jaki sposób pracuje obecnie rząd, odparł, że są zachowane wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego - zarówno w kancelarii premiera, jak i ministerstwach. - Praca zdalna to jest jedna z istotniejszych rzeczy, bo wielu pracowników poszczególnych resortów pracuje zdalnie - podkreślił.
Zaznaczył, że rząd może przyjmować poszczególne projekty ustaw w trybie obiegowym, co nie wymaga fizycznej obecności. Dodał przy tym, że rozmowy robocze ministrów odbywają się w trybie wideokonferencji.
Mueller: rząd rozważa różne warianty dotyczące sytuacji epidemicznej
Rzecznik rządu pytany o opinie niektóre ekspertów, że "zamknięcie Polaków w domach", jak we Włoszech, może zahamować epidemię, odpowiedział, że rząd rozważa różnego rodzaju warianty dotyczące sytuacji epidemicznej, w tym "możliwość wprowadzenia ewentualnie innych ograniczeń niż obowiązujące dotychczas".
- Komunikaty praktycznie wydajemy codziennie, ale decyzji w zakresie zmian, co do ograniczeń czy przedłużenia poszczególnych ograniczeń, faktycznie w tym tygodniu możemy się spodziewać - powiedział rzecznik rządu. Mueller mówił, że rząd nie wyklucza żadnego z wariantów.
Autorka/Autor: mjz
Źródło: PAP, polskieradio.pl