Rada Medyczna: negowanie wartości szczepień przez osoby pełniące funkcje publiczne winno skutkować utratą stanowisk publicznych

Autor:
akw\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Stanowisko Rady Medycznej w kwestii szczepień
Stanowisko Rady Medycznej w kwestii szczepień
wideo 2/7
Stanowisko Rady Medycznej w kwestii szczepień

Rada Medyczna, która doradza premierowi w kwestii epidemii, oświadczyła, że "negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych". W zeszłym tygodniu małopolska kurator oświaty Barbara Nowak szczepienia nazwała "eksperymentem".

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi szesnastu ekspertów medycznych pod przewodnictwem głównego doradcy premiera do spraw COVID-19 profesora Andrzeja Horbana.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W poniedziałek prof. Horban, w imieniu Rady, opublikował oświadczenie w kwestii szczepień przeciw COVID-19, które nazwano "procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii". "Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żądnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień, zwiększają liczbę ofiar pandemii" - napisano.

Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żadnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień, zwiększają liczbę ofiar pandemii. W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych.

"W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych" - oświadczyli członkowie Rady.

CZYTAJ STANOWISKO RADY MEDYCZNEJ

Małopolska kurator oświaty nazwała szczepienia "eksperymentem"

W zeszłym tygodniu małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w Radiu Zet, pytana o kwestię możliwego wprowadzenia obowiązkowych szczepień na COVID-19 dla nauczycieli, oświadczyła, że jest temu przeciwna, a szczepienia nazwała "eksperymentem". Jej odpowiedź spotkała się z reakcją zarówno resortu zdrowia, jak i resortu edukacji i nauki.

>> Niedzielski: nie powinna odpowiadać za edukację. Czarnek: szkodliwa wypowiedź

Nie zapadła jednak decyzja o dymisji kurator.

Barbara Nowak nazwała szczepienia "eksperymentem"
Barbara Nowak nazwała szczepienia "eksperymentem"Radio Zet

W poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdził dwa pierwsze przypadki zgonów osób zakażonych nową mutacją wirusa - omikronem. To, jak podał, dwie osoby z województwa małopolskiego w wieku 92 i 85 lat. Uściślił, że byli to dwaj niezaszczepieni mężczyźni.

Niedzielski: kurator za swoje słowa powinna zostać absolutnie zwolniona

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski w "Rozmowie Piaseckiego" ocenił, że kurator Barbara Nowak powinna zostać zwolniona. Tłumaczył przy tym, że urzędnik państwowy "powinien reprezentować punkt widzenia polityki państwa w danym zakresie". Przyznał, że nie wyobraża sobie, aby inspektor sanitarny czy dyrektor NFZ z jego resortu wypowiadali się na temat polityki edukacyjnej w Polsce. - To już jest pewnego rodzaju nietakt - dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Minister zdrowia: kurator Nowak absolutnie powinna zostać zwolniona

Niedzielski: kurator Nowak absolutnie powinna zostać zwolniona
Niedzielski: kurator Nowak absolutnie powinna zostać zwolnionaTVN24

Autor:akw\mtom

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości