Maseczki w aptekach i szpitalach. Jest nowe rozporządzenie

Autor:
akr/kg
Źródło:
PAP
Wirusolożka o zmieniających się objawach zakażenia koronawirusem
Wirusolożka o zmieniających się objawach zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/20
TVN24Wirusolożka o zmieniających się objawach zakażenia koronawirusem

Aktualne ograniczenia związane z pandemią COVID-19 zostają przedłużone do 30 września. To między innymi obowiązkowe noszenie maseczek w szpitalach i aptekach. W poniedziałek w Dzienniku Ustaw ukazało się odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.

Oznacza to, że nadal konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Co jeszcze zmienia rozporządzenie

Zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego przewiduje ponadto m.in. przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, jak również wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej.

ZOBACZ CAŁE ROZPORZĄDZENIE >>>

Zmienione rozporządzenie wejdzie w życie 31 sierpnia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości