Ministerstwo Zdrowia: 545 nowych przypadków zakażeń w niedzielę, zmarło 13 osób

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
kb
Źródło:
TVN24
Ministerstwo Zdrowia: 545 nowych przypadków w niedzielę, zmarło 13 osóbTVN24
wideo 2/35
TVN24Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 13 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę po południu o 205 nowych przypadkach koronawirusa oraz o śmierci dziesięciu osób. Łącznie tego dnia potwierdzono 545 nowych infekcji i 13 zgonów. Do tej pory w Polsce stwierdzono koronawirusa u 9287 osób, spośród których 360 zmarło.

Przypadki, o których poinformowało ministerstwo w niedzielę po południu, dotyczą województw: mazowieckiego (56), wielkopolskiego (42), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), łódzkiego (20), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), świętokrzyskiego (7), podkarpackiego (4),podlaskiego (3), pomorskiego (1) i opolskiego (1).

Resort zdrowia poinformował także o śmierci dziesięciu osób. Są to: 63-letni mężczyzna z Krakowa, 76-letni mężczyzna z Raciborza, 88-letni mężczyzna i 81-letnia kobieta z Tychów, 87-letni mężczyzna z Poznania, 85-letni mężczyzna z Jarosławia, 53-letni mężczyzna i 79-letnia kobieta z Koszalina, 98-letni mężczyzna z Pruszkowa oraz 82-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźla.

"Liczba zakażonych koronawirusem: 9287/360 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano w komunikacie.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wcześniej, w niedzielę rano ministerstwo informowało o 340 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci trzech osób.

Rozmowa telefoniczna Dudy z Trumpem o współpracy w dobie pandemii

Prezydenci Polski Andrzej Duda i USA Donald Trump rozmawiali w sobotę telefonicznie w sprawie współpracy w dobie pandemii COVID-19 - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak wyjaśnił, półgodzinna rozmowa telefoniczna zainicjowana została przez amerykańskiego prezydenta.

Co naukowcy przewidują dla Polski?

Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtonu szacują, jak może rozwijać się epidemia COVID-19 w poszczególnych krajach w nadchodzących miesiącach. Regularnie aktualizują model prognostyczny dotyczący liczby ofiar choroby dla wielu krajów świata. Wśród krajów objętych prognozą znajdują się między innymi Polska, Stany Zjednoczone oraz Włochy.

Premier zapowiedział stopniowe łagodzenie obostrzeń

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w czwartek harmonogram dotyczący zmniejszenia obecnie obowiązujących ograniczeń związanych z epidemią.

OD 20 KWIETNIA "NOWA NORMALNOŚĆ". ZOBACZ LISTĘ ZMIAN

Autor:kb

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: