"Dobre Słowa" wsparciem dla starszych i samotnych

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kab
Źródło:
TVN24, Szlachetna Paczka
Prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik o projekcie "Dobre Słowa - Telefon dla Seniorów"TVN24
wideo 2/36
TVN24Prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik o projekcie "Dobre Słowa - Telefon dla Seniorów"

Stowarzyszenie Szlachetna Paczka uruchomiło infolinię dla osób starszych, które z powodu koronawirusa są samotne we własnych domach. Projekt "Dobre Słowa - Telefon dla Seniorów" działa codziennie w godzinach 10-12 i 17-19 pod numerem 12 333 7088. Stowarzyszenie chce dotrzeć również do osób w szpitalach.

Samotność jest nazywana największą epidemią XXI wieku. Jej "objawy" w sposób szczególny uwydatniają się aktualnie na tle pandemii COVID-19.

Szczególnie dotknięte są nią osoby starsze i samotne. Dotychczas zachęcani "wyjdź z domu", dzisiaj słyszą: "zostań, nie wychodź, tak uratujesz innych". Szczególna grupa to samotni w szpitalach, odseparowani od rodzin. Łączy ich pustka. I strach.

Seniorom chce pomóc stowarzyszenie Szlachetna Paczka, które uruchamia projekt "Dobre słowa - telefon dla seniorów", gdzie starsze osoby usłyszą: nie jesteście sami. I otrzymają wsparcie.

Telefon działa codziennie w godzinach 10-12 i 17-19. Numer infolinii to: 12 333 7088.

Prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik o projekcie "Dobre Słowa - Telefon dla Seniorów"TVN24

"Dalsza wizja tego projektu to łączenie seniorów między sobą"

Jak tłumaczyła na antenie TVN24 prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik, pierwsze połączenie jest z psychologiem czy terapeutą. - Kolejnym razem będą to już wolontariusze Szlachetnej Paczki, myślimy, że nawet kilka razy w tygodniu. Dalsza wizja tego projektu to łączenie seniorów między sobą - tłumaczyła prezes stowarzyszenia.

- Chcemy trafić też do osób, które przebywają w szpitalach. Teraz nikt ich nie odwiedza i są zdane na personel medyczny, który ma pełne ręce roboty i nie ma czasu zatrzymać się przy łóżku seniora - powiedziała Sadzik.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać na stronie Szlachetnej Paczki.

Autor:pp/kab

Źródło: TVN24, Szlachetna Paczka

Tagi:
Raporty: