Kandydaci zmieniają kampanijne plany. "Żeby nie narażać kogokolwiek na jakiekolwiek ryzyko"

Aktualizacja:
Autor:
ads//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Kidawa-Błońska "wprowadza zmiany" w kampanii w związku z koronawirusem
Kidawa-Błońska "wprowadza zmiany" w kampanii w związku z koronawirusemTVN24
wideo 2/23
TVN24Kidawa-Błońska na konwencji inaugurującej jej kampanię

Kolejni kandydaci na prezydenta informują o zawieszeniu organizowania dużych spotkań wyborczych w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich ma się odbyć 10 maja. CZYTAJ RAPORT: Wybory prezydenckie 2020

Decyzję o zmianach w kampanii ogłosił w poniedziałek wieczorem ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego poinformował, że nie będzie organizował dużych wydarzeń w związku ze swoją kampanią prezydencką. We wtorek prezydent miał pojechać do Radomska, jednak to spotkanie - zgodnie z jego decyzją - zostało odwołane.

Andrzej Duda: nie będę organizował dużych spotkań w związku z kampanią prezydencką
Andrzej Duda: nie będę organizował dużych spotkań w związku z kampanią prezydenckąTVN24

Tego samego dnia Szymon Hołownia, kandydat niezależny, zdecydował o "modyfikacji sposobu prowadzenia kampanii wyborczej". - Rezygnujemy od dzisiaj aż do odwołania, do ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej, z dużych otwartych spotkań, które mieliśmy zaplanowane - powiedział.

Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała we wtorek na Twitterze, że w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa, zdecydowała o "czasowym zawieszeniu dużych spotkań otwartych". "Na czas zagrożenia koronawirusem wprowadzam zmiany w prowadzeniu kampanii" - napisała.

Robert Biedroń, kandydat Lewicy, także podjął decyzję "o zawieszeniu większych, otwartych spotkań". Podkreślił, że "trzeba zrobić wszystko, żeby nie narażać kogokolwiek na jakiekolwiek ryzyko". - W związku z tym także decyzja moja, naszego sztabu, o zawieszeniu takich spotkań otwartych - powiedział we wtorek dziennikarzom.

Kampania wyborcza Roberta Biedronia będzie przeniesiona do mediów, będzie przeniesiona na konferencje prasowe, będzie jeszcze bardziej aktywnie prowadzona w mediach społecznościowych, ale prowadzona będzie - sprecyzował szef sztabu kandydata Lewicy Tomasz Trela.

Bosak: Przez odwoływanie spotkań wyborczych wzrośnie rola debat. To dla nas korzystne

Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak stwierdził, że "po ewentualnym odwołaniu spotkań z wyborcami, wzrośnie rola debat między kandydatami", co jego zdaniem może być korzystne dla jego kandydatury.

- Uważamy, że powstrzymywanie kampanii wyborczej w takich mniejszych formach, jak takie spotkania, nie służy zachowaniu spokoju społecznego, a to czego potrzebujemy w tej chwili, tak żeby wszystkie służby państwowe mogły pracować. Spokój, kontrola nastrojów społecznych, niepodkręcanie napięcia - powiedział Bosak podczas wtorkowego śniadania prasowego, które zorganizował w Domu Dziennikarza w Warszawie.

Koronawirus w Polsce

Jak poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, w Polsce u 18 pacjentów potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:ads//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości