TVN24 | Polska

"Kompletnie pijana" kierująca potrąciła rowerzystkę z dzieckiem. Oboje mają poważne obrażenia, mama Ignasia "walczy o życie"

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
dk,
wini/tr,rzw
Źródło:
Kontakt 24/tvn24.pl
Dwie kolizje, na koniec potrącenie rowerzystki z trzyletnim dzieckiem. Ofiary w szpitalu
Dwie kolizje, na koniec potrącenie rowerzystki z trzyletnim dzieckiem. Ofiary w szpitaluStraż Pożarna w Krasnymstawie
wideo 2/4
Straż Pożarna w KrasnymstawieDwie kolizje, na koniec potrącenie rowerzystki z trzyletnim dzieckiem. Ofiary w szpitalu

45-letnia rowerzystka, wioząca w foteliku synka, została potrącona przez samochód. Kobieta, która siedziała za kierownicą osobowej toyoty, początkowo odmówiła badania alkomatem. Później okazało się, że jest kompletnie pijana - miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzystka i dziecko mają bardzo poważne obrażenia. Kobieta walczy o życie w szpitalu.

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek, do zdarzenia doszło w sobotę w Krasnymstawie. - 45-letnia kobieta, wioząca w foteliku swoje trzyletnie dziecko, została poważnie ranna po potrąceniu przez samochód przy ulicy Kościuszki. Kierująca autem 59-latka była pod wpływem alkoholu – przekazał kom. Fijołek.

Jak dotąd ustalono, wcześniej 59-latka uszkodziła inny samochód na parkingu i odjechała. Następnie spowodowała kolizję z zaparkowanym autem, skąd również odjechała. W rowerzystkę i jej dziecko wjechała zaledwie kilkaset metrów dalej.

Czytaj też: Potrącenie 12-latka na przejściu dla pieszych. Chłopiec trafił do szpitala

- Kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia - podkreśla Fijołek. Jak poinformował nas w niedzielę policjant, dziecko, chłopiec o imieniu Ignaś, było przewożone przepisowo, w przymocowanym do roweru foteliku. Po zderzeniu fotelik wylądował kilkanaście metrów za samochodem.

Potrącenie rowerzystki w KrasnymstawiePSP Krasnystaw

Odmówiła badania alkomatem

Początkowo 59-latka odmówiła badania alkomatem. - Była pijana, kompletnie pijana. Kiedy dowiedziała się, że zostanie przebadana (badanie krwi na zawartość alkoholu - red.), to stała się agresywna i wulgarna wobec policjantów - relacjonuje rzecznik lubelskiej policji. Ostatecznie, jak podaje Fijołek, udało się przebadać kobietę alkomatem. Miała 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierująca usłyszy zarzutyKWP Lublin
Rowerzystka walczy o życieKWP Lublin

- Potrącona 45-letnia rowerzystka walczy o życie w szpitalu. Jej synek również trafił do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu - informuje rzecznik.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się krasnostawska policja. W poniedziałek, jak zapowiada Fijołek, kobieta zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Odpowie za wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu, którego skutkiem - w zależności od stanu rowerzystki - są ciężkie obrażenia lub śmierć. W obu przypadkach 59-latce będzie groziło do 12 lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dk, wini/tr,rzw

Źródło: Kontakt 24/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KWP Lublin

Pozostałe wiadomości