Wizyty Joe Bidena w Kijowie i w Warszawie. "Wskazał czytelnie kluczowego sojusznika w Europie"

Źródło:
TVN24
Szrot: Biden czytelnie wskazał kluczowego sojusznika w Europie
Szrot: Biden czytelnie wskazał kluczowego sojusznika w EuropieTVN24
wideo 2/26
Szrot: Biden czytelnie wskazał kluczowego sojusznika w EuropieTVN24

O znaczeniu wizyt prezydenta Joe Bidena w Polsce i Ukrainie dyskutowali goście "Kawy na ławę" w TVN24. Według Krzysztofa Hetmana (Polskie Stronnictwo Ludowe) "to był sygnał dla Władimira Putina i Rosji, że USA stoją cały czas twardo na stanowisku wsparcia i pomocy Ukrainie". Zdaniem szefa Gabinetu Prezydenta Pawła Szrota Stany Zjednoczone "wskazały swojego węzłowego sojusznika w Europie". Europoseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz zwracał uwagę, kluczem wizyty "było spotkanie Bidena z Zełenskim".

Joe Biden od poniedziałku do środy przebywał z wizytą w Polsce. Podczas pobytu w naszym kraju wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego, spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, wziął udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki. Wcześniej nieoczekiwanie odwiedził stolicę Ukrainy.

O znaczeniu obu tych wizyt - w Ukrainie i w Polsce - dyskutowali goście "Kawy na ławę".

Czytaj także: Oto najważniejsze punkty wystąpienia Joe Bidena >>>

Szrot: Biden czytelnie wskazał kluczowego sojusznika w Europie

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot powiedział, że "chyba wyraźne jest, że USA, czyli lider NATO i najpotężniejszy kraj świata, wskazał bardzo czytelnie i konkretnie swojego węzłowego, kluczowego sojusznika w Europie". - Tym sojusznikiem jest Polska - podkreślił.

Jak zaznaczył, "bardzo dobrze, że Joe Biden odwiedził Kijów". - Wykazał się determinacją, odwagą i wolą stałego poparcia dla walczącej o wolność i wartości świata Zachodu Ukrainy. Bardzo dobrze, że Biden z Kijowa od razu przyjechał do Warszawy i podkreślił znaczenie tego naszego sojuszu - mówił Szrot.

Jak dodał, "na pewno w tym kryzysie bezpieczeństwa, który został wywołany agresją rosyjską przeciwko Ukrainie, Polska odgrywa kluczową rolę". - I myślę, że pan prezydent Biden bardzo czytelnie to potwierdził - podsumował.

Szrot: Biden czytelnie wskazał kluczowego sojusznika w Europie
Szrot: Biden czytelnie wskazał kluczowego sojusznika w EuropieTVN24

Hetman: uważam, że powinniśmy może bardziej na chłodno podchodzić do tego wszystkiego

Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Hetman zwracał uwagę, że "trzeba sobie zadać pytanie, gdzie prezydent Biden miałby przyjechać w takim momencie". - Wiadomo, że oczywistym wyborem była Polska, z oczywistych powodów. Po pierwsze dlatego, że jest najbardziej zaangażowana w pomoc Ukrainie. Po drugie, jest to najważniejszy węzeł logistyczny, przez który jest przekazywany sprzęt dla Ukrainy - wyjaśniał.

Zdaniem polityka, wizyta Bidena "to był sygnał dla Władimira Putina i Rosji, że USA stoją cały czas twardo na stanowisku wsparcia i pomocy Ukrainie".

- Bardzo dobrze, że powiedział to z Warszawy, natomiast moim zdaniem zarówno teraz, jak i przed tą wizytą, i to przed każdą wizytą każdego prezydenta USA, mamy w Polsce jakąś taką nienaturalną potrzebę do nadmuchiwania balonika egzaltacji, że przyjeżdża prezydent USA - ocenił Hetman. - Oczywiście, to jest człowiek, który stoi na czele jedynego supermocarstwa na świecie (...), tylko uważam, że powinniśmy może bardziej na chłodno podchodzić do tego wszystkiego - apelował.

Hetman: uważam, że powinniśmy może bardziej na chłodno podchodzić do tego wszystkiego
Hetman: uważam, że powinniśmy może bardziej na chłodno podchodzić do tego wszystkiegoTVN24

Arłukowicz: Biden nie wskazał, o których autokratach myśli, ale powiedział to jednoznacznie

Europoseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz mówił, że była to "bardzo ważna wizyta, której kluczem było spotkanie prezydenta Bidena z prezydentem Zełenskim". - Ich wspólne spotkanie i spacer po Kijowie pokazał odwagę Bidena, determinację i zjednoczenie Zachodu, a także - w mojej ocenie - obietnicę, że Ukraina naprawdę nie zostanie sama - powiedział.

Jak dodał, "spotkanie w Kijowie pokazało, że nie ma odwrotu, że świat Zachodu idzie w jedną stronę i wrogiem jest Rosja".

- Spotkanie w Polsce też było pełne momentów symbolicznych. Kiedy Biden bardzo jasno powiedział: autokratom mówimy "nie", on nie powiedział ani jednego słowa więcej. Nie wskazał, o których autokratach myśli, ale powiedział to jednoznacznie. Te zdania były bardzo ważne - zwracał uwagę.

Arłukowicz: Biden nie wskazał, o których autokratach myśli, ale powiedział to jednoznacznie
Arłukowicz: Biden nie wskazał, o których autokratach myśli, ale powiedział to jednoznacznieTVN24

Hennig-Kloska: jesteśmy społeczeństwem najbardziej zaangażowanym w pomoc Ukrainie

Szefowa koła parlamentarnego Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska podkreślała, że przede wszystkim ma ogromną satysfakcję z ostatnich dwunastu miesięcy. - I mam prośbę do Pałacu Prezydenckiego, byście nie próbowali zawłaszczać tego, co przez ten rok udało się dokonać - stwierdziła.

- A co się udało? Po pierwsze, utrzymać nastroje społeczne w Europie za Ukrainą. I tu ogromny dorobek naszego społeczeństwa, które w pierwszych tygodniach po wybuchu wojny dało taki przykład, że nie szło się odwrócić plecami - oceniła.

- Po drugie, to oczywiście stawianie oporu przez żołnierzy ukraińskich, którzy pokazywali przez te dwanaście miesięcy, że wsparcie ma sens. I po trzecie, niezwykle ważne, że przez ten rok Ukraina odwołuje się do demokratycznych wartości i trzyma się demokratycznego świata. I to wszystko razem sprawiło, że prezydent Biden był po raz kolejny w naszym kraju, bo my istotnie jesteśmy społeczeństwem najbardziej zaangażowanym w pomoc Ukrainie - podkreśliła.

Hennig-Kloska: jesteśmy społeczeństwem najbardziej zaangażowanym w pomoc Ukrainie
Hennig-Kloska: jesteśmy społeczeństwem najbardziej zaangażowanym w pomoc UkrainieTVN24

Czarzasty: w tej sprawie wszyscy zachowują się w granicach rozsądku i przyzwoitości

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) ocenił, że w sprawie Ukrainy "wszyscy zachowują się w granicach rozsądku i przyzwoitości, zarówno strona rządząca, jak i opozycja".

- Myślę, że cała klasa polityczna wie, co znaczy wojna u sąsiada, i wie, co to znaczy dla Polski, jeśli ten sąsiad tę wojnę przegra. W związku z tym nie szukałbym dziury w całym - podkreślił.

Mówiąc o przemówieniu Bidena, zwracał uwagę na "bardzo wiele symboliki". - Zwrócę uwagę na słowo "wolność", odmieniane przez wszystkie przypadki. Ta wolność była w Polsce nagłaśniana i pokazywana jako jedna z największych wartości, a w tym samym czasie w Rosji przemawiał przecież Putin, który oparł całe swoje wystąpienie na kłamstwie, sile, zastraszeniu i polityce totalnego zakłamania - dodał.

Czarzasty: w tej sprawie wszyscy zachowują się w granicach rozsądku i przyzwoitości
Czarzasty: w tej sprawie wszyscy zachowują się w granicach rozsądku i przyzwoitościTVN24

Fogiel: wizyta Bidena w Kijowie to również bardzo duża inwestycja polityczna

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość) zaznaczył, że "przede wszystkim kluczowe jest to, że to była pierwsza rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę". - Ukraina po roku się nie tylko broni, ale jest w stanie przeprowadzać kontrofensywę i daje bardzo realne możliwości zwycięstwa w tej wojnie - podkreślił.

Według byłego rzecznika PiS wizyta Bidena w Kijowie była "niezwykle istotna". - Nie tylko z punktu widzenia wsparcia moralnego, bo to jest też bardzo duża inwestycja polityczna. Nie robi się takiego kroku, jeżeli nie ma się zamiaru rzeczywiście konsekwentnie kraju objętego wojną wspierać - ocenił.

Jak dodał, "to z punktu widzenia Polski, Ukrainy i naszego regionu niezwykle istotne, bo oznacza, że USA, mimo różnych innych zainteresowań i zagrożeń na świecie, nie zamierzają odpuścić jego bezpieczeństwa w Europie".

Fogiel: wizyta Bidena w Kijowie to również bardzo duża inwestycja polityczna
Fogiel: wizyta Bidena w Kijowie to również bardzo duża inwestycja politycznaTVN24

Autorka/Autor:pp//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Bez żadnych reform publicznego systemu emerytalnego do 2050 roku średni wskaźnik świadczeń emerytalnych spadnie w Polsce z 45 procent do 29 procent przeciętnego wynagrodzenia - prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w raporcie po misji w Polsce.

Czarne chmury nad emeryturami w Polsce. MFW alarmuje

Czarne chmury nad emeryturami w Polsce. MFW alarmuje

Źródło:
PAP

Prezydent USA Donald Trump podpisał osiem rozporządzeń i dyrektyw wykonawczych – wśród nich znalazło się wycofanie USA z porozumienia paryskiego. Stało się to podczas prezydenckiej parady na oczach tysięcy widzów.

Trump podpisał osiem rozporządzeń i dyrektyw wykonawczych

Trump podpisał osiem rozporządzeń i dyrektyw wykonawczych

Źródło:
PAP

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał w Białym Domu kilkanaście rozporządzeń i dokumentów, między innymi ogłaszając stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem, znosząc prawo ziemi, wstrzymując egzekwowanie ustawy o TikToku i ułaskawiając osoby skazane za szturm na Kapitol w 2021 roku.

Pierwsze podpisy w Białym Domu. Ułaskawił uczestników szturmu na Kapitol, wprowadził stan wyjątkowy

Pierwsze podpisy w Białym Domu. Ułaskawił uczestników szturmu na Kapitol, wprowadził stan wyjątkowy

Źródło:
PAP

Miliarder Elon Musk podczas jednego z wydarzeń, które towarzyszyło inauguracji prezydentury Donalda Trumpa, powiedział do zebranych, że dzięki nim przyszłość cywilizacji jest zapewniona. Podczas krótkiego przemówienia wykonał gest przypominający salut rzymski.

Musk powiedział o "przyszłości cywilizacji" i wykonał "dziwny" gest

Musk powiedział o "przyszłości cywilizacji" i wykonał "dziwny" gest

Źródło:
PAP

Dwie godziny po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa w Pentagonie zdjęto portret Marka Milleya. Do byłego dowódcy sił zbrojnych USA Trump jest tak wrogo usposobiony, że jego poprzednik Joe Biden wydał prewencyjny akt łaski chroniący generała przed zemstą nowego prezydenta.

Portret byłego dowódcy tradycyjnie zawisł w Pentagonie. Zniknął tuż po inauguracji Trumpa

Portret byłego dowódcy tradycyjnie zawisł w Pentagonie. Zniknął tuż po inauguracji Trumpa

Źródło:
PAP

Donald Trump zapowiedział, że spotka się z Władimirem Putinem. Powtórzył, że zamierza zakończyć wojnę w Ukrainie jak najszybciej. Tuż po wystąpieniu prezydenta USA o przyszłości Ukrainy z kongresmanami z Partii Republikańskiej rozmawiał korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona.

"Ameryka musi pokazać prawdziwe przywództwo". Będzie spotkanie z Putinem

"Ameryka musi pokazać prawdziwe przywództwo". Będzie spotkanie z Putinem

Źródło:
TVN24, PAP
Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dwóch 14-latków umówiło się na kupno butów i ubrania. Płacić jednak nie zamierzali. Są podejrzani o rozbój, trafili do schroniska dla nieletnich.

Chciał sprzedać buty i odzież. Dwóch 14-latków przyszło do niego z "pistoletem"

Chciał sprzedać buty i odzież. Dwóch 14-latków przyszło do niego z "pistoletem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W 2024 roku sieci handlowe urządziły średnio o 12,5 procent mniej promocji na masło niż rok wcześniej - wynika z najnowszego raportu UCE Research. W opinii ekspertów trend ograniczania promocji ma się utrzymać w kolejnych miesiącach, co skutkować może dalszym wzrostem cen. Masło jest najczęściej poszukiwanym przez konsumentów produktem promocyjnym.

To najczęściej poszukiwany produkt w promocji

To najczęściej poszukiwany produkt w promocji

Źródło:
PAP

Siatka maskująca, gałęzie, prowizoryczne okienko. Tak wyglądał szałas, który w lesie na terenie Białej Podlaskiej stworzył sobie 38-latek. Policja znalazła w środku amfetaminę, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 300 porcji dilerskich. W namiocie ukrywała się też poszukiwana 29-latka.

Zbudował szałas, w którym miał narkotyki. Ukrywała się tam też poszukiwana 29-latka

Zbudował szałas, w którym miał narkotyki. Ukrywała się tam też poszukiwana 29-latka

Źródło:
tvn24.pl

Kanał Panamski jest i nadal będzie należeć do Panamy - podkreślił prezydent Panamy Jose Raul Mulino. Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Trumpa wygłoszonych w trakcie zaprzysiężenia.

Prezydent Panamy reaguje na słowa Trumpa

Prezydent Panamy reaguje na słowa Trumpa

Źródło:
PAP, Reuters

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel skrytykował decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o przywróceniu tego karaibskiego kraju na listę państw sponsorujących terroryzm. "Jego celem jest dalsze zaostrzanie okrutnej wojny gospodarczej przeciwko Kubie w celu zdobycia dominacji" - napisał na platformie X.

"To jest akt arogancji". Prezydent Kuby krytykuje decyzję Trumpa

"To jest akt arogancji". Prezydent Kuby krytykuje decyzję Trumpa

Źródło:
PAP

- Jestem w niektórych obszarach sceptyczny, jeśli chodzi o drugą kadencję prezydenta Donalda Trumpa, jego zapowiedzi, ale też nie panikowałbym i nie histeryzowałbym - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" były ambasador Polski w USA i Izraelu Marek Magierowski. Dodał, że jego sceptycyzm dotyczy podejścia Trumpa do wojny na Ukrainie oraz sojuszy, w których są Stany Zjednoczone, jak chociażby NATO.

Magierowski o Trumpie w Białym Domu: nie panikowałbym i nie histeryzowałbym

Magierowski o Trumpie w Białym Domu: nie panikowałbym i nie histeryzowałbym

Źródło:
TVN24

Nominacja republikańskiego senatora Marca Rubio na stanowisko sekretarza stanu USA w administracji zaprzysiężonego w poniedziałek prezydenta USA Donalda Trumpa została jednogłośnie zatwierdzona przez Senat. Za jego kandydaturą było 99 głosów, nikt nie głosował przeciw. Rubio jest pierwszą osobą pochodzenia latynoskiego, która pełni funkcję najwyższego dyplomaty USA.

Pierwszy nominat Trumpa zatwierdzony. Jest nowy szef amerykańskiej dyplomacji

Pierwszy nominat Trumpa zatwierdzony. Jest nowy szef amerykańskiej dyplomacji

Źródło:
PAP

Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podpisał szereg rozporządzeń i dyrektyw wykonawczych. Z kolei Joe Biden, na chwilę przed opuszczeniem urzędu, prewencyjnie ułaskawił pięcioro członków swojej rodziny. W europarlamencie wszczęto procedurę odebrania immunitetu Danielowi Obajtkowi. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 21 stycznia.

Trump zaprzysiężony, prewencyjne ułaskawienia Bidena, w europarlamencie o immunitecie Obajtka

Trump zaprzysiężony, prewencyjne ułaskawienia Bidena, w europarlamencie o immunitecie Obajtka

Źródło:
PAP

Donald Trump został w poniedziałek zaprzysiężony na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych podczas ceremonii w Kapitolu - złożenie przysięgi formalnie rozpoczęło jego prezydenturę. Oto zdjęcia z najważniejszych i najciekawszych momentów inauguracji.

Tak przebiegała inauguracja. Najciekawsze fotografie

Tak przebiegała inauguracja. Najciekawsze fotografie

Źródło:
TVN24, PAP

Policjanci z podwarszawskiego Piaseczna zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do mieszkań, sklepów i aut. Kajdanki na ręce założyli mu, kiedy był w pracy. - Kradłem dla adrenaliny - przyznał policjantom. Usłyszał 11 zarzutów.

Włamania do mieszkań, sklepów i samochodów. Kradł "dla adrenaliny"

Włamania do mieszkań, sklepów i samochodów. Kradł "dla adrenaliny"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas prezydenckiej inauguracji Donalda Trumpa na Kapitolu piosenkarka Carrie Underwood zaśpiewała patriotyczną pieśń "America the Beautiful". Nie obyło się jednak bez problemów technicznych. Po zaledwie kilku sekundach muzyka urwała się, zapadła krępująca cisza, po czym Underwood wykonała utwór a cappella.

Krępująca cisza i występ a cappella

Krępująca cisza i występ a cappella

Źródło:
TVN24, PAP

Joe Biden prewencyjnie ułaskawił pięcioro członków swojej rodziny. Były już prezydent zrobił to w ostatnich godzinach urzędowania. Swoją decyzję uzasadnił wcześniejszymi "atakami i groźbami" na rodzinę. Polityk zaznaczył też, że jego ruch nie powinien być postrzegany jako dowód na popełnienie przez objętych prawem łaski jakichkolwiek występków.  

Biden ułaskawił prewencyjnie pięcioro członków swojej rodziny. Wskazał powód

Biden ułaskawił prewencyjnie pięcioro członków swojej rodziny. Wskazał powód

Źródło:
PAP, Reuters

Ustępujący ze stanowiska prezydent USA Joe Biden w ostatnich godzinach swojego urzędowania ułaskawił prewencyjnie Anthony’ego Fauciego, generała Marka Milleya oraz członków komisji badającej atak na Kapitol z 6 stycznia 2021 roku. Decyzja ma ochronić ich przed potencjalnym odwetem ze strony administracji Donalda Trumpa. Sam Trump ocenił ruch Bidena jako "haniebny".

Bezprecedensowy ruch Bidena. Trump: haniebny

Bezprecedensowy ruch Bidena. Trump: haniebny

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Donald i Melania Trumpowie są już w Białym Domu. Media przyglądają się założonej przez małżonkę 47. prezydenta USA kreacji i zwracają uwagę na jej znaczenie. To, podobnie jak w przypadku poprzednich pierwszych dam, nie jest przypadkowe. Co kryje się za strojem Melanii?

Wymowny strój Melanii Trump. Co pierwsza dama włożyła na zaprzysiężenie

Wymowny strój Melanii Trump. Co pierwsza dama włożyła na zaprzysiężenie

Źródło:
Vogue, CNN, Women's Wear Daily, tvn24.pl

Tuż po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta USA nowo utworzony specjalny Departament Wydajności Państwa (DOGE), na którego czele ma stać miliarder Elon Musk, został pozwany przez wiele podmiotów - poinformował w poniedziałek "Washington Post".

Nowy departament w administracji Trumpa pozwany

Nowy departament w administracji Trumpa pozwany

Źródło:
PAP

Były premier Mateusz Morawiecki rzekomo nie został wpuszczony na inaugurację prezydentury Donalda Trumpa. "Nie został wpuszczony z powodu braku dokumentów, próbował potwierdzić swoją tożsamość na Wikipedii ze swojego telefonu" - komentowali internauci. Wyjaśniamy, co widać na popularnym nagraniu.

"Morawiecki pojechał na inaugurację Trumpa z Wikipedią". Co widać na nagraniu

"Morawiecki pojechał na inaugurację Trumpa z Wikipedią". Co widać na nagraniu

Źródło:
Konkret24

Przed sądem stanęła matka Leona Karolina W. oraz jej partner Damian G. Oboje są oskarżeni o zabójstwo 4-letniego chłopca. Zdaniem śledczych, w sierpniu 2022 roku dziecko wpadło do wrzątku, a jego opiekunowie nie wezwali pomocy. Leon umierał przez tydzień, potem jego ciało zakopano w lesie. Przed sądem zeznawali biegli. - Głównym czynnikiem, który doprowadził do tej tragedii był lęk - wynika z ich ustaleń.

Wpadł do wrzątku, umierał przez tydzień. Dlaczego opiekunowie nie pomogli 4-latkowi

Wpadł do wrzątku, umierał przez tydzień. Dlaczego opiekunowie nie pomogli 4-latkowi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zmarł Klemens Haselsteiner, szef firmy Strabag - poinformowała spółka w komunikacie. Według informacji przekazanych przez austriackie media przyczyną śmierci 44-letniego miliardera miał być tętniak mózgu.

Nie żyje szef firmy Strabag. "Zmarł nagle i niespodziewanie"

Nie żyje szef firmy Strabag. "Zmarł nagle i niespodziewanie"

Źródło:
strabag.pl, "Kleine Zeitung"

Właściciel wypożyczalni quadów i skuterów śnieżnych usłyszał zarzuty spowodowania uszczerbku na ciele i kierowania gróźb karalnych, po tym jak zaatakował nożem zakopiańskich rolników, którzy przyszli porozmawiać o działalności niszczącej ich uprawy. Nagranie z ataku trafiło do internetu. - Celował w klatkę piersiową, na szczęście zasłoniłem się ręką. Przeciął mi palec i przedramię - powiedział nam pan Tomasz. Przedsiębiorca, który go napadł, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Bójka z nożem o skutery śnieżne na polach górali. Zarzuty dla właściciela wypożyczalni quadów

Bójka z nożem o skutery śnieżne na polach górali. Zarzuty dla właściciela wypożyczalni quadów

Źródło:
TVN24, PAP
Wiedza o zdrowiu i seksie tylko dla chętnych? Już możemy zgadywać, jak to się skończy

Wiedza o zdrowiu i seksie tylko dla chętnych? Już możemy zgadywać, jak to się skończy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zaprzysiężenie Donalda Trumpa na żywo ogląda kilkaset osób. Wśród gości ze świata są między innymi prezydent Argentyny Javier Milei i wiceprezydent Chin Han Zheng. Jedyną przywódczynią z Unii Europejskiej była Giorgia Meloni.

Kto przybył na zaprzysiężenie Donalda Trumpa

Kto przybył na zaprzysiężenie Donalda Trumpa

Źródło:
tvn24.pl