Wiemy, gdzie i o której przemówi Joe Biden. Ambasador USA o wizycie prezydenta w Polsce

Źródło:
TVN24
Brzezinski: Joe Biden wygłosi przemówienie w Arkadach Kubickiego
Brzezinski: Joe Biden wygłosi przemówienie w Arkadach KubickiegoTVN24
wideo 2/12
Brzezinski: Joe Biden wygłosi przemówienie w Arkadach KubickiegoTVN24

Prezydent USA Joe Biden przemówi do Polaków we wtorek, 21 lutego, o godzinie 17.30 - powiedział Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, w "Faktach po Faktach". Biden przemówi w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Ambasador USA przekazał szczegóły wizyty prezydenta USA w Polsce.

Ambasador Mark Brzezinski odniósł się w środę "Faktach po Faktach" w TVN24 do wizyty Joe Bidena w Polsce, zaplanowanej na 20-22 lutego.

Czytaj relację z rozmowy Marka Brzezinskiego w "Faktach po Faktach" >>>

Brzezinski: to jest historyczny moment

- Jestem niezmiernie podekscytowany wizytą Bidena w Polsce. Dla niego to nie jest kwestia polityki, to jest kwestia sojuszu, który ma się przeciwstawiać złu i wygrać - powiedział Brzezinski. 

- Pamiętam, kiedy Biden był tutaj w zeszłym roku, pojechał na Stadion Narodowy i uściskał uchodźców. Myślę, że prezydent Biden chce wrócić do Polski i powiedzieć "dziękuję" - kontynuował ambasador. 

- To jest historyczny moment. Nigdy wcześniej prezydent USA nie był w Polsce dwa razy w ciągu roku. To jest ogromny zaszczyt. Faktem jest to, że prezydent Biden dba o Polskę, dba o was i o wasze bezpieczeństwo - powiedział Brzezinski po polsku. 

Znamy godzinę i miejsce przemówienia Bidena

Brzezinski mówił też o szczegółach wizyty gospodarza Białego Domu w Polsce.

- Prezydent Biden przyleci w poniedziałek, 20 lutego, wieczorem. Wygłosi przemówienie o godzinie 17.30 we wtorek, 21 lutego, do narodu polskiego. Wszyscy są zaproszeni. Będzie to miało miejsce w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego - przekazał ambasador Stanów Zjednoczonych w TVN24. Precyzował, że przemówienie odbędzie się na zewnątrz. - Zapraszamy cały polski naród, będzie to czas, kiedy wy będziecie mogli osobiście zobaczyć prezydenta Stanów Zjednoczonych, który mówi osobiście do was - kontynuował.

Brzezinski zwrócił uwagę, że lokalizacja, w której Biden wygłosi przemówienie, ma znaczenie symboliczne. Nawiązał do tego, że Stare Miasto było zniszczone w czasie II wojny światowej. - Symbolika odbudowy z popiołów ma ogromne znaczenie w odniesieniu do tego, co zrobimy z Ukrainą - zaznaczył.

Można się rejestrować. Ambasada USA zaprasza na wystąpienie prezydenta >>>

Brzezinski: to będzie przełomowa chwila prezydentury Bidena

Jednocześnie zapewniał, że terytorium NATO jest chronione, a sojusz NATO jest spójny. - Wspiera z powodzeniem naród ukraiński, aby mógł się sam bronić, a naród polski przyjął miliony uchodźców - mówił ambasador i dodał, że szybka mobilizacja Polaków, aby pomóc Ukraińcom, przemawia do narodu amerykańskiego. - Dla mnie, jako Amerykanina, przypomina mi to odpowiedź Ameryki po ataku na Pearl Harbor - nastąpiła szybka mobilizacja, przemysł przestawił się na szlaki wojenne - dodał, przypominając w ten sposób nalot sił japońskich na amerykańską bazę wojskową w Pearl Harbor w 1941 roku. Fakt ten stał się bezpośrednią przyczyną przystąpienia USA do II wojny światowej.

Odnosząc się dalej do planowanej wizyty w Polsce, Brzezinski powiedział, że "Biden to prezydent ludzi". - Najważniejszym życzeniem jego ekipy jest to, żeby wygłosił przemówienie do Polaków i żeby wszyscy byli na nie zaproszeni. Zapraszamy wszystkich - powtórzył.

Ambasador mówił także, że to będzie "przełomowa chwila prezydentury Joe Bidena".

Brzezinski: to będzie przełomowa chwila prezydentury Bidena
Brzezinski: to będzie przełomowa chwila prezydentury BidenaTVN24

Dalszy plan wizyty Bidena. Ambasador o szczegółach wizyty

Jednocześnie ambasador Brzezinski przekazał, że prezydent Joe Biden planuje spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. - Stosunki amerykańsko-polskie w tej chwili mają tak wiele wymiarów. Jest wymiar wojskowy - ponad 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy stacjonuje na polskiej ziemi, stojąc ramię przy ramieniu z polskimi żołnierzami, aby bronić Polski i NATO - mówił dalej.

Poinformował też, że w środę po południu odbędzie się spotkanie Bukareszteńskiej Dziewiątki. Dodał, że nie spodziewa się obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. - Przywódcy wschodniej flanki NATO spotkają się w Warszawie, aby mówić o tym, co jeszcze trzeba zrobić, aby wesprzeć Ukraińców, aby wesprzeć wschodnią flankę NATO - mówił Brzezinski.

Jak dodał, przywódcy Bukareszteńskiej Dziewiątki "będą mówili o wspólnej obronie, o tym, jak dalej będą wspierać Ukrainę". - Stany Zjednoczone są olbrzymim dostawcą sprzętu wojskowego dla Ukrainy, ale również cała wschodnia flanka. To jest już nieoczekiwane, w mojej osobistej opinii - podkreślił.

Brzezinski mówił, że w planie wizyty Bidena jest odwiedzenie tylko Warszawy.

Joe Biden w Polsce w marcu 2022 roku Omar Marques/Getty Images

Brzezinski: przyjaźń polsko-amerykańska nigdy nie była tak bogata, wielowymiarowa jak dziś

- Spodziewam się, że prezydent spotka się z rodzinami personelu naszej ambasady, który tak ciężko pracował przez ostatni rok. Trzeba pamiętać, że od 24 lutego zeszłego roku misja amerykańska w Polsce wspierała wizyty prezydenta, wiceprezydent, sekretarza stanu - trzy razy, sekretarza obrony - trzy razy, ponad 125 kongresmenów. To był olbrzymi, tytaniczny wysiłek - zwracał uwagę gość TVN24.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych stosunków, naszej specjalnej przyjaźni między Ameryką a Polską - zaznaczył Brzezinski. Jak dodał, ta przyjaźń "nigdy nie była tak bogata, tak wielowymiarowa jak jest dzisiaj".

Ambasador USA przekazał także, że harmonogram wizyty prezydenta Bidena jest "doszlifowywany". - Będą dalej możliwości spotykania się z różnymi mediami. Na ten moment jest spotkanie dwustronne z prezydentem Dudą, z jego zespołem. Mamy spotkanie Bukareszteńskiej Dziewiątki, mamy spotkanie prezydenta z całym narodem polskim oraz wewnętrzne spotkanie w ambasadzie - wymieniał.

Brzezinski: stosunki polsko-amerykańskie mają w tej chwili wiele wymiarów
Brzezinski: stosunki polsko-amerykańskie mają w tej chwili wiele wymiarówTVN24

Brzezinski: Biden ustawi swoje przemówienie w kontekście historycznym, ale będzie mówił też o przyszłości

Brzezinski powiedział, że jego zdaniem Biden ustawi swe wystąpienie "w swego rodzaju kontekście historycznym", ale będzie też mówił o przyszłości. - O tym, jak to wszystko wpisuje się w to, o co teraz toczy się walka dla następnego pokolenia, dla świata, w którym będzie żyło następne pokolenie. To naprawdę jest starcie między złem, dyktaturą a demokracją. Kiedy wygra naród ukraiński, będzie to największe wsparcie polityczne demokracji i gospodarki wolnorynkowej od ponad stu lat. Dlatego będziemy dalej wspierać Ukraińców tak długo, jak to jest konieczne. Jestem przekonany, że prezydent Biden będzie o tym mówił - zaznaczył rozmówca Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Brzezinski przekazał również, prezydent Biden "będzie także wyjaśniał, o co toczy się tutaj gra". - Nie chodzi tylko o problem Ukraińców, to nie jest tylko problem Polaków, Amerykanów. To jest problem globalny i jego zarzewie jest właśnie na Ukrainie. Musimy wszyscy razem wesprzeć rozwiązanie tego problemu. I wtedy uda nam się zbudować lepszą Ukrainę - podkreślał.

Brzezinski: Biden ustawi swoje przemówienie w kontekście historycznym, ale będzie mówił też o przyszłości
Brzezinski: Biden ustawi swoje przemówienie w kontekście historycznym, ale będzie mówił też o przyszłościTVN24

"To będzie przełomowa chwila dla tego pokolenia i dla stosunków polsko-amerykańskich"

Ambasador został także zapytany, jakie przesłanie z przemówienia Bidena popłynie do Moskwy. - [Że - przyp. red.] Będziemy stali przy Ukraińcach tak długo, jak będzie to konieczne. Nie zostawimy ich samych sobie, nie zatrzymamy się, nie cofniemy się, (...), będziemy chronić tych, którzy wspierają Ukraińców, takich jak Polska - dodał.

Na zakończenie rozmowy Mark Brzezinski raz jeszcze odniósł się do planowanego wtorkowego przemówienia Joe Bidena. - Myślę, że to będzie przełomowa chwila dla tego pokolenia i dla stosunków polsko-amerykańskich - stwierdził.

Czytaj też: Wizyta Bidena w Polsce. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej odpowiada

Ambasador Brzezinski był gościem "Faktów po Faktach" również w ubiegły piątek.

OGLĄDAJ WSZYSTKIE ODCINKI "FAKTÓW PO FAKTACH" W INTERNECIE W TVN24 GO

Autorka/Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Kamala Harris prowadzi minimalnie nad Donaldem Trumpem w pierwszym sondażu przeprowadzonym po decyzji Joe Bidena o rezygnacji z ubiegania się o drugą kadencję w Białym Domu. Badanie Reuters/Ipsos pokazało, że zagłosowałoby na nią 44 procent, a na Trumpa - 42 procent Amerykanów zarejestrowanych jako wyborcy. Reuters podkreśla, że błąd statystyczny wynosi w tym badaniu 3 punkty procentowe.

Kamala Harris czy Donald Trump? Pierwszy sondaż w nowej sytuacji

Kamala Harris czy Donald Trump? Pierwszy sondaż w nowej sytuacji

Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w Wesołej, gdzie doszło do potrącenia dziewięcioletniej dziewczynki i kobiety przez kierowcę samochodu ciężarowego. Na miejscu pracują służby.

Kobieta i dziewięcioletnia dziewczynka potrącone przez ciężarówkę

Kobieta i dziewięcioletnia dziewczynka potrącone przez ciężarówkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent USA udał się samolotem do Białego Domu po tym, jak od połowy ubiegłego tygodnia przebywał w izolacji w swoim wakacyjnym domu w stanie Delaware z powodu zakażenia koronawirusem. To pierwsze publiczne pojawienie się amerykańskiego prezydenta od niemal tygodnia.

Joe Biden wraca do Waszyngtonu. Pojawił się publicznie pierwszy raz od niemal tygodnia

Joe Biden wraca do Waszyngtonu. Pojawił się publicznie pierwszy raz od niemal tygodnia

Źródło:
TVN24

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że w środę wieczorem czasu lokalnego wygłosi orędzie do narodu. Wystąpienie ma dotyczyć - jak przekazał - "zakończenia jego pracy dla amerykańskiego narodu". Kilka dni temu Biden ogłosił decyzję o wycofaniu się z kandydowania w wyborach prezydenckich.

Wystąpienie i zapowiedź Joe Bidena

Wystąpienie i zapowiedź Joe Bidena

Źródło:
PAP

Liczba ofiar śmiertelnych dwóch osuwisk, do których doszło w poniedziałek w Etiopii, przekroczyła 200 - przekazały lokalne władze. Trwają poszukiwania zaginionych.

"Nie wiem, kiedy to się skończy. Wciąż odnajdujemy ciała"

"Nie wiem, kiedy to się skończy. Wciąż odnajdujemy ciała"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Wieczorem 25 lipca nie będzie działać rządowa aplikacja mObywatel 2.0 - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji (MC). Wyjaśniło, że przerwa będzie miała związek z pracami technicznymi.

Nie będzie działać rządowa aplikacja. Komunikat ministerstwa

Nie będzie działać rządowa aplikacja. Komunikat ministerstwa

Źródło:
tvn24.pl

Sejmowa komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef kancelarii Jacek Cichocki podał, że przewidziano w nim między innymi wzrost zarobków pracowników oraz posłów.

Sejmowa komisja pozytywnie o budżecie Kancelarii Sejmu. Ma być podwyżka dla pracowników i posłów

Sejmowa komisja pozytywnie o budżecie Kancelarii Sejmu. Ma być podwyżka dla pracowników i posłów

Źródło:
PAP

Zmarł Andrzej Milczanowski, były minister spraw wewnętrznych, były szef Urzędu Ochrony Państwa i działacz opozycji w PRL-u. Miał 85 lat.

Andrzej Milczanowski nie żyje. Były minister, działacz opozycji miał 85 lat

Andrzej Milczanowski nie żyje. Były minister, działacz opozycji miał 85 lat

Źródło:
tvn24.pl, PAP

- Bardzo źle się czuję z tym, że nie znalazłem argumentów, które przekonałyby tych wszystkich, którzy zagłosowali inaczej niż ja - przyznał premier Donald Tusk, odnosząc się do projektu zakładającego dekryminalizację pomocy w aborcji, który przepadł w Sejmie. Pytany, czy wyjdzie dziś do osób protestujących przed parlamentem w związku z odrzuceniem tego projektu, odparł: - Mam dzisiaj niestety sporo zajęć jeszcze.

Tusk o dekryminalizacji pomocy w aborcji: Nie daliśmy rady. Pojawią się nowe wytyczne dla prokuratury

Tusk o dekryminalizacji pomocy w aborcji: Nie daliśmy rady. Pojawią się nowe wytyczne dla prokuratury

Źródło:
TVN24

We wtorek pod hasłem "Aborcja! Tak!" odbywa się przed Sejmem manifestacja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. To reakcja zwolenniczek liberalizacji prawa do przerywania ciąży na odrzucenie przez Sejm ustawy dekryminalizującej aborcję.

Chcą legalnej aborcji. "Panowie, nie dlatego na was głosowałyśmy"

Chcą legalnej aborcji. "Panowie, nie dlatego na was głosowałyśmy"

Źródło:
PAP

- Podpisałem dzisiaj zwolnienie pana ministra Waldemara Sługockiego ze stanowiska - przekazał premier Donald Tusk. Wiceminister rozwoju i technologii był jednym z trzech posłów KO, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu w sprawie dekryminalizacji pomocy w aborcji. Tusk przyznał też, że liczył, iż Roman Giertych "jest w stanie wykazać większą solidarność wobec kobiet". Ocenił jednocześnie, że bilans jego dokonań "jest zdecydowanie korzystny".

Konsekwencje przegranego głosowania. "Podpisałem dzisiaj zwolnienie pana ministra"

Konsekwencje przegranego głosowania. "Podpisałem dzisiaj zwolnienie pana ministra"

Źródło:
TVN24

Przyczyną śmierci mężczyzny były obrażenia głowy powstałe na skutek postrzelenia z broni palnej. Na ciele nie było innych obrażeń - podała prokuratura. Ciało zostało znalezione w piątek w Dąbrowie Zielonej (woj. śląskie). Od początku śledczy informowali, że miał ranę postrzałową głowy. Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl mężczyzną jest poszukiwany od lat Jacek Jaworek. Prokuratura nadal czeka na oficjalne wyniki DNA.

Są wyniki sekcji zwłok znalezionych pięć kilometrów od domu Jacka Jaworka

Są wyniki sekcji zwłok znalezionych pięć kilometrów od domu Jacka Jaworka

Źródło:
tvn24.pl

Widok osoby leżącej w miejscu publicznym kojarzy się wielu ludziom z nietrzeźwością. Przyczyn takich zdarzeń może być jednak więcej. Tak też było w przypadku mężczyzny, który leżał w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Potrzebował on pilnej pomocy.

Miał być pijany, potrzebował pilnej pomocy

Miał być pijany, potrzebował pilnej pomocy

Źródło:
tvnwarszawa.pl/straż miejska

Obywatelka Niemiec podczas spaceru brzegiem morza straciła przytomność i przewróciła się, upadając twarzą do wody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową.

Kobieta straciła przytomność na plaży. Lądowało LPR

Kobieta straciła przytomność na plaży. Lądowało LPR

Źródło:
Kontakt 24

Temperatura na Ziemi bije kolejne rekordy. W niedzielę, 21 lipca, odnotowano najcieplejszy dzień na świecie, odkąd prowadzone są pomiary - wynika ze wstępnych danych europejskiej agencji Copernicus Climate Change Service (C3S).

Najcieplejszy dzień na świecie w historii. Był w niedzielę

Najcieplejszy dzień na świecie w historii. Był w niedzielę

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl, PAP

Senacka komisja kultury i środków przekazu poparła nowelę ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Przyjęto poprawki, zgodnie z którymi to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) będzie mediatorem w sporach między wydawcami a platformami cyfrowymi (big techami).

Wiceminister: prezes UKE wyznaczony do prowadzenia rozmów mediów z big techami

Wiceminister: prezes UKE wyznaczony do prowadzenia rozmów mediów z big techami

Źródło:
PAP

Rząd poprze obywatelski projekt w sprawie renty wdowiej - przekazali podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk i ministra rodziny Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Koszt tego rozwiązania w pierwszym roku ma wynieść cztery miliardy złotych.

Renta wdowia. Jest stanowisko rządu

Renta wdowia. Jest stanowisko rządu

Źródło:
PAP
Wielki Niemowa, przyszły Tarzan i cztery Oscary

Wielki Niemowa, przyszły Tarzan i cztery Oscary

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Prokremlowska dezinformacja nie ustaje w podważaniu faktu, że Rosja stoi za zbombardowaniem szpitala dziecięcego w Kijowie. Wykorzystuje do tego stosowaną od początku wojny metodę: fałszywy fact-checking. Kolejną jego odsłoną jest nagranie, które ma być dowodem, że to Ukraińcy zainscenizowali sceny z lekarzem na gruzach szpitala.

"Koszmarny show" i sztuczna krew. Znowu fałszywy fact-checking

"Koszmarny show" i sztuczna krew. Znowu fałszywy fact-checking

Źródło:
Konkret24

Trzy lata od zbrodni we wsi Borowce, pięć kilometrów dalej, śledczy znaleźli ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl mężczyzną jest Jacek Jaworek, poszukiwany za potrójne zabójstwo. Przeprowadzono już sekcję zwłok. Prokuratura nadal czeka na oficjalne wyniki DNA. Do tego czasu śledczy niewiele ujawniają, a pytania się mnożą.

"On nie wyszedł z lasu, był ogolony, czysty". Coraz więcej pytań w sprawie Jacka Jaworka

"On nie wyszedł z lasu, był ogolony, czysty". Coraz więcej pytań w sprawie Jacka Jaworka

Źródło:
tvn24.pl

Rzecznik Prokuratury Krajowej poinformował, że prokurator wysłał zażalenie na decyzję sądu o niezastosowaniu aresztu wobec posła Marcina Romanowskiego. Wnosi w nim o zmianę postanowienia i areszt. Przekazał, że zażalenie zostało wysłane do Sądu Okręgowego w Warszawie, który ma siedem dni na jego rozpoznanie. Romanowski poinformował wcześniej tego dnia, że złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa między innymi przez ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, prokuratora krajowego Dariusza Korneluka i wiceszefa resortu sprawiedliwości Arkadiusza Myrchę. Sprawę komentował premier Donald Tusk.

Jest zażalenie na decyzję sądu w sprawie Romanowskiego

Jest zażalenie na decyzję sądu w sprawie Romanowskiego

Źródło:
PAP, TVN24

Dyrektorka Secret Service Kimberly Cheatle rezygnuje ze stanowiska. Na agencję spadła fala krytyki po zamachu na Donalda Trumpa z 13 lipca. Prezydent Joe Biden podziękował jej za służbę i dodał, że wkrótce planuje mianować nowego dyrektora.

Dyrektorka Secret Service rezygnuje

Dyrektorka Secret Service rezygnuje

Źródło:
Reuters

Netflix, TVN i Google to trzy marki, które odbiorcy najsilniej kojarzą ze wsparciem dla społeczności LGBT+ w Polsce. Tak wskazują wyniki tegorocznego badania "Aktywizm marek", realizowanego przez agencję Wavemaker. Zgodnie z nimi poparcie polskich konsumentów dla zaangażowania firm w kwestie polityczno-społeczne rośnie.

TVN wśród marek najsilniej kojarzonych ze wsparciem społeczności LGBT+. Już po raz kolejny

TVN wśród marek najsilniej kojarzonych ze wsparciem społeczności LGBT+. Już po raz kolejny

Źródło:
Wavemaker

"Ból i blask" Pedro Almodóvara czy "IO" Jerzego Skolimowskiego to filmy, które zostały obsypane nagrodami, ale nie były tworzone z myślą o masowej widowni. Takich świetnych, ambitnych filmów na platformie Max jest więcej. Oto 10 najciekawszych.

Perełki znalezione na Max. 10 filmów, które naprawdę warto obejrzeć

Perełki znalezione na Max. 10 filmów, które naprawdę warto obejrzeć

Źródło:
TVN24

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości po zmianie rządu nowe kierownictwo resortu obrony "zmarnowało szanse", które stworzyły podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka umowy na dostawy uzbrojenia. Z odpowiedzi MON dla Konkret24 wynika jednak, że tak nie jest. Każda z tych umów jest kontynuowana.

PiS pyta MON: "co z pięcioma umowami zbrojeniowymi"? Mamy odpowiedź

PiS pyta MON: "co z pięcioma umowami zbrojeniowymi"? Mamy odpowiedź

Źródło:
Konkret24

W Sejmie odbyła się debata w ramach drugiego czytania projektów reformujących Trybunał Konstytucyjny. Projekty wrócą do sejmowej komisji, która zaopiniuje poprawki zgłoszone przez Lewicę i Koalicję Obywatelską. Poseł KO, sprawozdawca komisji Patryk Jaskulski mówił, że "bardzo ubolewa, że z sali wyszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Trybunał zżera ciężka choroba, choroba zwana PiS - ocenił. Mówił także, że mamy do czynienia z sytuacją, że "sędzia Przyłębska de facto ukradła Polsce Trybunał Konstytucyjny".

W Sejmie o Trybunale, który "zżera choroba zwana PiS". "Ubolewam, że wyszedł pan poseł Kaczyński"

W Sejmie o Trybunale, który "zżera choroba zwana PiS". "Ubolewam, że wyszedł pan poseł Kaczyński"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Kamala Harris osiąga lepsze niż Joe Biden poparcie w kilku grupach wyborców - pisze w swojej analizie CNN. Demokratka ma przewagę nad Donaldem Trumpem między innymi wśród kobiet, osób o innym niż biały kolorze skóry czy wśród niezdecydowanych.

Sondaże pokazują, wśród których wyborców Kamala Harris ma największe szanse

Sondaże pokazują, wśród których wyborców Kamala Harris ma największe szanse

Źródło:
CNN, USA Today

Według rozpowszechnianego w mediach społecznościowych przekazu w dwóch amerykańskich stanach Joe Biden otrzymał nominację i nie można już go skreślić z listy kandydatów na prezydenta. Tłumaczymy, że tak nie jest i dlaczego.

Nevada i Wisconsin: tam Bidena nie można już zmienić? Wyjaśniamy

Nevada i Wisconsin: tam Bidena nie można już zmienić? Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Ufam, że ta sprawa zostanie w odpowiedni sposób potraktowana i rozstrzygnięta przez ustawodawcę - powiedział profesor Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich, w programie "Jeden na jeden". We wtorek senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu ponownie pochyli się nad nowelizacją prawa autorskiego i apelem mediów o uwzględnienie ich postulatów.

Rzecznik Praw Obywatelskich: wolność prasy to dziennikarze i ich uprawnienia

Rzecznik Praw Obywatelskich: wolność prasy to dziennikarze i ich uprawnienia

Źródło:
TVN24, PAP

Dreszczowiec przedstawiający kulisy historii seryjnego mordercy nękającego Boston, przejmująca opowieść o dotkniętych chorobą bliźniakach, a także skupiający się na walce o równość dramat historyczny – oto nowości, które w najbliższych dniach zostaną dodane do biblioteki serwisu Max. Co warto obejrzeć na platformie w tym tygodniu? 

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Źródło:
tvn24.pl

Piętnasta edycja Festiwalu Dookoła Wody w Sandomierzu, a na nim projekcja nagradzanego dokumentu Ewy Ewart "Do ostatniej kropli". - Jest to film, który stwierdza, że jesteśmy częścią problemu, bardzo dużo rzek zniszczyliśmy, niszczymy je w sposób bezmyślny, ale jest coraz więcej ludzi, którzy zaczynają o te rzeki się dopominać, dbać o ich prawa, walczyć. To pokazuje, że możemy być też częścią rozwiązania tego problemu - mówiła Ewart.

"Do ostatniej kropli" Ewy Ewart na festiwalu w Sandomierzu

"Do ostatniej kropli" Ewy Ewart na festiwalu w Sandomierzu

Źródło:
TVN24