Wicepremier Sasin na kwarantannie. "Miałem kontakt z osobą zakażoną"

TVN24 | Polska

Autor:
pp//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Twitter Jacka SasinaSasin: miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, odbywam kwarantannę

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i odbywa kwarantannę. Dodał, że pracuje "w formie zdalnej".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O swojej sytuacji wicepremier Jacek Sasin poinformował na Twitterze. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną #koronawirus. Obecnie odbywam kwarantannę" - napisał.

Wicepremier dodał, że "odpoczynku nie planuje". "Pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - zapewnił.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24 >>>

Woś i Jarubas byli zakażeni, Zgorzelski w kwarantannie

12 maja kwarantannę rozpoczął wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL). W oświadczeniu informował, iż pracownica Kancelarii Sejmu zatrudniona w jego sekretariacie uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. "Niezwłocznie służby sanitarne objęły mnie kwarantanną i miałem wykonane testy" - napisał wicemarszałek. "Wynik mojego badania jest negatywny" - dodał.

Wicemarszałek Sejmu w kwarantannie. Pracownica jego sekretariatu uzyskała wynik pozytywnyTVN24

Pierwszym członkiem polskiego rządu, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, był minister środowiska Michał Woś. O tym, że jest chory, poinformował 16 marca. Zakaził się podczas spotkania z pracownikiem Lasów Państwowych. 7 kwietnia przekazał wiadomość, że "nie ma już wirusa".

Zakażony koronawirusem był także europoseł i wiceprezes PSL Adam Jarubas. Jak relacjonował 26 kwietnia w "Debacie Faktów", już "jest zdrowy, choć było ciężko". - Miałem powikłania. Stąd równy miesiąc spędziłem w szpitalu. Ale dziś czuję się już bardzo dobrze - mówił polityk.

Autor:pp//rzw

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: