Lokomotywa "wyjechała bez zezwolenia" i zderzyła się z pociągiem. Ranni pasażerowie

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akw/adso
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24
Straż pożarna i policja o zderzeniu lokomotywy i pociągu w Grodzisku DolnymTVN24
wideo 2/5
TVN24Straż pożarna i policja o zderzeniu lokomotywy i pociągu w Grodzisku Dolnym

Na stacji kolejowej w Grodzisku Dolnym koło Leżajska na Podkarpaciu zderzyła się lokomotywa z pociągiem relacji Rzeszów-Szczecin. Ranne są trzy osoby, jedna z nich trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 5.30 przy stacji Grodzisko Dolne w województwie podkarpackim na linii Stalowa Wola-Przeworsk. - Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że doszło do najechania pociągu pospiesznego na tył lokomotywy spalinowej – mówi Wojciech Długosz ze straży pożarnej w Leżajsku. 

Lokomotywa zderzyła się z pociągiem PKP Intercity relacji Rzeszów-Szczecin, którym podróżowało 20 osób. Początkowo PKP poinformowały, że lekko rannych zostało pięć osób (troje pasażerów i maszyniści). Później jednak straż pożarna podała informację o trzech poszkodowanych osobach. Jedna z nich trafiła do szpitala

Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych na antenie TVN24 wyjaśnił, że lokomotywa "wyjechała bez zezwolenia z sąsiedniego toru". - Na jej tył najechał pociąg osobowy. Nikt nie zginął - opisał wydarzenie.

Transport wstrzymany

Strażacy pomogli udzielić pomocy osobom poszkodowanym i przetransportować jedną z nich do karetki. Następnie, jak informuje Długosz, przystąpili do zbierania oleju, który wydobywał się z uszkodzonej lokomotywy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Ruch na trasie w kierunku Stalowej Woli i Przeworska został wstrzymany. W ciągu doby przejeżdża tamtędy 18 pociągów, a do godziny 10 zaplanowany był przejazd trzech składów. Pasażerom zapewniono autobusowy transport zastępczy na odcinku Tryńcza-Leżajsk. Siemieniec przekazał, że dodatkowo uruchomiono zastępczy pociąg z Lublina. Przyczyny zdarzenia ma wyjaśnić specjalna komisja.

Policja informuje, że maszyniści byli trzeźwi.

Autor:akw/adso

Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24