Polska

Godson: Nie chcesz pracować w niedzielę? Zmień pracę

Polska

tvn24Godson uważa, że ludzie sami powinni decydować, czy chcą pracować w niedzielę

Kolegom z PO, którzy chcą zakazu handlu w niedzielę, mówię, że ludzie powinni o tym sami decydować. A tym, którzy nie chcą pracować w niedzielę, radzę zmienić pracę - stwierdził w RMF FM poseł PO John Godson.

Godson skomentował w ten sposób to, że politycy Platformy podpisali się wraz z posłami PiS, PSL i SP pod projektem zmian w kodeksie pracy wprowadzającym zakaz handlu w niedzielę.

"Trudno uznać, że funkcjonowanie wszystkich placówek handlowych w niedzielę jest uzasadnione koniecznością zaspokajania codziennych potrzeb ludności" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Godson jest zdania, że zakaz handlu w niedzielę to zły pomysł.

- Uważam, że ludzie są dojrzali i powinni mieć możliwość wybierania: czy chcą robić zakupy w niedzielę czy nie - powiedział poseł PO.

"Nikt nie musi pracować w niedzielę"

W jego opinii, nikt nie musi pracować w niedzielę. - Są osoby, które są otwarte na pracę w niedzielę. Inni nie i nie muszą tam pracować - stwierdził.

Dopytywany, co powiedziałby pracownikom supermarketu, którzy chcieliby spędzić niedzielę z rodziną, a nie mogą, odpowiedział: - Zmienić pracę. Na pewno są inne prace.

Godson dodał, że w sprawie handlu w niedzielę pojawia się też wątpliwość odnośnie wolności czy swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Autor: MAC/tr/k / Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości