Firma Adama Hofmana zarobiła na fuzji Orlenu z Lotosem przynajmniej pół miliona złotych

Źródło:
tvn24.pl
Marek Belka o zysku Orlenu i połączeniu z Lotosem
Marek Belka o zysku Orlenu i połączeniu z LotosemTVN24
wideo 2/8
Marek Belka o zysku Orlenu i połączeniu z LotosemTVN24

Firma Adama Hofmana - R4S-Consulting Hungary KFT - jest jednym z beneficjentów fuzji Orlenu z Lotosem. Węgierski koncern MOL, który kupił 417 stacji benzynowych Lotosu, zatrudnił firmę byłego rzecznika PiS jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem transakcji, by przygotować sobie grunt pod wejście na polski rynek. Poznaliśmy szczegóły tego kontraktu. 

Warszawa, 22 czerwca 2021 roku. Na 26. piętrze nowoczesnego biurowca przy ul. Emilii Plater - tuż obok Pałacu Kultury i Nauki - funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynoszą kartony z dokumentami, nośnikami danych i komputerami firmy R4S - agencji PR, której jednym ze wspólników jest Adam Hofman. Przeszukanie ma związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w zarządzaniu Zakładami Chemicznymi "Police", należącymi do Grupy Azoty. Śledczych interesowały umowy R4S ze spółką. To właśnie wśród wtedy zabezpieczonych danych zupełnie przypadkowo odnaleźli umowę zawartą we wrześniu 2020 pomiędzy węgierskim oddziałem R4S a koncernem MOL.

(NIE)BEZPIECZNA FUZJA - OGLĄDAJ W TVN24 GO

Węgierski łącznik 

Osobą, która wprowadziła R4S i Adama Hofmana na węgierskie salony, był Igor Janke, od 2018 roku partner w spółce, odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe. Były dziennikarz jest bardzo poważany nad Dunajem i ma otwarte praktycznie wszystkie drzwi w administracji Victora Orbana. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą wydanej w 2012 roku książki "Napastnik: opowieść o Viktorze Orbanie". Premier Węgier nie dość, że książkę przeczytał, to jeszcze mu się spodobała. Sentyment do polskiego publicysty jest tak duży, że Victor Orban osobiście pofatygował się na otwarcie budapeszteńskiego biura R4S. - Zbudowanie bliskich relacji polsko-węgierskich nie stanie się automatycznie. Sukces osiągniemy tylko wtedy, gdy w ten proces będą zaangażowani ludzie, którzy zainwestują w to energię, czas i pieniądze - mówił węgierski premier na uroczystym otwarciu biura w październiku 2020 roku . 

- Doskonale znam realia węgierskie, dlatego cieszę się, że to właśnie w Budapeszcie otworzyliśmy pierwszą zagraniczną spółkę - dodawał Janke. 

Właśnie te świetne relacje z węgierskim premierem wykorzystał Adam Hofman, który zatrudnił w 2018 roku byłego dziennikarza w swojej agencji. Przynajmniej od początku 2020 roku Hofman w towarzystwie Roberta Pietryszyna i Igora Jankego jeździł na Węgry spotykać się z dyrektorami z MOL. Spotkania zaowocowały kontraktem podpisanym we wrześniu 2020 roku pomiędzy R4S-Consulting Hungary KFT a węgierskim koncernem. Kontrakt o wartości 120 tysięcy euro (ok. 550 tys. zł) został podpisany na rok. R4S miało zająć się zbieraniem informacji o tym, jak postrzegany jest MOL w Polsce, jak zareagowałaby opinia publiczna na wiadomość o większym zaangażowaniu firmy na polskim rynku. W jednym z punktów umowy, do której mieliśmy wgląd, MOL i R4S zobowiązały się pod groźbą kary do utrzymania w tajemnicy zarówno samej umowy, jak i w ogóle współpracy. Janke w dokumencie został wpisany jako osoba obsługująca kontrakt.

Przypomnijmy, umowa między R4S a MOL została podpisana we wrześniu 2020 roku. Oficjalnie Daniel Obajtek o uczestnictwie węgierskiego koncerny paliwowego w fuzji Orlenu z Lotosem poinformował dopiero w styczniu 2022 roku. Dzięki połączeniu polskich spółek węgierski gigant przejął 417 stacji benzynowych Lotosu na terenie Polski.

Adam HofmanMarek Podmokly / Agencja Gazeta

Tajemnice z sądowych dokumentów

Według dokumentów z węgierskiego sądu rejestrowego, do których dotarliśmy, w 2020 roku - czyli roku podpisania pierwszej umowy - spółka R4S-Consulting Hungary nie zatrudniała ani jednej osoby.

Rok później w węgierskim oddziale R4S pracowała jedna osoba. Przychody spółki dobiły do blisko 3 milionów zł (240 mln HUF), a zysk na czysto za 2021 r. przekroczył 1,6 mln zł (140 mln. HUF). Milion dwieście tysięcy złotych zostało wypłacone jako dywidenda dla właścicieli R4S-Consulting Hungary.

Dane finansowe z uproszczonego raportu rocznego R4S-Consulting Hungary KFT za 2021 r. Przychód (w tys.) - pozycja 001; zysk po opodatkowaniu - 014.Elektronikus Cégeljárásban Közreműködő

Jak spółka, która formalnie nie zatrudnia nikogo, obsługiwała kontrakt na pół miliona złotych? Czy R4S Consulting Hungary KFT podpisało więcej umów z MOL i czego dotyczyły? Skąd na koncie spółki pojawiły się miliony złotych? Chcieliśmy zadać te pytania byłemu rzecznikowi partii Jarosława Kaczyńskiego, jednak Adam Hofman poinformował nas w rozmowie telefonicznej, że "jest osobą prywatną i nie jest zainteresowany żadną aktywnością medialną".  

Podział firmy

Jeszcze do niedawna R4S miało czterech wspólników: dwóch założycieli, czyli Michała Wiórkiewicza i Mariusza Sokołowskiego oraz dwóch wspólników, którzy dołączyli do spółki później, czyli właśnie Adama Hofmana i Roberta Pietryszyna. Jak wynika z naszych informacji, między wspólnikami miało dojść do sporu, który zaowocował podziałem firmy.

Co znamienne jednak, choć spółkę matkę, czyli zarejestrowane w Polsce R4S, Wiórkiewicz i Sokołowski opuścili w grudniu 2021 r., to spółkę córkę, czyli zarejestrowane w Budapeszcie R4S-Consulting Hungary Hofman z Pietryszynem przejęli już w październiku 2021 roku. Dlaczego zatem były rzecznik bardziej spieszył się przejąć teoretycznie mniej wartościową węgierską spółkę córkę niż spółkę matkę w Polsce? Jakie kontrakty ukryte są w R4S-Consulting Hungary? Na ten temat żaden z byłych wspólników nie chce rozmawiać.

Lotos Shutterstock

 - Nie jesteśmy w żaden sposób uprawnieni, żeby komentować kwestie spółki R4S-Consulting Hungary. Od 2021 roku nie zasiadamy w żadnych organach zarządczych tych podmiotów ani nie mamy żadnej wiedzy, co się w nich dzieje - mówią nam w przesłanym stanowisku Mariusz Sokołowski oraz Michał Wiórkiewicz, byli wspólnicy R4S.

Układ wrocławski

Adam Hofman i Robert Pietryszyn mają być częścią tzw. układu wrocławskiego. To opisywane przez OKO.press, Fundację Reporterów i "Gazetę Wyborczą" grono wspólnych znajomych, którzy w większości są bądź byli związani z Prawem i Sprawiedliwością, mieszkają lub robią interesy we Wrocławiu i którzy wspierają się w biznesie po przejęciu władzy przez PiS. Oprócz Hofmana i Pietryszyna mają należeć do układu m.in. Dawid Jackiewicz, były minister skarbu, czy Adam Burak, obecny wiceprezes Orlenu i prawa ręka Daniela Obajtka.

"Układ wrocławski"OKO.press/tvn24.pl

Węgierski udział w fuzji Orlenu z Lotosem

Plan połączenia Orlenu z Lotosem Prawo i Sprawiedliwość niosło na swoich sztandarach już od wyborów w 2015 roku. Jedną z wielu przeszkód na drodze do fuzji była jednak Komisja Europejska, która nie chciała zgodzić się na proste połączenie obu spółek, bo doprowadziłoby to do powstania monopolu. By uzyskać zgodę KE, Orlen zgodził się sprzedać część majątku Lotosu przed połączeniem. W ten sposób część gdańskiej rafinerii Lotosu trafiła w ręce Saudi Aramco, ponad 400 stacji benzynowych zaś do węgierskiego MOL. 

Autorka/Autor:Łukasz Frątczak

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/IgorJanke

Pozostałe wiadomości

Po zapoznaniu się z dzisiejszymi taśmami mam przekonanie, że możemy mieć tu kwalifikację prawną związaną już z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Kwiatkowski. Odniósł się do ujawnionej przez tvn24.pl treści dwóch rozmów, w których udział brali urzędnicy resortu sprawiedliwości oraz były wiceminister Marcin Romanowski.

Kwiatkowski o nowych taśmach: możliwa kwalifikacja związana z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej

Kwiatkowski o nowych taśmach: możliwa kwalifikacja związana z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej

Źródło:
TVN24

Gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem przechodzą przez kraj. Strażacy interweniowali ponad 260 razy, najczęściej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Na Kontakt 24 dostajemy od was nagrania i zdjęcia.

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza, Marcina Romanowskiego i - tym razem - nieznanego z nazwiska wysłannika fundacji Lex Veritatis. Doszło do niej w marcu 2022 roku i dotyczyła planów przyznania w konkursie pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości na zorganizowanie koncertu z udziałem zespół Sound'n'Grace oraz Roksany Węgiel. Miał on być wspólnym pomysłem Zbigniewa Ziobry i ojca Tadeusza Rydzyka. Jak wynika z zapisu rozmowy - zarówno przedstawiciele ministerstwa, jak i zakonnik byli do niego sceptycznie nastawieni. "Wydamy bezsensownie 300 tysięcy" - komentował propozycję Romanowski. Do ustalania, jak ma wyglądać wniosek o pieniądze doszło, gdy konkurs nie został jeszcze rozpisany - podaje OKO.press.

"Wspólny pomysł" Ziobry i Rydzyka. "Wydamy bezsensownie 300 tysięcy". Kolejne nagrania

"Wspólny pomysł" Ziobry i Rydzyka. "Wydamy bezsensownie 300 tysięcy". Kolejne nagrania

Źródło:
OKO.Press

Gdzie jest burza? W sobotę 25.05 w wielu miejscach Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Intensywnie pada, pojawia się grad i silnie wieje. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro. W niedzielę 26.05 burze z gradem pojawią się prawie w całej Polsce. Deszcz może padać bardzo obficie. Termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - niedziela 26.05. Ryzyko burz w niemal całym kraju

Pogoda na jutro - niedziela 26.05. Ryzyko burz w niemal całym kraju

Źródło:
tvnmeteo.pl

Co najmniej 24 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w rodzinnym parku rozrywki w mieście Radźkot w stanie Gudźarat w zachodnich Indiach. Wśród zabitych jest wiele dzieci - donosi Reuters, powołując się na lokalne władze.

Wielki pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieci

Wielki pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieci

Źródło:
Reuters

Rząd Donalda Tuska chciałby zademonstrować światu poprzez dyplomację, że nastąpiła zmiana władzy i temu służy zmiana ambasadorów - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Jak mówił, w sytuacji, kiedy ma miejsce koabitacja, czyli rząd wywodzi się z innej formacji niż prezydent, "wówczas inicjatywa jest po stronie rządu".

Spór o ambasadora. Czaputowicz: obowiązuje ustawa z 2021 roku, którą podpisał prezydent

Spór o ambasadora. Czaputowicz: obowiązuje ustawa z 2021 roku, którą podpisał prezydent

Źródło:
TVN24, PAP

Patryk Jaki, europoseł PiS w radiowym wywiadzie bronił wydawania środków z Funduszu Sprawiedliwości i partyjnych kolegów, którzy nim kierowali. Na różne sposoby próbował usprawiedliwić nieprawidłowości z tym związane. Przedstawiał zagadnienia wycinkowo, bagatelizował rzeczywiste zarzuty, nazywał postępowania ministrów "sprawowaniem władzy publicznej". Wyjaśniamy manipulacyjne tezy, którymi się posłużył.

Patryk Jaki o Funduszu Sprawiedliwości. Manipulacje byłego wiceministra Ziobry

Patryk Jaki o Funduszu Sprawiedliwości. Manipulacje byłego wiceministra Ziobry

Źródło:
Konkret24

Mówisz Ciechocinek, myślisz sanatorium. I wieczorne dancingi. I choć do niewielkiego uzdrowiska wciąż zjeżdżają się kuracjusze, to demografia i ekonomia mocno dają o sobie znać. Młodzi wyjeżdżają, miasteczko gwałtownie się starzeje i ma coraz mniej pieniędzy na inwestycje. Perełka Kujawsko-Pomorskiego jest na zakręcie.

Znane uzdrowisko się wyludnia, "młodych nic tu nie trzyma"

Znane uzdrowisko się wyludnia, "młodych nic tu nie trzyma"

Źródło:
tvn24.pl

77. Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. Złota Palma dla najlepszego filmu powędrowała do "Anory" w reżyserii Seana Bakera. Werdykt jury pod przewodnictwem Grety Gerwig może być odbierany jako zmiana warty w światowym kinie. 

Cannes 2024. Złota Palma dla "Anory" Seana Bakera

Cannes 2024. Złota Palma dla "Anory" Seana Bakera

Źródło:
tvn24.pl

Emerytowany policjant został napadnięty i brutalnie pobity. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Pobicie miało być odwetem za przeszłość.

Brutalne pobicie emerytowanego policjanta. To miał być odwet za przeszłość

Brutalne pobicie emerytowanego policjanta. To miał być odwet za przeszłość

Źródło:
tvn24.pl
Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Saudi Aramco, który nabył 30 procent udziałów w rafinerii Lotosu, planuje emisję swoich akcji na giełdzie w Arabii Saudyjskiej - donosi Reuters. W grę wchodzi sprzedaż akcji o wartości 10 miliardów dolarów. Ma to być największa tego typu transakcja w regionie.

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Najpierw była KrakChemia, a potem słynne już na całą Polskę Delikatesy Alma. W swoim czasie były synonimem luksusu. To już jednak przeszłość. Ostatni sklep pod tą marką, ale prowadzony już przez inną spółkę, został zamknięty. Historia zakończyła się tam, gdzie się zaczęła, czyli w Krakowie.

Były synonimem luksusu, ich historia zakończyła się tam, gdzie się zaczęła

Były synonimem luksusu, ich historia zakończyła się tam, gdzie się zaczęła

Źródło:
tvn24.pl / lovekrakow.pl / Gazeta Wyborcza

Gdyby policzyć z iloma partiami w czasie swoich karier byli związani Jacek Kurski i Adam Bielan, to zabrakłoby palców obu rąk. Jednak dłoń, już po raz kolejny, wyciąga do nich Jarosław Kaczyński. To właśnie jego ugrupowanie stanowi najważniejszą pozycję w politycznych życiorysach Kurskiego i Bielana. Obaj kandydują teraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a sam prezes PiS określa ich jako "żołnierzy", którzy potrafią być "twardzi, nawet bezwzględni".

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

Źródło:
tvn24.pl

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony narodowej, przekazał, że rząd skieruje dwa miliardy złotych na walkę z atakami hybrydowymi, co ma wzmocnić bezpieczeństwo żołnierzy w działaniach przeciwko akcjom sabotażowym, w tym atakom w cyberprzestrzeni. Mówił też, że Polska wspólnie z Litwą, Łotwą i Estonią stworzy linę bałtycką. - To będzie największa w historii operacja umacniania naszego bezpieczeństwa na wschodniej granicy - dodał.

Kosiniak-Kamysz zapowiada "największą w historii operację". Chodzi o wschodnią granicę

Kosiniak-Kamysz zapowiada "największą w historii operację". Chodzi o wschodnią granicę

Źródło:
PAP

"Upadek stulecia? 35 lat temu zostać wybranym przez naród senatorem 'Solidarności', skończyć jako ojciec chrzestny ziobrowego Funduszu Solidarności. Trudno upaść niżej, Jarosławie" - napisał w sobotę premier Donald Tusk na platformie X. - Jestem zdecydowanie przeceniany. Żadnym ojcem nie jestem - odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W środę były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości opowiadał o nieprawidłowościach w przyznawaniu milionowych dofinansowań z tego funduszu.

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Policja zatrzymała w piątek 22-letniego strażaka, podejrzanego o wzniecenie w lutym tego roku niszczycielskiego pożaru w regionie Valparaiso - przekazał chilisjski dziennik "La Tercera". W wyniku żywiołu zginęło 137 osób, a 16 tysięcy zostało poszkodowanych.

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Źródło:
PAP, La Tercera
Uzna pani śmierć syna. Pomniczek postawi

Uzna pani śmierć syna. Pomniczek postawi

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Media lokalne - choć pełnią ważną funkcję - coraz częściej wypierane są przez platformy cyfrowe. - Mamy coraz większe koszty funkcjonowania, a coraz mniejsze przychody. Może się okazać, że niedługo znikniemy z krajobrazu Polski - powiedział na antenie TVN24 Adrian Krzanowski, wydawca portalu Krosno24.pl.

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Źródło:
TVN24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24