TVN24 | Polska

Jeden cios. Jest nagranie ze śmiertelnego pobicia zapaśnika

TVN24 | Polska

Autor:
Szymon
Jadczak
Źródło:
tvn24.pl
Policja o śmierci Dominika Sikory
Policja o śmierci Dominika SikoryTVN24
wideo 2/3
TVN24Policja o śmierci Dominika Sikory

W internecie pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać moment pobicia Dominika Sikory. Zapaśnik z Poznania w wyniku obrażeń zmarł 31 stycznia w szpitalu. Policja szuka Olgierda Michalskiego, który miał uderzyć Sikorę feralnego wieczoru.

Według informacji portalu tvn24.pl nagranie, które trwa niewiele ponad minutę, pochodzi z monitoringu klubu na poznańskim Starym Rynku, przed którym doszło do tragicznego zdarzenia. Zarejestrowano je w nocy z 25 na 26 stycznia.

Widać na nim, że Dominik Sikora w towarzystwie kilku osób rozmawia z kobietą stojącą przed wejściem do klubu. Obok stoi elegancko ubrany mężczyzna. Kobieta szarpie Sikorę, w pewnym momencie uderza go otwartą dłonią. Po kilku sekundach Sikora zwraca się do mężczyzny w eleganckim stroju, ten wyprowadza prawą ręką cios. Trafia Dominika Sikorę w głowę, ten pada nieprzytomny na ziemię. Stojące obok kobiety układają go w bezpiecznej pozycji, po gestykulacji widać, że wzywają pomoc. Mężczyzna, który go uderzył, nie zwracając uwagi na leżącego na ulicy człowieka, odwraca się i wchodzi do klubu.

Dominik Sikora zmarł 31 stycznia w szpitalu po pobiciu FB - KS Sobieski Poznań

Zmarł w szpitalu

Dominik Sikora zmarł pięć dni później w szpitalu w wyniku obrażeń głowy. Był znanym i cenionym zapaśnikiem stylu klasycznego klubu Sobieski Poznań. Policja początkowo informowała, że nie ma nagrań z samego momentu zdarzenia przed klubem. Po kilku dniach śledczy poinformowali, że osobą, która ma związek ze śmiertelnym pobiciem zapaśnika jest 42-letni Olgierd Michalski. Policja wystąpiła o wystawienie za Michalskim listu gończego. Mężczyzna prawdopodobnie wyjechał z Polski zaraz po pobiciu.

Jak informowała poznańska "Gazeta Wyborcza", Michalski oprócz stania na bramkach w poznańskich klubach nocnych był też trenerem personalnym na jednej z poznańskich siłowni. W 2017 roku podczas próby zatrzymania przez policję, po tym jak został namierzony podczas wybijania szyb w samochodach na jednej z poznańskich ulic, Michalski wyrwał policjantowi broń i oddał kilka strzałów, które w trakcie szarpaniny trafiły w ziemię. 

Policja poszukuje Olgierda Michalskiego Wielkopolska policja

Według informacji tvn24.pl Michalski był powiązany ze środowiskiem poznańskich pseudokibiców, brał udział w organizowanych przez nich ustawkach, czyli walkach z kibolami innych klubów.

Autor:Szymon Jadczak

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: FB - KS Sobieski Poznań

Pozostałe wiadomości