TVN24 | Polska

Jarosław Kaczyński spał na konferencji? Terlecki: jest w świetnej formie

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24
Terlecki: prezes jest w świetnej formie
Terlecki: prezes jest w świetnej formieTVN24
wideo 2/5
TVN24Terlecki: prezes jest w świetnej formie

Politycy komentują zachowanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego z wtorkowej konferencji, kiedy to wydawało się, że prezes w niektórych momentach prawie przysypiał. - Może był zmęczony, ale zapewniam państwa, że jest w świetnej formie - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Złośliwi mówią, że słuchając Mariusza Błaszczaka, każdy, nawet zdrowy zapadłby w drzemkę. Natomiast ja bardzo z dystansem podchodzę do tej sprawy - mówił Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił we wtorek szczegóły projektu ustawy "o obronie Ojczyzny". Wcześniej o ogólnych założeniach mówił wicepremier Jarosław Kaczyński, pełniący w rządzie do dzisiaj funkcję przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Podczas wystąpienia ministra wydawało się, że prezes w niektórych momentach prawie przysypiał.

Czy Jarosław Kaczyński przysypiał na konferencji?
Czy Jarosław Kaczyński przysypiał na konferencji?TVN24

Nie wiadomo, czy było to zmęczenie, czy problemy zdrowotne.

Próbowaliśmy skontaktować z rzecznikiem rządu Piotrem Muellerem, by zapytać o komentarz w tej sprawie. Oddzwoniono do nas z sekretariatu rzecznika i po zadaniu pytania o powody tej sytuacji przekazano nam, że postarają się odpowiedzieć na nie niebawem. W środę rano ponownie skontaktowaliśmy się z sekretariatem rzecznika, ale do tej pory nie uzyskaliśmy informacji.

Terlecki: prezes jest w świetnej formie

Sytuację komentowali politycy. Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zapytany, czy prezes partii jest dobrej kondycji zdrowotnej, odparł: "Myślę, że oczywiście". - Może był zmęczony, ale zapewniam państwa, że jest w świetnej formie - powiedział.

To zapewnienie Terlecki powtórzył w kolejnej rozmowie z dziennikarzami. - Każdemu się może zdarzyć niewyspanie, natomiast prezes jest w świetnej formie zdrowotnej - podkreślił.

Dodał, że "nie ma żadnego powodu do niepokoju", a do działań opozycji, która chce raportu na temat stanu zdrowia prezesa PiS, "trzeba podchodzić spokojnie".

Terlecki o stanie zdrowia prezesa PiS: nie ma żadnego powodu do niepokoju
Terlecki o stanie zdrowia prezesa PiS: nie ma żadnego powodu do niepokojuTVN24

Kraska: nie widziałem, żeby pan prezes drzemał 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany o zachowanie Kaczyńskiego, odparł: - Nie widziałem, żeby pan prezes drzemał.

- Ja też mogę zamknąć oczy, ale czy to znaczy, że ja przysypiam? - zwrócił się do dziennikarzy.

- Myślę, że robimy z jednego momentu wielki news medialny - dodał.

Kraska: nie widziałem, żeby pan prezes drzemał
Kraska: nie widziałem, żeby pan prezes drzemał TVN24

Budka: z dystansem podchodzę do tej sprawy

Do sprawy odniósł się Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Zaznaczył, że nie wie, z czego wynikało takie zachowanie wicepremiera.

- Złośliwi mówią, że słuchając Mariusza Błaszczaka, każdy, nawet zdrowy zapadłby w drzemkę. Natomiast ja bardzo z dystansem podchodzę do tej sprawy. Z jednej strony dla PiS-owskiego elektoratu pan prezes jest przedstawiany jako człowiek, który resztkami sił prowadzi tak ważny projekt ustawy, dla mnie to jest kolejna polityczna rozgrywka w dniu, w którym pan prezes przemeblował Morawieckiemu rząd, pokazał, co jest priorytetem - nie rekonstrukcja rządu, nie pan premier występujący na konferencji, ale pan Błaszczak z panem Kaczyńskim, którzy rozpoczynają kolejny element tej propagandowej gry - powiedział.

- Z wielkiego dokumentu został sen prezesa Kaczyńskiego, przynudzanie Błaszczaka, i to też pokazuje, że to nie jest jednak ważny etap polskiej polityki czy polskiej historii, a jedynie kolejny PR-owski zabieg - dodał.

Budka o zachowaniu Kaczyńskiego: z dystansem podchodzę do tej sprawy
Budka o zachowaniu Kaczyńskiego: z dystansem podchodzę do tej sprawyTVN24

Trela: obywatele powinni poznać raport o stanie zdrowia najważniejszej osoby w obozie PiS

Tomasz Trela z klubu Lewicy przypomniał, że wielokrotnie spekulowano już na temat stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.

- Jeżeli Jarosław Kaczyński odpowiada za bezpieczeństwo, a tak naprawdę odpowiada za wszystko, bo jako wicepremier rządzi premierem Morawieckim, i jest w tak słabym stanie zdrowia, to myślę, że wzorem Stanów Zjednoczonych opinia publiczna i obywatele powinni poznać raport o stanie zdrowia najważniejszej osoby w obozie Prawa i Sprawiedliwości. Nikomu nic złego by to nie przyniosło - powiedział.

Grodzki: ambarasująca sytuacja, nie powinna się zdarzyć

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że aby ocenić, czy na przysypianie Kaczyńskiego miał wpływ stan jego zdrowia, "trzeba zapytać tych lekarzy, którzy zajmują się zdrowiem prezesa Kaczyńskiego".

- Sytuacja była ambarasująca, nie powinna się zdarzyć. Miałbym pretensje nie do osoby, która przysypiała, tylko do tych, którzy się opiekują jej zdrowiem, bo nie powinni dopuścić do takiej sytuacji - dodał.

Grodzki o zachowaniu Kaczyńskiego: ambarasująca sytuacja, nie powinna się zdarzyć
Grodzki o zachowaniu Kaczyńskiego: ambarasująca sytuacja, nie powinna się zdarzyćTVN24

Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości