TVN24 | Polska

Czy Jarosław Kaczyński przysypiał na konferencji?

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kg
Źródło:
TVN24
Czy Jarosław Kaczyński przysypiał na konferencji?
TVN24Czy Jarosław Kaczyński przysypiał na konferencji?

Minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawił szczegółowy projekt ustawy "o obronie Ojczyzny". Wcześniej ogólne założenia przedstawił wicepremier Jarosław Kaczyński, pełniący w rządzie do dzisiaj funkcję przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Podczas wystąpienia ministra wydawało się, że prezes w niektórych momentach prawie przysypiał.

Obejrzyj całą konferencję wicepremiera i szefa MON w TVN GO

Na razie nie wiadomo, czy było to zmęczenie, czy problemy zdrowotne.

Próbowaliśmy skontaktować z rzecznikiem rządu Piotrem Muellerem, by zapytać o komentarz w tej sprawie. Oddzwoniono do nas z sekretariatu rzecznika i po zadaniu pytania o powody tej sytuacji przekazano nam, że postarają się odpowiedzieć na nie niebawem. W środę rano ponownie skontaktowaliśmy się z sekretariatem rzecznika, ale póki co nie uzyskaliśmy informacji.

Profesor Waldemar Paruch: prezes Jarosław Kaczyński to tytan pracy

Profesor Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i były szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych był pytany w "Tak jest" w TVN24 o tę sytuację.

Przyznał, że "stan zdrowia polityków wpływa na zachowania, natomiast prezes Jarosław Kaczyński - mam przyjemność pana prezesa znać osobiście - jest to tytan pracy, człowiek, który pracuje po 16, 14 godzin dziennie". - Jest człowiekiem sumiennej pracy i rzetelnej pracy. To jest jego nastawienie do życia - dodał. 

Jego zdaniem zastanawiając się nad tą sytuacją "przykrywamy istotę dzisiejszej konferencji". - Jest to kluczowa sprawa - ustawa "o obronie "Ojczyzny", która przecież od 1967 roku, o zgrozo, nigdy nie została zmieniona - dodał prof. Paruch.

Profesor Waldemar Paruch: prezes Jarosław Kaczyński to tytan pracy
Profesor Waldemar Paruch: prezes Jarosław Kaczyński to tytan pracyTVN24

Autor:akr/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości