"Ideologia bierze górę nad prawem". Ordo Iuris - kim są?

[object Object]
"Czarno na białym" o Instytucie Ordo Iuristvn24
wideo 2/3

Twórcy skrajnie antyaborcyjnej ustawy, która przewidywała więzienie dla kobiet przerywających ciąże - tak radykalny nie jest nawet Kościół. Ordo Iuris - to prężnie działająca organizacja młodych prawników o konserwatywnych poglądach. Czym dokładnie się zajmują i jaki mają związek z kontrowersyjnym na świecie ruchem, który przyrównywany jest do sekty? Materiał "Czarno na białym".

Dzień Czarnego Protestu, 3 października 2016 roku, zjednoczył tysiące kobiet w całej Polsce. Reakcję pań z dużych miast i małych miejscowości wywołał jeden projekt ustawy: przewidujący całkowity zakaz aborcji.

Autorem zmian, które zakładały także karanie kobiet dokonujących aborcji więzieniem, był Instytut Ordo Iuris.

Po protestach i burzliwej debacie w Sejmie, projekt został odrzucony. Trafił do kosza także za sprawą głosów posłów PiS, choć ci początkowo deklarowali gotowość pracy nad zmianami. 6 października 2016 roku jednak Sejm ostatecznie odrzucił obywatelski - przygotowany przez Ordo Iuris - projekt ustawy zaostrzający prawo aborcyjne.

- Doszliśmy do wniosku, że będzie to przedsięwzięcie, które może doprowadzić do procesów, których efekt będzie dokładnie przeciwny - mówił podczas debaty prezes PiS Jarosław Kaczyński. Za odrzuceniem projektu było 352 posłów (186 z PiS), przeciw 58, a 18 wstrzymało się.

Czy Instytut czuje się oszukany przez PiS? - Trudno mówić o oszukaniu. Bez złudzeń i namiętności podchodzimy do tego, co robią politycy. Można było się spodziewać takiego scenariusza - mówi profesor Aleksander Stępkowski, prezes Ordo Iuris.

Projekt za projektem

Tak mówi prezes Ordo Iuris - grupy młodych prawników o konserwatywnych poglądach, którzy nie tylko stali za projektem, ale także brali udział w kampanii "Stop aborcji" i zebrali pod projektem prawie pół miliona podpisów.

- Rzeczpospolita Polska nie ma prawa uchylić ochrony prawnej życia żadnego człowieka - mówił w 2016 r. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.

Obecny prezes Instytutu Aleksander Stępkowski to były wiceszef MSZ, który reprezentował rząd przed Komisją Wenecką. Za projekt Ordo Iuris w sprawie aborcji zapłacił stanowiskiem w resorcie.

- PiS tematu aborcji zawsze się bał - mówi Stępkowski. - Nie będzie chciał tego zrobić - ocenia, pytany, czy PiS zechce wprowadzić całkowity zakaz aborcji.

Do komisji do spraw petycji jeszcze w ubiegłym roku trafił - w formie petycji właśnie - kolejny projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Jego autorem jest Federacja Ruchów Ochrony Życia. Powstał na podstawie projektu Ordo Iuris i prawnicy Instytutu opiniowali petycję.

Wniosek, w przeciwieństwie do projektu ustawy autorstwa Ordo Iuris, nie zakłada kary więzienia za przerwanie ciąży. Kolejna różnica jest taka, że tym razem rządząca większość z debatą się nie spieszy. Wniosek utknął w komisji do spraw petycji.

- Ewidentnie widać, że Prawo i Sprawiedliwość chce uniknąć debaty na ten temat, a naciski z Ordo Iuris są coraz większe - mówi Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.

PiS o Instytucie

Reporter "Czarno na białym" spytał przewodniczącego klubu PiS Ryszarda Terleckiego o relacje z Ordo Iuris.

- To nie jest presja (ze strony Ordo Iuris - red.). To jest kwestia sumienia każdego z nas - mówi.

- Ja nie mam relacji z Ordo Iuris, trudno mi odpowiadać za innych - twierdzi rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Inni politycy PiS o Ordo Iuris mówią przeważnie ciepło.

- Ludzie dobrze przygotowani, ideowi. Mogę się wypowiadać w samych superlatywach - deklaruje Stanisław Pięta (PiS). Dopytywany, czy posłowie jego partii czują presję ze strony Ordo Iuris, żeby wprowadzić zakaz aborcji, odpowiada krótko: nie.

Były minister sprawiedliwości Borys Budka (PO) pamięta prawników z Ordo Iuris z prac nad ustawą antyaborcyjną w sejmowej komisji.

- Na pewno prawnicy dobrzy warsztatowo, świetnie wypowiadający się, umiejący bronić swoich argumentów, ale bardzo niebezpieczni z punktu widzenia funkcjonowania państwa, bo ideologia bierze górę nad prawem - opisuje Budka.

O to, co jest ważniejsze - prawo czy ideologia, "Czarno na białym" spytało prezesa Ordo Iuris.

- My kierujemy się konstytucją, dlatego dla nas punktem odniesienia jest zawsze konstytucja - zapewnia Stępkowski.

"Ład prawny" pomaga

Ordo Iuris oznacza "ład prawny". W statucie cele Fundacji to nie tylko działanie na rzecz ochrony prawnej życia ludzkiego, ale też małżeństwa i rodziców, a także dzieci. Deklarowanym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

- Okazało się, że tu jest realna pomoc, że jest prawnik, który nie bierze pieniędzy - mówi ofiara przemocy domowej Joanna Nowicka, klientka Ordo Iuris.

Po interwencji prawników z tej organizacji mały Hubert, który od urodzenia mieszkał w Centrum Zdrowia Dziecka, nie trafi do domu pomocy społecznej, ale pod opiekę pielęgniarki, która się nim do tej pory zajmowała.

W Gdańsku prawnicy reprezentowali rodziców chorego na autyzm chłopca w sprawie ograniczenia władzy rodzicielskiej.

- Tam, gdzie ludzie są słabsi i muszą się zmagać z machiną urzędniczą, tam interweniujemy - mówi prezes Ordo Iuris.

Ordo Iuris interweniuje też w procesie profesora Bogdana Chazana - ginekologa, który odmówił legalnej aborcji i został odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny.

- Dzielna organizacja, która broni praw lekarzy, którzy są zagrożeni przez brak poszanowania klauzuli sumienia - mówi Chazan o Instytucie.

Organizacja domaga się odwołania ze stanowiska rzecznika praw obywatelskich Artura Bodnara. Powód? Bo wsparł w postępowaniu sądowym organizację LGBT, której drukarz odmówił wydrukowania logo. Nieprawomocnym wyrokiem drukarz został skazany, ale sąd odstąpił od wymierzenia kary. Mężczyznę reprezentuje właśnie Ordo Iuris.

- Mamy do czynienia z organizacją, która jest ubrana w garnitury, w której są prawnicy i to prawo wypaczają w sposób, który przyzwala na przekreślenie podstawowych zasad dobrego traktowania się bez dyskryminacji - mówi profesor Monika Płatek, prawniczka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ordo Iuris organizuje też staże, konferencje i wykłady. Między innymi konferencję na temat polityki prorodzinnej w Pałacu Prezydenckim, na którą organizacja przygotowała raport.

Półtora miliona złotych darowizn

Fundacja Ordo Iuris powstała cztery lata temu. Początki miały miejsce na Uniwersytecie Warszawskim. Organizacja utrzymuje się z darowizn. Ich wysokość z 2015 roku przekroczyła półtora miliona złotych.

Ordo Iuris powołała do życia fundacja im. Piotra Skargi z Krakowa. Tę fundację z kolei założyło Krakowskie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi. Powstało, jak informuje, z inspiracji działających na świecie Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (w skrócie TFP). Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, do którego odwołuje się się Fundacja Piotra Skargi, powstało w latach sześćdziesiątych w Brazylii. W tej chwili działa także w Europie.

Prof. Rodrigo Coppe Caldeira z Uniwersytetu Belo Horizonte w Brazylii, który badał między innymi działalność organizacji brazylijskiej, przyznaje, że to ruch kontrowersyjny i nie ma poparcia Kościoła brazylijskiego.

- Wielu naukowców zajmujących się organizacją TFP podziela ocenę, że to jest sekta. Ludzie, którzy ją opuścili, opowiadają o kulcie jej założyciela i jego matki i systemie wewnętrznej dyscypliny i zachowań typowych dla sekt - mówi Caldeira.

Działalność polskiej i brazylijskiej organizacji opisywał w "Gazecie Wyborczej" Tomasz Piątek.

- We władzach Fundacji im. ks. Piotra Skargi zasiadają dwaj przedstawiciele TFP. W 1995 r. francuska komisja śledcza zaliczyła TFP do sekt. W oficjalnym raporcie dla parlamentu organizację uznano za pseudokatolicką - mówi Piątek. Ordo Iuris zapowiada pozew przeciwko dziennikarzowi. Prezes fundacji mówi, że jego organizacja nie współpracuje z fundacją z Brazylii, a tamta sektą nie jest.

- Usiłowania, żeby tym organizacjom przypisać charakter sekciarski spełzły na niczym i nie można mówić tu o jakiejkolwiek organizacji sekciarskiej - mówi prezes Ordo Iuris.

Sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sąd.

Autor: mw/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Przy Chacie pod Rysami, po słowackiej stronie, rozbił się helikopter. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z obrażeniami głowy i otarciami. By dostać się do poszkodowanych, ratownicy musieli użyć technik linowych.

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Źródło:
tvn24.pl / dennikn.sk / spravy.rtvs.sk

PKP Cargo uruchomiło program kierowania maksymalnie 30 procent pracowników na tak zwane nieświadczenie pracy przez 12 miesięcy - poinformowała w poniedziałek spółka. Nieświadczenie pracy ma dotyczyć wszystkich grup zawodowych.

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Aura w tym okresie w wielu miejscach okaże się trudna - spodziewamy się gwałtownych zjawisk. Sprawdź prognozę przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Daniela Kowalczyka.

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Źródło:
tvnmeteo.pl

Skruszony przestępca rzucił fałszywe oskarżenia na policjanta. Roberta Kolasę zakuto w kajdanki i zabrano do aresztu, gdzie spędził 219 dni. Teraz były policjant domaga się od państwa sprawiedliwej zapłaty. Za złamaną karierę i życie chciał od Skarbu Państwa 1,7 miliona złotych. Sąd podjął jednak inną decyzję. Wypłata ma być znacznie niższa.

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Źródło:
Fakty TVN, tvn24.pl
Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Odra wraca do Europy" - pisze agencja ENEX, informując o kolejnych przypadkach tej choroby zakaźnej na naszym kontynencie. Wzrost przypadków notuje się również w Polsce. Eksperci wskazują, że kluczowe w zwalczaniu odry są szczepienia.

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Źródło:
PAP, ENEX, tvn24.pl

"Otwierasz butelkę i się musisz siłować z tym" - opublikowane w mediach społecznościowych nagranie Sebastiana Kalety odbiło się szerokim echem nie tylko w internecie. Ale poseł nie był pierwszy. Z nakrętkami od tygodni "siłują się" demonstracyjnie prawicowi politycy i ich sympatycy. Dlaczego wkrótce wszystkie butelki będą mieć nowy typ zakrętek?

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Źródło:
tvn24.pl

Od soboty trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą w rzece Narew w miejscowości Łacha. Strażacy i Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szukają zaginionego przy użyciu sonarów i dronów. - Zaginiony to 19-letni maturzysta - ustalił reporter tvnwarszawa.pl.

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Cieszynie. 46-letni rowerzysta, zjeżdżając ulicą Mickiewicza, uderzył w ścianę budynku przy alei Łyska. Zginął na miejscu.

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek rozpoczęło się losowanie miejsc na tymczasowym targowisku dla kupców ze spalonego centrum handlowego Marywilska 44. Przed kontenerem, gdzie przeprowadzane są formalności, oczekuje grupa kilkuset osób. Kolejka przesuwa się bardzo wolno.

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Łodzi odnalazł w lesie łagiewnickim leżącego przy drodze młodego mężczyznę. 24-latek był cały poparzony i trafił w stanie ciężkim do szpitala. Jak poinformowała tvn24.pl rzeczniczka łódzkiej policji, mężczyzna zmarł dzisiaj nad ranem. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty.

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców przed groźną pogodą. W poniedziałek należy spodziewać się jej na terenie trzech województw. Eksperci zalecają, by w tych regionach ze względu na wysokie ryzyko burz bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Gdzie jest burza? W poniedziałek 27.05 w części Polski około godzin południowych zaczęły pojawiać się wyładowania atmosferyczne. Z upływem dnia zjawisk będzie przybywać. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi i błyska się w kolejnych miejscach, jest ryzyko gradu

Gdzie jest burza? Grzmi i błyska się w kolejnych miejscach, jest ryzyko gradu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Polska ma prawdziwą rodzinę Soprano - odkryliśmy ją, gdy byłem prokuratorem generalnym. To bliscy Donalda Tuska - napisał w mediach społecznościowych lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości zabrał głos, podczas gdy od kilku dni mediach publikowane są fragmenty rozmów w aferze taśmowej, dotyczącej nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Źródło:
tvn24.pl

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych - podał Onet. W sobotę portal tvn24.pl dotarł do nagrań z dwóch spotkań, które zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka opowiedział w poniedziałek o kulisach spotkania w 2020 roku z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. - W pewnym momencie Janusz Kowalski rzucił coś takiego, że byłaby możliwość skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości - mówił. Do tych słów w mediach społecznościowych odniósł się Kowalski. Doniesienia Tyszki nazwał "wymyślaniem bzdur".

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Policjanci z małopolskich Myślenic zwróciła się z prośbą do podkarpackich funkcjonariuszy, by ci doręczyli Danielowi Obajtkowi wezwanie na przesłuchanie przed komisją śledczą w sprawie afery wizowej. - Trzeba będzie szlakiem kampanijnym dorwać Obajtka – zapowiedział szef komisji poseł Michał Szczerba.

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Źródło:
PAP

W poniedziałek złoty pozostaje mocny w stosunku do głównych walut - euro, dolara, franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego. Ekonomiści spodziewają się kontynuacji tego trendu. Szwajcarska waluta jest najtańsza od lutego 2022 roku.

Frank szwajcarski najtańszy od ponad dwóch lat

Frank szwajcarski najtańszy od ponad dwóch lat

Źródło:
PAP

Wywiad wojskowy Ukrainy poinformował o "rekordowym locie drona, który pokonał odległość ponad 1800 kilometrów do wrogiego obiektu". Obiektem tym ma być Woroneż M, który należy do rosyjskich stacjonarnych radarów pozahoryzontalnych w Rosji. Efekty ataku "są obecnie ustalane".

Cel: Woroneż M. Ukraińcy o "rekordowym locie" bojowego drona

Cel: Woroneż M. Ukraińcy o "rekordowym locie" bojowego drona

Źródło:
PAP

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej mówił o programie "Tarcza Wschód". - To jest operacja strategiczna dla bezpieczeństwa Polski - podkreślił. Tłumaczył, że program "ma na celu ochronę, obronę i zadbanie o każdy metr kwadratowy obszaru Rzeczypospolitej". Szczegóły "Tarczy Wschód" przedstawili wiceszef MON Cezary Tomczyk i szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Wiesław Kukuła.

"Największa operacja umacniania granicy od 1945 roku". Minister obrony o "Tarczy Wschód"

"Największa operacja umacniania granicy od 1945 roku". Minister obrony o "Tarczy Wschód"

Źródło:
TVN24, PAP

Polska Izba Handlowa złożyła wniosek o odrzucenie projektu poselskiego przywracającego dwie niedziele handlowe w każdym miesiącu. Jak ostrzega branża, "wejście w życie nowych regulacji doprowadzi do strat po stronie konsumentów oraz handlowców".

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Źródło:
PAP

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP
"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Określałem to wendettą polityczną i nadal podtrzymuję to sformułowanie. Działania obecnego rządu, działania pana mecenasa Giertycha, dokładnie się w to wpisują - powiedział w TVN24 Michał Dworczyk z PiS. Przekonywał, że w czasie rządów PiS "nie miał wiedzy na temat funkcjonowania Ministerstwa Sprawiedliwości, bo Suwerenna Polska w sposób samodzielny kierowała resortem".

Dworczyk: Suwerenna Polska samodzielnie kierowała resortem sprawiedliwości. Ja nie miałem wiedzy

Dworczyk: Suwerenna Polska samodzielnie kierowała resortem sprawiedliwości. Ja nie miałem wiedzy

Źródło:
TVN24
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW ostrzega przed burzami. Po południu na terenie trzech zachodnich województw stopień ostrzeżeń został podniesiony do drugiego w trzystopniowej, rosnącej skali. Miejsc, w których pogoda będzie dziś niebezpieczna, jest więcej.

Mapa Polski miejscami pomarańczowa. Drugi stopień ostrzeżeń IMGW przed burzami

Mapa Polski miejscami pomarańczowa. Drugi stopień ostrzeżeń IMGW przed burzami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

Media publikują taśmy, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz - były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. To jedynie fragmenty, bo - jak podawał Onet - nagrań ma być łącznie około 50 godzin. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje dotyczące taśm i afery Funduszu Sprawiedliwości.

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Źródło:
tvn24.pl

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek wieczorem poznamy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Na transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 BiS o godzinie 20.00.

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Źródło:
tvn24.pl