Brzezinski na Campusie Polska Przyszłości: w tym roku zobaczyliśmy coś wyjątkowego

Źródło:
TVN24
Brzezinski: zobaczyliśmy w tym roku coś wyjątkowego
Brzezinski: zobaczyliśmy w tym roku coś wyjątkowegoZdjęcie organizatora
wideo 2/5
Brzezinski: zobaczyliśmy w tym roku coś wyjątkowegoZdjęcie organizatora

W piątek ruszyła druga edycja Campusu Polska Przyszłości. - W Stanach Zjednoczonych widzimy, co zrobiliście w ciągu ostatniego roku. Polska ma wiele zalet, ma innowacyjność, ma potencjał gospodarczy, ale w tym roku zobaczyliśmy coś wyjątkowego - mówił podczas inauguracji wydarzenia ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. W rozmowie z reporterem TVN24 Radomirem Witem zapewniał, że Amerykanie stoją "ramię w ramię z Polakami".

OGLĄDAJ CAŁE WYSTĄPIENIE MARKA BRZEZINSKIEGO PODCZAS INAUGURACJI CAMPUSU POLSKA PRZYSZŁOŚCI W TVN24 GO

Campus Polska Przyszłości potrwa do środy. Tak jak rok wcześniej odbywa się w olsztyńskim miasteczku akademickim Kortowo. Organizatorem jest Fundacja Campus Polska Przyszłości, a inicjatorem wydarzenia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Organizatorzy zaprosili 1300 młodych ludzi, czyli 30 procent więcej niż rok temu.

W Campusie biorą udział między innymi ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, rosyjski opozycjonista Garri Kasparow, liderzy ugrupowań opozycyjnych: Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk, a także samorządowcy, naukowcy, dziennikarze i artyści.

"Zobaczyliśmy w tym roku coś wyjątkowego"

To właśnie spotkaniem z amerykańskim ambasadorem zainaugurowano tegoroczną edycję wydarzenia. Na początku swojego wystąpienia Brzezinski odniósł się do sytuacji międzynarodowej i kryzysu związanego z rosyjską inwazją na Ukrainę.

- W Stanach Zjednoczonych widzimy, co zrobiliście w ciągu ostatniego roku. Polska ma wiele zalet, ma innowacyjność, ma potencjał gospodarczy, ale w tym roku zobaczyliśmy coś wyjątkowego - zdolność mobilizacji i reakcji, szybkiej, w obliczu kryzysu, nie każdy umie to zrobić - powiedział. - W Polsce 2022 roku widzieliśmy was, młode pokolenie i odpowiedź młodego pokolenia na kryzys w Ukrainie - zwrócił się do zgromadzonych.

W tym kontekście nawiązał także do wydarzeń historycznych. - Polska pokazała to w czasie II wojny światowej, podczas Powstania Warszawskiego, kiedy młodzi ludzie byli tak odważni - dodał.

- Przyszłość jest wasza, jest zdolność do głębokiej odnowy w tym kraju, dlatego też w imieniu Ameryki chciałbym powiedzieć "dziękuję" - powiedział ponownie do zgromadzonych.

Mark BrzezinskiTVN24

Brzezinski: Polska jest zabezpieczona

Następnie Mark Brzezinski i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dyskutowali na tematy związane z międzynarodowym bezpieczeństwem.

- Nie można mieć wątpliwości, że na Zachodzie, w Unii Europejskiej, w Stanach Zjednoczonych mamy przyjaciół, sojuszników, tych, którzy gwarantują nasz bezpieczeństwo, którzy gwarantują nasze przetrwanie. A na wschodzie jest Rosja, jest reżim, który morduje naszych sąsiadów i który gwałci wszystkie zasady, które zapewniły nam rozwój i demokrację - powiedział Trzaskowski.

Brzezinski zapewniał, że "Polska jest bezpieczna, Polska jest zabezpieczona i gwarantuje to głównodowodzący sił amerykańskich w Europie". - Amerykańscy żołnierze w polskich bazach są gotowi do działania w każdym możliwym scenariuszu - podkreślił.

Brzezinski: każdy ma przed sobą pracę do wykonania

Brzezinski, dzieląc się swoją refleksją na temat światowej kondycji demokracji, mówił, że "demokracja na całym świecie jest zagrożona i w każdym kraju trzeba pracować nad demokracją". - Każdy ma przed sobą pracę do wykonania - dodał. 

Następnie Brzezinski i Trzaskowski odpowiadali na pytanie z publiczności. 

Dyskutanci byli pytani między innymi o to, w jaki sposób można negocjować z Władimirem Putinem. - Putin jest agentem KGB, tak jak jego ojciec. On dopuścił się ludobójstwa, dopuścił się zbrodni wojennych i tak brzmi nasze stanowisko. Nie zamierzamy cofać się ani o krok. Obrazy, które docierają do nas z Ukrainy, przypominają II wojnę światową. Zatem obiecuję - żadna zbrodnia wojenna nie będzie pozostawiona bez dochodzenia, bez śledztwa, ani bez kary - zapewniał Mark Brzezinski. 

Pytania o aborcję

Jednak pytania nie dotyczyły tylko spraw bezpieczeństwa związanego z destabilizacją sytuacji międzynarodowej. Jedna z uczestniczek Campusu nawiązała do decyzji Sądu Najwyższego USA o unieważnieniu przełomowego orzeczenia z 1973 roku, które dawało prawo do powszechnej aborcji. Zapytała ambasadora Brzezinskiego, czy ten wyrok amerykańskiego Sądu Najwyższego może mieć wpływ na legalność czy nielegalność aborcji także w innych częściach globu. 

- Powtórzę to, co powiedział nasz sekretarz stanu, Antony Blinken. Ameryka wspiera zdrowie kobiet, wspiera prawa reprodukcyjne, tu się nasze stanowisko nie zmieniło. Wpisuje się to w naszą pracę na rzecz równego dostępu do opieki zdrowotnej i szeroko pojętej równości, Ameryka wspiera równość - powiedział. 

Inne z pytań także nawiązywało do tematu aborcji. Jedna z uczestniczek przypomniała, że w październiku minie druga rocznica wyroku Trybunału Konstytucyjnego, które zaostrza prawo aborcyjne. - Prawo, które zostało przyjęte w Polsce, to jest prawo średniowieczne. Kobiety powinny decydować. Kropka - powiedział Rafał Trzaskowski. 

Pytanie o los polskich kobiet wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego
Pytanie o los polskich kobiet wobec zaostrzenia prawa aborcyjnegoZdjęcia organizatora

Brzezinski: jesteśmy ramię w ramię z Polakami 

Przed zainaugurowaniem Campusu Polska Przyszłości ambasador Mark Brzezinski rozmawiał z reporterem TVN24 Radomirem Witem.

- Jestem tutaj na Campusie, aby przekazać wiadomość o tym, że Amerykanie widzą szczególny potencjał w Polakach. Jest to zdolność reagowania na kryzys szybko, w sposób szeroki. Nie każdy kraj może coś takiego zrobić. W niektórych przypadkach zarządzania kryzysem reakcja jest opóźniona, w Polsce nie. Po 24 lutego ten kraj zjednoczył się szczególnie, jego młodzi ludzie jeździli na granicę, wozili ukraińskie rodziny do miejsc docelowych - czy to Gdynia, czy Kraków, czy Poznań, czy Wrocław - aby dać im schronienie, dach nad głową. To jest specjalna zdolność, która jest czymś charakterystycznym dla Polski, tak jak innowacja, tak jak gospodarka, tak jak wytrzymałość, wytrwałość - mówił ambasador.

Jak dodał, "Polska zjednoczyła się w 2022 roku, aby reaktywnie zmobilizować się, aby wspierać ukraińskich uchodźców". - Amerykanie to widzą i jest to piękne - przyznał.

Mark Brzezinski w rozmowie z Radomirem Witem: jesteśmy ramię w ramię z Polakami
Mark Brzezinski w rozmowie z Radomirem Witem: jesteśmy ramię w ramię z Polakami TVN24

Pytany o jedność NATO wobec rosyjskich działań, Brzezinski powiedział, że amerykański prezydent Joe Biden "utrzymuje jedność celu i wspólną definicję wyzwania". Dodał, że jedność sojuszu jest "sprawą krytyczną".

Odnosząc się do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, powiedział, że "mamy człowieka absolutnie patologicznego, który zarządza inwazją wojskową na suwerenny kraj, a zdjęcia stamtąd wyglądają jak z frontu II wojny światowej". Ambasador stwierdził, że najtrudniejszą częścią jest przewidywanie, co Putin może jeszcze zrobić.

- Ale chcę powiedzieć, jako szef misji dyplomatycznej w Polsce, że jesteśmy gotowi na dowolną możliwość, nasi żołnierze są rozmieszczeni w całym kraju, w polskich bazach, to nie jest przypadek. Mamy nadzieję, że do niczego nie dojdzie, ale Polska jest bezpieczna, jest zabezpieczona, ponieważ jesteśmy gotowi i jesteśmy ramię w ramię z Polakami - podkreślił Brzezinski.

Autorka/Autor:mjz/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcie organizatora

Pozostałe wiadomości
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

Chiny podsycają wojnę w Europie - stwierdził w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Welt am Sonntag" sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem chińska pomoc dla Rosji jest kluczowa w prowadzonej przez ten kraj wojnie w Ukrainie.

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

Źródło:
PAP, "Welt am Sonntag"

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

W piątek Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka po ujawnieniu rozmowy związanej z zawiadomieniem "o możliwości popełnienia przestępstw" przez Zbigniewa Ziobrę. Po zeznaniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Dariusz Joński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury. Rada do spraw Funduszu Sprawiedliwości ma pomysł, żeby fundusz nazwać "Funduszem Tomasza Komendy". Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja.

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Źródło:
PAP, TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sąd w Nowym Meksyku odrzucił w piątek wniosek Aleca Baldwina o oddalenie zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci operatorki Halyny Hutchins w 2021 roku. Decyzja sądu otwiera drogę do bezprecedensowego procesu hollywoodzkiego aktora.

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Źródło:
PAP

Marszałek Senatu złożyła w piątek wizytę w polskiej ambasadzie w Kijowie. Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się również z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą i ministrem obrony Rustemem Umierowem.

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Źródło:
PAP

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Polski podróżnik Mariusz Majewski został skazany w Kongu na dożywotnie więzienie pod zarzutem szpiegostwa - miał przemieszczać się po linii frontu z lokalną bojówką i robić zdjęcia strategicznych miejsc. W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna poinformował, że Majewski "nie jest szpiegiem, należy do klubu podróżników", a "jego zachowania wynikały z nieznajomości miejscowych obyczajów". W sprawie uwięzionego Polaka ma interweniować prezydent Andrzej Duda.

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Źródło:
PAP

Donald Tusk poinformował, że w najbliższych dniach rząd przeanalizuje możliwość otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Chodzi o Bobrowniki. Jak podkreślił, działania te mają pomóc polskim kupcom i przedsiębiorcom, którzy od ponad roku nie mogą prowadzić wymiany handlowej.

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- To nie było funkcjonowanie, jakiego należało oczekiwać od jednostki, która wydaje środki publiczne - powiedział w "#BezKitu" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek, odnosząc się do działań Rządowego Centrum Legislacji za czasów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczuckiego. Wskazał "najbardziej wyrazistą sytuację patologiczną, jaką można sobie wyobrazić".

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Źródło:
TVN24

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Sztab Daniela Obajtka oblepił całe Podkarpacie tysiącami plakatów. Ale spotkać byłego szefa Orlenu w terenie jest trudno. PiS-owska "jedynka" pojawia się bez zapowiedzi w wybranych miejscach, a polityczni konkurenci wprost zarzucają Obajtkowi unikanie wyborców. Ale wyborcza arytmetyka jest nieubłagana. Tylko cud może odebrać Obajtkowi mandat europosła.

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy zakończyła się policyjna interwencja wobec 44-latka, który ulicami Hrubieszowa (Lubelskie) wiózł motorówkę. Jak podała policja, ładunek nie był odpowiednio oznakowany.

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl