TVN24 | Polska

Bielsk Podlaski. Bankomat zablokował kartę 91-latka. Mężczyźnie pomogli policjanci

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Policjanci pomogli 91-latkowi w Bielsku Podlaskim
Policjanci pomogli 91-latkowi w Bielsku Podlaskim
wideo 2/6
Policjanci pomogli seniorowi w Bielsku Podlaskim

Pełniący służbę przy polsko-białoruskiej granicy policjant z Krakowa zwrócił uwagę na starszego mężczyznę, który korzystał z jednego z bankomatów w Bielsku Podlaskim. Okazało się, że bankomat zablokował kartę 91-latka. Bezradny mężczyzna stał i płakał. Funkcjonariusz pomógł mieszkańcowi Podlasia, zrobił mu zakupy i powiadomił o sprawie opiekunkę 91-latka.

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który pełni służbę na granicy polsko-białoruskiej, w trakcie przerwy stanął przed jednym z bankomatów w Bielsku Podlaskim.

- W tym czasie z urządzenia korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza – mówi sierżant sztabowy Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Okazało się, że 91-latek wybrał się na zakupy, bo nie miał już co jeśćMałopolska Policja

Bankomat zablokował mu kartę, policjanci zrobili zakupy

Okazało się, że bankomat zablokował 91-latkowi kartę. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjant, z towarzyszącymi mu funkcjonariuszami, dowiedział się, że ten wybrał się na zakupy, bo nie miał już co jeść.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Tym razem to policjantom zaszkliły się oczy. Szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie – opowiada Izdebski.

Potem odprowadzili 91-latka do mieszkania, a o całej sytuacji powiadomili jego opiekunkę. - To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć - uśmiech i podziękowanie starszego pana przyniosło im nie lada satysfakcję – zaznacza policjant.

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja

Pozostałe wiadomości