Fundacja TVN zebrała ogromne środki na "największy problem dzisiejszych czasów"

Kasia Kieli
Kasia Kieli: jesteśmy niezwykle dumni z Fundacji TVN
Źródło: TVN24

"Budujemy zdrowszy świat" to misja i hasło przewodnie działań Fundacji TVN, które zostało zaprezentowane podczas sobotniego balu. W trakcie licytacji na tym wydarzeniu zebrano ponad pięć milionów złotych. Środki zasilą fundusz przeciwdziałania kryzysowi zdrowia psychicznego. Fundacja TVN w 2024 roku łącznie zgromadziła 32 miliony złotych. - Jesteśmy niezwykle dumni z Fundacji TVN. Myślę, że to tak naprawdę jest centrum wartości, które wyznajemy, wartości bycia razem, dawania czegoś społeczeństwu - powiedziała Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Fundacja TVN powstała w 2001 roku. Jej działania mają na celu poprawę stanu zdrowia chorych dzieci, w szczególności z niepełnosprawnościami.

Organizacja udziela wsparcia finansowego na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt medyczny. Pomaga szpitalom budując nowe kliniki lub remontując już istniejące, aby mogły się w nich leczyć osoby potrzebujące pomocy medycznej. Fundacja TVN mając na uwadze pogarszający się stan zdrowia psychicznego młodych ludzi wybudowała Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka.

"Budujemy zdrowszy świat"

Podczas tegorocznego balu zostało zaprezentowane nowe hasło i misja fundacji: "Budujemy zdrowszy świat". Dochód z licytacji zasili fundusz przeciwdziałania kryzysowi zdrowia psychicznego. Priorytetem mają być innowacyjne badania medyczne, stypendia naukowe, system wsparcia psychologicznego przy szpitalach na terenach popowodziowych. Podczas sobotniego balu zebrano 5 mln 263 tys. zł. Natomiast w 2024 roku łącznie fundacja zgromadziła 32 mln złotych. 

- Jesteśmy niezwykle dumni z Fundacji TVN. Myślę, że to tak naprawdę jest centrum wartości, które wyznajemy, wartości bycia razem, dawania czegoś społeczeństwu. Dzielimy to wszystko z grupą Warner Bros. Discovery - powiedziała Kasi Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

starak
Agnieszka Woźniak-Starak podczas Balu Fundacji TVN. "Zwyczajnie wysiadamy"
Źródło: TVN24

Gerhard Zeiler, prezes Warner Bros. Discovery ds. międzynarodowych podkreślił, że "TVN to nie tylko nadawca telewizyjny". - TVN to coś więcej. Jest bardzo ważny dla Polski i ma wpływ społeczny. I nie bez powodu powstała ta fundacja, bo naprawdę pomaga ludziom, pomaga dzieciom, chce uczynić świat lepszym miejscem. To jest też wartość, którą kieruje się TVN - mówił.  

Zuzanna Lewandowska, prezeska i dyrektor zarządzająca Fundacji TVN podkreśliła, że "od czterech, pięciu lat działamy na to, aby kryzys zdrowia psychicznego w Polsce ulegał zmniejszaniu". 

"Zwyczajnie wysiadamy"

Dziennikarka TVN Agnieszka Woźniak-Starak, odnosząc się do tegorocznego hasła i misji Fundacji TVN, zwróciła uwagę, że żyjemy w bardzo trudnych czasach. - Mamy intensywny świat, dużo bodźców, z którymi nie zawsze sobie radzimy. Wsparcie zdrowia psychicznego jest szalenie ważne, bo zwyczajnie "wysiadamy". To jest największy problem dzisiejszych czasów - oceniła dziennikarka.

- Mamy za duży wybór i za wiele możliwości. W tym też się gubimy i nie potrafimy często z nich korzystać. Młodzi ludzie żyją w bardzo skomplikowanym świecie. Wychowywałam się jednak w świecie, który był trochę prostszy przez to, że był analogowy. Pierwszą komórkę miałam idąc do matury - wspomniała.

karpiel
Sebastian Karpiel-Bułecka na balu Fundacji TVN. "Żyjemy w trudnych czasach"
Źródło: TVN24

"Łatwiej było powiedzieć, że się ma chore serce"

Aktorka Małgorzata Socha odpowiadając na pytanie, dlaczego zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest dziś tak ważne, zauważyła, że od pandemii COVID-19 wiele się zmieniło. - Narosła świadomość w społeczeństwie, że młodzież z wieloma rzeczami sobie może nie poradzić - powiedziała. Podkreśliła też, że "do tej pory sfera psychiczna była trudna, mało się o niej mówiło". - Łatwiej było powiedzieć, że się ma chore serce, niż że ma się problem ze swoją psychiką - przypomniała Socha.

Również i Sebastian Karpiel-Bułecka, piosenkarz, ocenił, że "żyjemy w bardzo trudnych czasach". - Mamy łatwy dostęp do informacji, niekoniecznie tych dobrych. Zwykle właśnie złych. To, co możemy znaleźć w internecie jest raczej smutne, straszne, bo to się najlepiej klika. Do tego internetu mają też dostęp dzieci. To są zagrożenia, które mają wpływ na to, jak dziecko się psychicznie rozwija - wyjaśnił.

Czytaj też: "Wracamy do tradycji, która jest niezwykle ważna"

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: