"Efekt arogancji i ignorancji rządu", "problem nie tylko Polski". Politycy o ataku na pocztę ministra Dworczyka

Źródło:
TVN24
Leszczyna o włamaniu na pocztę Dworczyka: efekt arogancji i ignorancji rządu
Leszczyna o włamaniu na pocztę Dworczyka: efekt arogancji i ignorancji rząduTVN24
wideo 2/8
Leszczyna o włamaniu na pocztę Dworczyka: efekt arogancji i ignorancji rząduTVN24

To pokazuje lichy obraz polskich służb specjalnych, kontrwywiadu, który nie zadbał o to, żeby jeden z ważniejszych urzędników państwa mógł czuć się bezpieczny w korespondencji mailowej - ocenił w "Kawie na ławę" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Goście TVN24 w niedzielę komentowali wyciek danych ze skrzynki mailowej ministra Michała Dworczyka. Zdaniem europosła Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego, ataki hakerskie to "problem nie tylko Polski". 

Informacje o włamaniu na skrzynkę mailową szefa kancelarii premiera, ministra Michała Dworczyka i konto w mediach społecznościowych jego żony pojawiły się w nocy z wtorku na środę. Potwierdził to sam Dworczyk i zapewniał, że łupem ataku hakerów nie padły "żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny". W piątek Dworczyk poinformował, że "nadal prowadzone są ataki na konta jego rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do dzieci".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Do sprawy odnieśli się w "Kawie na ławę": Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Andrzej Dera (kancelaria prezydenta), Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), Włodzmierz Czarzasty (Lewica) oraz Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

"Lichy obraz polskich służb specjalnych"

Zdaniem wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, "najbardziej smutne jest to, że pokazuje to lichy obraz polskich służb specjalnych, kontrwywiadu, który nie zadbał o to, żeby jeden z ważniejszych urzędników państwa mógł czuć się bezpieczny w korespondencji mailowej". - Nawet jeżeli to była skrzynka prywatna, a może przede wszystkim dlatego - ocenił.

Zgorzelski: to pokazało lichy obraz polskich służb specjalnych
Zgorzelski: to pokazało lichy obraz polskich służb specjalnychTVN24

- Jeżeli wyciekają maile, które są prawdziwe lub nie, (…) to pokazuje tylko jedno, że te wszystkie opowieści o sile służb specjalnych za rządów Prawa i Sprawiedliwości można o kant czterech liter potłuc, bo tak naprawdę urzędnicy w państwie polskim nie mogą czuć się bezpiecznie - dodał.

"Efekt arogancji i ignorancji rządu"

Według Izabeli Leszczyny wyciek informacji ze skrzynki ministra "to jest efekt arogancji i ignorancji rządu jednocześnie". - Nie mają kompetentnych służb specjalnych, nie mają kompetentnych wysokich urzędników, nie znają się na procedurach cyberbezpieczeństwa, a w dodatku są aroganccy, to znaczy taki minister Dworczyk uważa, że jego to w ogóle nie dotyczy. Przecież oni są ponad prawem - oceniła posłanka.

"Problem nie tylko Polski, ale całego świata"

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki ocenił, że ataki hakerskie "to jest problem nie tylko Polski, ale całego świata". - Skrzynki najważniejszych instytucji amerykańskich również wielokrotnie niestety trafiały na hakerów - mówił.

Jaki: to problem nie tylko Polski, ale całego świata
Jaki: to problem nie tylko Polski, ale całego świataTVN24

- To jest sprawa, której zapewne tylko nasze służby nie rozwiążą i trzeba zbudować zabezpieczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa we współpracy międzynarodowej państw Zachodu, państw demokratycznych. (…) Potrzebna jest współpraca międzynarodowa i wymiana technologii, bo hakerzy atakują niestety wszystkich - dodał.

Bosak: służby nie dostarczają praktycznego wsparcia

- E-mail w ogóle nie jest narzędziem zbyt bezpiecznym. Jest narzędziem nieszyfrowanym, czy to jest mail prywatny czy publiczny - mówił Krzysztof Bosak.

Jego zdaniem "generalnie bezpieczeństwo poczty służbowej w Polsce jest często na niższym poziomie niż poczty prywatnej, dlatego że komercyjne serwery udostępniają w tej chwili dwuskładnikowe logowanie, natomiast poczta służbowa często działa wolniej, nie ma dwuskładniowego logowania".

- Warto dodać, że właściwie służby w tej chwili żadnego praktycznego wsparcia politykom w zakresie zachowania bezpieczeństwa nie tylko nie dostarczają, ale nie dają możliwości stworzenia prywatnych kont e-mail - zwrócił uwagę.

Dera: politycy powinni uważać, co mają na skrzynkach

Minister w kancelarii prezydenta Andrzej Dera powiedział, że "ataki hakerów pojawiają się na najważniejsze instytucje rządowe i finansowe w całym świecie". - To jest pole walki dotyczące cyberbezpieczeństwa i z tym mają wszyscy problemy. Każdego z nas to może spotkać - dodał.

Dera: każdy z polityków powinien uważać, co ma na skrzynce mailowej
Dera: każdy z polityków powinien uważać, co ma na skrzynce mailowejTVN24

- Druga rzecz, fundamentalna. Dokumenty ściśle tajne, tajne, poufne są bardzo bezpieczne. One nie przechodzą drogą elektroniczną. W związku z powyższym nie ma żadnej możliwości, żeby ktoś się włamał na tę stronę - ocenił.

- Trzeba uważać. Każdy z nas, polityków, powinien uważać, co ma na skrzynce prywatnej, a co ma na skrzynce służbowej - podkreślił gość TVN24.

"Źle się stało z każdej strony"

W opinii wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego "źle się stało z każdej strony".

- Jedyna rzecz, która mnie interesuje, to to, co zrobić i czy zostaną zrobione kroki w tym kierunku, żeby jak najbardziej w przyszłości takie rzeczy się nie zdarzały - dodał.

Dera o słowach Baracka Obamy

Goście "Kawy na ławę" odnieśli się do słów byłego prezydenta USA Baracka Obamy, który w wywiadzie dla CNN krytycznie odniósł się do sytuacji w Polsce. - Gdy popatrzymy na takie miejsca, jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. A jednak jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne - mówił Obama.

Zdaniem Andrzeja Dery, "demokracja jest wtedy, kiedy obywatele w wolnych, suwerennych i bezpośrednich wyborach decydują o tym, kto ma rządzić". - Nie zgadzam się z taką definicją demokracji, którą stosuje nasza opozycja, w szczególności Platforma Obywatelska, że demokracja jest tylko wtedy, kiedy oni rządzą. Kiedy oni nie rządzą, to już demokracja jest łamana - mówił.

Według prezydenckiego ministra, demokracja "to jest cały system prawny umożliwiający obywatelom wybór". – To nie jest tak, że jak rządzi prawica, to demokracji nie ma, a jak rządzi obóz liberalno-lewicowy, to wtedy jest – dodał.

Bosak: mamy w Polsce demokrację

- Jestem przekonany, że mamy w Polsce demokrację, chociaż bardzo niedoskonałą. Ona miała swoje niedoskonałości niezależnie, który rząd rządził – mówił Krzysztof Bosak.

Polityk Konfederacji zaznaczył, że w ciągu kilku lat rozmawiał z zagranicznymi dziennikarzami, którzy prosili go o wypowiedź w kwestii sytuacji wewnętrznej w Polsce. - W mediach międzynarodowych interpretację sytuacji w Polsce czy na Węgrzech dyktuje międzynarodowa intelektualna elita lewicowa. Oni mają pewne klisze, przez które odczytują nasze sytuacje – ocenił.

- Jedną z tych klisz jest to, że przez Europę przelewa się fala populizmów albo fala nacjonalizmów. Oni na bazie pojedynczego przypadku – brexitu – dobudowali sobie, że cała sytuacja w Europie idzie w prawicową stronę – dodał.

Leszczyna: powiedział to, co po cichu mówią wszyscy

Zdaniem Izabeli Leszczyny "Barack Obama powiedział głośno to, co po cichu mówią wszyscy przywódcy demokratycznego świata".

- Mógł tak powiedzieć, bo w czasie rządów PiS-u jest zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o wolności obywatelskie i demokrację, niż było w czasie Platformy Obywatelskiej.

Zgorzelski: marka Polski straciła kompletnie na wartości

- Jest coś takiego w wymiarze międzynarodowym, jak reputacja kraju. Jest coś takiego, jak od 2004 roku wspólnie budowana przez nas, przez obywateli przede wszystkim, marka Polski – zwrócił uwagę wicemarszałek Zgorzelski.

- Ta marka była budowana zarówno w wymiarze międzynarodowym, gospodarczym, w postrzeganiu świata, przynależności do wolnego, europejskiego świata. To wszystko było mozolnie przez społeczeństwo obywatelskie naszego kraju budowane. Jak przyszli do władzy "Janusze" dyplomacji, to okazuje się, że ta marka straciła kompletnie na wartości – ocenił.

"Jest robiony klimat, którego ludzie obiektywnie myślący nie rozumieją"

Według wicemarszałka Czarzastego, w Polsce "jest robiony klimat w wielu sprawach, którego ludzie obiektywnie myślący nie rozumieją". - Jeżeli minister sprawiedliwości mówi o zarzutach prezesa NIK-u w stosunku do określonych polityków, mówi bez żadnej rozprawy sądowej, że ci ludzie są niewinni, to daje świadectwo, że jednym wolno wszystko, a drugim nie wolno nic – powiedział, odnosząc się do słów ministra Zbigniewa Ziobry, dotyczących zawiadomienia NIK ws. wyborów kopertowych.

- Jeżeli prezydent kraju daje decyzję o uniewinnieniu człowieka, który jeszcze nie został skazany, a ten człowiek przypadkiem jest szefem służb w Polsce, to czy jak ktoś to ogląda - bez względu na to, czy się nazywa Obama, czy się nie nazywa Obama – to myśli, że to jest normalna sytuacja? - pytał polityk Lewicy.

"To przede wszystkim świadczy o nim, a nie o Polsce"

Patryk Jaki podkreślił, że "autorytaryzm to system, w którym każda instytucja jest w jednych rękach o charakterystyce totalitarnej".

Odnosząc się do pojawiających się porównań rządów PiS w Polsce do władzy Alaksandra Łukaszenki na Białorusi, Jaki pytał, "czy my dzisiaj żyjemy w takim państwie", zwracając uwagę na przemoc stosowaną przez reżim białoruskiego prezydenta wobec opozycji.

- Jeżeli Barack Obama, szacowny polityk, opowiada takie banialuki, to to przede wszystkim świadczy o nim, a nie o Polsce – dodał.

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Pamiętajmy dziś o tych, którzy odważnie i z wyobraźnią zaczęli naszą drogę do Unii. Tych, którzy psuli i psują, a dzisiaj przed kamerami stroją dumne miny, nie będę wspominał. Szkoda święta - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Źródło:
tvn24.pl

Uczestnicy Konferencji Parlamentarnej Morza Bałtyckiego wyrazili we wtorek przekonanie, że pokój w Unii Europejskiej zależy od zabezpieczenia wschodniej granicy. Fińscy deputowani zwracają przy tym uwagę, że Rosja prowadzi wojnę hybrydową na granicy ich kraju.

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Źródło:
PAP

Zaprosiłem pana premiera, niestety szef rządu nie skorzystał z mojego zaproszenia, ale wierzę w to, że naszą politykę dalszego uczestnictwa w Unii Europejskiej będziemy z powodzeniem rozwijali razem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Tegoroczne wakacje w Turcji cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez Kaana Kavaloglu, prezesa Śródziemnomorskiego Stowarzyszenia Hotelarzy i Operatorów Turystycznych (AKTOB). Jak podkreślił, odnotowano rekordowy wzrost liczby wczesnych rezerwacji w tym kraju. Kavaloglu określił przy tym Polskę mianem "niespodzianki roku".

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Źródło:
tvn24.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca. Ale już dziś wiadomo, że w kolejnej kadencji europarlamentu zabraknie kilkunastu znanych polityków. Niektórzy z nich zasiadali w tej unijnej instytucji od dwudziestu lat. Część sama zapowiedziała przejście na emeryturę, dla innych zabrakło miejsca na listach.

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Źródło:
tvn24.pl, PAP, "Gazeta Wyborcza"

Przed 1,5 miesiąca obowiązania przepisów tymczasowo zajęto 934 pojazdy mechaniczne - przekazała redakcji biznesowej tvn24.pl Komenda Główna Policji. Chodzi o konfiskatę aut pijanych kierowców. Jednocześnie w rządzie trwają prace nad złagodzeniem regulacji obowiązujących od 14 marca.

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Źródło:
tvn24.pl

W mieście Meizhou w chińskiej prowincji Guangdong zawaliła się część autostrady. Samochody spadały ze zbocza z wysokości kilkunastu metrów do głębokiego zapadliska. Nie żyją 24 osoby, kilkadziesiąt jest rannych. W ostatnim czasie region ten nawiedziły ulewne opady deszczu.

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Źródło:
PAP, China Daily, BBC, AP

Z magazynów w dwóch głównych bazach kolumbijskiej armii zniknęło ponad milion sztuk amunicji wszelkiego rodzaju, w tym tysiące pocisków przeciwczołgowych i RPG - przekazał prezydent Kolumbii Gustavo Petro.

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Źródło:
PAP

Amerykański myśliwiec F-16 rozbił się we wtorek w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk. Pilot katapultował się ze spadającej maszyny. Władze zaapelowały do osób, które nie należą do personelu ratowniczego, aby unikały obszaru katastrofy, gdyż na pokładzie samolotu znajdowały się niebezpieczne chemikalia.

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Źródło:
PAP

Podczas tegorocznej majówki pogoda dopisuje i przynajmniej część Polaków wykorzysta ten czas na zorganizowanie grilla z rodziną lub znajomymi. Żeby nie zepsuć sobie odpoczynku, warto pamiętać, że nie wszędzie grillować swobodnie możemy, a za złamanie przepisów mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Wypadek z udziałem dwóch samochodów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Ranne zostały trzy osoby. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Droga w kierunku Legnicy jest zablokowana.

Wypadek na autostradzie pod Wrocławiem. Trzy osoby ranne

Wypadek na autostradzie pod Wrocławiem. Trzy osoby ranne

Źródło:
tvn24.pl

Praca musi nam zostawić trochę czasu na życie, na miłość, na siebie i czasu dla rodziny - powiedziała podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. I zapewniła, że model czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest możliwy. - Pracujemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby pracować - dodała.

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy weszli do banku z pistoletem na wodę i żartowali, że dokonują napadu. Pracownikom nie było do śmiechu, uruchomili procedurę napadową. Na miejsce przyjechała policja.

Weszli do banku z pistoletem na wodę, żartowali, że to napad

Weszli do banku z pistoletem na wodę, żartowali, że to napad

Źródło:
tvn24.pl, Policja Pomorska, PAP

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Portugalię w pierwszym kwartale 2024 roku przekroczyła trzy miliony - wynika ze wstępnych danych tamtejszego Narodowego Instytutu Statystycznego (INE). To najlepszy wynik za pierwszy kwartał w historii tego kraju.

Fala turystów. Europejski kraj pobił rekord

Fala turystów. Europejski kraj pobił rekord

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W części kraju porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Obowiązują też ostrzeżenia przed roztopami. Synoptycy wydali również prognozę zagrożeń, z której wynika, że w niektórych regionach w kolejnych dniach może zagrzmieć.

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW
Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dokładnie 20 lat temu Polska, wraz z dziewięcioma innymi krajami, stała się członkiem Unii Europejskiej. Dziś politycy komentują rocznicę tego wydarzenia w mediach społecznościowych.

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

Źródło:
tvn24.pl

Każde złamanie prawa zostanie rozliczone - oznajmił minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński we wpisie w mediach społecznościowych. Odniósł się w nim do dzisiejszej publikacji RMF FM, w której portal pisze, że "prezes Prawa i Sprawiedliwości ma odpowiedzieć za zniszczenie i kradzież wieńca sprzed pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej". Wniosek o uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego miał już wpłynąć do Sejmu.

Kierwiński o immunitecie Kaczyńskiego: każde złamanie prawa zostanie rozliczone

Kierwiński o immunitecie Kaczyńskiego: każde złamanie prawa zostanie rozliczone

Źródło:
tvn24.pl, tvnwarszawa.pl, RMF FM

Minister w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski pouczał w radiowym wywiadzie, że to nie Rada Ministrów "wyznacza prezydentowi tematy i zakres rozmów" oraz że konstytucja "mówi o współdziałaniu". Co do współpracy prezydenta z rządem wypowiedział się już jednak kiedyś Trybunał Konstytucyjny. Przypominamy, co orzekł.

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Źródło:
Konkret24

Z ministerstwa funduszy w czwartek niespodziewanie odeszła Małgorzata Szczepańska, która kierowała departamentem nadzorującym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w czasie, gdy doszło do afery NCBR - ustalił tvn24.pl. Nasze informacje potwierdziła szefowa tego resortu Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która powiedziała, że urzędniczka odeszła "przez NCBR". - Będzie trzęsienie ziemi. Była królową, która decydowała o rozdzielaniu miliardów i mówiła dyrektorom NCBR, co mają robić - mówi nasz informator.

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Źródło:
tvn24.pl

Jaki gest w polskim alfabecie palcowym symbolizuje literę "a"? Czy jest to wystawiony w górę mały palec, kciuk skierowany w dół, rozprostowana dłoń czy może zaciśnięta dłoń? Na takie pytanie za 125 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadał Mateusz Kobos z Bytomia.

"Milionerzy". Gest, który symbolizuje literę "a" - pytanie za 125 tysięcy złotych

"Milionerzy". Gest, który symbolizuje literę "a" - pytanie za 125 tysięcy złotych

Źródło:
Milionerzy TVN
Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Były prezes Orlen Trading Switzerland Samer A. na razie nie został wezwany przez prokuraturę, w związku z czym nie wiadomo, gdzie przebywa - powiedziała prokurator regionalna w Warszawie Małgorzata Adamajtys. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk przekazał, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dlaczego wobec Libańczyka zastosowano poręczenie majątkowe.

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Źródło:
PAP, TVN24, RMF FM

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o przekazaniu do windykacji kary pieniężnej od Radia ZET. Chodzi o kwotę 476 tysięcy złotych. Wcześniej szef KRRiT podobne decyzje podjął wobec spółki TVN S.A. oraz radia TOK FM. Działaniom Macieja Świrskiego sprzeciwiają się organizacje dziennikarskie.

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24