"Efekt arogancji i ignorancji rządu", "problem nie tylko Polski". Politycy o ataku na pocztę ministra Dworczyka

Źródło:
TVN24
Leszczyna o włamaniu na pocztę Dworczyka: efekt arogancji i ignorancji rządu
Leszczyna o włamaniu na pocztę Dworczyka: efekt arogancji i ignorancji rząduTVN24
wideo 2/8
Leszczyna o włamaniu na pocztę Dworczyka: efekt arogancji i ignorancji rząduTVN24

To pokazuje lichy obraz polskich służb specjalnych, kontrwywiadu, który nie zadbał o to, żeby jeden z ważniejszych urzędników państwa mógł czuć się bezpieczny w korespondencji mailowej - ocenił w "Kawie na ławę" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Goście TVN24 w niedzielę komentowali wyciek danych ze skrzynki mailowej ministra Michała Dworczyka. Zdaniem europosła Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego, ataki hakerskie to "problem nie tylko Polski". 

Informacje o włamaniu na skrzynkę mailową szefa kancelarii premiera, ministra Michała Dworczyka i konto w mediach społecznościowych jego żony pojawiły się w nocy z wtorku na środę. Potwierdził to sam Dworczyk i zapewniał, że łupem ataku hakerów nie padły "żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny". W piątek Dworczyk poinformował, że "nadal prowadzone są ataki na konta jego rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do dzieci".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Do sprawy odnieśli się w "Kawie na ławę": Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Andrzej Dera (kancelaria prezydenta), Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), Włodzmierz Czarzasty (Lewica) oraz Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

"Lichy obraz polskich służb specjalnych"

Zdaniem wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, "najbardziej smutne jest to, że pokazuje to lichy obraz polskich służb specjalnych, kontrwywiadu, który nie zadbał o to, żeby jeden z ważniejszych urzędników państwa mógł czuć się bezpieczny w korespondencji mailowej". - Nawet jeżeli to była skrzynka prywatna, a może przede wszystkim dlatego - ocenił.

Zgorzelski: to pokazało lichy obraz polskich służb specjalnych
Zgorzelski: to pokazało lichy obraz polskich służb specjalnychTVN24

- Jeżeli wyciekają maile, które są prawdziwe lub nie, (…) to pokazuje tylko jedno, że te wszystkie opowieści o sile służb specjalnych za rządów Prawa i Sprawiedliwości można o kant czterech liter potłuc, bo tak naprawdę urzędnicy w państwie polskim nie mogą czuć się bezpiecznie - dodał.

"Efekt arogancji i ignorancji rządu"

Według Izabeli Leszczyny wyciek informacji ze skrzynki ministra "to jest efekt arogancji i ignorancji rządu jednocześnie". - Nie mają kompetentnych służb specjalnych, nie mają kompetentnych wysokich urzędników, nie znają się na procedurach cyberbezpieczeństwa, a w dodatku są aroganccy, to znaczy taki minister Dworczyk uważa, że jego to w ogóle nie dotyczy. Przecież oni są ponad prawem - oceniła posłanka.

"Problem nie tylko Polski, ale całego świata"

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki ocenił, że ataki hakerskie "to jest problem nie tylko Polski, ale całego świata". - Skrzynki najważniejszych instytucji amerykańskich również wielokrotnie niestety trafiały na hakerów - mówił.

Jaki: to problem nie tylko Polski, ale całego świata
Jaki: to problem nie tylko Polski, ale całego świataTVN24

- To jest sprawa, której zapewne tylko nasze służby nie rozwiążą i trzeba zbudować zabezpieczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa we współpracy międzynarodowej państw Zachodu, państw demokratycznych. (…) Potrzebna jest współpraca międzynarodowa i wymiana technologii, bo hakerzy atakują niestety wszystkich - dodał.

Bosak: służby nie dostarczają praktycznego wsparcia

- E-mail w ogóle nie jest narzędziem zbyt bezpiecznym. Jest narzędziem nieszyfrowanym, czy to jest mail prywatny czy publiczny - mówił Krzysztof Bosak.

Jego zdaniem "generalnie bezpieczeństwo poczty służbowej w Polsce jest często na niższym poziomie niż poczty prywatnej, dlatego że komercyjne serwery udostępniają w tej chwili dwuskładnikowe logowanie, natomiast poczta służbowa często działa wolniej, nie ma dwuskładniowego logowania".

- Warto dodać, że właściwie służby w tej chwili żadnego praktycznego wsparcia politykom w zakresie zachowania bezpieczeństwa nie tylko nie dostarczają, ale nie dają możliwości stworzenia prywatnych kont e-mail - zwrócił uwagę.

Dera: politycy powinni uważać, co mają na skrzynkach

Minister w kancelarii prezydenta Andrzej Dera powiedział, że "ataki hakerów pojawiają się na najważniejsze instytucje rządowe i finansowe w całym świecie". - To jest pole walki dotyczące cyberbezpieczeństwa i z tym mają wszyscy problemy. Każdego z nas to może spotkać - dodał.

Dera: każdy z polityków powinien uważać, co ma na skrzynce mailowej
Dera: każdy z polityków powinien uważać, co ma na skrzynce mailowejTVN24

- Druga rzecz, fundamentalna. Dokumenty ściśle tajne, tajne, poufne są bardzo bezpieczne. One nie przechodzą drogą elektroniczną. W związku z powyższym nie ma żadnej możliwości, żeby ktoś się włamał na tę stronę - ocenił.

- Trzeba uważać. Każdy z nas, polityków, powinien uważać, co ma na skrzynce prywatnej, a co ma na skrzynce służbowej - podkreślił gość TVN24.

"Źle się stało z każdej strony"

W opinii wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego "źle się stało z każdej strony".

- Jedyna rzecz, która mnie interesuje, to to, co zrobić i czy zostaną zrobione kroki w tym kierunku, żeby jak najbardziej w przyszłości takie rzeczy się nie zdarzały - dodał.

Dera o słowach Baracka Obamy

Goście "Kawy na ławę" odnieśli się do słów byłego prezydenta USA Baracka Obamy, który w wywiadzie dla CNN krytycznie odniósł się do sytuacji w Polsce. - Gdy popatrzymy na takie miejsca, jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. A jednak jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne - mówił Obama.

Zdaniem Andrzeja Dery, "demokracja jest wtedy, kiedy obywatele w wolnych, suwerennych i bezpośrednich wyborach decydują o tym, kto ma rządzić". - Nie zgadzam się z taką definicją demokracji, którą stosuje nasza opozycja, w szczególności Platforma Obywatelska, że demokracja jest tylko wtedy, kiedy oni rządzą. Kiedy oni nie rządzą, to już demokracja jest łamana - mówił.

Według prezydenckiego ministra, demokracja "to jest cały system prawny umożliwiający obywatelom wybór". – To nie jest tak, że jak rządzi prawica, to demokracji nie ma, a jak rządzi obóz liberalno-lewicowy, to wtedy jest – dodał.

Bosak: mamy w Polsce demokrację

- Jestem przekonany, że mamy w Polsce demokrację, chociaż bardzo niedoskonałą. Ona miała swoje niedoskonałości niezależnie, który rząd rządził – mówił Krzysztof Bosak.

Polityk Konfederacji zaznaczył, że w ciągu kilku lat rozmawiał z zagranicznymi dziennikarzami, którzy prosili go o wypowiedź w kwestii sytuacji wewnętrznej w Polsce. - W mediach międzynarodowych interpretację sytuacji w Polsce czy na Węgrzech dyktuje międzynarodowa intelektualna elita lewicowa. Oni mają pewne klisze, przez które odczytują nasze sytuacje – ocenił.

- Jedną z tych klisz jest to, że przez Europę przelewa się fala populizmów albo fala nacjonalizmów. Oni na bazie pojedynczego przypadku – brexitu – dobudowali sobie, że cała sytuacja w Europie idzie w prawicową stronę – dodał.

Leszczyna: powiedział to, co po cichu mówią wszyscy

Zdaniem Izabeli Leszczyny "Barack Obama powiedział głośno to, co po cichu mówią wszyscy przywódcy demokratycznego świata".

- Mógł tak powiedzieć, bo w czasie rządów PiS-u jest zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o wolności obywatelskie i demokrację, niż było w czasie Platformy Obywatelskiej.

Zgorzelski: marka Polski straciła kompletnie na wartości

- Jest coś takiego w wymiarze międzynarodowym, jak reputacja kraju. Jest coś takiego, jak od 2004 roku wspólnie budowana przez nas, przez obywateli przede wszystkim, marka Polski – zwrócił uwagę wicemarszałek Zgorzelski.

- Ta marka była budowana zarówno w wymiarze międzynarodowym, gospodarczym, w postrzeganiu świata, przynależności do wolnego, europejskiego świata. To wszystko było mozolnie przez społeczeństwo obywatelskie naszego kraju budowane. Jak przyszli do władzy "Janusze" dyplomacji, to okazuje się, że ta marka straciła kompletnie na wartości – ocenił.

"Jest robiony klimat, którego ludzie obiektywnie myślący nie rozumieją"

Według wicemarszałka Czarzastego, w Polsce "jest robiony klimat w wielu sprawach, którego ludzie obiektywnie myślący nie rozumieją". - Jeżeli minister sprawiedliwości mówi o zarzutach prezesa NIK-u w stosunku do określonych polityków, mówi bez żadnej rozprawy sądowej, że ci ludzie są niewinni, to daje świadectwo, że jednym wolno wszystko, a drugim nie wolno nic – powiedział, odnosząc się do słów ministra Zbigniewa Ziobry, dotyczących zawiadomienia NIK ws. wyborów kopertowych.

- Jeżeli prezydent kraju daje decyzję o uniewinnieniu człowieka, który jeszcze nie został skazany, a ten człowiek przypadkiem jest szefem służb w Polsce, to czy jak ktoś to ogląda - bez względu na to, czy się nazywa Obama, czy się nie nazywa Obama – to myśli, że to jest normalna sytuacja? - pytał polityk Lewicy.

"To przede wszystkim świadczy o nim, a nie o Polsce"

Patryk Jaki podkreślił, że "autorytaryzm to system, w którym każda instytucja jest w jednych rękach o charakterystyce totalitarnej".

Odnosząc się do pojawiających się porównań rządów PiS w Polsce do władzy Alaksandra Łukaszenki na Białorusi, Jaki pytał, "czy my dzisiaj żyjemy w takim państwie", zwracając uwagę na przemoc stosowaną przez reżim białoruskiego prezydenta wobec opozycji.

- Jeżeli Barack Obama, szacowny polityk, opowiada takie banialuki, to to przede wszystkim świadczy o nim, a nie o Polsce – dodał.

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

TikTok w Stanach Zjednoczonych przestał działać. Wcześniej kierownictwo firmy podało, że jeśli administracja prezydenta USA Joe Bidena nie wyda natychmiast zapewnienia, że nie będzie egzekwowała prawa dotyczącego TikToka, aplikacja zostanie wyłączona w USA 19 stycznia. Z kolei Donald Trump zapowiedział, że gdy obejmie urząd prezydenta, "najpewniej" zawiesi zakaz na 90-dni.

Zakaz wszedł w życie. "Nie możecie na razie używać" aplikacji

Zakaz wszedł w życie. "Nie możecie na razie używać" aplikacji

Źródło:
PAP, Reuters

Nigeria została przyjęta jako kraj partnerski do międzynarodowej grupy BRICS, stając się obok RPA, Egiptu, Etiopii i Ugandy piątym krajem afrykańskim obecnym w tym sojuszu. Status partnerski pozwala Nigerii uczestniczyć w spotkaniach i wydarzeniach BRICS, ale nie przyznaje pełnych przywilejów członkowskich, takich jak prawo głosu.

Kolejne afrykańskie państwo dołącza do BRICS

Kolejne afrykańskie państwo dołącza do BRICS

Źródło:
PAP

Rozejm między Hamasem a Izraelem, który miał wejść w życie o 8.30 (7:30 czasu polskiego), nie zostanie wdrożony do czasu, aż palestyńska organizacja nie spełni wymaganych warunków - przekazał rzecznik izraelskich sił zbrojnych. Dodał, że "Siły Obronne Izraela kontynuują ataki w Strefie Gazy, dopóki Hamas nie wypełni swoich zobowiązań". Nad ranem w Strefie Gazy słychać było syreny alarmowe oraz wybuchy.

Rozejmu nie ma. Izrael kontynuuje ataki, nad miastem chmura dymu

Rozejmu nie ma. Izrael kontynuuje ataki, nad miastem chmura dymu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

W północnej części Nigerii doszło do eksplozji przewróconej cysterny z paliwem. Jak podaje AFP, powołując się na lokalne władze, w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 70 osób, a wiele zostało rannych. Wśród ofiar są osoby, które zgromadziły się wokół pojazdu, by zebrać rozlane na drodze paliwo.

"Zgromadził się tłum, aby zebrać paliwo". Nie żyje 70 osób

"Zgromadził się tłum, aby zebrać paliwo". Nie żyje 70 osób

Źródło:
PAP

Donald Trump przyjechał w sobotę wieczorem do Waszyngtonu, gdzie w poniedziałek ma odbyć się inauguracja jego prezydentury. W tym samym czasie na ulice stolicy Stanów Zjednoczonych wyszedł Marsz Ludu, który od lat protestuje przeciwko działaniom Trumpa. Do demonstracji doszło także w innych miastach USA.

"Jestem wściekła, smutna i przytłoczona". Protesty przeciwko prezydenturze Trumpa

"Jestem wściekła, smutna i przytłoczona". Protesty przeciwko prezydenturze Trumpa

Źródło:
BBC, AP

Siły ukraińskie opuściły teren zakładu materiałów ogniotrwałych w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim. Punkt ten - jak pisze portal Ukraińska Prawda - był ich "niezawodną fortyfikacją". Walki o Czasiw Jar trwają od kwietnia zeszłego roku. Rosja rzuciła na ten odcinek co najmniej 10 tysięcy żołnierzy.

Siły ukraińskie opuściły "niezawodną fortyfikację"

Siły ukraińskie opuściły "niezawodną fortyfikację"

Źródło:
Suspilne, NV, Ukraińska Prawda, tvn24.pl

Do Polski dotarło 28 najnowszych czołgów Abrams. "Po transporcie drogą morską, przejdą przegląd, a potem trafią na służbę do Wojska Polskiego. Docelowo będziemy mieć 250 takich Abramsów" - przekazał minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz.

Najnowsze Abramsy już w Polsce. Szef MON: docelowo będziemy mieć 250 takich czołgów

Najnowsze Abramsy już w Polsce. Szef MON: docelowo będziemy mieć 250 takich czołgów

Źródło:
PAP
"Melania, ojej, co ona musi znosić!"

"Melania, ojej, co ona musi znosić!"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policyjny wolontariusz z Indii został skazany za gwałt i morderstwo 31-letniej lekarki w szpitalu we wschodniej części Kalkuty - podała agencja Reutera. Proces w sprawie przestępstwa był przyspieszony, a sprawcy grozi dożywocie lub kara śmierci. Zbrodnia wywołała ogólnokrajowe oburzenie brakiem bezpieczeństwa kobiet w Indiach.

Zbrodnia "najrzadsza z rzadkich". Policyjnemu wolontariuszowi grozi kara śmierci

Zbrodnia "najrzadsza z rzadkich". Policyjnemu wolontariuszowi grozi kara śmierci

Źródło:
Reuters

Serce mi pęka z trwogi, kiedy czytam te straszne wpisy kierowane do Ciebie - napisał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Swój wpis skierował do prezydentki Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, wobec której pojawiły się w internecie groźby, nawiązujące między innymi do zabójstwa wcześniejszego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przez nożownika podczas finału WOŚP sześć lat temu.

"Serce mi pęka z trwogi". Owsiak reaguje na wpis Dulkiewicz

"Serce mi pęka z trwogi". Owsiak reaguje na wpis Dulkiewicz

Źródło:
PAP

Inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę trwa już 1060 dni. W rosyjskim ataku na Kijów zginęły trzy osoby, a w ataku na Zaporoże rannych zostało 10 osób. Poważnie uszkodzona została też zaporoska katedra. Ukraińcy z kolei uderzyli w bazę paliwową w rosyjskim obwodzie tulskim. Analitycy ukraińskiego projektu DeepState, który monitoruje sytuację na froncie, informują o postępach wojsk rosyjskich w obwodzie donieckim. Podsumowujemy, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Atak na Zaporoże, siły rosyjskie są coraz bliżej ważnego bastionu

Atak na Zaporoże, siły rosyjskie są coraz bliżej ważnego bastionu

Źródło:
PAP, Reuters, NV, tvn24.pl

W sobotnim losowaniu Lotto ponownie żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać 16 milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 18 stycznia 2025 roku.

Duża kumulacja w Lotto

Duża kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Do tej pory przyzwyczailiśmy się do życia w świecie liberalnym, gdzie prawo międzynarodowe jest przestrzegane, teraz ten czas się kończy - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych w rządzie PiS Jacek Czaputowicz, odpowiadając na pytanie, co się zmieni po inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w USA. Były szef MSZ dodał, że Trump "przychodzi w dużo gorszej sytuacji" niż, gdy kończył swoją poprzednią kadencję w 2020 roku.

Donald Trump "musi przyjąć te zasady gry, które w międzyczasie się wytworzyły"

Donald Trump "musi przyjąć te zasady gry, które w międzyczasie się wytworzyły"

Źródło:
TVN24

Troje Polaków utonęło przy jednej z plaż przylądka Punta Cana na wschodzie Dominikany. Wśród ofiar śmiertelnych jest też Portugalczyk. Z wody uratowano obywatela Rosji. Informację w tej sprawie potwierdziło nam Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Tragedia w kurorcie. Znaleźli ciało trzeciego Polaka

Tragedia w kurorcie. Znaleźli ciało trzeciego Polaka

Aktualizacja:
Źródło:
RMF24, PAP

W sobotę doszło do zawalenia się wyciągu narciarskiego w hiszpańskim ośrodku Astun w regionie Aragonia. 10 osób zostało rannych - podał dziennik El Pais. Akcja ratunkowa została zakończona.

Runął wyciąg narciarski. "Widziałem kilkadziesiąt osób skaczących ze znacznych wysokości"

Runął wyciąg narciarski. "Widziałem kilkadziesiąt osób skaczących ze znacznych wysokości"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP, elpais.com

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w Maminie (powiat makowski). 62-letni mężczyzna kierowca śmieciarki położył się pod nią, by sprawdzić usterkę. Auto się stoczyło i najechało na niego. Zmarł w szpitalu.

Tragiczny wypadek przy pracy, nie żyje kierowca śmieciarki

Tragiczny wypadek przy pracy, nie żyje kierowca śmieciarki

Źródło:
tvnwarszawa.pl/policja Maków Mazowiecki

Hodowle psów, często pseudohodowle, nie są wystarczająco uregulowane. Nawet jeśli się zarejestrują, to nikt ich nie sprawdza - chyba że wyjdzie na jaw, że taka hodowla to umieralnia albo nawet cmentarz. Wtedy jest już często za późno. Obrońcy zwierząt apelują do Sejmu, by to zmienił.

Pseudohodowle wciąż mają się dobrze. Niepotrzebne psy w jednej z nich zostały skazane na śmierć z głodu w piwnicy

Pseudohodowle wciąż mają się dobrze. Niepotrzebne psy w jednej z nich zostały skazane na śmierć z głodu w piwnicy

Źródło:
Fakty TVN

Czy Julia Wieniawa jest milionerką? Przyznaje, że tak. Młoda artystka gra, śpiewa i działa w mediach społecznościowych. Zadebiutowała w wieku 14 lat. O szczegółach zarobków nie chce mówić, bo według niej "pieniądze lubią ciszę". Wieniawa przyznaje, że czasem ulega fanaberiom, ale zaczęła to robić dopiero, gdy osiągnęła "podstawę finansową". - Często ludzie, jak zarobią pierwsze większe pieniądze, to już wtedy idą kupić sobie drogi samochód, albo drogą torebkę - stwierdza.

"Jestem milionerką". Woli mówić o liczbach na social mediach niż na koncie

"Jestem milionerką". Woli mówić o liczbach na social mediach niż na koncie

Źródło:
tvn24.pl

Warunki drogowe w niedzielę rano są trudne na znacznym obszarze Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami. Widzialność spadła nawet do 100 metrów. Dodatkowo w wielu miejscach jezdnie mogą być śliskie.

Na drogach ledwo widać. Ostrzeżenia w wielu województwach

Na drogach ledwo widać. Ostrzeżenia w wielu województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

W wieku 69 lat zmarł producent telewizyjny Ryszard Sibilski. Był mężem wokalistki Ewy Bem, która poinformowała o jego śmierci w mediach społecznościowych. W przeszłości współtworzył stację TVN i zasiadał w radzie nadzorczej Grupy ITI. Kierował również Endemol Shine Polska.

Nie żyje Ryszard Sibilski. Producent telewizyjny miał 69 lat

Nie żyje Ryszard Sibilski. Producent telewizyjny miał 69 lat

Źródło:
PAP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi w najróżniejszych zakątkach świata. W ramach 33. Finału zarejestrowanych zostało 95 zagranicznych sztabów. - Jesteśmy prawie gotowi - mówił w TVN24 szef sztabu na Bali Andrzej Jakubowski. Anna Tomala, organizatorka z Melbourne, przypomniała, że to już dziewiąty Finał w Australii, a ludzie "zawsze na ten dzień czekają".

Pierogi na Bali, impreza "po naszemu" w Melbourne. Zagraniczne sztaby WOŚP w pełnej gotowości

Pierogi na Bali, impreza "po naszemu" w Melbourne. Zagraniczne sztaby WOŚP w pełnej gotowości

Źródło:
tvn24.pl

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło legendarne zdjęcie Chrisa Niedenthala, symbol stanu wojennego w Polsce. Razem z fotografem wystawili je Lena i Filip Sosnowscy. - WOŚP pomogła uratować nam życie i zdrowie. Dziś mamy cztery lata i chcemy (przy małej pomocy rodziców) podziękować oraz oddać choć promil dobra, które nas spotkało - czytamy w opisie aukcji.

Legendarne zdjęcie na aukcji WOŚP

Legendarne zdjęcie na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku gra na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. W zbiórkę angażują się również ci, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego. - Czas płaczu, niedowierzań, pytań "dlaczego ja", już minął. Próbuję wszystkie negatywne emocje przekształcić w coś fajnego, dobrego - zaznaczyła w rozmowie z TVN24 Joanna Nalepa Magdziak, wolontariuszka sztabu w Toronto, u której kilka miesięcy temu zdiagnozowano nowotwór piersi.

Usłyszała diagnozę, która była jak wyrok śmierci. Gra z WOŚP, bo "ta choroba to nie jest ona"

Usłyszała diagnozę, która była jak wyrok śmierci. Gra z WOŚP, bo "ta choroba to nie jest ona"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Kompletnie nieznany", kontynuacji "Pasji" Mela Gibsona i festiwalu Open'er, który wygrał 14. edycję prestiżowego plebiscytu European Festival Awards.

Frekwencyjna klapa "Putina", kontynuacja "Pasji", Open'er zwycięzcą europejskiego plebiscytu

Frekwencyjna klapa "Putina", kontynuacja "Pasji", Open'er zwycięzcą europejskiego plebiscytu

Źródło:
tvn24.pl