TVN24 | Polska

Arcybiskup Henryk Hoser w ciężkim stanie w szpitalu

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/tr
Źródło:
PAP
TVN24Abp Henryk Hoser otrzymał nagrodę im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego (wideo z 20.02. 2020r.)

Arcybiskup Henryk Hoser w czwartek znalazł się ponownie w szpitalu, jego stan jest poważny. "Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną" - napisał w apelu ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, biskup Romuald Kamiński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"W czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser znalazł się ponownie w szpitalu. Stan księdza arcybiskupa seniora jest poważny" – czytamy w apelu opublikowanym na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

"Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną. Powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej" – prosił hierarcha.

Arcybiskup Hoser był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej

Abp Hoser w kwietniu 2021 roku zachorował na COVID-19 i trafił do szpitala. Drugi raz był hospitalizowany w maju, tym razem z powodu powikłań po przebytym zakażeniu.

Arcybiskup Hoser był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej w latach 2008-2017. Po osiągnięciu wieku emerytalnego papież Franciszek mianował go wizytatorem apostolskim w Medjugorie, mieście w Bośni i Hercegowinie, gdzie – według relacji sześciorga dzieci – w 1981 roku miała objawić się Matka Boża.

Abp Henryk HoserGNU Free Documentation License

Autor:mjz/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP